Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.02.2024, 11:20:53 xxx.xxx.94.5

Nestíhám číst, natož psát a vy už jste zase o kus dál😏 Tak Jani, já jsem prostě taky asi chamtivá, jako ta tvá kámoška. Prostě když nemusím, peníze je mi líto rozhazovat. Neakopuju ve slevách jak důchodce, Tom nade nou jen protáčí panenky. Zatáhle jsem ho poprvé v životě do kauflandu, ve Zlíně, protože měli kuřata v akci a mamka je v našem už nekoupila, vyprodané👎 No bohužel to i v tom Zlíně. Ale měli akce na jiné věci, co i Tom rád kupuje, tak nakonec byl spokojený. Na sobotní palačinky musí být Pribiňák. Zkoušela jsem i ty Bobíky a nevím, jak se to všechno jmenuje, sice kvalitnější, mě ale nechutnají. Po dlouhé době jsou už nějaký čas Pribiňáky opět za 20Kč. Mívám běžně v ledničce 5 ks, ale jeden jsem teďka otevřela Viktíkovi, takže zbýval na víkend jen jeden. A bylo: kup si Pribiňák, máš tam už jen jeden, co když bude třeba plesnivý? (kdysi se to stalo) Blázníš, nejsou ve slevě, jsou za 27!😲 Tak si prostě jeden kup a hotovo. Ani omylem, za tu cenu. Dopr…kup ten jeden, pro jistotu! Takže nakonec jsem ho vzala aby byl klid, ale chápete to?! Já je několik měsíců kupuju nadšeně v akci a celé to mé šetření (pár korun😛) přijde vniveč koupí tohohle jednoho pitomého, drahého😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.02.2024, 11:05:36 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.02.2024, 10:34:03

To se hlásím taky, já z našich dvou třešní třešně neměla, ani nepamatuju👎Jako opravdu jen pár nedozrálých, jak to hodí barvu, v momentě je smetou špačci. 

Jani, nocleh si najdu někde kolem, na to jsem zase já celkem rozmazlená, přiznávám😉 Drahanská? Já jsem si tak nějak celou dobu myslela, že to máš na Vysočině, ku Praze směrem. A ty to máš spíš k Bobči😛

Jak jsi psala Jani, já vím, je to pro tebe bolestivé, protože tví rodiče ještě myslím až tak dlouho pryč nejsou. Taťka umřel před skoro 30 rokama, děda 15, babča 10, takže už jsou hrany potupené. Nejhůř bylo strávit odchod taťky, nenadálý, šokující. Pak už nic horšího prostě není. Prarodiče umřeli staří, s tím už se musí počítat, i když u dědy jsme to taky ještě moc nečekali. U babči to naopak byla velká úleva, vysvobození pro všechny.

Jani, ty už nejspíš děti mít nebudeš, další generace to nezdědí, tak se tím netrap. Prodáš to a za peníze, které utržíš si užívej welnesů a je to útěk z bytu, který si za to mezitím necháš zrekonstruovat, aby se ti tam žilo hezky. Ve welnesech se starají o tebe a ne ty o to, že je potřeba posekat trávu, ořezat stromy, opravit střechu…Vážně je tohle koule, kterou jsi si na sebe zavěsila sama. Byla jsi jedináček, tví rodiče pro tebe dělali první poslední, tohle by ti nikdy nepřáli. Až tam zajedeš, promluv si s nima. Bobča je starší, zažila toho dost a napsala ti to taky. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.02.2024, 07:47:04 xxx.xxx.94.5

Niki, doufám, že dnes už je ti líp? Začínám mít dojem, že kdykoliv teď člověk vystrčí nos z baráku, něco hnusného chytí🙄 Já teda určitě. Možná je to i tím, že jsem roky fakt nikde nebyla a potkávala se pořád jen s těma samýma lidma, pár sousedy a rodinou. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 16:01:06 xxx.xxx.94.5

