Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.01.2024, 16:26:48 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.01.2024, 16:10:19

Kometko, zbytečně to hrotíte, vždyť to má kočka myšáky. Vám jako děcku někdo revidoval zuby? Zub jsme si vyvyklali, ano krvácelo to, takže mi není jasné, proč se nad tím zadavatelka pozastavuje, snad jí taky rostly zuby…Brácha si zub vyrazil na sáňkách o strom ve 4 letech, zub se nenašel, k zubaři s ním nikdo nešel, vypadalo, že tam není, další problém neměl, tak se neřešilo. A tady se složitě řeší přezubující kotě? 😲

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.01.2024, 16:19:03 xxx.xxx.95.194

Jani, zubařka na to neřekla ani popel, žádné: to se vám rozpadne a budou problémy. Však to platím, tak co😉Už jsem tu psala, že když mi trhal nahoře osmu, jiný zubař, přípravy velké, opíchal a pak že: hotovo! Já čumím…jako, že už to je?😲  Ano, šlo to dobře, chcete ho vidět? Ne, děkuju, blééé, nic takového já vidět nemusím. Nachystané léky, i na cestu autem 20km domů a nic jsem nepoužila, vůbec jsem to necítila, ani ten den, ani další dny. Předtím mě teda bolel fest, nespala jsem dvě noci, byla pod práškama, tak jsem s ním jela. Teda s ní😉s osmičkou. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.01.2024, 11:40:31 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.01.2024, 11:00:00

😄😄😄 Já už jsem zapomněla, proč je trháte?  Mě před pár lety osmičku spravovala, páč, sedmičky jsou všechny v kelu, mám čepy s korunkama. Tak když byl na osmičce kaz, říkám: pokud jde spravit, spravujte, ať mám ještě alespoň nějaké zuby😉 Přitom mi úplně vytlačily jedničku dopředu, že se mi kříží, ale co už, když je, musela by se vytrhnout ta osmička a rovnátka - dlabu na to, stará baba a navíc dole, tam to není až tolik vidět. 

U nás je dneska zima příšerná. Nepršelo ani nesněžilo od Vánoc, dneska začal vichr ledový, jižní, takže jsem šla tu naši cestu proti, to je ta nejhorší varianta. Myslela jsem, že zmrznu🙄Potkala jsem tři lidi, všichni si klepali na čelo, kam jdu v té kose. Já pak doma taky😛když jsem nemohla rozmrznout. Přišla jsem, dva tenisy za sebou v TV, doteď jsem čuměla a valím žehlit😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.01.2024, 11:43:43 xxx.xxx.95.194

Sama nemám drůbež, liška k nám na kompost a vyžírat psům misky chodila léta, i s liščaty si chodila hrát s míčky na tenisový kurt. Už vloni jsem ji nezachytila, kompost není rozhrabaný, něco se s ní asi stalo😢 Všichni mi říkali, že mi uloví kočky, mám už druhou generaci koček s liškou za zády a nikdy jim neublížila. Sousedům, i mojí mamce a strejdovi, kteří bydlí o kilometr dál, vylikvidovala kurníky, ona si obejde v noci rajon a najde nezavřený kurník. Chyba majitele. Sbírat po zahradě potrhané slepice, co nestihnula odnést bylo pro mamku těžké, ale zapomněla zavřít kurník, její chyba. Ano, každý se nějak živí, musí živit. U nás ani těch myší moc není. Drůbež pořád tak nějak plánuju, i když je mi jasné, že to bude spíš krmení pro lišku, protože i když jsem měla psy volně v zahradě, liška chodila zahradou klidně v poledne, měli podepsaný nějaký pakt o neútočení😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.01.2024, 11:29:12 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 16.01.2024, 11:12:01

Já dávám spot on(kapku za krk, ale to určitě znáte) Dropspot se to tuším jmenuje, nebo Profender.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.01.2024, 22:42:28 xxx.xxx.89.191
Rapotačka:

Všechny zdravím.

Tak jsem na chvíli tady ¨než mi to zas kiksne.

Měla jsem tinitus (?)  na zbláznění. Ve stejné době to měl i švagr.

Řešil u dr. cosi polykal (vitamíny?), už si to nepamatuji. 

Přešlo nás to oba asi po roce. Jeho s léky, mně bez.


Někde jsem četla, že hodně lidí mělo tinitus po covidu. Ten jo, ten možná přejde, jako ostatní sračky po covidu, jen to chce čas. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.01.2024, 21:33:17 xxx.xxx.89.191

Niki, my jsme u dědy mívaly sklapovací ,,domeček" past, kam se myš chytila tím, že se to zavřelo. Z té se pak dala vyhodim kam je libo, třeba odvézt na pole někam. Ale děda ji ,,vyplivnul" do kýble s vodou, aby ji tam chytil pes😢 A tomu Bertovi fakt toho jídla uber. Ne, aby chytal myši, kocouři jsou na to prostě línější, flákají to, jen aby se neřeklo😉 Takže hlavně proto, aby nevypadal za chvíli jak Gučajz😛

Bobi díky, Martu jsem zachytila, ale ty Stíny ne. A já jsem je myslím minule od prvního dílu ani neviděla, nebo nevím, teď jsem chvilku koukla na začátek a právě mi to nějak nebylo povědomé(nebo Alzheimer🙄)😜

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.01.2024, 20:07:08 xxx.xxx.89.191
eva:

V uších mi hučí mnoho let, na nic se nepřišlo, na ORL nemá význam chodit…je to hlavně večer a v noci, když je ticho…nedávno o tom byl někde článek, že to je psychosomatické a má to mnoho lidí..


