Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.01.2024, 19:40:52 xxx.xxx.91.225
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 01.01.2024, 17:40:37

Souhlasím, vždycky je to svrab. U nás se zavolá vetce: králík má něco s ušima. Nepotřebuje ho vidět, aby jí bylo jasné. Jen řekne, že ho přijede píchnout. Fakt není třeba v tom hledat něco jiného. Když jsem měla dotaz pro tchánovy králíky, tak jsem z ní páčila jako, co by to tak mohlo být, jestli je i jiná možnost, jiná choroba a popravdě, nehodala o tom polemizovat😉 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.01.2024, 08:52:25 xxx.xxx.91.225

Ha, ha, tak nechám prádo ležet na zemi, raděj si vyperu a pověsím nové? Na které opět prší, než uschne, začne fučet, spadne, po týdnu ležení si vyperu třetí? Nebo rovnou koupím třetí, jestli třetí už není? 😉

Já tady sedím a čekám, až ten mrak ještě kousek cukne, abych mohla vyjít. Ne jako vždy, že vyjdu, moknu a jak dojdu do brány, tak přestane😛

Jo u nás se bouchalo, ne, že ne, ale ti s malýma děckama kolem, začali někdy v těch osum, nic velkého a o půlnoci už spali, obě vesnice o půlnoci něco málo, řekla bych, že sotva třetinový, oproti zvyklostem. Třeba lidi šetří, bylo by záhodno se zamyslet, že když kňourám, že nemáme co žrát(jo, je to na všech vidět😉) tak peníze nespálím v minutovém ohňostroji🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.01.2024, 07:54:08 xxx.xxx.91.225
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.01.2024, 02:13:27

Ze zámeckého hotelu, hmm👍 a fotku máme kde?😉😀

U nás prosím prská, jak u vás? Aha, cvakla jsem si radar, tak jen na Moravě, asi i u Bobči a?

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.12.2023, 22:46:36 xxx.xxx.91.225

Jsem sem nakouknula Bodlinko: strejda nemá cukrovku, ale před pár měsíci mu začal hnisat malíček. Začali léčit něco píchnuté (obvoďák) dostal ATB prst se horšil, nakonec začal černat, noha oteklá, rudá až po kotník. Tak do nemocnice, že se bude řezat a určitě musí mít cukrovku. Ne, nenašli. Poslali ho na cévní, tam se jim něco nezdálo, tak na nějaké speciální pracoviště do Olomouce. Po x vyšetřeních tam, našli ucpanou cévu někde u kotníku. Malíček už uřezat museli, ale do cévy mu dali stent a zbytek nohy naštěstí zachránili. U cukrovky, jak se poškození cév tohoto typu začne projevovat…je zle. Neznám nikoho, komu by nohu(nohy) zachránili. I pak vůbec přežití…už je jen na pár let😟 Ale možná, že by v tom Olomouci věděli, uměli, i něco navíc, i u cukrovkářů. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.12.2023, 21:53:59 xxx.xxx.91.225

Tuším jsem zapomněla napsat: včera se chystáme k tchánům na oběd a zvonek. Ty jo, kdo k nám může jít, k nám nikdo nechodí!?! Zvednu intercom a tam: Rady prosim tě, nám k vám uletěl dron, omlouvám se, nevadí, že si pro něj zajdem? (soused přes jedno s děckama) Jo, jasně otevírám, běžte si ho najít…Než jsem přešla k druhé straně baráku, už jsem viděla, jak s ním šlapou od garáže k bráně…asi byl někde vedle garáže. Ani jsem jim nestihnula říct, že odjíždíme a jak jim tam zase vletí, tak budou muset čekat do večera, než se vrátíme😎 Vyprávím to ráno jedné paní, co se potkáváme vedle ve vsi(nějak na to přišla řeč) a ona se vztekala, že jako jak si to můžou dovolit, mají si to hlídat a že by jim ho nedala atd.🙄 Hleděla jsem jak sůva z nudlí, o co jako jde? O ho.no👎 To přece není žádný problém, pokud mi tím něco nerozbijou, nevyrazí okno…no tak jim to uletělo k nám do zahrady, to je toho, já s tím nemám nejmenší problém, já jim to akorát nepůjdu hledat, až jim to vletí někde do výsadby, nebo skončí na jedli😏

