Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 10:12:11 xxx.xxx.94.205

Nevím, jestli je to pravda, ale mám zkušenost, že ten nerv asi po nějaké době sám odumře? Když se s někým bavím o zubech, tak vždycky: mě tahal nervy, to byla šílená bolest. Nevím, jestli se to děje, nebo je to hovorový název pro čištění kanálků(vytahají se při té příležitosti ty nervy? ) Ale mě i když nějaký zub dlouho pobolíval, nebylo to hrozné, tak jsem nešla a časem to přestalo. Pak mi zubařka řekla: ten už je mrtvý. 

Jo Buggyro, já zapomněla, že jste to vlastně vykoumali pro ty koníky…s tou tyčí.

Bobi, já myslela po tom biseptolu, jiné neřeším. Neukazuje, v jakovém rámečku? Jestli je něco v rámečku je mi to prd platné, když zpátky nekouknu😏Tak byla a jsi nemocná, každý pochopí, že nemáš chuť nic tvořit, to je člověk strašně nechutný, vždyť jsem tak taky byla docela nedávno. Jak jsi mi poslala SMS jsem cvičila. Malinko, spíš jen takové protahovací - bolí mě mezi lopatkama, zřejmě jak jsem myla ta okna. A při to cvičení jsem zjistila, že jsem teda pěkně dodělaná. Bývala, áno bývala jsem pružná, naprosto samozřejmě a v pohodě. Teď se kvůli těm bedrům nemůžu předklonit, před pár dny jsem se nemohla ohlédnout doprava, jak jsem si sležela hlavu….musím! s tím začít něco dělat!😲 Já vím, jógu, ale já ji v podstatě nesnáším. Nebaví mě to, nesnáším dělat něco, co trvá, je to takové unylé, řeči o zklidnění těla a duše mi doslova lezou na nervy, natož abych to sama provozovala. Spíš už dlouho uvažuju, že si koupím ribstol a budu se věšet😜 Ta páteř mě štve, včera večer jsem se vrátila k běhání po schodech a pak jsem myslela, že zblbnu, jak mi vystřelovala bolest od beder, přes krční páteř do čela👎Musím fakt něco dělat, nebo se rozložím🙄 Nejsem po mamce, ta lítá jak čamrda. Před 3týdny ponatírala futra tam, kde má nové dveře. Už má všechno povyklízené(stříně, kredence) vyklizený a vymalovaný špajz,  umytá okna, vyprané, pověšené záclony a jde zdobit barák. Já jsem uklidila ledničku a umyla polovinu oken(ty, co jsou přístupná jen zvenku nemám, je zima) 🙄 Je jí 71 pryč a mě hanba fackuje😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 07:37:42 xxx.xxx.94.205

Buggyro, že vy něco vykoumáte, o tom nepochybuju👍 jste prostě ženská, co chlapa ani nepotřebuje, poradí si sama. Jen jako spřízněnou duši. To mám vlastně i já, na nějakou pomoc ,,silného muže" taky nespoléhám, jen na tu podporu, i finanční samozřejmě😉Niki ale potřebuje dostat na místo balíky ručně, mechanizaci nemá😜

Bobi, jak to u tebe vypadá, už se to zlepšilo po lécích? (nevím, jak rychle to zabírá)

Včera jsem volala zubařce o termín, sestra mi oznámila, že žádný volný nemají, že mě zkusí zařadit, když někdo vypadne pro nemoc. To bude zajímavé, není to tak jednoduché, je to skoro 70km🙄 

Dneska tak moc nemrzne, včera byl -5st, dneska jen -1, jenže fučí jak kráva, pocitovou to hlásí -6st. Ne, nebude to dnes na prochajdu příjemné, to je mi jasné😏

Včera jsem musela vozit mamku na úřad, takže jsme si udělaly nákup. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.11.2023, 22:57:37 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 29.11.2023, 22:30:41

Ha, ha, takto jsem vyráběla ,,boudu" pro Worku, když už do své nedokázal vlézt. Jako vystýlku žádné hadry, deky, ani polštáře či matrace apod. - všechno v zimě nepříjemně navlhne a studí. Jen slámu, případně seno. 