Souhlasím s Evou. Klasický tinitus, budou vás honit po x vyšetřeních, po kdečem a dávat kde co, co by mohlo pomoct(známá byla v hyperbarické komoře) a nepomůže nic. Znám asi 10 lidí osobně, co ho mají a nikomu nic nepomohlo. Ano, nějaký mladý muž psal, že to měl z přepracování, stresu, zjednodušeně od nervů. Vyléčil si ho sám, nějakou hudbou či čím, četla jsem to, ale bylo to zdlouhavé, asi bych nevydržela. Mamka ho má, začíná i mě, takže právě dumám, jestli to pak budu nějak zkoušet řešit. Ale jelikož mám uši i hluché, zřejmě to bude mít souvis a každá snaha marná. Ano, jisté doktory potřebuju, zatím jen gyndu, kam bych nešla, nepotřebovat HA a čeká mě zubařka. Pak se objednám na ty uši, řešit naslouchátka, takže to vemu z jedné vody načisto i s tím tinitem😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.01.2024, 16:57:30 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.01.2024, 13:00:46

Asi tak…s tou cenou😠 Říkám: kdybych nebyla debil, tak ji mám za těch 15 myslím. Nepotřebuju…no já jo, mám závislost. Dokázala jsem ji nepít asi rok, nějak jsem žádný přínos nepozorovala, tak jsem tedy stáhnula limit z asi litru denně na půl litru, někdy i trochu míň, ale níž už asi nejdu😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.01.2024, 12:32:34 xxx.xxx.89.191

Včera jsem se nasr… na sebe, protože jsem si blbě zapamatovala akci v Lidlu na coly, myslela jsem, že je do čtvrtka(nechodíme tam) Ještě jsem Tomovi říkala, že by se mohl stavit, jak pojede z tenisu, ale pak říkám: víš co? Kašli na to, stejně vezeš kámoše, já tam zítra zajedu, stejně potřebujem víc věcí. Kdybych ho tam blbka poslala…👎 Už nemáme a akce není momentálně nikde🙄A já když vím, že ji můžu koupit se slevou v akci, tak za ni prostě ty peníze nedám, ať si je strčí zloději někam😠 Jo jsem v ráži, protože od rána čumíme na tenis, místo úklidu výzdoby co byl v plánu…a Linda to prohraje😕 Bobi kabelka fááákt hezká, cingrlata si tam nech, vypadá to dobře👍

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.01.2024, 16:08:12 xxx.xxx.89.191

Jani, tak to jsem mooooc ráda, že je mu líp👍 Já jsem to právě nečetla od doby, kdy jsi napsala, že se krásně stabilizoval a jde vám to udržovat pod kontrolou. Lidi si rozhodí cukrovku celkem často. Jak jsi psala, že je to špatné, jsem si právě říkala, že inzulínem se to přece normálně musí srovnat. Akorát jsem se začala bát(to jít číst) jestli se něco nepřidalo. Vidíš, to zase zvládnete👍

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.01.2024, 15:56:05 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 14.01.2024, 15:20:44

Vždyť to je tvaroh, v pohodě můžou, když jim chutná, akorát bude asi přisolený trochu? Já vím, vaši mají to háklivé trávení, tak raděj bez experimentů.

Jinak…asi nás moc kočkařů nebude mít i kozu😉 A…když jsem nosila psům čerstvé kozí mléko od kámošky(vyráběla jsem jim jogurty) tak tehdejší kočky z něj nebyly nijak nadšené…asi, že na něj nebyli zvyklé. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.01.2024, 13:12:37 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.01.2024, 13:06:38

Protože většině koček chutná😉 a nedělá jim problémy. Ostatně, teď jsem konečně našla podrobnější popis té malt pasty a zrovinka ta je vyrobená jako základ z mléka viz. popis: Pasta pro kočky GimCat Malt-Soft Extra s vylepšenou recepturou obsahuje přírodní aromatizovanou maltózu, speciální rostlinný olej a mléčně-cukernatý derivát s vysokým obsahem TGOS. Výchozí složkou při výrobě tohoto produktu je mléko. Obsažená vláknina je velmi hodnotná pro střevní mikroflóru. Kombinace rozličných vlákninových látek stejně, jako netradičně vysoký obsah maltózy slouží k podpoře trávení a pomáhá odstranit spolykané chlupy přirozenou cestou. Problémy Vaší kočky např. s tvorbou bezoárů (chuchvalců chlupů) v zažívacím traktu nebo jejich následné zvracení lze jednoduše díky tomuto preparátu vyřešit. Složení: Rostlinné vedlejší produkty (Extrakt maltózy 43%, cululóza 6%), oleje a tuky, derivát mléčného cukru s TGOS* (1%). Antioxidanty: EG-přídavné látky. Analytické složky: bílkovina 3.0 %, vlhkost 11.0 %, popel/popelovina 4.9 %, tuk 39.0 %, vláknina 5.0 %.