Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.12.2023, 16:40:03 xxx.xxx.177.163

Nechci si stěžovat, protože jsem to ani nezdědila, všechno jsem si vybudovala a pořídila sama…na práci😜 Ti co už zažili, jako třeba mamka jen kroutili hlavama, kdo tak může chtít dřít dobrovolně😏 Psy miluju, doma jsme vždycky psa měli, u babči další, já si je mohla pořídit, až jsem si vybudovala domov, takže ve 38letech. Jen člověk v tom nadšení nedomyslí…ty konce😢 Byli celý můj život, dýchala bych za ně. Muž měl moc práce, já žila se psy. Nedokázala bych je mít teďka,,jen jako psy", jak mají lidi rodinu, děti a k tomu psa…jen tak mimochodem. Vynahrazuju si to teď psy přátel, známých a sousedů, mamky Mandy. Není to totéž, samozřejmě, ale to je pro mě právě to ,,psa jen tak". Nemám tu takovou rodinu, která by se mi o cokoliv postarala. Všechno bylo a je jen na mě, kočkám by dal nažrat muž, ale ani si nejsem jistá, jestli on by vyčistil záhodek😏Snad v nouzi nejvyšší ano😉Nemám ani kamarádky, které bych poprosila, kdyby byla nějaké krizovka, snad by pomohly sestřenky, nebo když je něco akutního jako, že jsme nebyli doma a tchýně volala, že na naší straně potoka strašně řve nějaká kočka, tak prosím jednu sousedku, ať to zajde zkontrolovat, ale je mi hloupé ji otravovat. 

Jinak teda koukám a vlastně to ani není překvapení😉 na zvířátkách😀že jsme tu všechny stejně postižené - praštěné😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.12.2023, 13:35:55 xxx.xxx.177.163

Sago, mám takový dojem, že jste popsala i můj život. Nemám sice koně, ale pořídila jsem si psy, kočky, obr zahradu a dům. Bylo mi 38, takže pohoda, zdravotní potíže v nedohlednu. A ano, zvládala jsem to všechno sama, muž hodně pracoval a nebýval doma. První zdravotní potíže se dostavily, když nám umřel první pes, byla jsem na něm závislá, bylo to moje dítě, nedokázala jsem se s tím smířit. Drželo mě na nohách jen to, že tu byl ještě druhý, o kterého jsem se musela postarat. Přechodila jsem žloutenku, což se se mnou táhne ještě teď, po skoro 8letech. Do té doby nikdy nemocná, jsem začala chytat kde co, několikrát lehčí covid, ale i ten člověka asi poznamená, po fyzické stránce. Začaly mě bolet bedra, mě, kterou v životě nic nebolelo, nic jsem neměla zlomené atd. S bolavými zády se dělá blbě všechno, což zná určitě většina z nás, blbě pracuje, blbě sportuje. Vloni umřel druhý pes a já si říkám, že nemám na to, mít další psy. Těžko bych asi i zvládala se o ně postarat a dát jim tolik času, co měli ti předtím, kdy jsem dávala všechno levou zadní. Nechci být do smrti jen doma(jak jsem byla s nima) a odjet bych od nich nechtěla také. Nechci znova zažívat ty jejich odchody. Prostě zřejmě budu bez psů, možná až někdy na důchod, si je pořídím. Prožila jsem život bez nich, užila si život s nima, teď mám období, kdy se nějak musím dát dokupy a uvidí se. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.12.2023, 12:18:05 xxx.xxx.177.163

Puella - jsou to éterické oleje, které stejně kapu do aromalamp, zapaluju svíčky, mám difuzery(tyčinkové) Kočky, teda hlavně v zimě, u toho jsou a čichají to, ale nepozorovala jsem na nich, že by jim to nějak vadilo, i když někdy něčeho použiju třeba víc. Psy jsem měla venkovní, ti se pokusu neúčastnili😉 Pelechy nemají a neměli, takže to, že bych jim v tom něco vyprala nehrozí, pokud by jim to vadilo třeba na mé dece k telce, tak si na ni nemusí lehat, což kočka ani nedělá, kocour tak jednou denně ano. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.12.2023, 12:02:56 xxx.xxx.177.163