Sem tam něco bouchne, nic hrozného, tady kolem mají všichni malé děcka, tak bouchají od 20h. Uvidíme o půlnoci, jestli to nezachrápu😉 Hlavně musíme uklidit domů Gucci, ta zdrhnula ven, když přišli příbuzní🙄 Snad je v garáži. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.12.2023, 21:37:05 xxx.xxx.91.225

Ano, u nás značkuje výhradně Gucci, zrovna nedávno přeznačkovala v pracovně skříň. Ať už z dominance, nebo z nějakého jejího psychického nepohodlí, vlastně to tak úplně neřeším, prostě jsem jí vynadala, že je blbá kravka a příště dostane na prdel. Viktorek značkuje výhradně v zahradě, tato koza nám to občas udělá natruc, naštěstí zatím vždy jen v pracovně. A cítit to taky celkem dost jde na to, že je kastrovaná. Ale v poměru k nekastrovanému Mackovi je to ještě super😎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.12.2023, 10:17:06 xxx.xxx.91.225

Tak dneska se nahlásili tcháni i naši. Tchýně, že přinese chlebíčky, ale stejně jsem měla v plánu alespoň párečky v listovém. Pamatuju si, že jsem takové pidi párečky kdysi kupovala. Prohledala jsem oba mrazáky tam a zpět, vzteky bez sebe (se mi to snad zdálo?) až na 4 pokus, kdy jsem ten v lednici vyházela celý ven…našla. No ovšem, je jich tam asi 6. To toho moc nebude. Takže jsem ještě vymyslela takové košíčky s lososem ze zbytku těsta a máme bagetu, takže hermelínový salát na chlebíčky - ať je nějaký výběr. A uklidit musím trochu, povysávat. 

Dneska se zatáhnulo, nesvítí slunko. Ani jsem nekoukala na předpověď, ale něco se mi mate, že jsem četla, že na silvestra má pršet? 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 30.12.2023, 10:31:43 xxx.xxx.91.225
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.12.2023, 07:33:19

Ha, ha, já nemám segedín ráda…snad jediná věc, co s chutí nesežeru, i když to do sebe stejně nasoukám😎 Tak nějak moc vůbec nemusím kysané zelí v jakékoliv podobě. Vlastně ho jím jen z donucení - že je zdravé. Myslím Bobi, že momentálně jsme na tom stejně, taky se na sebe nemůžu ani podívat, ale ještě nemám sílu s tím něco dělat🙄 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.12.2023, 16:03:14 xxx.xxx.91.225

Niki, tak musím konstatovat, že ty baby už jsou tlusté všechny….včetně mě teda😛 Když do toho započtu Gůču a to je teprve bečka…tak jen Nikouš je krásenkovej👍

Včera ukazovali v telce povánoční slevy… nikdo nikde😉 ještě jsem říkala Tomovi, že šak dobrý, asi se tam neušlapete😛 Tak to byly asi archivní záběry😏😛

Já jsem dneska vysadila ten česnek. Nakonec jsme s Tomem vymysleli (no jo, na vymýšlení on je machr😛) že zkusím v tom neporytém zbytku udělat jamky, jen tak tam česnek napíchám a zasypu kompostem. To, co jsem poryla, jsem ještě rozbyla elektrickou motykou a zbytek česneku zapíchala i tam, akorát mi to vyšlo, množstevně. A porovnáme, jak to které poroste…a dopadne. Tu práci v tom bahně radši ani nebudu komentovat🙄 naposled se mi takto příšerně sázel česnek někdy před 15 rokama🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.12.2023, 07:54:00 xxx.xxx.91.225
Bobca:

jó,pořád ti zapomínám vysvětlit ty “karboše”.Já si dělám řízečky menší-prsíčka našikmo seřezávám na asi 4 kousky…Kapra sice miluju,ale nebudu si kupovat půlku za x peněz..Prsa jsem nakoupila po 100/kg..Obejdu se..😎


