Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.12.2023, 21:56:19 xxx.xxx.81.171

Tady všichni vánočkujou?😉👍 Já se teda celkem nudím😏 A taky jsem strašně, strašně unavená🙄 Dneska jezdíme na oběd k tchánům, tak jsme byli, ale já jsem byla nějak úplně hotová. Mám problém cokoliv. Jen ležím a žeru a spím👎 Máte někdo recept na nějaký životabudič? Nějakou hopsínkovou? Nutně něco takového potřebuju😎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.12.2023, 16:39:03 xxx.xxx.81.171

Chtěla jsem napsat, že snad veterinář podle stavu chrupu a tak nějak zevrubně. Ale popravdě: poznáte kotě od dospělé kočky a poznáte fakt starého seniora. To ostatní mezi…tam se můžete seknout klidně o 5 let. Podle stavu chlupů? I mladá kočka může být nemocná, či jen začervená a to se na stavu podepíše. My jsme měli psa, kterému ve 14 hádali tak 6let, protože měl zuby jak perličky a byl nebývale čilý(malý kříženec špice) takže odhadnete, ale velmi přiměřeně😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.12.2023, 07:57:28 xxx.xxx.81.171

Jo Bobi, zapomněla jsem. Mamce přišlo dvakrát zle včera, tvrdila, že má bušení, že z toho, jak bylo v motlitebně horko. Musela si i na hřbitově sednout na lavičku chvilku. Doma jsem jí nacpala acylpyrin a pojedla, pak už tvrdila, že dobré…doufám, že jo. Vynadala jsem jí, že když jí to chození do kostela nedělá očividně dobře, ať tam  neleze👎 Určitě taky nepila, nejedla….celý den. 

Niki, sníh už je všecek pryč, už je jen nohoře na kopcích😕

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.12.2023, 22:14:32 xxx.xxx.81.171

U nás ještě sníh je, i když mokrý samá voda😏Ale přece jen to všude na hřbitovech vypadlo líp, než černé blacko. 

Niki, vysazení bude lepší, pokud ti do té doby nezamrzne zem. 

Bobi, co to máš za karbenátle, ty nemáš kapra? 😲 Vůbec si Vánoce bez kapra nedovedu představit..to nejsou žádné Vánoce😎 Blbé řízky, filé, brácha lososa(ano, většina takto kvůli děckám, asi mají jiné huby, než jsme měli my?!?😉) ty má člověk celý rok, na každé blbé oslavě atd. No takže jsem se u mamky zase totálně přežrala, ale prostě musím, kdybych prasknout měla, ty dva kousky kapra do sebe narvu😛

Co říkáte na novou pohádku? Já ji většinou na Štědrý den nezachytím, protože s mamkou meleme. Ale letos měla dřív kostel, takže všechno dřív a stihnuly jsme se vykecat do pohádky😉 takže jsem ji sledovala. Tom se koukal u jejich, jemu se nelíbila, mě ano, celkem dobrá, žádná ořvaná slátanina. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.12.2023, 12:48:51 xxx.xxx.81.171

Zdravím všechny vespolek. Poprvé jsem nahlédnula jinam, než na kočky, protože se nudím😉 a už není co číst. A narazila jsem tady na tu ,,zahradu" Potvrzuju, co je už psáno výše s tím, že nejlepší pro faunu je binec na zahradě😉Tam máme hromadu větví, hromadu zbytků cihel, hromadu kamení (která už je ale pár let trochu uspořádaná) Komposty dvě velká oddělení, kde se pravidelně schovávají užovky. Bohužel pár suchých let stavy hodně zredukovaly🙄 stejně jako stavy ropušek😟 Při čištění zahrady na jaře jsou to vždycky nervy, kde najdu ježka. Většinou si udělá ,,kouli" v levandulích pod platanem, protože je tam napadané obrovské platanové listí. Přidám historku od mamky. Hospodářství má ve starém domě po babči, už teda jen pipiny. Týden před Vánocema mi volá, že ji asi trefí šlak, že se jí do obilí v komoře dostali potkani. Tak letěla nakoupit podušky pro potkany. Za bednama v předsíni, našla nasekanou hromadu slámy, listí, igelitů…ten hajzlík potkan si tam udělal normoš hnízdo! Včera  mi říká: tak já ti vyhrabuju to hnízdo, že mu ho zlikviduju….a vykulím ježka!😲 Doprčic, mě nanapadlo, že to hnízdo si tam udělal ježek😲 Tak jsem ho tam musela naaranžovat zase zpátky😎 

