Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.12.2023, 12:15:31 xxx.xxx.94.205

Ještě dopíšu: Niki, já mám všude ještě bordel, takže o nějakém zdobení baráku nemůže být řeč. Trochu doufám, že ho v průběhu tohoto týdne uklidím a pak začnu zdobit(ne až dva dny před štědrým, jako obvykle😏) 

Bobi, co je probůh ,,lopatkový rýčovník"?😛 Jsi si to upravila podle svého? Lopatkovec😀

Tom mi poslal fotky, co nafotil ráno z oken🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.12.2023, 11:49:57 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.12.2023, 10:08:35

A proč jste tedy jeli na pohotovost, když píšete, že u vašich koček jsou tyto problémy takřka na denním pořádku a za druhé je v léčení a čekáte na zlepšení? Jako…dělejte si se svýma kočkama co chcete, ale připomínáte mi ty lidi, o kterých mluvil včera doktor v telce…že tam lidi přijedou se zlomeným nehtem. Vám kočky ošetří a ještě s nadšením, protože to platíte, spíš nechápu, že jste schopná tu veterinu navštívit x krát po sobě…a se stejným výsledkem, nikdo vám nic jiného prostě nesdělí. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.12.2023, 10:24:03 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 03.12.2023, 09:18:37

Šíkovné holky, moc vám to sluší👍 Niki, takovou čepici jsem už několikrát držela v obchodě v ruce, protože se mi líbí. Ba což, mám i jednu doma😏 Jenže já to na hlavě absolutně nesnesu. Kapuci, když je hnusně, tak ještě jo, protože za a) úplně netěsní a za b) ji člověk hned zhodí, když se mu zdá už teplo. Já klasicky: jdu proti větru, tak ji po chvíli nasadím. V polovině otáčím do protisměru, už mi fouká do zad, po pár metrech zjistím, že je mi hnusně horko na hlavu a kapuci schazuju. S čepicí by bylo: kam s ní?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.12.2023, 07:38:33 xxx.xxx.94.205

Nikdo nikde, tak jen já ranní hlášení😉Venku cca 12cm sněhu, zatím nefouká, takže stromy a keře jsou takřka na zemi ležící. Skoro -5st. Večer byla chumelenice jak blázen, když jsme jeli od tchánů, začalo do toho i foukat. Kočky chtěly ven. Nejspíš jen do garáže na granule a zkontrolovat. Ovšem tam je taky nevlídno, mokro z auta👎Za chvíli byli zpátky doma. Kolem půlnoci šel Viktín ven ještě jednou. Bože, celý den chrápe někde zalezlý a jak nakotí sněhu, tak najednou chce ven😎 Včera jsem musela běžecké boty chtě nechtě vyměnit za trekové, protože jsou nepromokavé. Ty trekové, co mi pravideně sederou paty👎Paty jsem si preventivně olepila náplastěma a riskla to. Ani jsem nepoznala, že jdu v těchto botech. Přitom na jaře mě i přes olepené paty sedraly tak, že jsem měla v botě kaluž krve a pata se mi hojila snad dva měsíce. Dneska to ovšem vypadá, že ne, že trekové,  ale zimní vyšší budu muset vytáhnout, protože na druhém břehu to není ani projeté, ani prošlapané. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.12.2023, 22:57:07 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 22:26:17

Vím😉 kdysi jste to psala, že jste Pražanda, uteklá. Takže jste četla😛A jinak jste na tom jak? O víkendu pracujete jako všichni na vesnici, nebo hledáte kavárnu v nejbližším městě?😜A hledala jste vesnici, dům, pro kohouta?😄Přitom my taky nejsme typičtí obyvatelé vesnice(moravské vesnice) nechlastáme, nevymetáme ty hospodské akce a snažíme se celkem úspěšně o víkendu nepracovat, což je spíše dáno naším životním stylem, kdy jsme pány svého času. Když chceme o víkendu třeba s návštěvou zajít do nějaké solidní restaurace, dá nám hodně hledání a stejně skončíme až v nejbližším větším městě(30km) Takže na vesnici nejsou rozhodně problém volně ložené kočky, jak jste trefně popsala, jelikož tu všichni víme, čí která kočka je. Tady je obr problém sehnat tu kavárnu😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.12.2023, 21:47:54 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 17:54:51