Už jsem psala, mám PP britky, už číslo 3 a 4. Vždycky pár, vždycky samozřejmě kastrovaní. První generace skoro čistě venkovní, do baráku chodily až ke stáří a v zimě. Tato druhá generace už je hodně doma, i když kočka v létě v zahradě spokojená, hlavně v noci. Kocoura jsme přivezli k Vánocům, takže byl doma vlastně do jara, se psem v pracovně, navázal se jak na nás, tak hlavně na něho, s kočkou se nijak moc nemusí vzájemně. Ani jedna z našich britek nebyla mazel. Občas se přijdou nechat pohladit, chvilku, pár tahů max a jdou si lehnout tam, kde je nikdo neotravuje. S kocourem jsme nacvičili, že se večer nechá zanést do pracovny na spinkání, kočku když náhodou musím vzít na ruce, abych ji někam přenesla, tak má skoro amok, nesnáší to. Kocour ještě občas trochu praktikuje otírání o nohy, takový spíš jen náznak, kočka nikdy. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.12.2023, 11:04:47 xxx.xxx.177.163

Nikčo já tě zarazím, si ty normální?!?😲Ještě tam někde zůstaň ležet a zmrzni!😲Doufám, že jsi alespoň někomu řekla, kdyby jsi se neozvala do hodiny, ať tě tam jde hledat! A maž do té popelnice, pro lahvičku! Tolik peněz a ona to vyhodí🙄 Měla jsi to nabídnout alespoň kolegyním, které to berou, když né teďka Buggyře. Já vím, nevěděla jsi. Vlastně…už ani nevím, ty jsi měla parfém nebo aviváž? 

Já jsem taky tvrdila, že nejsem na nic alergická a najednou zjišťuju, že 😏asi na kiwi a bůhví teda, co ještě. Přitom jsem před lety normálně kiwi jedla. Naštěstí to není nic, bez čeho by člověk nevydržel😉 Možná jsi Niki alergická jen na jednu složku, jeden aromaolejíček z něčeho…jenže v tom množství ingrediencí, co tam je, to těžko identifikuješ. Spíš to píšu proto, že se ti může stát, že koupíš něco úplně jiného, kde bude - jako příklad - třeba pačuli a ty dostaneš záchvat👎 Niki a vyprala jsi v tom všechno, i třeba podprdy, když jak tu píše Evka? že je divné, že jen u kalhotek ti to udělalo? Tak hlavně, že se ti ulevuje, ani si to nedovedu představit. Onehdá mě svědilo něco na ruce, jen nějaká blbost a čerti mě brali😏

Ráno jsem byla plavat a mé nadšení nezná mezí….nikdo v bazénu nebyl! Až pozděj přišel jeden pán, ale plaval až na druhé straně, bazén je velký, tuším klasická 50tka, jen tam nejsou ty lajny ohraničené. Naštěstí tam chodí, nebo zatím chodili opravdu jen plavci, co plavou, jak mají👍 Celou radost z výletu mi zkazil pohled do zrcadla v plavkách😠 Nejsem blbá, podle kalhot jsem poznávala, že jsem nakynula, ale že takhle!😲Jako utrpěla jsem menší šok😲 Před Vánocema🙄 Myslím, že od léta jsem přibrala tak 4kg. Houby od léta, vlastně covid a pak ta šílená střevní chřipka, kdy jsem byla krásně vyštíhlená. Takže za dva měsíce jsem se od samé radosti parádně vyžrala👎 Tady je jídla, ani nemluvím, doma ještě sobota u tchánů, ale pak, pak už nasadím fakt poctivou dietu, nežrat večer, což jsem porušovala, vyřadit hromadu sladkostí po obědě a celkově zmenšit porce. V neposlední řadě se začít hýbat, což jsem po těch nemocech taky nezvládala a i když jsem už trochu začala, moc jsem tomu nedávala. Udělám si zase časový plán, kdy co, běhání po schodech, posilování…

