Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

lesnizinka

lesnizinka
lesnizinka 15.03.2024, 07:36:11 xxx.xxx.90.77

Jani samozřejmě, že ho to bolelo, vždyť člověka by to bolelo taky jak sviň. Gůča taky řvala jak tur. Ale vyčistit se to prostě musí, ať už s drénem, nebo bez. 

Niki, koupit si jahody by mě nikdy nenapadlo, i když ty nádhery vidím vyskládané v bedničce, jedna jak druhá😉 Včera mi posílali SMS s hospodářské prodejny, že mi přišly objednané sadbové brambory. No jo, jenže na poli je kopec rostliných zbytků, které se mají spálit, jenže na to popršelo a nic, nehoří to👎 Jako úplně mi není jasné, co s tím🙄  Včera k večeru Tom: hele nefučí, malinko vane od severu, takže když to zapálíme, dým půjde k lesu. Zítra už má foukat z jihu, to je na dědinu👎 Tak jsem to letěla zapálit. Je to rozprostřeno na cca 10x10m, aby to nebyl tak velký oheň najednou, ale zkoušela jsem to zapálit na 5 místech a vždycky to po chvíli zdechnulo. No a čadilo to tedy šíleně, protože mokré. A po 10minutách pokusů, se vánek obrátil a letělo to přesně na všechny naše sousedy. Dneska jim to musím vysvětlit, že to opravdu nebylo schválně, protože nám tohle dělají lidé, co dál nemají baráky, ale vždycky tam něco zapálí na poli ve chvíli, kdy to fouká na nás. Takže si opravdu na to dávám pozor, abych to sousedům nedělala. Byla jsem vzteklá jak pes, jak to nakonec dopadlo😠

Aha zapomněla jsem: Niki, jakové vrbičky? 4?😲

lesnizinka
lesnizinka 14.03.2024, 10:29:19 xxx.xxx.177.163

No jo Bobi, máš pravdu, však víš, že občas musím reprezentovat. Nerada a i když zbytek možná vidí labuť, já pořád jen tu myš, co vylezla ze zahrady, zastříhnula ulámané nehty alespoň dorovna, vydrápala z pod nich bláto, lízla to lakem a snaží se netvářit jak blbec🙄 i když se tak vždycky cítím. Nejsem to já, v té roli se necítím. Vždycky jen koulím očima, jak někdo píše, že se třeba jednou za rok vypraví do toho divadla, na ples a užívá si, jak je za dámu. Mě se z toho tak akorát ježí chlupy😛

lesnizinka
lesnizinka 14.03.2024, 10:22:38 xxx.xxx.177.163

Jani, já vím, že měl Fido drén, ta jeho záda si dobře pamatuju. Ale zrovna to je místo, kde by se to zvládnulo i bez. Fido je trpělivý a ty by jsi to vystříkávat zvládnula, je to dobře přístupné místo. I když…nemá ti ho kdo přidržet. Tom držel Gucci v osušce, já jí vystříkávala díru v ocase. Stačilo myslím 2x, už je to dávno, přesně si nepamatuju. Ono když se to nasbírá a uvolní(já odškrábnula jehlou strup, nevěděla jsem, co to přesně je) tak už to stejně vyteče samo. Gucci teďka po tom kousanci (taky měla bouli, ale asi jen jak menší vajíčko) jsem z toho vytáhnula chlupy a jak se to uvolnilo, zbytek už si dovylízala sama, nic jsem jí nečistila. 

lesnizinka
lesnizinka 14.03.2024, 10:11:35 xxx.xxx.177.163
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.03.2024, 07:35:23

Sem blbá, nechytám se, co to je? Asi jsem něco přehlédnula😊 S čím tu kšeftujete? 😉

lesnizinka
lesnizinka 14.03.2024, 06:54:13 xxx.xxx.177.163

Verun nevím, kde bydlíte, ale u nás v zemi nikdo nenechává ani ty kaly, samozřejmě. Takže za pokus to s pryskyřníkama stojí, nejhůř o ně přijdete příští zimu. Třeba letošní by přežili i u nás asi, jenže člověk pořád z hrůzou čeká, kdy přijde ta pořádná a bude po. Já se takhle pár let odhodlávám dát do země natrvalo fík. Kámoška má už mnoho let, jenže ho má v zástavbě, na dvorku. Je tam minimálně o dva stupně teplej, než u nás. 

