Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.01.2024, 22:03:17 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 29.01.2024, 21:04:12

Zakřupalo…to znám, to mi udělal ten chiropraktik (léčitel) A přesně tak kámoška, co stála vedle zesinala, protože si myslela, že mě zlomil a zabil😛A pomohlo mi to, možná navždy, ale tak minimálně už je to OK 30let👍

Ty voe nechápu😲Jak můžeš vydržet hodinu skákat?!? Osobně si myslím, aniž bych vyzkoušela, ale znám se…že bych to vydržela tak 5 minut🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.01.2024, 19:17:16 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.01.2024, 19:00:06

Ano, vrtulky lítají, mám javorů kolem baráku asi milion, jestli i klen netuším, tak je zase nerozeznám, pokud jsou mladé(staré už podle kůry ano) Pokud posunu ohradu 20m od stromu, tak těch vrtulek nepřiletí tolik a hlavně jich z toho zase kůň nesežere tolik, aby se otrávil. Myslela bych si, že nejde prvoplánově po vrtulích, ne?  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.01.2024, 18:22:56 xxx.xxx.83.6

Efe, já jsem o jedovatosti pro koně vůbec netušila, poprvé jsem o tom slyšela možná tři roky zpátky, že se jim dole na pastvinách otrávil kůň. Ale koňáci o tom přece vědí, tak stačí jen posunout ohradu, či porazit(což ráda nemám) strom. Nevěděla jste, nebo co se stalo?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.01.2024, 10:23:02 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.01.2024, 09:05:58

Zdravím holky🙂 Efe, zachytila jsem asi někdy, že jste psala o té poslední mopsičce😢ale nevěděla jsem, že už byla  poslední😟 To je mi líto😢 koukám, že teď jste na tom jako já😟 A nové pejsky taky neplánujete? Nebo vy ano? 

Holky my jsme nebyli o víkendu doma, teda jen jednu noc, so-ne jsme byli v Kolíně(a Poděbradech) na akci. Přijeli jsme včera kolem 20h. Ani jsem si nebrala comp, protože jsem neměla vůbec čas to otevírat. Na zprávy jsem už koukla v mobilu průběžně(ani na to jsem moc čas neměla) ale jsem zapomněla heslo a nemám tam přilášeno sem, takže jsem se koukla, co jste naťukaly😉ale nemohla psát. Kočule, jak byli sami po dlouhé době v garáži, se nějak sblížili, koukala jsem jak péro z divana, jak se pořád drží spolu, ráno vylezli oba ze skříně, kde spával vždycky jeden nebo druhý, dneska tam byli oba. Jsem teda zvědavá, jak dlouho jim to vydrží, než se začnou mlet😏Respective Gučajza občas semele Vikťu.

Niki, dlouho jsi nepsala, jak ti to jde s hubnutím, či nehubnutím a koukám na fotkách, že ti to moc sluší👍 takže asi nepřibíráš, ne? No a čivinka…to je brouček, tu bych ocintala celou😜 A takový výlet jste si udělaly! My taky, jenže my jsme tam jen seděli na zadku🙄 Já jsem akorát půl hoďky plavala v bazénu. U nás začalo foukat dnes. V noci mrznulo, už když jsme se vraceli, byly -3st. Teď jsou +3. Okruh mi tím pádem šel potokem, protože to bylo zamrzlé ještě. 