Venku svítí sluníčko. Sníh je, asi stejně jak u nás, takže bude zřejmě odtávat. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.12.2023, 21:09:12 xxx.xxx.177.163

Takže hlásím já: včera mě nevzala moje zubařka, ale termín se uvoůnil kolegyni  ve dveřích naproti. Říkám si: to je jedno, hlavně ať mi vyplní alespoň tu 4, nebo se mi rozlomí. Vlezu tam, tam holčina jak děcko, odvyprávěla jsem jí, co je za problém a podotknula, že kdyby zvládla oba, bylo by to super, protože jsem z daleka. Že odkud? Tak jí to řeknu s tím, že asi nebude vědět a ona mi řekne, že pochází od nás, že tu má dědu toho a toho. Có? Autobusák, tak toho samozřejmě zná každý👍 Ona ale už se narodila jinde, takže lidi od nás nezná. Ale i tak jsem měla protekci😉 a moc se snažila a zvládla oba zuby…super!👍Jen tam vydržet víc jak hodinu a půl s otevřenou hubou bylo děsné, už jsem úplně dostávala křeče, ale musela jsem vydržet, když jsem to ukvokala😛 Nebolelo mě nic, na otázku, jestli to nechci umrtvit jsem převrátila oka, že určitě ne a jestli to bude bolet, budu prostě ječet😉 Sestra mi říká: dobře, tak kdyby něco, zvedněte ruku. Ale tu, co je u mě, ať ji vidím!😛 No a jsem o 3000Kč, lehčí. Měla jsem sebou mamku, pochodily jsme asi milion obchodů, koupily jí stromek, ať pro něj nemusíme za týden nanovo a přijely domů skoro v půl deváté večer.  Bez jídla, bez pití, koupila jsem si KFC sebou(nouzovka, u mekáče jsme se nevyskytnuly) No, nic moc, pro mě škoda peněz, nepochutnám si. Ale doma nic nebylo. Tom mi řekl, že jsme se zbláznily, že teda nečekal, že bude doma dřív než my(na odpoledne měl několik jednání)

Dneska po snídani si hodím hrnek na plotnu, že dám vařit vajíčka do salátu k obědu a valím uklízet(vánočně drhnout) koupelny. Tom prý, že má takový návrh…vypnul mi hrnek😉 a že by jsme mohli jet do Maďarska do toho druhého hotelu, co jsme koukali(je to velký hotel s několika bazény a ještě o něco blíž než Hevíz) Tak jsme tady, jen na otočku. Pro mě super, velký vnitřní plavecký bazén. Teď málo lidí, všední den před Vánocema😀 Podrobněji až zítra, dneska už jsem groggy. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.12.2023, 20:43:14 xxx.xxx.177.163

Šmarjá jeden den tu člověk není a co to tady čtu….😲 Niki, tak přebíráš štafetu Calamity Jane🤠Já se z tebe picnu, co ty dokážeš boha vyvrbit😛 My jí radíme horem dolem, jak to prádlo x krát a v čem přeprat a ona někde vyštrachá zapomenuté bombarďáky a navleče to na sebe. Při představě, jak ti ji chodí prohlížet celá nemocnice a fotky budeš mít na nástěnce, jsme se doma pěkně nařehtali🤪

Když jsem Tomovi četla první zprávu o tom, že jsi v nemocnici, tak mi řekl, že je to fakt zvláštní, protože to tenisové triko už třikrát durch propotil a to tričko pořád nesmrdí…jako by ho na sobě vůbec neměl, učiněný zázrak!😀Ježíš…já jsem úplně zapomněla, že jsi si vzal už to tričko na tenis!😲  A jinak dobrý, nic tě nesvědilo a tak?  Prý nic, všechno OK. Ale já jsem do té pračky dala fakt jen cca polovinu doporučené dávky. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 05.12.2023, 10:15:33 xxx.xxx.88.134