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 19:35:21 xxx.xxx.177.163

Se vám do toho vložím. Na hrachu není nic špatné pro nás, pro čuníka…Proč by měl být ve žrádle pro psy, neřkuli pro kočku, jako masožravce netuším(jasně tuším, náhrada bílkoviny, cena) a žádný bonus pro kočku v tom nevidím. A to krmím i granulema, kde je 100% taky, bohužel to kočkám člověk nevysvětlí🙄

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 17:29:30 xxx.xxx.177.163

Taky mimo téma, ale nedá mi to. Náš Alfík u rodičů, skorošpic, byl celý život krmený zbytky, co se sesypalo z talířů, co jsme nedojedli. Všechno se mu nahrnulo a on si z toho vybral. Když to byly zbytky z kapra, tak to byli kostičky a zbytky strouhanky, zybte salátu. Všechno maso s kostma z vývarů, všechny zbytky kostí z kuřat ne, že bez masa, ale i bez chrupek a z poloviny sežrané, u nás o to byla mela😉Té svaloviny nikdy fakt moc neměl, spíš žádnou. Po Vánocích všechny zbytky cukroví a to u nás nebyli žádné perníčky a linecké, ale všemožné kakaové a čokoládové cukroví. Klidně kilo. Nikdy neměl žádný problém, žádnou otravu z kakaa a pod. Když byla mamka na zahradě, v létě takřka denně, tak vyžíral logr z turka, to měl rád. Kosti a zuby? Ve 14letech, když začínal hůř chodit na zadní(byl jezevčíkovitý) jsme jeli na veterinu a vetka nevěřila podle bělounkých zubů, že je mu 14. To už bylo v době, kdy frčely granule a tak jsme mu jima začali ,,přilepšovat", aby se konečně ,,normálně" najedl. Až kolem 15let se mu ty zuby začínaly kazit👎 Dožil se bez dvou dnů 17let, takže takový klasický věk malého vesnického vořecha. 

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 17:01:02 xxx.xxx.177.163

Sago díky, určitě otravovat nebudu, nebojte😉 Z toho jsem se už kdysi dávno vyléčila, když jsem se takhle na psech bavila s holkou a pozvala jsem ji k nám, záhy jsem zjistila, že si absolutně nesednem a nerozumíme. Bylo to vzájemně nepříjemné. Jasně, bylo i hodně příjemných, jako třeba s Bobčou👍 ať nechodím daleko. Viď Bobi?😉 Kde je vlastně zase ta baba?!?😲 Ale po té zkušenosti si opravdu dávám hodně pozor na to, s kým se sejdu. To není vůbec nic proti vám, protože to zklamání by mohlo být v prvé řadě na vaší straně😉já jsem pako😛

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 12:14:56 xxx.xxx.177.163

Když jsem jezdila ještě na veterinu se psy, pochopitelně se mi tam snažili vnutit nějaké super hyper granule, protože krmení masem😲 ,,to psu nikdy nezajistíte všechno, co potřebuje" Slušně jsem je poslala někam, protože právě přejitím na maso jsem řešila a vyřešila jejich neustálé průjmy, respective řídké bobky. Když jsem řekla, že kočky krmím masem, tak mi jiný vet řekl, že kočky s volným pohybem venku a krmené masem…to je naprostý ideál života kočky. Bohužel Leonek se doma masa nedotknul, ale že byl v 11letech podle veta 100% zdravý, ačkoliv briťák pouze na granulích, dávám na vrub toho, že žil venku, možná si občas i něco ulovil. Já vím jen o zajíčkách, s ničím jiným jsem ho nikdy neviděla. 

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 12:02:24 xxx.xxx.177.163

Ronjo s Buggyrou👍🤣 Jít si tavkou naďobat rukavice by mě asi nenapadlo😛Tedy skvělý nápad, ale nejspíš mě by nenapadnul, si myslím. Spíš ta smůla možná😉 

Co se rukavic týče, mám obří spotřebu, proto kupuju jen ty nejlevnější. U pletí držím např.vypichovák v pravé ruce a levou rvu ze země plevely co vypíchnu, nebo prostě všechno ostatní. Tím pádem mám za týden prorvanou levou rukavici, pravá jak nová. Mám doma asi 30 pravých nepoužitých rukavic, protože z páru beru jen levé. Nevyhazuju a pořád čekám na osobu, která je stejně blbá a naopak syslí ty levé - že si je prohodíme😉 Až ji najdu, tak to bude někdo, kdo má ruce o číslo větší😛

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 11:53:45 xxx.xxx.177.163

Sago, na Vysočině má muž školy a taky tam máme vdanou kamarádku ve Žďáru. A naposled jsme tam měli školní soustředění v hotelu Luna v Koutech. Učitelé si to moc pochvalovali, hodně prostor na aktivity dětí, jen je to pro tu část od nás,  z Valašska moc daleko. (

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 11:42:56 xxx.xxx.177.163
Doron:

Pracovní oděvy miluju! Mají tam kvalitní věci, co vydrží . Teď si tam chci koupit montérky, vůbec nechápu, proč jsem je pořád přenechávala mužům .