To takhle jdete s kočkou na vodítku po parku a zastaví vás městská…absurdní situace na vesnici😛 Nikdo tu nechodí s kočkou na procházky na vodítku, nemáme parky ani měšťáky. Zrovinka dneska na mě vyskočil nějaký blog, kde Pražačka popisuje, jak utekla na vesnici. Opravdovou vesnici, jak sama píše, rozhodně ne to, co si Pražáci myslí, že je vesnice😏(místo Prahy lze dosadit i jiné velké město, ale tam myslím, už  lidi víc chápou, co je vesnice, ne ty parodie na vesnici😉)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.12.2023, 20:42:21 xxx.xxx.94.205

Na linku, tedy spíš okno, vyskakuje občas jen Gucci, protože ví, že je tam šáchor a hlavně se tam sušívá kozlík. Na lince můžu mít cokoliv, maso, jídlo…nikdy v životě tam nevyskočili a nehrabali do toho.  Byla bych jo ráda, kdyby si to maso, co jim tam rozmrazuju vzali a zkonzumovali sami, dneska krůtí a vypadá to, že to zase dostane kocour bezdomovec, co se u nás živí, protože ne, že ho nevzali z linky, ale ani z misky a šli na granule do garáže👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.12.2023, 11:22:01 xxx.xxx.94.205

Sněžilo taky půl dne a celou noc asi. Včera by skoro +1st, takže to moc nezůstávalo, ráno ovšem -1 a všechno zasypané. Asi 3cm, ale obalené všechno, krása střídá nádheru, protože kupodivu nefučí.  Bobi, všude kalamity ještě, že jsi nikam nejela! Mě se bíží termín, kdy pojedem do Brna pro auto. Nevím přesně, ale má být do Vánoc. Já to ještě neřídila, s automatem neumím, velké hebedo, chtěla jsem to natrénovat tady, po našich okreskách první. Včera mi Tom oznámil, že on tam rovnou dá svoje na roční servis takže ne, že nás tam někdo vyhodí cestou a on moje nové odveze domů, ale pojedem zpátky oběma. Jsem mu na to řekla, ať zapomene, že v tomto počasí pojedu 100km (polovinu po dálnici) s autem, ve kterém jsem nikdy neseděla🙄

Dneska mi přišly dlouhé úpletové šaty z Ali, s rolákem. Byla bych raděj, kdyby byly trochu pletenější(tlustější úplet) ale znám je, takže jsem ani nic jiného nečekala😉 Tyhle mám oranžové a až do půl lýtek, páč je to jedna velikost, takže 180cm holka to má pod kolena, já skoro po kotníky😜 ale sedí a vypadají dobře👍 Až na pásek, ten je nepoužitelný, ale ten jsem ani nechtěla. Ještě jsem si objednala cyklámenové na ranní chození k legínám - krátké, jen do půl stehen. A doufám, že tam trefím barvu😉 a je škoda, že ty dělají jen bez roláku😕Na ten Temu či jak se to jmenuje jsem koukala, taky tuším na boty(zřejmě vyskočily na všechny😉) ale pak jsem zase vlezla raděj na Ali….a boty si rozmyslela😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.12.2023, 11:06:41 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.12.2023, 08:44:33

😛A já dumala, co se řešilo s ponožkama😄 Třeba se to bude někomu hodit (mě se hodilo, když si Worka urval dráp)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.12.2023, 21:05:39 xxx.xxx.94.205

Ježíš Niki, ty to máš jen z tohohle králičího pletiva??😲Tak to se celkem divím, že ti dávno neutekly ty slepice samy😛To je fakt jak nic. No a liška😎ty jo, nechci ti to přivolat, ale pro tu tohle není žádná překážka. Já myslela, že je tam minimálně to svařované, co se používá na voliéry😲 to co chceš zřejmě dát kolem teď🙂U nás sněžopršelo celý den, jelikož bylo +, tak moc sněhu není, jen trochu posoplená zem. I teď je 0,2st. 

Retrívr…ani nemluv, minule ne, ale předminule, jak jsem byla u tchánů, jsem Adonise muconila, on se nedá odbýt, lehá ti pořád pod nohy, že se málem přizabiješ, protože takové hovádko jen tak nepřekročíš a mezitím ti skáče až nad hlavu. Jedině mlskama se mi ho daří trochu kočírovat(vychovávat ho moc nemůžu, je švagra, se kterým nemluvíme👎) No ohnu se ke kytce u dveří, že si nechám zakořenit větvičku a prásk…vyskočí a narazí mi otevřenou tlamou, tedy zuby do ksichtu. Na tu hrůzu to dopadlo dobře, žádný zlomený nos, zub apod. jen mě sekl pod ret a pod bradu. Pod bradou jsem měla bouli a modřinu týden na bradě za dva dny už nic. Ale v první chvíli jsem myslela, že mu nařežu na prdel👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.12.2023, 15:58:23 xxx.xxx.94.205