Tak ale jednou za rok, by jsi si mohla kapra dopřát, když ho máš ráda?😟 Teta říkala, že si koupila půlku v Lidlu, nějaký ten bez šupin, takže ho smažila i s kůží. My nesmažíme, ale pečeme na řízky, takže to nééé, ale říkala, že byl moc dobrý, hezky bílý, nesmrděl bahnem…

Auto…kvůli parametrům, dojezdu atd, prostě vyhrálo volvo. Je to nejmenší, co zatím mají…přesto je to proti fabii kráva, no🙄 Stejně to vidím tak, že s ním bude jezdit převážně Tom. Já stejně jezdím málo, 2x do měsíce nákup tak akorát😏Jen občas se trefí nějaká akce, jko dneska ten pohřeb na Slovensku, ale to jsem zrovna odmítnula, že to si ještě netroufnu, na Slovensko a do většího města.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.12.2023, 21:36:01 xxx.xxx.91.225

Já jsem dneska nepsala? 😲 To je nějaké divné, myslela jsem, že aspoň dvakrát😛 Tak přesně jak to popisuješ Bobi, to má mamka. V polovině zděného chléva byla prasata, v zadní části kurník. Čuníci slepičkám topili😉 Já teda pamatuju i krávu, bylo mi šest, když jsme ji rušili. Teď, jak nejsou už léta ani prasata, mají slípky studený odchov. Byla jsem tam onehdá s mamkou zavírat (na Štědrý den) a to nebyl žádný mráz a zima tam teda byla😟 To je myslím jediné mínus. 

Dneska u nás zase krásně, předpokládám, že asi všude. Obešla jsem obchůzku, fyzička se zatím moc nelepší🙄 Odpoledne jsem odryla zase pár metrů, uklidila zbytky ve skleníku a je mi záhadou, jak do něj dostanu vodu - je tam dost sucho už, kor, když svítí slunko - to pořád vysušuje. Pak musím zrýt i tam a vyset saláty, ale taky nějak zalít právě. Zase jsem zametla ve vchodě, včera večer celkem foukalo, tak zase hromady listí a větviček z vistárie. No a konečně jsem posbírala větve z vrb nalámané, hodně jsem vytahala i z jezera, však jsem to dělala minimálně hodinu. Kočkám se ven vůbec nechce, i když bylo tak hezky, Viktík jen ráno obešel barák a šel domů chrnět, Gucci jakbysmet, jen večer jsou chvíli někde v garáži a za chvíli už Vikťa škrábe. Gucci čučí u komína a chrnět jde pak taky dom. Kruci se nudím, to je hrozné. Přijde mi, že se to nedá takto vydržet, přijdu domů, sedím u telky, u compu, pak usnu, hodinu nejmíň spím, pak zase telka a jdeme spát🙄 Když mám něco dělat venku, se mi nechce, jak jsem unavená a tady zase brblu, že se nudím😏 To vy holky od hospodářství nemáte, vy musíte makat chtě nechtě, zvířectvo nepočká.  A to se mi ani vařit nechce, nějak jsem normálně zapomněla, co se tak normálně jí, vařívá, nic mě nenapadá, mám duto. Včera jsem udělala špenát s bramborama, měli jsme oba chuť na něco nemasového, s volským okem, mňam. Dneska byl Tom chvíli v práci a na nákupu a přivezl nudle s kachnou od Ťomga - už jsme neměli dávno. Rozdělili jsme si to napůl, i na zítra, jsou to obr porce. Pochopitelně jel mojim autem, nevydržel, musel s ním do myčky…prý bylo špinavé. Ono se převáželo, jak byla ta břečka a pršelo. První mě ukecával, ať jedu s ním, na ty nákupy, ale pak si to prý užil, řízení mého auta😛 Aspoň někdo, já jsem na zkoušku objela tady dědiny v úterý a jsem si to teda neužívala, klepala jsem se jak ratlík. Mám pocit, že nevlezu do pruhu, jako bych jela s kamionem, když míjím auto, přestávám dýchat😏  A to Tom seděl vedle s říkal mi, co mám dělat. Áno, řadí se i s automatem, či spíš bych to nazvala mačkají čudlíky a než si vzpomenu jak😎 Parkování…očistec. Do garáže jsem couvala týden a po milimetru🙄Určitě to okřápu. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.12.2023, 10:43:58 xxx.xxx.91.225