Koukám, že Buggyra makala jak najatá, ty jo, já bych to potřebovala😊 Zase se jen flákám, pak to tu má vypadat👎 Už jsem uvažovala o svolání brigádníka na živé ploty, jenže v tom studeném vichru nahoře na žebříku bych to asi nedala🙄 Mrknu na předpovědi, třeba to ještě některý den do konce týdne půjde. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 20:48:41 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 26.01.2024, 19:18:22

Efe, pan Bečka je nemocný?😟 Přijde mi nějak vychrtlý, stejně jak náš Viktík👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 20:30:57 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 26.01.2024, 17:49:11

Já vím bodlinko, že se řežou a hodně, jenže u nás by my z nich nezůstalo nic. V jílovici trpí, odehnívá jim dřevo, navíc já ve velké zahradě ,,potřebuju" velké keře, ne žádné miniatury, takže já je už teď, po létech zkušeností řežu někde ve 130cm🙄 s tím, že vybrané staré tlusté větve tedy uřežu u té země.  Nafotila jsem jednu z nich, jen to v tom rostlinném chaosu😏 není moc přehledné. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 18:56:11 xxx.xxx.83.6
efe:

Posílám Bobče Pana Bečku. 

Obrázek

Ježíši, co to má s tím ksichtem, kdo ho takhle nasral?🤣 Vypadá jako by říkal: hajzlové, to si vypijete tohle…😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 17:07:59 xxx.xxx.83.6

Oživím téma, ne včelkama, ale posteskem🙄 Nechce se mi zpětně číst, ale myslím jsme probírali tady, že mi moc komule nejdou. Dneska jsem procházela zahradou, zjistila jsem, že keře komulí jsou všechny částečně rozlámané👎 nevím, jestli to byl sníh, nebo některý z vichrů, co se prohnaly párkrát za zimu. Už jsem i psala, že mají celkem houby přírůstky, myšleno nových prutů, moc nestíhají doplňovat. Tyhle se uříznou jen prostě níž, než obvykle a snad obrazí. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 16:23:18 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.01.2024, 15:32:50

Máme gimcat malt soft. Kočka se ničeho podobného ani nedotkne, ona prchá, že je to medicína😛 Viktorkovi jsem koupila i vitamínovou, tu jedl jen chvilku, pak už ji nechtěl. Tahle mu zatím chutná. Gucci ta nemusí, ta pořád chodí ven a trávu žere, nebo šáchor. Jako první pomoc jsem rychle vysela obilí a do květináče hodila vykopaný pýr. Co bylo na něm zelené hned Viktorek okousal. Osení má už cca 20cm a ani se ho nedotkli, ani jeden🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 16:13:53 xxx.xxx.83.6

Ha, ha, ha a já už chtěla psát výsledky🤣 S to nekoukáte ani na zprávy? Já v zimě pravidělně, pravda v létě je to horší, to ještě doma tak brzo nebývám. 

A rovnou napíšu, jaková jsem já blbaňa😛 Jak jsem předělávala v mé ložnici ty police, tak jsem zapomněla, že jsem to všechno vyskládala na parapet na okně, které je francouzské, prostě balkonové dveře se stejně velkým neotevíracím oknem vedle. V poledne volá mamka: jsem na hřbitově a zase se něco děje, přistává vrtulník, asi ve městě na točně. Nevidíš ho? Já: vydrž, letím do patra. Vlítnu do ložnice, pod nohy nekoukám, záclona je hustá, nevšímnu si, protože hypnotizuju oblohu před sebou, otevřu okno, že vyběhnu na terasu a švác, jen to lítalo, sklo práskalo jedno za druhým: ozdobná olejová, taková ze skla kroucená lampa - dar od příbuzných před 100lety😉(nikdy nepoužitá) lampa s ikei, spíš skleněné stínidlo na svíčku(ta byla hezká🙄) terakotová modrá kačenka, kterou jsme si kdysi koupili do modrobílého bytu ve Zlíně - tu slepím.  A vrtulník jsem stejně už jen slyšela😏 Teď jsem si na tu katastrofu vzpomněla a byla to posbírat a vysát😊

Venku jsem jen zkontrolovala, co je třeba,  vylámala suché větve z jedněch hortenzií(ty málokdy přežijou zimu, v létě obrazí nové výhony👎) a odtahala velké větve olámané z vrb ven na skládku.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 13:05:04 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.01.2024, 12:52:41

Za půl a trošku hoďky😉 Někdy na mě akorát skočí nějaký pejsa, ale jinak mám nanejvíš, podle počasí zpocené triko, to se vymění a nebo mokrou bundu, to do druhého dne uschne. Poklízet je něco jiného, než krátká prochajda, to se nedá srovnat. 