Vlaštovičky u nás nebydlí (snad kvůli větrům) ale kousek od nás, ve stájích. K nám si lítají pravidelně na vodu, vykoupat se, osvěžit a mláďata se tu učí pít za letu, než vyrazí přes moře…

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.12.2023, 08:59:36 xxx.xxx.81.171

Evi děkujem😀 Já také přeju, ať nikdo z nás a našich příbuzných a známých, nenarazí v životě na takového magora😢 Brácha mamce volal, že s nima na letišti brigádničil skoro 5let! Ne jak někde psali, že tam byl krátce. Mamka mu na to řekla, že snad na něj byli hodní, chovali se k němu přátelsky, když si na pomstu nevybral je. Ale bylo to spíš asi proto, že byl dost chytrý na to, aby nelezl střílet mezi policajty…

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.12.2023, 07:59:15 xxx.xxx.81.171
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 24.12.2023, 05:35:22

To má ještě i někdo jiný?!?😏 Hele, asi to znáte: sníh, aby se otevřela brána od ní odhazuju já. Zašlapaný vchod umývám já. Dozadu na kompost nosím ve sněhu věci taky já. Případnou vodu z garáže vymetá kdo? No taky já😎 A je skoro 6st a všechno taje, je po nádheře😟

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.12.2023, 21:17:14 xxx.xxx.81.171
Fikovnice:

Já bych někdy v příštím životě chtěla mít takové pěkné bydlení jako máš Ty.👍


Jéé, no děkuju, ale na tomhle snížku nemám nejmenší podíl😊 A kdyby jsi slyšela Toma, jak nadával, když studeným autem jel k rodičům pro guláš…Jako by nebyly horší věci na světě🙄 ten řval😎 A přitom je to venku dneska tak krásné!👍🤩 A řval: máme dvě auta, garážované, které se dají vytopit dákově, taky spustit vyhřívání sedadel….A on jel mým starým, zasněženým před garáží, které musel první omést protože: protože nechtěl do garáže natahat sníh, až se vrátí, aby tam zase stála voda tři dny😏

Jak jsem šla fotit z patra, našla jsem v hale Gučinku. Schválně, najdete ji?😉 (nápověda: modrá příšerka😛)

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.12.2023, 18:11:53 xxx.xxx.81.171

Nechci ti Nikči kazit radost, ale doufám, že jsi koupila smrček v květináči, zapěstovaný v květináči. Viděla jsem totiž většinou takové, co je někdo vykopal, uřezal jim kořeny a nacpal je do květináče…což samozřejmě neporoste. 

No a teď ti asi regulerně zkazím😉 u nás je dneska takto:

Ale neboj, prý sotva do rána😉

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.12.2023, 09:59:22 xxx.xxx.81.171

Ha, ha a to mi píše ta, co se chystá péct vánočky, rohlíčky, tvořit chlebíčky a chuťovky😜 Taky máš vánoční večírek nakonec👍😉

Ne, nemusím mít všechno tip ťop a rozhodně letos mít nebudu, nejmíň polovinu věcí jsem odškrtnula ze seznamu. Ale v tomto jsem trochu pintlich, všechno musím mít na svých místech: na stole hvězdy a svíčky, na stolku svícen vyrobený, v hale nahoře na oknech světýlka atd. Jinak jsem nesvá a zklamaná, že to nejsou Vánoce😕

Včera půl dnes pršelo, pršosněžilo, asi jako všude. Večer byla regulerní chumelenice a ráno nás budil poprašek. Před snídaní jsem vytáhnula schůdky, že nazdobím ten stromek před vchodem, ale tak mi byla zima na ruce, že jsem to zatím vzdala🙄Je jeden stupeň a pod mrakem. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.12.2023, 22:17:45 xxx.xxx.81.171
Bobca:

pro pobavení..

Obrázek

😜

Ne, že bych já něco stíhala👎 Štědrý den na krku, já ještě hluboko. Letos asi ani nenazdobím stromek před vchodem…nestíhám. Ještě mám nanosit chvojí a vyrobit svícny a výzdobu. Pořád umýt tu kuchyň, vyluxovat a umýt všechny podlahy. Dnes jsem si zvládnula vyměnit záclonu a převléct postel, stejně tak jako postele v ložnici. Už se doufám nikdo potit nebude. Dpzdobila jsem po baráku, chybí mi ale to zelené ještě. Musela jsem zajet mamce říct, ať si večer vyzvedne mobil a nafasovala jsem vajíčka. Nevím proč, ale začalo mě dneska nějak bolet za hrudní kostí, když se nadechnu. Nic hrozného, jen novinka🙄Mamka už mobil má👍

Autino jsem sice nafotila, ale neumíme propojit mobil s mailem. Kdo víte, co kde zadat, písněte mi návod😉klidně i do SZ. My sme na tohle kopyta, vždycky nám to udělá nějaký ajťák, ale teď přes svátky bohužel. 