Odkaz na polystyrenové bedýnky co používá pro toulavky dávala Canka. Dát do vyhledávače ,,polystyrenové boxy"

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.11.2023, 21:32:02 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.11.2023, 20:59:43

Jako…když to budete pitvat z lékařského hlediska, tak je to blbě. Když to budete brát tak, jak se to souhrně nazývá, tedy ,,ledvinové kameny"a ty víme, že vznikají kdekoliv v močovém ústrojí, tak to zase tak špatně není. 

A je to slovíčkaření, protože třeba tady, se jako nefrolitiáza označuje i přítomnost kamenů v močových cestách přesto, že latina říká v ledvinách https://ose.zshk.cz/vyuka/lekarske-diagnozy.aspx?id=90

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.11.2023, 19:54:49 xxx.xxx.94.205

Ano vím, že Wiki tam má někdy nepřesnosti, přesto si myslím, že tohle špatně není. To, že se ledvinové kameny, označují za močové, je přece pravda. A souhrně nejspíš ureterolitiáza, jako prostě název onemocnění močovými kameny, ne? Že se pak každý kámen dle složení jmenuje jinak a třeba se i tvoří v jiném úseku močového ústrojí je věc jiná. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.11.2023, 17:06:48 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.11.2023, 12:38:24

Ne, všechny se označují jako ledvinové(močové) Dále se dělí jak píše kometa, podle složení. Toto máte na wiki: Struvitové kameny jsou také známy jako infekční nebo trifosfátové kameny. Přibližně 10 až 15 % močových kamenů jsou kameny struvitové.[19] Vytváření struvitových kamenů je spojeno s přítomností bakterií štěpících močovinu,[20] nejčastěji Proteus mirabilis (ale také druhy Klebsiella, Serratia nebo Providencia). Tyto organismy jsou schopné štěpit močovinu na amoniak, čímž snižují kyselost moči, což vede na podmínky vhodné k tvorbě struvitových kamenů. Struvitové kameny jsou vždy spojeny s infekcí vylučovací soustavy.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.11.2023, 09:59:29 xxx.xxx.94.205

Ty chráničky kabelů se běžně prodávají, když to hodíte do vyhledavače jako : spirálová ochrana kabelů, tak na vás vykouknou růzbé druhy. Nejsem si jistá, jestli jsem to neviděla v Ikei třeba. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 20:10:36 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.11.2023, 19:57:47

Tož nevím, čemu se nakonec divíš, když si to zdůvodníš sama…že to je možné😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 19:46:16 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 28.11.2023, 19:26:18

To mě normoš sejří toto, že se to neukáže. Ne, mě prostě nenapadne se vracet, mě myšlenové pochody letí dopředu, dokonce zjišťuju, že už ani psát nestačím, co myslím😜 Pak to po sobě přečtu a zjistím, že polovinu věty jsem si jen myslela, ale nanapsala😛 Není to nějaký druh demence doktorky? 

Co teda nebudeš Bobi brát, ten biseptol snad ano?? Já jsem právě vždycky čůrala úplně krev👎 Vím, že to byla děs a hrůza, i když na tu bolest už si nevzpomínám, jenže být s tím ve fabrice u mašin, bylo šílené. Nemohla jsem ale pořád marodit👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 17:17:51 xxx.xxx.94.205

Že: ozvu se, až dojedu…Šmarjá, kde zakufrovala ta Bobina, nebo co jí to dala za dryák, že vytuhnula do večera?!?😲 Pořád načumuju a baba nikde…😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 11:11:41 xxx.xxx.94.205