U nás včera odpoledně, večer, vichřice jak blázen. Všechno omleté, vrby celé olámané, všude leží větve👎 Nevím, kdo to kdy bude uklízet. Ještě fouká, ale ne taková hrůza. Cesta potokem…tak to hrůza je. Vlastně celá trasa je jedna ledovka, na druhém břehu rozježděné zmrzlé koleje, vylámané kry z kaluží a znova to zamrzlé, fakt děs po tom jít. Tom nejede dneska na tenis, už týden ho pobolívá kotník. Jsem mu říkala, ať se tam jde projít, to člověku zpevní kotníčky😛 Nebo vyvalí🙄Se divím, že jsem se na té poledovici někde nazabila🙄

Za chvíli nabírám mamku a valím do Zlína k zubaři. Snad budou hlavní tahy OK. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 05.12.2023, 10:09:07 xxx.xxx.88.134

Ach jo Niki, blbě se to čte, na tohle nemám😢 Nebyla už šance, dát ho dokupy, možná to u něj byla konečná i věkově, ne každá kočka umře v 18…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.12.2023, 20:34:48 xxx.xxx.94.205

Enterosgel není vláknina ani omylem. Je to střevní desinfekce a působí podobně jako smecta, že absorbuje ve střevech patogeny. Přidávat běžně do jídla je myslím blbost, i když nejspíš neuškodí. I když…hitem jednu dobu bylo popíjení myslím jílu? Znám několik lidí, kterým to způsobilo problémy s ledvinama. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.12.2023, 15:33:29 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 15:05:12

Naposled jsem si ho kupovala někdy v létě, tuším červenci. Možná to byly doprodeje skladových zásob. Ale ještě předloni na něj vyšla recenze právě, že je to skvělý krém za rozumnou cenu. Na základě toho jsem si ho objednala poprvé. Děkuju moc za snahu, já jsem s tím hledáním právě dopadla stejně😟

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.12.2023, 12:14:04 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 11:38:34

Ne, ne, kdyby byla moje, tak ho nejspíš zabiju😛 Je to obecní cesta, teda považovaná za obecní, ale ve skutečnosti je to myslím cesta náležící Povodí Moravy - obslužná cesta kolem potoka. Povodí ji využívá…možná jednou za pár let. Jinak ji využívají prostě místní, co jdou se psy, děckama, koňma😉na kole atd, buďto na prochajdu, nebo do vedlejší připojené vesnice. Lidi, co tam mají humna a potřebují vyjet zadem…něčím. Atd. Tenhle si tam asi koupil pozemek, hodil tam ovce a začal cestu využívat jako ,,svoji" obslužnou, aby se k tomu dostal. To ale neznamená, že po ní znemožní chodit všem ostatním😠 Není to v lese, je to ve vesnici. 

Jo, ten krém: OLAY Total Effects LSF 15 CC Cream 7v1 Mittel bis dunkel (střední až tmavý)

Když jsem hledala, nabízelo mi to tisíc krémů Olay jako takových, nanejvíš BB krém, pak sice tenhle, jenže na světlou pleť…už jsem z toho pak byla na prášky. Nechci vás ale otravovat svýma starostma😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.12.2023, 10:50:10 xxx.xxx.94.205

