Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 18:54:11 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 04.01.2024, 18:18:42

Já vím, tablety beru (když si vzpomenu😏) Z kozy, ovce, jakákoliv divočina…nic takového do huby nedám, nikdy jsem se nemohla ani zúčastnit domácí zabijačky, vlastně jsem k babči nešla několik dní, abych  se nepoblila. A nejsem vegetarián, ale to zvíře znát nemůžu. Králík…už to ani Puňťa nežere😉 mi čím jsem starší, tím víc začíná taky smrdět🙄 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 16:37:57 xxx.xxx.91.23

Chlapi, vy jste tak staří jak já?😲  Pro nás na hranici, je to prostě těžké, pořád. Celý život jsme jezdili na Slovensko, na větší nákupy na Slovensko, na dovolené na Zlaté piesky, Čechy byly pro nás dá se říct poměrně neznámá kotlina😉tak nějak se nás netýkaly. 

Co se týče pohanky, tu se nic takového nepěstuje, takže o nějakém pohankovém medu jsem ani neslyšela. Máme celá rodina křečáky, takže áno, mám užívat rutin, tudíž jsem chtěla jíst pohanku, je zdravá, o tom žádná. Jenže já nemůžu👎 mě to nepřejde přes hubu, mě se z ní navaluje😲 Kámoška prodávala na jarmarku pohankové palačinky, zpracovává jejich firma. Ne, nepožila jsem ji, to se nedalo😎

Goro, med je cítit česnekem? Ptám se proto, že já si ho trhám do váz, nosíme ho i taťkovi na hřbitov, je z něho hezká kytka. A všichni se diví, jestli mi to doma smrdí po česneku?!? Ne, ve váze krásně ,,medově" voní, smrdět začne, až začne ve váze zahnívat, nevymění se voda. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 16:24:46 xxx.xxx.91.23

Najedená myslím je, nevypadá bídně, jak se u nás říká. Sice není tak tlustá jako od Niki😉 ale žádná vychrtlina.  Je to opačně, kotec se psem je blíž k domu, tam za ním chodí, tam stojí takřka pořád, není tam snad jen, když žere v tom seníku. Ten a stáj má u zadního plotu, kde kolem chodím já a tam jí v létě chodí něco dávat i mamky s dětma. Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou, prostě má toho psa. Ten to má horší, jen leží v kotci na boudě, nikdy jsem ho neviděla odtud pryč, nemyslím si, že ho někdy někdo odtud vezme ven, ani nevím, jestli ten pes umí chodit, kotec je celkem malý😢

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 14:25:37 xxx.xxx.91.23
Anonymní:

Co si myslíte o chia semínkách jsou zdravé jak se říká?


Těžko říct. Já je jím většinou jen v sobotu na palačinkách. V hotelech jsem se naučila jíst chia puding (dezert) tak si ho občas udělám i doma, já huba mlsná ho trochu i osladím😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 14:20:17 xxx.xxx.91.23

Medvědí česnek kvete začátkem května. 

Goro, já jsem v podstatě taky na Slovensku, polovina našich procházek se psy byla přes kopec ,,u vás". Stále to celkem těžce nesu, že už to není u nás. Ne, že bych vám to chtěla upřít, myslím tím společné ,,u nás", já jsem v tom ještě vyrostla, část rodiny je v Skalici.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 14:12:40 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.01.2024, 10:57:53

Ne, ne. Ne, že bych si myslela, že má bůhví jakovou péči, jeden i druhý, to si nemyslím, ale má seno, má zděnou stájičku, má k ní i seník kam chodí na to seno (nakulí jí tam balík) trochu to vidím přes desky. Jde jen o to, že je to teď strašně rozbahněné a ona v tom stojí jak trubka, bahno má i na zádech, asi se v něm válí či co🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 10:17:33 xxx.xxx.91.23
drvodelkafialova:

Škoda, to je ale i důvod, proč vám odchází ty zmarliky. Až pořídíte další, udělejte větší jámu a dolů pěkně drenáž. Zmarlika ten jíl taky nemusí. Trpí na takových stanovištích na houby.  Ale na to svážku u domu by jít mohla. Má ráda spíš mírně zásadité až neutrální ph, klidně ji spíš udělejte štěrkovou mulč u kořenů místo kůry, to by se jí mělo líbit.