Přiznám, že konkrétně o tomhle ostružiníku slyším poprvé. Trochu jsem hledala, co se kde píše a nějak jsem nezachytila zmínku o tom, jestli je to vůbec jedlé. Tedy ne jedlé, to je kde co, ale jestli člověk bude mít chuť to jíst, protože spíš je zmínka o tom, že se to dává do kosmetiky. Esenciální oleje neznámého složení…je ha, ha trochu trapná věta, ale je to z Ruska, oni se pořád snaží světu nakecat, že jsou něčím vyjímeční. Tohle je snad schopná určit každá, k tomu akreditovaná laboratoř. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 15:49:47 xxx.xxx.94.5

Jsem zde😀 Brigádník se ne, že neukázal, ale samozřejmě ani nenapsal. Hlavně, že týdny chodí, kdy bude brigáda🙄 No neva, měla jsem své  práce dost, sejmula jsem plotostřihem nějaké keře, co se teďka sestříhávají, levandule, abych se dostala k čemeřicím vystříhat staré listí, další dva záhony čemeřic očistila, vysela do skleníku a zalila saláty, no a všechno vyhrabala a poodvážela. Pak už mě bolela tak záda, že jsem se sotva dotáhnula domů. Poobědvala a ještě musím jít převléct postele, odkládám to už týden👎

A taky mi zabralo hooodně času, než jsem přelouskala vaše prodeje, přestavby a závěti😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 15:42:46 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 13.02.2024, 13:33:47

To je blbost, tohle se určitě netýká starých baráků, které nikdy žádnou dokumentaci vypracovanou neměly. Tu si dá vypracovat až ten, co bude chtít barák upravovat, přestavovat atd. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 09:44:52 xxx.xxx.94.5

Já si ten na kefe, koupila na doporučení strejdy - na mák. I když jsem mu vůbec nevěřila, že to může mák semlet, myslela jsem, že budou jen semínka běhat kolem😜 Ale fakt semele. Ten byl možná ten sencor, či něco podobného, no rozmlátila jsem ho na tom kotvičníku. Druhý mám Lidl(takže nestrašte😉) zatím mele, zatím melu jen ten mák. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 09:37:53 xxx.xxx.94.5

Sago, tak jak to popisujete, jsem přesně já. Lpím na barákách, na místech. I ten statek tu máme(my tedy mlýn) neskutečně mě štvalo, že ho nechali zchátrat, teď už je na zboření a musela jsem se s tím smířit😟

Víc nestíhám, měl by přijít brigádník, i když ma SMS nereagoval, tak uvidím. Já i tak mám co dělat. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 12.02.2024, 20:25:02 xxx.xxx.83.185

Ahoj holky, tady se to koní😉Do toho se plést nebudu, takže zkusím jen k tomu, co znám. Od konce…ano, asi amarylis. 

Buggyro ano, stříhám to plotostřihem, nééé, nlžkama by to nezvládnul ani střihoruký Edward😉 Nůžkama(případně pilkou ) vyřežu jen ty, co už přerostly a ztloustly natolik, že to plotostřih nevezme, tak se to musí snížit třeba o 20cm a zase pár let to vydrží netlusté😉

Sago, mého brigádníka by ste nechtěla😛 Ukážu mu: zítra, než přijdu, vykopeš tenhle keř, je to plané, nemá tu co dělat. Ráno se pro jistotu jdu ještě mrknout, čím začal a on stojí u úplně jiného keře jinde😲 Akorát u těch plotů už jsme sehraní. A když nepřijde pod vlivem, umí i vzít za práci. Ale, že by něco opravil či tak něco, to určitě ne. Jsem ráda, že po sobě zvládne zavřít a zamknout branku, uklidit nářadí😉

Dneska jsem byla celý den na cestách, měla jsem zubaře a gyndu(ten rok nějak rychle utekl😏) Zase na chvíli pokoj. Teda ne od zubaře, tam to bude zase roztahané na rok🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 20:05:56 xxx.xxx.83.185

