Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.02.2024, 10:22:25 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 01.02.2024, 04:50:15

Tak kočindě velkou gratulaci, ať je s váma ještě mnoho dalších let👍🐈

Blbě jsem si přečetla to v květnu, asi jsem to přehlédnula, někde mi vyvstal podzim😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 19:05:39 xxx.xxx.87.121

Kůrňa, dočista jsem zapomněla napsat, že brigádník přišel😲 takže jsme ostříhali polovinu živého plotu od souseda🙂 Ony jsou dva, jeden je trochu kratší a vyšší a hustější, ten mladší je nižší a delší a už tedy začíná být i hustý, ale tím, jak se drží nižší, je to trochu snadnější práce, dál a líp dosáhnu. Zítra, jestli nebude pršet prý taky přijde, ale nemyslím si, že budu schopná zase stříhat, pravděpodobně ani nezvednu ráno hrnek s kafem😏 Dám mu jinou práci, vykopat nějaké keře, planý hloh, u kterého se čekalo, jestli je fakt planý a červenou lísku(Niki nečti😉) která nějak nerodí, oříšky mizerné…alespoň bude mít víc místa  vedle kolegyně velkoplodá🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 16:32:18 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 31.01.2024, 13:35:48

Ještě dodám k tomu, co psala Kometa: možná i tím, že jim věkově vycházela říje na zimu, kdy se neříjí, tudíž se jim to posunulo až na dobu, kdy začnou všechny kočky kolem? Co Kometko?  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 16:29:55 xxx.xxx.87.121

Osobně si myslím, že je to opravdu reakce na Fida. Když Viktína začaly bolet zuby, což jsem zjistila až ve chvíli, kdy jsem si všimnula, že na něm visí kožich a začala ho sledovat. A zjistila, že ke granulím jde, ale nekouše je a tudíž nejí. Všechno žrala Gucci, proto je jak bečka. Ale dvakrát mi přeznačkovala v pracovně, což jsem nechápala  proč, bylo to v rozmezí třeba 14dnů.  Myslím, že i když se ti dva nějak zvlášť nemusí, rozhodně se netulí, tak Gucci chtěla dát najevo, že je problém. Viktík vůbec nic, ten to nijak nesignalizoval😟

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 16:09:54 xxx.xxx.87.121

Buggyro, k tomu vašemu výkladu jen dodám, že u nás by ste se do drnu rotavátorem nedostala. A když na poli do země nejde, nepomůže ani super obsluha😉 Naše pole má problém uorat i velký silný traktor. Ale už je to lepší, v prvních létech na té jílovici prokluzoval na místě, ještě ke všemu je to mírný kopec🙄)   

Čert se u nás taky nepoužívá, u nás se brambory ve velkém nepěstují, nejsou na ně podmínky, v kamení to dobře neroste😉 Ani jsem tu nikoho s čertem neviděla(asi by si vylámal ty paprsky😏 Malopěstitelé jako my, používají ten vyorávací ploužek, co se prodává k teře https://www.agrozet.cz/e-shop/vari-avb-400-vyoravac-brambor-d17676.html?utm_source=zbozi&utm_medium=cpc&utm_campaign=AGZ_Zbozi_Srovnavac&utm_id=100

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 10:01:32 xxx.xxx.87.121
Anonymní:

- se snáší bez problémů, s kocourem řádí jako pominutí …

- možná i ta říje (u našich koček bývala  vždy  cca v 10 měsících)

Zaměřte se na obě možnosti, kocouři někdy bývají moc hrrr,

kočka to může  cítit  jako  "šikanu".


Říje v 10měsících?😲 A to co máte za kočky? Mám britky a předešlá kočka byla těhule 5 měsíční, takže s jistotou říji měla va 4 - 5 měsících.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 09:54:57 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 31.01.2024, 07:53:22

Samozřejmě jsem nechtěla nějak ranit😟 to se omlouvám. Spíš mě zajímalo co se stalo, tedy to vím co, jen v čem byl problém. Jestli javory všude kolem, nebo třeba jeden a nevěděla jste o tom problému. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.01.2024, 09:50:58 xxx.xxx.87.121

Ono už to na ten rotavátor z nouze vypadalo…ale u nás je velmi těžká zem a asi by to neutáhnul, neudělal s tím nic. Když jsem to tuhle říkala tchánům a mamce, klepali si na čelo, že nemám šanci to zpracovat. To mě trochu vyděsilo, ale nakonec klapla ta orba. Stále vyhráno není, protože měly být v noci ještě -4st, ale nebyly, byl sotva jeden. Takže to stejně nepromrzne a na jaře se z těch naoraných kopců zblázním..nejspíš🙄