Tam kde stojí barák a je jezero a před barákem, byl kdysi dávno potok a jeho nivy. Takže prakticky jen čisté kamení, oblázky. Aby mi před barákem alespoň něco trochu rostlo, museli jsme navézt 40cm ornice. Takže to, co má rádo drenáž tam celkem roste. Jenže keře, stromy, mají kořeny hlouběj a ty pak krní. Vpředu až u plot mám, či spíš měla jsem ty růžové akáty 2ks velké a žluto a červenolisté bezy. Pochcípalo to všechno, z posledních sil o život bojuje jeden akát a dva bezy žlutolisté🙄Zahradu sice mám, obr, ale něco tam udržet při životě, něco co prostě chci, ale nemám na to zrovna moc podmínky, dá zabrat. Ocházejí mi duby, klasické. Přitom ne tak daleko od nás, duby rostou, nálety. Byli se na mé dívat zahradníci, známý vystudovaný přes kytky, děkan z univerzity taky přes floru,  nikdo nepřišel na to, co s nima je. Jsou už velké a bude brzo po nich. První začal jeden, ten z poloviny odumírá, po x letech začíná i druhý😢 Jediné, co mě napadá je buďto sucha, co tu pár let panují, nebo naopak podmok, který by v těch místech být mohl, je tam potůček. Oba duby jsou sice na navážce, tedy jako by nad, ale právě se jim už kořeny mohly dostat do míst, kde vsakuje voda.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 10:01:37 xxx.xxx.91.23
goro:

dobrý tip, je to tak…

Obrázek

Goro, vy bydlíte u nás?😉 Mám někde taky tak hezké fotky z lesa, ale asi je má v compu muž. Tyhle byly jen z naší ranní trasy kolem potoka, se psy, se psem. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 07:45:50 xxx.xxx.91.23

S těma kopytama jste mi Buggyro připomněla tu kobylku, co kolem ní denně chodím. Teď, jak pořád sněžilo a pršelo, má z výběhu tankodrom a když vidím, jak tam stojí celá zabahněná a po kolena v blátě, je mi jí líto. Ona by možná mohla přejít někam kousek dál, kde toho bláta tolik nemá, možná ani žádné, ale ona většinou stojí u toho kotce s ovčákem…asi si povídají😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 23:23:18 xxx.xxx.91.23

Jooo, tak to už vím proč ji nemám😉 to nepude. U nás je jen jíl a kamení😕 musela bych vybágrovat jámu a navézt tam Tatru písku😉 To za a) Za b) je poslední léta takové sucho, že mi vždycky zajde půl zahrady, kytky to ale zatím jakž takž rozchodí. A je tu za c)😏 sme větrná hůrka. Kousek vedle, kde byla v plánu je pavlovnie a ta je chudera už rozlámaná totál👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 23:09:52 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele nojo z 03.01.2024, 20:27:10

Omlouvám se, nechci být protivná, ale nerada nechávám lidi v nevědomí. Ani tak ne😉 Pinus je borovice, prostě borovice. Sibirica je sibiřská. Oni by rusáci chtěli mít všechno, ale cedr jim na Sibiři fakt neporoste😉takže tak budou tvrdošíjně říkat borovici, ale stejně z ní cedr nebude😜

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 23:04:29 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 03.01.2024, 19:25:02

No my jsme pro zahradníky požehnáním😛 Polovina toho, co nám tu vysadili postupně zašla a měnilo se, některé úplně za něco jiného. Nebyl stín, takže třeba cesmíny pomřely všechny, vysazené velké exempláře😕

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 23:01:14 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.01.2024, 19:25:34

Krásné, obě👍😀 jen já nejsem tak úplně na ty smuteční tvary rostlin, i když taky mám ne, že ne😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 22:57:48 xxx.xxx.91.23

Ježíš, kdyby tu nenaskočila Evka, tak to zase nejspíš nenajdu😟 I když…myslím by to bylo i lepší😟takové zprávy hodně bolí, hned to vztahuju na svá zvířata, to se ani jinak nedá😢 Je mi to moc líto, musí to pro paní být strašné, nedokážu ani říct, že to přebolí, protože tak jednoduché, to není😢 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 22:48:14 xxx.xxx.91.23

Tipla bych, že je to česnek medvědí. Akáty mám ráda, u nás ale postupně vyhynuli, nedaří se jim, taky nemají rády ty větry. A nebo je lidi stejně zlikvidovali. No ano, pampelucha - to je moře pylu. 