Neodolala jsem a vyfotila svojí nejstarší kabelku ( vedle ní formát A5) , je po prababičce, úplně nepatrně ožraná od molů, ale parádu s ní ještě nadělám, zrovna včera jsem ji měla v divadle.🤣

Obrázek

Ty jo, to je luxusní kousek😲👍 Sama nic takového nevlastním, po babči bych zdědila tak maximálně kroj, když se křtily její děti, od té doby myslím ani v kroji nechodila. A prabába? Po té asi nezůstalo nic, tady byli lidi chudí jak kostelní myši, neměli ani své boty, ale si jedny vzájemně půjčovali, když bylo třeba. Ale tyhle staré kousky obdivuju👏

Do zahrady jsem si pravidelně kupovala boty z ,,pracovních oděvů". Pak jsem začala se psy kupovat trekové, značkové, kvalitní, abych si neodvařila nohy v nějakých od Ťonga a až nebyly mezi lidi, přesunuli se do zahrady, tam ještě nějaký rok posloužily. Momentálně jsem ve fázi, kdy dotrhávám poslední a vlastně budu muset pouvažovat, co pořídit. 

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 07:30:29 xxx.xxx.177.163

Jo a ještě k těm taškám a kabelkám…když jsem jela do té Opery vzpomněla jsem si, že jsem kdysi(tak před 30lety) měla takovou stříbrnou. Zalovila jsem v koutě, kde byly věci po různých stěhováních a našla ji…úplně rozpadlou😛 Fakt nevím, na co ty blbosti člověk skladuje(mám takových krabic víc)Jediné, co se mi vyplatilo - našla jsem tam druhý pařák do hrnce👍 když jsme s tchýní vařily knedle ve velkém na turnaj. 

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 07:24:36 xxx.xxx.177.163

Ne, ne, i u koček a psů bývá jen jedna díra, pak se zapouzdří, vyhnije praskne a pokud nejdete k vet, prostě to vystříkáváte doma, nějaký drén je zbytečnost, jak jsem se několikrát přesvědčila. Možná u něčeho hlubokého, špatně přístupného nevím, ale u běžného kousnutí, píchnutí atd. drén být nemusí…tedy pokudmajitel zvládne ošetřovat, zvíře spolupracuje😉 Leonek byl kouslý do loketního kloubu a tam to neprasklo, to jsme museli na veterinu hned, jak jsem to zjistila(byl tři dny schovaný v psí boudě a to už měl otravu) U koní samozřejmě netuším, jak to tam má. Ale je pravda, že ono se to jak to praskne, už vyčistí samo. U všech🙂

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 07:13:22 xxx.xxx.177.163

Doron přesněééé👍😄

Nemám jich tolik(nemám tu kamarádku) ale teď, co jsem začala chodit trochu mezi lidi, jsem si pořídila tuhle, ta je asi největší a jediná normální, pak mám černou na pohřeb a ostatní malé mám objednané z Aliexpresu, asi tři, vždycky to bylo k určitému oblečení. Je to naprosto stejně, jak říkáte. Když mi chybí peníze, prohrabu kabelky😉 protože jsem zvyklá strkat si tam ,,pro jistotu" větší peníz. A nic v nich nemusím hledat, protože tam vleze jen to, co nutně potřebuju, do těch menších jen mobil a karty😉 A ano, jednoduše se to přesune z jedné do druhé😀 Skvěle jste to vystihnula👍

Já jsem tu zprávu předtím psala večer a usnula u rozepsané🤭

lesnizinka
lesnizinka 13.03.2024, 07:00:50 xxx.xxx.177.163

Byla jsem mimo, už jsem zde a hodinu pročítám všechno, co ste napsaly😉

Buggyro, abscesy se běžně vyplachujou betadinou(ředěnou samozřejmě) psům, kočkám a předpokládám, že i koni. Vyplachovala jsem sama Gucci I. po tom trnu, Leonkovi po tom, co mu doktor musel rozříznout a vyčistit packu po kousanci, Workovi tak třikrát určitě. Natáhne se do stříkačky a pod tlakem stříkne do rány, aby se vypláchnula pořádně. Minimálně dvakrát-třikrát po sobě vždycky. Tím nenavádím, aby jste to dělala jen, že je to běžný postup. Houpačka pro koně…aha, už vím, tak jsme se houpali i jako děcka přece😉 Nebo přes to jezdili na kole😉 I psi to mají na cvičáku😀 

Sago, vy ste z Vysočiny??😲 To jo, to je úplně jiné počasí. Když na Moravě prší, prší na Vysočině, ale ne u nás🙄 Když jde fronta ze západu, většinou skončí na Vysočině😏 V pondělí bylo sluníčko až cca do 13h, pak se zatáhnulo a ve 14 začalo kapkat a kapkalo až do večera. Těch 6mm prý napršelo kolem půlnoci, pak už jen mrholilo a kolem oběda dneska už nepršelo. 