Že ven🙄 Jde jeden sportovní přenos za druhým, ne že ven, já se ještě neodlepila z gauče🙄👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 10:36:54 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.01.2024, 10:04:40

Tak tak, jak jsem před časem chodila v tom blacku, snažím se jít rychle, jak to jen jde, tak jsem měla ostříkané leginy až po stehna. Hodila jsem je přeprat a druhý den nanovo. No tak to ne, to na to zvysoka, chodím pořád v těch zastříkaných, i když 14 dní mrzne. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 09:50:35 xxx.xxx.83.6

Nikdo nikde🙄 hlásím slunečno, nefučí, v noci byl mrazík, teď už jsou 4st, takže naštěstí, když jsem ráno šla, bylo blacko ještě ztuhlé😛trasu jsem tedy měnit nemusela. Dumám, že bych mohla jít něco udělat ven, alespoň něco málo😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.01.2024, 09:47:08 xxx.xxx.83.6

Taky jsem to hledala, já u naší našla cca 3cm denně. Myslím, že je to plus mínus autobus😉 Dávala jsem občas, max dvakrát týdně, ale spíš jen jednou a bylo to málo. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.01.2024, 15:45:17 xxx.xxx.83.6

Hlásím: byly jsme s mamkou ve městě na nákupech. Auto celé, už si trochu zvykám, hlavně jsem nespěchala, tak jsem vůbec nebyla nervní🙂

Buggyro, galoše jsem měla už dvoje, ale ony nějak nevydrží tu turistiku, obojí praskly. Neřkuli, že na nohy to není dvakrát příjemná obuv, i když jsem vybírala hezky s pořádnou podrážkou a trochu podpatkem, prostě to není obuv na turistiku. Nechodím moc, ale denně tři kilometry, ono se to na těch botech nasčítá. Jo, designové jsou spíš na efekt, než na to chození😛 a levné také vydrží prd, takže to si člověk nevybere🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.01.2024, 09:55:06 xxx.xxx.83.6

Teda Bobi smekám, ty jsi šíííkovná👍👏 To bych myslím nezvládla ani já, ta švadlena😊 Minimálně…mě by se prostě nechtělo😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.01.2024, 22:16:26 xxx.xxx.83.6

Nooo, Vikťa šel nejdál tuším včera do garáže a to jen proto, že jsem tam šla já a pojal myšlenku, že se projde se mnou.  A to už bylo něco. Většinou…jako, že chce jít ven, tak mu otevřu, vyjde za dveře pracovny, kecne tam, hledí, očistí se(mezitím já jdu do kuchyně a zavřu za sebou, ať netáhne)  Za chvíli jdu nakouknout a on už leží v pracovmě na koberečku. ,,Takže nic macííí?" No tak zavřu dveře ven🙂

U nás začalo pofukovat, ale nic hrozného vím, že pro Čechy byla výstraha. Já jsem ráno šla trasu, bahno už povoluje, trochu v noci sprchlo, takže kde není zrovna rozježděné bláto, tam stála voda. Už mě to kličkování mezi blátem a kalužema nebaví, snad budu muset změnit trasu a chodit zpátky nějaký čas po silnici(chodníku) Moc se mi nechce, je to v civilizaci😏 ale jestli rozmrzne ještě víc, asi to jinak nepůjde🙄

Jasně Jani, Bobčo, v pivu je B vitamín a ten je přece na nervy, že jo?😀

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.01.2024, 12:45:12 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 24.01.2024, 12:09:10

No však ano jen, že každý nemá rád ty návštěvy u sebe doma. Třeba můj muž. On si kamarády nezve, jednou do roka máme s nima u nás sedánek. Já tak maximálně dvakrát do roka nějakou kámošku. A nemusí kvůli mě nikdo lítat a uklízet, takže raděj zvolím také nějakou tu restauraci, cukrárnu…😀