Ve čtvrtek musíme na pohřeb😢 Umřela, nechci psát kamarádka, ty nemám, tak třeba známá, kterou jsme měli s Tomem rádi. Je to jeho spolužačka, její starší ségra zase chodila se mnou, fajn holky. Zdravotní sestřička. Měla tu muže vedle z vesnice, rozvedli se, udělala si nějakou nástavbu, školu a začala jezdit jako ošetřovatelka do Rakouska. Našla si muže v Brně a teď tam žila. Mezitím měla rakovinu spodku, už je to hodně let, tehdy nám to řekla, ale pak OK, mysleli jsme, že to je dobré, na věky, že je to pryč. Bohužel se jí to vrátilo, což jsme nevěděli, prý nikdo. Měli velké trable s covidem, maminka to nepřežila, taťkovi uřezali nohu. Myslím, že to byla příčina, že se jí to někam vrátilo. Kam, co se stalo nevíme, možná se dozvíme na pohřbu, který má tady. Jsem z toho špatná, naštvaná, zase umře někdo, kdo je kvalitní, dobrý člověk, pro společnost potřebný😢 a ti zmetci, co by nikomu nechyběli, chodí dál po světě😕

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 11:01:02 xxx.xxx.94.205

Dneska jsem pro změnu zmokla. 2st+ pršel drobný, hustý. Zateplené legíny už jsem měla, ani nepotřebovala😉 Ale jo, na nohy to bylo dobré, na tělo jsem vynechala rolák, stačilo to, nefučí. Ráno mě trochu vylekala Gučajzníková. Tedy už večer, protože když je venku, přijde spinkat domů jak rozsvítímeo půlnoci po baráku. Včera nepřišla. Říkala jsem si, že potvora určitě přijde mokrá, zablácená do ložnice a zasviní a zamáčí mi postel. Nic😲 Když jsem ji nenašla ani kolem baráku, už jsem znervozněla dost😟 Vletěla jsem do garáže celá nervní, jak jsem šla na okruh a baba si leží v bedýnce u topení, kde mají fleecovou deku. Ještě, že tak🙂 Domů přišla až zase zároveň se mnou. Přemýšlím, že vlezu na ta okna taky🙄 když už je máte všechny čisté😜👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.11.2023, 07:51:18 xxx.xxx.94.205
Fikovnice:

Raduš, prosím Tě, jak souvisí pomnožení baktérií v moči s “hnutou” páteří??😲


Ač absolutně nevěřící, na toto bych ti měla odpovědět: ,,to ví jen pánbů" Prostě je to záhada, ale jak se říká, že všechno je od páteře, u nás se to potvrdilo 100%. Něco, co s tím zdánlivě nesouvisí a přesto to tak je. Myslím, že o fungování těla naše medicína jakože ví hodně, ve skutečnosti ví prd. Léčí jen důsledky, nehledá příčiny. Nejsem fanda různých léčitelů, vlastně jim to ani moc nevěřím, ale v tomto mají pravdu. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 16:48:46 xxx.xxx.93.147

Jo Bobi, Biseptol! Už jsem zapomněla, jak se to jmenuje, to je tak pradávno ty voe😲 Nechápu to jak píšeš, že víš, kde to bolí a píchá, když jsi před pár dny psala, že s tím covidem tě strašně bolí žebra a noha(kyčel?) Jsem ti na to psala, že asi, jak na tom ležíš, když marodíš. Takže jsem měla pocit, že to není běžné tvé bolení zad, co znáš, ale novinka s tím covidem spjatá. A proto, když ti to takto mohlo jít do nohy(nohou?) si myslím, že stejně tak do močového ústrojí, kde se to projeví zánětem. Po covidu. Nám se to projevovalo zánětem, aniž by nějaká nemoc před tím vůbec existovala. Jen čistě od problému s páteří, který jsme vůbec neměly. Mě záda nebolela, sestřenku taky ne. Jen tam bylo něco posunuté, nějaký spasmus či co vím, který se uvolnil mechanicky(se mnou škubnul, ona rodila) a najednou bylo po zánětech. Takže ono to s bolestí zad nemá nic společného, tohle prostě nebolelo, jen to působilo na něco, v našem případě na ty močové cesty. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 16:30:17 xxx.xxx.93.147

Před nedávnem jsem dávala tohle: Včera volala mamka, že teta byla před cukrovkou na oči, musí to vyšetření vždycky mít a že jí tam něco našla. Prý nějakou bílou tečku, není si jistá, co to je, takže ji sune do spádové nemocnice na další vyšetření. Jsem si 100% jistá, že zbytečně, toto má v očích každý starší člověk, ale je třeba si vzájemně dohazovat kšeftíky, vždyť to pojišťovna, potažmo my, co po doktorech nechodíme, zaplatíme.