Ovesné vločky jsme dávali králíkům odjakživa, právě hlavně březím a kojícím samicím, taky malým králíčkům…na přilepšenou, než se naučili chroupat zrní. Vločky samozřejmě byly dražší, než zrno, tak právě jen na přilepšenou. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.12.2023, 20:52:03 xxx.xxx.91.225

Začnu od konce Niki: včera jsem si po x týdnech dala rifle a byla jsem v nich jak jitrnice. Zlaté legíny, to žereš, žereš, hezky to povoluje, neřešíš…a pak zjistíš, že nic jiného už neoblečeeeeš😜 Už začínám přemýšlet, jak tohohle se zbavím, když jsem zdechlá se hýbat…ty brďo😲😎

Takže Bobi, nejsi v tom sama😛

V takových podmínkách vidím slepice hodně Niki, všichni by chtěli slípky, ale za takovou cenu?!? Mamky slepičky…ty voe, to je slepičí ráj👍 Až se naučím ten svůj mobil používat, normálně, nafotím i její prostory😉

Ha, ha klidně si večírky a sleziny užívej, tak jak tobě to vyhovuje👍 My blít nebudem😉 my se ti pak jen škodolibě zasmějem🤪 ale jsi mladá, my sme tu staré zaprděné báby už (ne, že bych byla někdy jiná😉 ) a opravdu ti přejem veselej život. Dokud to jde👍Ještě tak Bobča je schopná ti občas sekundovat😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.12.2023, 19:01:23 xxx.xxx.91.225
Fikovnice:

Raduš, já na Tebe nechci být nějaká nepříjemná…ale víš, že s tím rozdáváním “kokin” psům můžeš narazit u jejich pánečků…? Jsou lidi, a není jich málo, kteří fakt nejsou rádi, když jim někdo krmí psy, byť jen nějakými drobnostmi.


To neřeš. To už se řešilo na psech asi tisíckrát. Ti chudáci v Pálenici…ty krmí i popeláři. Majitelka se odstěhovala do Anglie a její máma, co jí zůstali…vlastně jsem ji taky už dlouho neviděla, snad tu ještě je. Občas je na plotě pověšený sáček se zbytky jídla, asi od nějakých sousedů. Jinak se s paní známe ještě z doby, kdy psy občas venčila  a já Worku. Tam jsem si jistá, že je ráda, že ty psy někdo nakrmí. Ostatní psi, co dostávají taky kokinka, jsou psi přátel a příbuzných, sousedů tady v ulici. Jeden NO býval v kotci. Když zjistili, že mu chodím dávat k plotu, už ho nechávají v zahradě a do kotce jde jen na noc. Když tam jednou nebyl, vyšla paní sousedka, tak jsem se jí ptala: Vik tu není? A ona: jé, počkej chvilku, muž ho asi zapomněl pustit, vydrž, jemu by to bylo líto, kdyby jsi ho minula( to jsou lidi, blížící se 80tce) Víš Jani, tady jsou ještě normální lidi, ne nějaké zpovykané pipiny, co mají pocit, že pes je jejich součást, ať se mu to líbí, či ne. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.12.2023, 15:23:23 xxx.xxx.91.225

Dneska jsem byla poprvé na prochajdě. Vyrazila jsem svižně, protože to ani jinak neumím. Po pár metrech jsem zjistila, že mi není zrovna moc teplo. Pofukoval čerstvý větřík - mrzly mi uši (až doma jsem pak zjistila, že je jeden nad nulou, nekoukla jsem, nějak jsem kalkulovala minimálně s 5st, když odpoledne bývá tak teplo) Postupně mi taky docházela šťáva😏 v polovině cesty už jsem se jen tak vlekla. O rozježděném blacku na druhém břehu a kličkování mezi kalužema se ani nebudu podrobně rozepisovat👎Pejsové z Pálenice byli nadšením bez sebe, že jsem konečně přišla s kokinama. Potkala jsem venku jen jedny sousedy. 