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.01.2024, 11:50:19 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 24.01.2024, 10:45:17

Ale prd, se neboj, i kdyby jsi chodila 2x týdně, je to normoš. Teda pro normální lidi, tam se nepočítám😉 já do hospod nechodím vůbec. Ale když se člověk schází s kamarády, tak kde jinde, že? Nepřijde mi hrozné, sedět u dvou piv, hrozné už mi teda přijde, vyžahnout 10 za večer😲 To přece není normální, vypil by někdo 5 litrů vody za večer???😲Už jen to množství musí poškozovat ledviny…

Politiku jsem začala číst, protože jsem se nudila, ale nepřispívala, i když mi cukala x krát ruka. No čím dýl jsem to četla (asi 14dní) tím víc mi bylo z těch zapšklých a zlých lidí blivno, to se nedá, už jsem přestala, nebudu si otravovat život takovou hnusotou. A Jani, ber to i jako radu pro tebe. Čti jen fóra, na kterých nebudou jen jedy.  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.01.2024, 10:38:35 xxx.xxx.83.6

Já jsem zapomněla (spíš jsem nestíhala) napsat, že jsem si včera konečně v ložnici převrtala police. Už před pár měsíci jsem si v Ikei koupila nové konzole, protože tím, jak jsem to teď rozhodila mi chyběly krajové. No jdu to tam dávat a zjistím, že ty konzole jsou o 1,5cm delší😲 Taky ty staré byly poctivá nerez robusní, tohle je trochu šunt tenký, lehký, ale když to člověk nezkoumá zblízka, rozdílu si ani nevšimne. Polici jsem do toho zasunula tak nějak napůl nedorazila ani dopředu, ani dozadu, tak je tam trochu mezírka, na obouch stranách, nic hrozného, naštěstí. Byly to původně celkem tři desky spojené těma konzolema, dělali nad postelí jednu dlouhou polici. Jenže jsem si koupila před pár rokama novou vysokou postel a párkrát se mi stalo, že jsem se o polici majzla do hlavy, když jsem si chtěla sednout a opřít se. Tak to rozhodím a ha!😲Já bohužel ty dvě, co jsem z nich chtěla udělat stolíky k posteli, potřebuju mít jen 60cm, ne 80👎 Řešitelné, sice to byla škoda, ale jsem je uřízla přímočarkou. Odrbaný okraj se právě hezky schová do konzole, takže to nemuselo být ani hezky rovné(ani bych to rovně neříznula😏)Pak jsem zjistila, že mi pochybí šroubky do hmoždin, abych to dodělala. Taky neva, každou jsem přichytila jen horníma, spodní pak dodám, až koupím. Tu jednu desku, co zůstala 80cm, jsem si dala jako ,,stolík" pod telku. Tak to ovšem bylo něco. Byla jsem přesvědčená, že ta zeď není železobetonová…boha snad je😲 Tyhle poslední blbé 4 díry jsem vrtala snad hodinu, to bylo peklo. Ani jsem to nedovrtala na tu hloubku, jak mám hmoždiny a zbylé šroubky na to, musela jsem tam dát hmoždinky menší, šroubky musím koupit poloviční. Povysávala, uklidila všechno nářadí - bylo 19.45. Šla jsem si umýt hlavu a bla, bla a bylo 21h a přijel Tom za schůzky, ze Slovenska. Ale měla jsem radost, že jsem to nenechala rozbabrané a zvládla to, jen dodám a někde ještě vyměním šroubky. Původní díry z hmoždinama tam jsou, ale doufám v to malování😉A jednu jsem využila, pověsila jsem tam teplomněr😉 Nechala jsem si po delší době ventilačku na noc a ráno tam bylo 18, takže žádná hrozná kosa se nekonala.