Ano, musíme si umět zaradit, protože to za nás nikdo neudělá…ty hajzlíky😛 Čekám toho brigádníka, ještě ráno psal, že přijde, jsem moooc zvědavá, protože je krajně nespolehlivý.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.01.2024, 22:47:05 xxx.xxx.87.121

Teď čumím, že ne, že já, ale nikdo tu za celý den nebyl? A jen Bobča má omluvenku, pokud vím😉

Dneska to začalo celkem dobře, kolem oral oráč, takže i my jsme se konečně dostali na řadu a k traktoru si šel Tom, já jsem se doplazila akorát z obchůzky. Takže zoráno máme👍 Blbé je, že jak nedoorává ty špice, musí se zbytek dorýt. Nebo na to vykváknu, protože zítra snad bude brigádník na ty živé ploty, sliboval. Dneska jsem něco odryla, ale šlo to blbě, rozmrzlo to a lepilo se to jak sviň. 

Kolem poledne volala tchýně, že umřel jeden pán tady z Obce, všichni ho samozřejmě známe…jak na vesnici. Mamka mi pak říkala, že je to spolužák mých tet. No a tchýně chodí zpívat s jeho ženou, která jí to právě volala😟Ještě jsem uklízela ložnici, vysávala přízemí, ryla teda asi hodinu, dvakrát rozmontila a smontila splachovač, našla konečně závadu, která ale opravit nejde, takže Tom rovnou koupil nový a ještě jsem ho tam zrovna teď večer namontovala, protože to stejně bylo rozdělané. Zrovna jsem s tím vzala i ucpané napouštění v pracovně, jenže …ačkoliv jsem to vyčistila(tlakovou hadici) je to asi ucpané i v tom pevném dílu napouštění, jestli jde nějak rozdělat netuším, nepřišla jsem na to, je to jiný systém, než geberit, normoš záchod s nádrží  vzadu. Až se budu nudit, zkusím to ještě nějak, ale teda nevím, kdy to bude😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.01.2024, 20:01:44 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 30.01.2024, 16:31:23

Ano, vrtulky má, ale opravdu je přehnané myslet si, že bude zhusta semenit po celé pastvině. Máme ho vedle kurtu, respective cca 5 m od něj. Vrtulky se zametají (i míčkům to vadí😉) cca 20m od javoru a to je hodně nahoře, kurt je zakopaný do svahu, javor nad ním. Sem tam najdu semenáček po zahradě, ale to je zase procento, pokud kůň sežere jeden 10cm, nemyslím si, co že už to by ho zabilo, taková koncentrace v rostlinách nebývá a pokud nebude kůň cíleně vyhledávat jen ty semenáče(což prý ne, žere je jen v nouzi) tak se to mezi koňma rozmělní. Ještě je tam psáno, že pokud to kůň konzumuje v menším množství, vypěstuje si určitou rezistenci. U nás koňáci pastviny co vím, minimálně jednou ročně zmulčují. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.01.2024, 16:05:31 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.01.2024, 15:10:47

Jo takhle. A ty javory máte hned u ohrady? Vaše ohrada, sousedovy javory? Jako, že není možné pokácet? Nebo pak jak píšou tady…zmenšit ohradu, aby se tam koně v inkriminovanou dobu nedostali…

https://www.lidovky.cz/relax/domaci-mazlicci/desitky-koni-po-konzumaci-javoru-umiraji-plody-stromu-obsahuji-smrtici-latku.A181109_165549_ln_domov_ele

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.01.2024, 13:26:33 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.01.2024, 11:00:47

My tady kolem máme pastviny. Jednu mám přímo za barákem přes potůček, ostatní jsou na druhé straně vesnice. S koňákama se znám, jeden tu bydlí nad náma ve stáji, dole na farmě u nich pracuje sestřenka. Takže něco o tom vím, proto jsem psala, že mi o té otravě řekla, jinak jsem neměla šajn, to je pravda. Dvakrát ročně obcházejí ohradníky s křoviňákem, jinak by jim trávy a výmlady probíjeli. Javor tam nechali, proto jim kůň pošel. Jestli nevěděli o tom nebezpečí nevím a pochybuju. Jinak nevím přesně, co tím chcete říct.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.01.2024, 12:45:11 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 30.01.2024, 12:30:49

Už cca 6 let jsem sotva stihnula ochutnat. Ještě je růžový a druhý den…už není. Bez šance. Jsou velké, asi 4 metrové, ani zakrýt je není možné.