Když jsme u těch veverek😜Tom mi tvrdil, že na vrby k jezeru pořád chodí veverka, ta tmavší. Viděla jsem ji tam ale snad jen jednou, protože chodí dopoledne, kdy on na ni kouká ze své pracovny a já jsem většinou v obyvču na druhou stranu. Dneska si čistím zuby a veveruňa běhá po kavkazských jedlích, co jsou vysazené před okny. Úplně světlounce rezavá - jak Nikouš😉 proběhnula nahoru-dolů 3 jedle, pak metelila po zemi k vrbě, ale na ni nelezla, ale vzala to od ní k vřesovišti, kde jsou zase velké borovice. A cca za půl hodiny se pod vrbama objevila ta tmavá🙂

lesnizinka
lesnizinka 12.03.2024, 16:44:06 xxx.xxx.177.163
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 12.03.2024, 10:57:55

Nosím tohleto, není to kabelka, je to crossbody taška, je malá. A nosí se křižmo, takže z ní ramena nebolí. Jinak jsem nosívala velkou shopindbag, ale už se mi nechce s ní tahat. Vemu si tuhle, hodím do ní smotanou nákupní, peněženku, mobil, kapesníky, lesk na rty😀

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 12.03.2024, 10:56:30 xxx.xxx.90.77

Sago, u nás svítilo slunko denně, asi 14dní, jen teď byl ten vichr, 4 dny tuším celkem. Já šla dneska na obchůzku jen v triku s dlouhým a tenkou vestou, zataženo až hrůza, ale nepršelo, kouknu vždycky do jezera. Jenže! Ono není vidět mrholení😏Takže si vyjdu a ,,mží mi do vlasů", respective na ksicht a to tak, že dost. Kurňa🙄na triku ani vestě nemám kapucu. Neva, není zima, to dám. Mě se naopak moc líbilo, jak jdu v tom mlžném oparu, nepraží mi slunko přímo do ksichtu, takže nemám půl cesty nahozený škleb, který už se v mém věku horko těžko pak z ksichtu vyžehlí😛 Takže jsem byla hezky omrholená😜Jen té vody by to chtělo dvakrát tolik minimálně. 

S plesem jsme na tom nemlich stejně, já nebyla na plese nikdy a nikdo by mě tam ani nedostal. Taktéž nic nemám, teď jsem si do té Opery musela od sestřenky půjčit komplet garderobu: šaty, boty, kabelku🙄

Jak jste Buggyro psala, že nádrž pod svod - tu jsem si přichystala v neděli, tak jsem se ráno šla schválně k domku kouknout, kolik je těch 6mm ze střechy domku. Necelá třetina té 1000litrové😕

To tak vypadá, že je to strašně moc práce, tedy i je, ale jde spíš o to, jak já tam lítám od jednoho k druhému, nevím co dřív a nakonec je uděláno tu tamto, tamhle tamto a když se rozhlédnu, není skoro nic👎 Na té rozloze to prostě není skoro poznat🙄A já se nemohla do večera narovnat😏

Co je ,,houpačka pro koně"😲

Jo ten absces byste asi zvládla prostříknout betadinou i vy, ne? 

lesnizinka
lesnizinka 12.03.2024, 07:39:06 xxx.xxx.90.77

V noci pršelo, leč nasoplilo sotva 6mm. Tvrdošíjně hlásí, že dneska ještě má pršet, ale koukaje na radar, nějak nemá z čeho, zase se to z východu posunulo všechno na jih Moravy a Čech. Mělo pršet tři dny, pršelo vlastně jen tuto noc a na zítra už je tam sluníčko, totéž ČT-PA. No nic, čím víc techniky rosničky mají, tím víc se v ní zřejmě nevyznají. Asi si chytím žábu do flašky, jak pan Tau. Bylo by mi to jedno, kdybych si nepotřebovala plánovat brigádníky. Řekla jsem jim, že bude pršet, tak až v pátek🙄

lesnizinka
lesnizinka 11.03.2024, 18:51:28 xxx.xxx.94.74

No…tak vidíte. Sice je otravné chodit každý den do práce(vás naprosto chápu) ale zase: mě tu nikdo neocení! Nebudu už na nástěnce, ani nominaci nedostanu😛 Dneska mě z něčeho zase začal bolet palec, vždycky si tak jako odtrhnu maso od nehtu, z boku. Bolí to pak týden👎 No a nic, koho to zajímá…nikoho. Muž poví: hm, to je blbé, to se ti musí zase zahojit😎 No šak ba, musí😏