Uf, ted mi poslal brácha zprávu, že toho střelce dobře s kolegy znali😲 dělal několik let brigádně takového toho usměnovače front na odbavení (na letišti)

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.12.2023, 12:49:36 xxx.xxx.81.171

Já sem tím chtěla hlavně říct, že myšilovka ty parazity bude chytat dokola. Rady: odčervujte kočku, psa nejraděj čtvrtletně jsou u bytových koček naprosto mimo, u psů vlastně také, protože co vím a lidi dělají koprologii, žádné začervení není, přesto lidé věci neznalí, tu chemii do zvířat pravidelně ládují. Proto píšu, že já už ne, že takto to nemá smysl. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.12.2023, 09:28:27 xxx.xxx.81.171

Niki, však už jsem si říkala, kde ty trajdáš, že tu ani píp😉Já jakž takž bych řekla, že už dobré, pokud pominu občasné záchvaty kašle a kondice 00nic👎 A stále zahleněný nosohltan, ale to já mám tak nějak asi napořád. Ještě nemám chuť a čich, tak se jen bodlím, aby se mi za ty skoro tři dny dostavil, protože rok se těším na kapra se salátem a už druhý rok po sobě bych ho necítila😟

Včera jsem nazdobila stromek, ale víc jsem nestihnula, jde mi to jak psovi pastva👎 Ještě mám vyzdobit kuchyni(tu hlavně umýt) halu, stromek před vchodem….

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.12.2023, 08:48:07 xxx.xxx.81.171
Dublinbarzoj:

Tak hlásím trochu posun, malá dračice papá maso a k tomu rozvařené vločky a je to výrazně lepší. Ještě je ten bobek ne úplně ideální, ale to vychytáme.  Jinak je to kočičí kyborg, zatoulala se do sklepa a za minutu měla myš. (Starý německý statek a kocouři, co chodí myši pozorovat - blbá kombinace). Ochočila si už všechny kocouří kluky a psy, včetně barzojíků běhá kolmo po stěně. Bude na Vánoce veselo 😁


Kočičí kyborg😄😄😄 Zřejmě ji maminka naučila, co bylo třeba k přežití👍 Prostě vesnická micka👍

Jinak k tomu dodám: to jste to chůdě odčervovala prakticky zbytečně. Pokud chytí a sežere myš, má tasemnici zpátky za 14 dnů. Tak to je u naší Gucci, která ač šlechtěnka, je myšilovka. Já jsem nakonec přistoupila k variantě: tasemnici řeším, až je to na ní vidět, hubne, má třetí víčko. Momentálně je jak sud přesto, že jsem na podzim několik rozežraných myší viděla. Takže zatím odčervení nehrozí, potřebuje shodit tak tři kila😜

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.12.2023, 21:53:09 xxx.xxx.95.246

Mě jsou nějaká zrcátka jedno, pokud do mě nebude chtít píchat jehly a neřekne: tak si první uděláte kolečko vyšetření: krve, moči, tamto a támhleto…To teda rozhodně neabsolvuju. Rozhodně ne kvůli uším. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.12.2023, 20:27:41 xxx.xxx.95.246
Bobca:

Raduš,jdi na foniatrii🙂Hledej recenze doktorů tam někde u vás v Hradišti,nebo Brodě..v Brně..Jsi mladá,s tím se dá ještě něco dělat..Mě vyléčila hlasivky,a vím,že tam chodili lidi i ohledně sluchátek..👍


Četla jsem Tomovi, co psaly holky, hlavně Xerxová a že: kam se k takovým doktorům chodí, páč tady to takhle nefunguje. 

