Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 07.01.2024, 13:57:36 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 07.01.2024, 13:14:26

Stejné kapsičky jako všechny ty marketovky, pro DM hraje cena, i když je potvory o korunu před nedávnem zdražili😉 Já je kupuju pro kočičího bezdomovce Macka, co k nám chodí. Celkem slušně jsem ho od léta vykrmila, byl na zdechnutí a teď už vypadá celkem dobře. Samozřejmě jsem každou příchuť na zkoušku nabídnula první svým kočkám, stejně žerou Felixy, takže by to bylo jedno, ale ani omylem. Akorát z té ,,v mrkvové omáčce" olízal Vikťa tu omáčku. Toho rádoby masa se nedotknou, ale to Viktorek moc ani u těch Felixů🙄 Jako ne, že bych se mu divila, ale ten Macek zfutruje lautr všechno, co mu do té misky hodím.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 07.01.2024, 11:42:37 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 07.01.2024, 11:31:53

😀😉 

Fakt? Jak to, teď jsem koukala, že asi to jde dneska přes sever, přes vás a na radaru nic není😲

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 07.01.2024, 10:21:11 xxx.xxx.91.23

Čau holky, tak jak počasí u vás? Včera celý den lilo, napršelo 24mm. Teďka jsou -2st, pofukuje. Cesty se kloužou, šla jsem krokem nejistým😉ale blacko je blacko, na něj to zatím vliv nemělo, to je držák🙄 Jo včera jsem si vzpomněla, že hlásí ty mrazy a já nepřikryla mladou zmarliku😲 Tak jsem letěla do domku pro chráničku na stromky, pletivo, že to dám kolem a zasypu a prosypu listím. Nenašla jsem, tak jsem musela ven, kde jsem ji strhnula z té mandle, co ji okousal zajíc či kdo. Když jsem to chtěla na keřík nasadit, tak mi větvičky lezly do ok, nešlo mi to😠 Tak jsem vletěla do garáže, postahovala gumičky z odpadových pytlů a stáhla nima větvičky. To pomohlo. Jenže lilo. A já musela sbírat pod stromy listí(naštěstí tam bylo na hromadách nafoukané) a brblala, že jsem si onehdá říkala, že ji musím zakrýt a nenapadlo mě, nachystat si do něčeho hromadu listí, tehdy ještě suchého🙄Takže mi to trvalo, než jsem to tam po hrstích nanosila, tele.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 06.01.2024, 18:53:52 xxx.xxx.91.23
orionka:

A což farmaceutická firma a distribuce? Prestiží by to byl asi propad, ale finančně? Dřív k tomu hodně lidí utíkalo, ale to už je dávno a jak je to teď……???Třeba někdo ví.


Četla jsem zevrubně, co Janina píše a došla jsem po vás. Říkala jsem si, že až to dočtu, napíšu jí to, ale napsala jste to už vy. Myslela jsem si, že ti farmaceuti, co objíždí doktory s lékama či čím, už to mají všechno nacpané, ale zrovna před pár týdny mi někdo říkal, že to šel dělat. Takže si myslím, že se svým vzděláním by to Jana měla dobré, je motorizovaná. A studenti? Třeba si k tomu vzít ještě nějaké doučování?  Přípravu na zkoušky?  Co Jani??

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 06.01.2024, 15:16:30 xxx.xxx.91.23

Adrenalinové pero má u sebe každý těžký alergik, dostává ho každý, co prodělal anafylaktický šok, nebo měl těžkou reakci na cokoliv. Strejda má na žihadla, bratránkova žena na oříšky. 

S likvidací hnízda neporadím, já bych to neudělala. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 22:29:06 xxx.xxx.91.23
Buggyra:

a druhé uf, lesnizinko, vy jste pracant, vás bych si potřebovala půjčit 🙂


Ha, ha, no to jsem, určitě😜 ale nárazový třikrát do roka😛Když něco hoří, nebo se prostě musí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 20:53:05 xxx.xxx.91.23

Kolečko bych holky nevyužila, respektive ten pytel😉 většinu roku vodu mám, jen na zimu se vypouští a to sněží, prší…no ale ne do skleníku🙄jen s tím je problém. 

Nošení vody dopadlo tak, že jsem přes buřinu nemohla ani najít, kde studánka je. Tak jdu, vemu hrábě železné a začnu to rvát pryč. Postupně jsem vyhrábla dvě ropušky, byla jsem nasr…, jsem je prohlédla, naštěstí jsem jim neubížila. Udělala jsem jim vedle hromadu a nacpala je pod. Snad si pak něco vhodného najdou. Pak jsem ale nabírala binec, konve se mi pořád ucpávaly. Naštěstí jsem zjistila, že až tak suché to v tom skleníku není. Tak jsem tam nanosila asi jen 12 konví.  Ale musela jsem ještě pořezat tu rozlomenou švestkomeruňku, co by vadila Přemyslu oráči😉 A uklidit na hromadu před barákem, to je odvozit to na velkooběmovém kolečku 250m.  Nakonec jsem odvezla něco přes polovinu a zbytek odtáhla na louku. A odvozila polínka. Dneska tedy konečně nějaká činnost😊 Vlastně jsem začala tím, že jsem poryla ten skleník, jsem zapomněla🙂

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 20:42:04 xxx.xxx.91.23
kometa:

Já ano. Pracovně tomu říkám, že jedu na tři válce. 