Rozuzlení případu oko: teta byla na tom CT, následně ještě na nějakém vyšetření, které neznala, nevěděla, jak se to jmenuje, ale blikali jí něčím do očí a měla zahlásit, když něco uvidí. Něco podobné jako audio na uši. Závěr: asi to bude něco vrozeného(jelikož chodí na oči pravidelně, tak asi sotva) ale žádný problém, všechno máte v pořádku. Krom těch dvou předchozích vyšetření, další dvě zbytečná s tím, že CT je hodně drahé vyšetření s hodně velkým zářením👎 A ne, že bych neříkala, že jsem si 100% jistá, že to zbytečné bude. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 15:09:11 xxx.xxx.93.147

Naše kočky napadlo snad jednou, když vlezli za mnou na sedačku a měla jsem na noťas připojenou nabíječku, že co jim to bimbá před nosem, to packou chytit a očichat. Stejně to udělal Leonek, pak Gucci a za pár let tady Viktěna. Jinak tu mám hozenou za květináčem, kde lehá Gucci, občas Vikťa rozpaterku plnou nabíjecích kabelů+zapnutá lampička a nikoho nikdy nenapadlo do toho hrabat. Ale jak jsem psala, Gucci chodí hodně ven, ta se zabaví tam, Vikťa venku nebo se mnou. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 10:51:29 xxx.xxx.93.147

Niki, tak konečně👍 nemohlo to trvat věčně😉 Kurňa, to teda byl zážitek, zkušenost, viď?!?😜 To spodní prádlo bych ještě hodila do pračky na pořádné vymáchání, klidně s tím octem. Hlavně to z toho dostaň. 

Bořek🤣🤣🤣

A na okna tě zvu, i s kočičákama, když vám to mytí tak jde😜 Já se do toho ještě nepustila, nechce se mi ani trochu, když je venku tak hnusně. Ráno jsem šla zase v chumelenici, ale dneska už určitě budou legíny😉 Na tělo mi bylo až horko, jen ty nohy jsem měla zase červené😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 10:46:03 xxx.xxx.93.147

Už jsem to psala a toto mi to Bobi potvrzuje: tu kyčel a spol, máš od páteře. Jsem si jistá, že většina zánětů močáku je od páteře, ne-li všechny. Potvrdilo se to jak u mě, tak u mé sestřenky. Obě jsme na to trpěly, já tedy jen cca dva roky, ona 15let! Mě srovnal záda ,,léčitel", ona porodila a od té doby jsme ani jedna zánět močáku neměly. Dostaneš od doktorky ATB(za těch 30let si nevzpomenu, jak se jmenujou) samozřejmě ti to přejde, ale za mě to není řešení, ne dlouhodobé, mě se to vrátilo za měsíc zpátky. Investovala bych peníze do nějakého dobrého fyzioterapeuta, všude je nějaký ,,vyhlášený", na kterého jsou od lidí dobré recenze. Kol Olomouce určitě nějaký bude, poptej se, projeď NET. Krom peněz tě to tedy bude stát i nějaké pravidelné cviky, co ti ,,předepíše". Mamka cvičí už ne tak poctivě, ale ruka už ji nikdy nebolí (celá ruka, mrtvěla jí a pak strašně bolela tak, že plakala bolestí, i přes růžové pilule) 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.11.2023, 17:35:35 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.11.2023, 16:54:28

Bych medu sežrala flašku na posezení, páč je to sladké a co je sladké, od toho se neodtrhnu😜

No jo, ale co ti teda lapí na těch hlasivkách, když zánět to není?😲 A našli ti stafylokoka a zánět to není? Vždyť to jde proti sobě!? Já vím, že stafylokoka máme taky všichni, tak jako zvířata ty giardiee, problém je jen, když se to přemnoží. Pak je ti ale tato info(že ho máš) tak nějak k ho.nu😏