,,Blbé pondělí" mi začalo už včera večer👎nechala jsem se ukecat a nažrala se popcornu😏 Z toho plynulo špatné svědomí a blbá nálada😕která vygradovala tím, že jsem zjistila že CC krém, který používám už druhým rokem a jsem s ním strašně spokojená…se nedá sehnat👎Hledala jsem ho snad po celém světě, říkala jsem, že si ho objednám třeba z Ameriky, jen ať ho někde seženu…leč není👎 Nebo neumím hledat😟 No a završila to Gucci, která šla večer ven a spát domů nepřišla. No tak neva, bude v garáži, i když je tam vlhko ze sněhu. Ráno nepřišla, v garáži nebyla. Šla jsem obejít potok s tím, že ji pak půjdu vyzvednou do domku, protože ani v psí boudě nebyla. Cesta ledovatá, jak ji uhrnul obecní traktor s pluhem, šlo se blbě. Těšíla jsem se, až budu ve sněhu na druhém břehu…no tam mě málem šlak trefil. Nadávala jsem jak špaček. Soukromý zemědělec neměl nic jiného, než nějakým tím obr traktorem tu cestu totálně rozjezdit, nadělal kaluže i tam, kde nebyly, takže kaluže, zamrlý ten vzoprek z obr zadního kola a povyvalované kry z ledu a bláta všude😈 Skákala jsem po té cestě jak zajíc, abych to nějak přešla. A zbytek dorazil nějaký šu.da, který se tam musel jet projet se čtyřkolkou, takže aby nejel do toho marastu, objížděl to po krajích, kudy by jsme to nějak obcházeli my blbci, co chodíme pěšky. Takže i tam to stálo za ho.no. Přijít mi některý z nich do rány, tak na ně řvu nadávky hodinu. Já nevím, ale rozšmelcovat cestu tak, že je pro zbytek nepoužitelná…nevím, jestli si to ještě někdo někde dovolí, nebo se tohle děje jen u nás?!? Obec po nás potřebuje kus pozemku naproti, takže to si starosta ode mě vyslechne…😠Alespoň tu Gucci, že jsem pak našla v domku. Nafrněná nevím, co jí přeletělo přes nos, nešla se mnou domů, přišla až po chvíli. Ještě jsem zjisila, že jsou pytle plast a já to nemám nachystaně před barákem na svoz oceduličkované, tak jsem lítala ještě kolem toho. Grrr

Ještě, že je alespoň hezké počasí, sice už pofukuje, ale je sluníčko od rána, -3st.  U snídaně volala sestra od zubařky, že na zítra po obědě. Doufám, že zase jen nekoukne a neobjedná mě na příště, jak ona to umí🙄 nemám čas tam před Vánocema jezdit x krát. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.12.2023, 07:46:02 xxx.xxx.94.205

Bobi, je to asi tím, že když si peníze sama nevyděláš, nedřeš se na ně měsíc, někdo doslova, nebo se na tom ani nijak nepodílíš(to je příklad můj) tak si jich nevážíš. Naučili je, že peníze se vždycky najdou, natáhneš ruku a přistanou. To je prostě úplně špatně. Bohužel se to netýká jenom etnika, vplížilo se to i do běžné populace. Je to chyba systému. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.12.2023, 14:06:02 xxx.xxx.94.205
Fikovnice:

Raduš, ten název vznikl dle kreseb paní Zrzavé a myslím i Espiro.


To jsem vůbec nezachytila, to bylo tu? 😲 Aha já, že čistě Bobči invence😛 a ono jich do toho bylo víc😛

Zapomněla jsem napsat ( k těm záclonám) objednala jsem si záclony z Ali, možná jsem psala. První jednu, když jsem schválila, že je celkem dobrá(za ten peníz😉) tak další dva kusy, co do ložnice potřebuju. Nejde to najednou…platila bych clo. Jedna cca 700Kč (250x260cm s našitou stuhou) Ještě mi chybí přijít ta poslední, snad se to stihne. Jsou trošku víc do žluta, je to čínské pojetí beige barvy😉ale na okně vypadají cekem dobře. Navíc…kožená postel má podobný odstín, časem trochu ztmavnula(zežloutla z té slonovinové) 

Jak jsem včera koukala na ty zdi(u mě v pokoji a v ložnici) doprdele…to fakt člověka přejde chuť něco zdobit, uklízet👎 No dnes jsem shodou okolností volala s tetou a aniž bych pípnula nadávala, že bratránek lítá jak šílený, že všichni chtějí před Vánocema vymalovat a on neumí říct ne. Takže jsem ani hubu neotevřela, i když jsem si právě ráno říkala, že co kdyby alespoň něco, alespoň tyhle dvě místnosti, kde není ani velice co uklízet(po malování) No tak nic…to byl jen takový nápad😏