😜 Já nevím, já jsem nejspíš vypnutá pořád, ale to nemá kdo poznat, v zahradě po mě nikdo žádné myšlení nevyžaduje😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 11:44:00 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 05.01.2024, 11:39:11

Ale tak jo, jenže to, co píšete, beru tak nějak jako samozřejmost, protože to člověk, teda hlavně na vesnici má kolem. Forum je asi založeno na něco navíc, co neutrhnu za humny😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 11:12:22 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele M.Kočka z 05.01.2024, 10:43:10

A to je ten problém právě, veterináři jsou dealeři různých značek, takže vám doporučí to, za co mají tučné provize ne to, co je opravdu kvalitní. Zrovna Brit moc dobré hodnocení nemá😕

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 10:23:22 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Helena z 04.01.2024, 22:13:35

Vidíte a u nás je nežrala ani jedna ze tří koček. Oni se rozhodli, že jsou britky a budou teda žrát, jen ty pro briťáky a nic jiného nevezmou na milost😏 Pořád jim zkušebně objednávám malé pytlíky různých značek a ještě ani jedna, ze snad třiceti druhů se nechytla🙄 Samozřejmě vybírám, aby byli lepší než ty royalky, ale bez šance.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.01.2024, 10:14:11 xxx.xxx.91.23
Bobca:

jó,má ještě potůček..tam by mohla být teď voda🤭


Ano Bobi, z potůčku, u vtoku je trochu prohloubený, aby se něco dalo nabrat. Kyblík tam neponořím(na čerpadlo) je tam sotva tak 20cm vody. Ale dneska je venku moc hezky, sluníčko, nefučí, takže se mi bude pracovat dobře😀 Jo, jo, mám na to teď čas, vždyť houby dělám🙄 Jen se trošku bojím to zhýbání s kýblem a konvema - že mě zase chytnou záda, která trošku polevila. Ne, že bych si vyskakovala, ale s trochou snahy se i celkem obleču😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 20:49:22 xxx.xxx.91.23

To jo😀 já samičky ráda sleduju, jak hledají ty díry, u nás je jich hodně(samiček) vždycky nějaké vidím a právě jsem si myslela, že jim to zjednodušším a koupím budku. Jenže pak jsem se dočetla, že samy tam většinou nevlezou🙄 No a tam končí mé nadšení, protože na jaře je to šílený, ale šílený blázinec, nezvednu se od práce a nepůjdu se bavit lovením čmeldové, musela by počkat tak do června😜

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 20:24:03 xxx.xxx.91.23
Verun:

Máme čmelíny dva, a každé jaro je to jen ve znamení  "honu" na čmeláka a čuměním na čmelín. 

Výbava: síťka na odchyt-umístněná vždy po ruce, uřízlá stříkačka s vatovým uzávěrem pro přepravu a implementaci čmeláka do čmelína….sledování čmelína, zda se čmelákovi bydlení zalíbilo(po výletu dělá osmičky a skenuje si okolí) strkání stébla do výletového otvoru, zda je čmelák zabydlen, aby jsme tam necpali jiného…poprali by se…a hlavně poznat čmeláka a necpat tam pačmeláka…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jéžíš a jakový krásný, špalkový👍 

Čumím jak blázen kdyby ste to nenapsala netuším, v životě jsem o pačmelákovi neslyšela😲 Fakt, že ne😊 Takže jsem si to našla a musela jsem se smát tomu, že samička jde poznat podle odlišných holení🤣

Na podzim jsem právě čmelíny procházela, že si koupím, ale ten odchyt samiček mě odradil, na to nemám na jaře vůbec čas😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.01.2024, 19:53:03 xxx.xxx.91.23

Nevím, jestli jsem psala? Včera jsem vezla sousedovi z ulice svoji Fabku na servis. Nakonec jsem svolila, že půjde do Prahy, do služby😉jako auto pro učitele. 

Včera jsem se u autoservisáka nedozvonila, tak dneska druhý pokus. Už mi otevřel, domluvili jsme se, ale auto mám zase doma😏 (alespoň máme čas se rozloučit, fakt je mi to líto) Že ať tam nestojí, aby do ní někdo nenapálil, až bude mít na ni čas, tak mi zavolá a přivezu ji. Musí se taky objednat na STK. Tak jsem se alespoň stavila u sousedky s olejíčkem - jsem si objednala, baj očko, ale mi nevoní. Jí taky ne😎 měla covid, nic necítí😛 Tak jsem jí ho nechala, až to posoudí, buď si ho nechá, nebo se ještě zeptá snachy. Já bych ho tu měla a měla, pak by čuchnul a letěl by do koše, to by byla škoda, raděj ho pošlu dál rovnou😏

Jo a tím jsem chtěla říct, že jsem dneska krom tohohle dělala prdlajz (upekla křidýlka k obědu se salátem) a nudím se sakra. No zítra konečně poryju ten skleník a jestli nebude pršet(jako, že má🙄) tak tam nanosím z potůčku konve vody.  A ty musím první nakýblovat, protože tam konev neponořím, takže do každé tři kýblíky vody a nanosit tam alespoň 20 konví.