Takže Xerxová, dej tip, plís😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.12.2023, 17:06:15 xxx.xxx.95.246

Díky za přesnější info, já mám několik desítek let staré. Když jdete k ušnímu, že neslyšíte, udělá vám audio a pak vám řekne: s tímto se toho moc dělat nedá, můžu vám napsat na zkoušku léky, ale upřímně…moc nepomáhají a tím to skončí, tak nějak nemáte další léta chuť nic řešit. Až teď vlastně, kdy se s váma ,,ani prase nedomluví"😛 Počkám ještě, co zjistím od strejdy a pak asi začnu řešit intenzivněji. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.12.2023, 12:30:06 xxx.xxx.95.246

Když jsem tam byla před xx lety a řekla mi, že mám degenerační vadu, se kterou se toho moc dělat nedá, nic jako naslouchátko mi nenabídnula. Taky by mě dost zajímalo, jak ti může někdo nastavit sluchátka na tvé uši, když to co ty, nemůže nikdy slyšet. Není to oko, ve kterém jsou vady vidět a také jsou postupy, jak je řešit. Strejda chodí s ušima už léta a tak jsem se ptala mamky, ať zjistí, jestli vlastně dostal naslouchátka, páč žádná nenosí. A neslyší ani ho.no😇 Jenže mezitím je mamka bez mobilu, tak zatím nevím. 

Bobi, když si chci přivydělávat jako ,,společnice", budu se muset přizpůsobit požadavkům toho, kdo platí.  To ostatně v každém zaměstnání.  Když mi podmínky nevyhovují, najdu si jiného klienta. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.12.2023, 10:03:29 xxx.xxx.95.246

Však tak to myslím Bobi, jak popisuješ s pánem. Nemůže se sama nemocná starat o někoho nemohoucího, ale jde o to, že je plno starých opuštěných lidí, ne nemohoucích, kteří uvítají třeba tu kávu s někým, chvíli si popovídat. Naše známá, je jí 85, ale je naprosto hlavou v pořádku, jen ji bolí už léta nohy, takže nikam nechodí. Bydlí kousek oproti od mamky, chodili jsme tam celá rodina celý život, je to naše ,,tetička". Mamka tam chodí alespoň jednou týdně, teď i častěj, co tetičce umřel v jeden den muž i syn. Ale ona má hromadu rodiny, vzadu bydlí snacha po synovi, denně tam je druhý syn, dcera, jejich děti…To jen příklad, že kdyby neměla ten zbytek rodiny, tak jí stačí pokec, nepotřebuje žádnou péči, kafe vaří ještě ona mamce🙂

Uf, cystickou fibrozu😟 Nechápu, jak se dá s takovým dítětem existovat teď, když se přehánějí covidové vlny prakticky imrvere👎

Dneska se pokusím něco začít zdobit, teplotu nemám dva dny, jen mě trochu pobolívá ten krk a jsem rozlámaná, bolí mě nohy…opět. No nic, lupnu růžovku a jdu na to😏

Asi jsem psala s tím naslouchátkem? Přišlo, vyzkoušelo se a zase odejde. Nevím, jestli je to tím, že výrobek je vadný. To zřejmě je, protože má několik stupňů zesílení, ale funguje jen naplno - vyzkoušel i Tom. Slyším sebe, jak dýchám, řvu si sama sobě do ucha, slyším tření oblečení a kroky….a to všechno ruší mluvené slovo. Z telky nerozumím ničemu, hlasy se ozývají jako, když někdo mluví ze studny. To se nedá👎 Uvažuju ještě zkusit kvalitnější výrobek a případně ho taky vrátit. Jsem se těšila, že na Vánoce normálně už uslyším, ale prd😕 S nemocí je to ještě horší, to už neslyším takřka nic👎

Á zapomněla jsem s tím vyplým zvoněním😇 To je mamka hadr, mám to každou chvíli. Domluvili jsme se s bráchou, že my jí necháme opravit mobil - před rokem jí spadl ze schodů a rozkřápala displey. Funguje, ale je to blbě vidět. Bráchy kámoš od mobilů, že vymění displey, cca 1800Kč a nemusíme kupovat nový mobil. Tak to domlouval, že se někdy zastaví pro něj, vymění a zase přiveze, protože my teď k němu nemůžem. Předevčírem večer jí volám, jestli ji z pečení šlak netrefil, protože několikrát přes den volala, že se k tomu schyluje😉 No a stále obsazovací tón. Tak jí pošlu SMSku, co kuva zase dělá s tím mobilem!?….a až pak mi dojde, jestli si ho kámoš už nevyzvednul😊 Ptám se bráchy a že jo😛 Včera jí ho měl přivézt. No odpoledne volá brácha, že ho vyměnil a nefunguje tak, že druhé kolo a bude snad dneska. Doufám, že to bude fachčit, jinak mám dárek v pr….👎