 Rozdíly v podnebí jsou fakt velké, u nás se to té poušti už několik let a lét - blíží😢

Drvodělko, to je vaše albízie??😲 Po těch asi třech zimách bezmrazých prakticky…jsem už letos měla vážné tiky, si ji pořídit. Pár let mi to v nedalekém zahradnictví vždycky rozmluvili stylem: k vám? To ani omylem😎 Teď na podzim, už jsem byla rozhodnutá, ale neměli ji.

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 18:29:09 xxx.xxx.91.23

Měla jsem zmarliku kanadskou, už poměrně velký exemplář(jednu fotku jsem našla i ve svém noťasu) ale se rozklesla a zašla na nějakou houbu. Byla to Forest pantsy, to je info pro Drvodělku😉 Druhý pokus dopadnul tak, že umřel roub a zbyla základní zelenolistá. Tu jsem teda vloni přesadila na jiné místo, kde zelená nevadí a koupila třetí pokus. Je to sotva metrový prut a to mi připomnělo, že je zasazená teprve rok, takže ji musím zasypat listím, protože hlásí mrazy😲 Drvodělka…je černá, která hází do fialova😀 Majku jsem viděla asi 2x a nepamatuju si, jestli nějak hází😉

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 16:01:46 xxx.xxx.91.23

Manukový olej přivezl kdysi muž z Nového Zélandu a nepoznala jsem rozdíl od tee tree. Prostě takový aromatický, do mentolova. Měli jsme ho x let, až se nakonec vyhodil, protože jsme tak nějak netušili, na co ho vlastně použít(dostal ho tam jako dárek)

Piniová semínka u hodně lidí vyvolávají zvláštní druh alergie - máte několik dní hnusně hořko v puse. Má ji můj muž, stejně jako alergii na sezam - u té už mu ale otékají sliznice. 

P.S. borovice sibiřská není cedr. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 13:37:28 xxx.xxx.91.23

Ještě k tomu dodám. Nakonec jsem usoudila, že energii na včelaření už nemám, prostě nestíhám. Chtěla jsem je proto, že jsem jim vytvořila tu louku pod lípama a že budu mít svůj med. Jenže…já jsem prostě pako. Jak jsem se zamyslela nad tím, že ony chudinky se tam celý rok dřou, aby měly med, já jim ho seberu a dám jim za to blbý cukr jako náhradu, o které si myslím, že není adekvátní a proto jsou včelstva oslabené a hynou…tak si ten med raděj koupím od nějakého souseda, ať to nejde za mnou😊protože mě je jich prostě líto a nedala bych to. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.01.2024, 13:30:10 xxx.xxx.91.23
Bodlinka:

a proč tam chodí, když tam nic není?

z okolí jsem viděla včely nejvíc na jaře na dřínu u sousedů no a pak na bílém jeteli, co mi roste na zahradě od té doby, co jiný bordel seču na krátko. kolikrát jsem kvůli nim nesekala nebo na dlouho, protože mi bylo líto plašit ten koberec včel. byly tam snad celé léto a odnášely z toho takový světle hnědý zdrclý pyl. 


Áno Bodlinko👍 na to bych taky zapomněla! Dřín mám v zahradě, kdysi jsem si ho tam přesadila, jak rušili starý zarostlý vinohrad. A jetel máme všude…už vlastně místo trávníku😉 Tome, ptala jsem se právě na lípu proto, že synovec je taky trochu včelař (trochu, nemá na to čas) a vím, že si vysazoval k potoku lípu…pro včely, aby měly a je to kousek. U nás jsou staré lípy v rezervaci, kde si je chráníme a právě i na ten med, prý. Já se o včelaření až tolik nezajímám, takže teď jsem se tak trochu divila, že ne, protože i já jsem původně chtěla včely zbudovat, proto mi zahradníci navrhnuli na jedno místo lípy. 

Tome, no ano, je to moje zahrada. Mé přání bylo, mít tak trochu park. Takže mám, ale tu práci kolem, vám asi nemusím popisovat😉