Ne, toto nepochopím😎Pochopím nějakou 90letou stařenku(co není Bohdalka😛) co naletí na zkazku o zraněném vnukovi, ale za tohle, by paní snad měli sebrat svéprávnost, to je na papíry na hlavu👎 Doufám, že umřu dřív, než takto zhloupnu👎 https://www.novinky.cz/clanek/krimi-zena-z-novojicinska-poslala-statisice-udajnemu-agentovi-osn-navzdory-varovani-banky-40452755#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.12.2023, 12:29:39 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.12.2023, 12:09:20

Ale je😏 Každý, koho znám a nechal se očkovat, ji chytil. Teda možná ne, jak blázen, mírnější, ale chytil. Jestli jsi někdy měla opravdovou chřipku(teďka teda není už jasné, co je chřipka a co covid, myslím před lety spíš, když ještě neexistoval covid) Myslím tu chřipku se 40kama horečkama a že se nemůžeš ani postavit, všechno tě bolí nejmíň týden….tak věřím, že tu nechytneš. Doktorka má pravdu, jsi riziková, takže to očkování…je na tobě, to ti určo rozmlouvat nebudu jen, že si to myslím, že nechytneš. 

Niki se myslím očkuje pravidelně, ale se mi zdá, že je stejně pořád marod, jestli měla i tu chřipku si teďka nevzpomenu. Ale vím, že kterýsi rok, se s vakcínou úplně sekli, měli připravenou na jiný kmen, než nakonec přišel a neúčinkovalo to. 

Zůstala jsem trčet na Aliexpressu a musím valit vydrhnout tu halu…konečně😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 22:47:46 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.11.2023, 22:23:56

A já dumala, jestli si to budeš pouštět někde na NETu, nebo to je někde v telce a ty nééé, ty jsi byla za kulturou😀👍 Hele, tak to už jsi zdravá, když jsi si troufla jít někde sednout!? Tak vidíš, super👍

Ano, to jsem psala, že nemá nervy…je dočista po něm😏

Dneska jsem dumala, do čeho se pustit. Vzhledem k tomu, že k obědu jsem naplánovala guláš a ve dvě byl ten pohřeb, velká akce to být nemohla. Nakonec jsem vydrhla spáry v dlažbě v kuchyni a pracovně a u toho vařila. Zítra dám rovnou halu a vchod. Já blbaňa jsem pořád odkládala to vyklizení a přetření alespoň té jedné zdi ve špajzu(kde plácám moly) a kde je melounem postříkaná zeď(umytá, ale je to poznat) Takže dneska néé, dneska taky néé až…venku mrzne a ve špajzu je hnusná kosa👎 Asi si dám příští týden kožich a vletím na to. Musím ještě od mamky vyžebrat zbytek starého primalexu, ať na ten kousek zdi nekupuju. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 17:33:19 xxx.xxx.94.205

No však já k zubaři už chodím pomněrně pravidelně, nechodila jsem od 8 třídy do cca 30let, kdy jsem neměla ani zubaře. Tehdy mi právě chcípnula většina stoliček. Pár je zaplátovaná, na většině jsou korunky. Takže Jani vím, jak se to čistí a dávají čepy, ale nikdy jsem se neptala, jak to tam funguje s těma nervama. A nikdy mě právě nikdy čištění kanálků nebolelo. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 13:35:06 xxx.xxx.94.205

Při přečtení nápisu mě hned napadly lysohlávky😜protože mi přišlo divné, proč by kočka kradla houbičky na nádobí?!?😲 To s tím má zkušenost ještě někdo jiný? Nemám čas pročítat, až večer🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 13:31:42 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.11.2023, 12:46:45

No jasně, vy to berete z odborného hlediska, my jen jako laici…s kameny😛 (taťka měl a to bylo peklo, co jsme s ním zažívali😟)

Zrovna ty struvity, které jak píšou, že se tvoří hlavně důsledkem bakterií a zánětu…to je pro mě zvláštní, že to má na to takový vliv. Jak se to řeší, kocour mi asi brusinky nebudee?!?😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.11.2023, 10:22:01 xxx.xxx.94.205

Tak ten odkaz, je nějaká výuka. Kde už má být správně, když ne tam? Jiné učivo lékařství nemám😉 Kameny ale nemusí vznikat jen v ledvinách, kde tedy nejčastěj, ale kdekoliv v močovém ústrojí. Alespoň to tak všude píšou.