Hmm Niki, jsem ti šla odpovídat a teda netuším, na čem se to zaseklo😛 V první řadě jsem teda chtěla napsat, že kupodivu prší trochu i u nás, tak nějak prská celý den, necelých 10mm. Už třetí den po sobě jsem musela ranní okruh zpátky silnicí(po chodníkách) protože kolem potoka bych se asi utopila v blátě👎 Ale já jsem ráda, že prší, snad se hory nacucnou dostatečně, aby nám to po zbytek roku zásobovalo potok. Ze sucha po tom, co jsem ho několik lét zažívala, mám hrozný strach😟

K tomu maliníku Niki. Nejsem zrovna na toto kompetentní, sama s tím bojuju. Jsou dva druhy, u jednoho se na jaře u země vystříhá všechno odplozené, to jsou ty rozvětvěné, nebo ty, co na nich ještě vidíš zaschlé maliny. Napadené pruty s boulema a tenké a suché. U druhého druhu, který plodí až k podzimu, se také tedy vystříhají napadené pruty a zbytek se zakrátí cca o polovinu. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 16:17:26 xxx.xxx.83.185

Áááá dopr🙄 Bobi, tak to se ještě zpětně omlouvám, že jsem nepřála a nic neposlala k narozkám😟 Já si pamatuju jen, že v únoru. Onehdá jsi to myslím vzpomněla, že budeš mít co nevidět a já si říkala: mám to zapsáno, dostanu z mobilu včas! avízo. Jenže😲 já to měla ve starém mobilu!!!!😲 Tak to jsem v pr… a to se všema👎 si nepamatuju ani bráchovy děcka, teda malého🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 15:55:15 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.02.2024, 14:17:32

Ono se to jen nějak nepochopilo. Zadavatelka řeší ušní svrab. Kometka napsala, že svrab může člověk od kočky chytit, já se ptala jestli fakt ušní svrab, protože jsem to hledala, našla jen na Wiki a tam je psáno, že nikoliv, že to mají výhradně šelmy tak, jako králičí má králík a taky ho člověk od něj nechytí.  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 13:29:54 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.02.2024, 13:20:08

A když si to přečtete, nemáte pocit, že pan doktor plete dohromady hrušky s jablkama? Napíše, že hodně zvířat nemá až tak problém se svrabem jako takovým, ale má prostě alergii na roztoče, takže má sice ušní svrab, ale drbe se u ocasu.  A stejný problém při kontaktu mají zřejmě i lidé. Takže ne, že chytí od kočky ušní svrab, ale má alergii na ty roztoče jako takové. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 13:18:37 xxx.xxx.83.185

Tento levný mlýnek na kávu jsem ,,zabila"(rozpraskal ten krycí plast) při mletí kotvičníku pro tchána, protože to bylo, jak když mele kamení😲 Všechno ostatní v pohodě zvládá(už mám druhý)

Nevím, na co to chcete mlít, ale tyto mlýnky zvládají jen malé objemy, prostě fakt po trochách, tak tři polévkové lžíce max. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:43:09 xxx.xxx.83.185

Bobííí, ty máš svátek a asi slavíš už dva dny, když tě není(asi leží s bolehlavem😏) 

Takže všechno nejlepší🥰 oslav to s lidma, co jsou ti blízcí, užij si to👍💐

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:40:52 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.02.2024, 12:37:02

Právě, že takřka vždycky. V podstatě minimálně jednou týdně slyším o některých lidech z vesnice, jak se celá rodina rozkmotřila kvůli dědictví, majetku atd.👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:37:03 xxx.xxx.83.185
megi-the-pes:

Ne, nepletu.

Plete se ten, co si myslí, že ušní svrab bydlí jen v uších.

Pardon, píší se tu nesmysly.


No akorát jde o to, že moje otázka byla na tohle, ne na škrkavky. Poznáte to podle časů.