Po snídani jsem rozmontovala další Geberit(WC) opět přetěká horem, nevypíná. Hodila vyvařit do octa a doufám, že ho zase rozchodím, protože tento byl nedávno měněný komplet🙄Pak jsem šla ven, v domku vytřídila kolečko bince, co jsem tam navezla z garáže a šla rýt pod česnek. To mi teda moc nešlo. Je to mokré a pýrem či jakovou ještě trávou prorostlé pohustu. Říkám si, že než začne mrznout (snad ještě začne) tak to pomalu zryju a až to trochu promrzne, snad se do toho bude dát ten česnek napíchat. Zatím je to jen mokrá matla patla🙄 Ráno volala mamce její teta (poslední) že jí umřel syn, mamky bratránek. Takže příbuzenstvo musí na Slovensko na pohřeb - v pátek. Mamka má děcka z Prahy, asi je budu pár hodin muset pohlídat já…těpic😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.12.2023, 20:26:43 xxx.xxx.91.225

Niki, za penízky si koupíš, co sama chceš či potřebuješ, nebo pro zvířátka  líp, než by ti dali nějaké blbiny😉

Ponička je jak Méďa Béďa😀🐴

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.12.2023, 20:22:54 xxx.xxx.91.225

Oh můj bože….ještě i vy Kouťáku!??😲 Přenos přes NET nikdo nedokázal, tak od nás to určitě nemáte, opravdu ne🙄😉 Je mi líto, že i vás to všechny postihnulo, ať už tahle mrcha otravná jde někam do horoucích pekel😈

A do toho Mourek nikde!😲Je teplo, jestli se nazačaly kočky mrouskat🙄Nebo když zjistil, že nikdo nepřijel, tak šel jak říká Bobča na koledu k sousedům. Určitě nám napište, až se objeví! Budem na něj myslet🐈

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.12.2023, 09:47:59 xxx.xxx.91.225

Obchůzku Bobi až zítra. Dneska je krásně, sluníčko svítí, obešla jsem alespoň zahradu, koukla, co kde by bylo potřeba. No😏potřeba by toho tedy bylo dost. Všude jsou nalámané větve, jak byla onehdá před Vánoci v noci asi hodinu ta vichřice. Vrby olámané fest, všude leží i velké větve. U kompostu rozlomená napolovic švestkomeruňka dumám, jestli ji ještě bude mít význam zachraňovat, jestli ta jedna polovina ještě chvíli ,,bude". Olámané komule(motýlí keře) vypadá to, že se tím zadem prohnalo nějaké tornádko, protože to chytlo jen v určitých místech. Nemáme zoráno, jak jsem to chtěla prubnout, tak to i dopadlo🙄 Jsem tůůůze zvědavá, jak ta výsadba letos dopadne😏 Nevím, jestli už zítra, ale musím začít tím, že si kousek poryju a napíchám tam česnek(který už tam měl být měsíc) 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.12.2023, 08:21:06 xxx.xxx.91.225

Ne, žínku by děti a vnoučata jistojistě dorazily😎To bude dneska, dneska je rodinná slezina u mamky, takže tam budou děti sestřenek a mého bráchy…a z toho se budu zase ,,léčit" měsíc. To je něco, co já absolutně nemusím. S láskou vzpomnínám na doby, kdy my jsme byli ,,děti", tedy všichni svobodní a bezdětní a jen jsme pokecali. Teď tam akorát matky odbíhají hlídat ratolesti a jediné téma je ,,děti". Pro mě jsou to spíš ,,boží muka"😛 Chci se s nima sejít, těch příležitostí se všema bohužel už moc není, ale už mám problém i ukecat tam Toma. 

Spala jsem 2h večer(od 19 do 21h) spala jsem většinu noci a ráno i zaspala(nikam nespěchám, na obchůzku ještě nechodím, zkusím od zítra, alespoň pomalu) Že bych vyskočila vyspinkaná do růžova a čilá jak rybka…se říct nedá😎 Nasadila jsem alespoň nějaký ten hořčík a B6, co jsem kdysi koupila Tomovi a beru to. Zelí jsme teď měli v kyselici každý den. Popřemýšlím, možná si koupím ještě nějaké to céčko, i když jsem to nikdy nedělala a citrusy a jablíčka jíme denně.