Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.02.2024, 11:03:28 xxx.xxx.95.92

Niki asi takto. Jestli by to bylo něco vážného, co by se následně našlo v krvi, nějakých 14dní navíc to nejspíš neřeší…a nezachrání. Podle toho nástupu, se přikláním stejně k ploštici či viroze. Naše vetka mi, když na tom byla špatně první Gucci říkala, že kočky většinou nezabije nemoc samotná, ale stres a to hlavně stres z veteriny. Že kočky to na rozdíl od psů většinou nedávají. My jsme tehdy vezli na veterinu ještě normální kočku, co vypadala, že nemůže jíst, že má nějaký problém v hubě asi, třeba něco píchlé. Přivezli jsme za dva dny domů prakticky mrtvou kočku. Měla nádor, pomoct se jí nedalo nijak, ale ani ten stejně nediagnostikovali, aby ji případně uspali. To mě vyléčilo, běhat se vším na veterinu. První zkusím sama a jedu až když všechno selže. Tím ti to nerozmlouvám, jen můj pohled na věc. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 23.02.2024, 21:27:50 xxx.xxx.95.92

Já bych si dala dole sprchu a tu prdku mu sprchovala…nemuselo by mu to téct na záda a na ocásek. A z podhledu mu to vysprchovat, by bylo asi i rychlejší…než z toho kohoutku, si myslím. Alespoň psy jsem tak umývala, kočky jsem naštěstí nikdy nemusela.

Čikitka asi odpadla u toho fotbalu jak včera já😏Jak jsem viděla, že prohrávají 1-0 a Tom nadává, jak debilně hrají, tak jsem zavřela oko a probrala se na samý závěr. Když mi pak řekl, že vyhráli 4-1, tak jsem mu nevěřila😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 23.02.2024, 10:10:02 xxx.xxx.95.92

Ale jsou strašně roztomilí👍😀 Takové chlupaté koule, vlastně něco podobného jak ti naši briťáci, viď Niki😉

Kde je zase ta Bobeš? Asi šije😉

Výhled máte pěkný, u nás má v sobotu údajně ještě prskat. To je mi jedno, to se u nás stejně nepracuje. 

Dneska ráno mi volal pán z Obleč okno(je to tam někde od vás Kometko, od Budějc) že konečně po půl roce přijedou přesně vyměřit okna a vyrobit hliníkové olištování. Tedy za týden přijedou. Mají to daleko, takže až se jim tu na Moravě konečně sešlo víc baráků, aby se to vyplatilo.  Začínám váhat, jestli mu rovnou nepřihodit i ty velké obyvčové šoupačky, protože barva na nich už také začíná oprýskávat. Bohužel při jejich velikosti(okna přes celou jednu zeď) to bude dalších sto tisíc navíc🙄Jen si říkám, že než je na ně volat za dva roky, až budou ve stavu dezolátním…raděj zrovna, asi. Tom teď řeší rovnou dva průsery v práci(mimo těch dalších pěti dlouhodobým😏) takže s ním není řeč a nebudu to moct projednat🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 23.02.2024, 07:37:33 xxx.xxx.95.92

Naplánovala jste si Buggyro hezky, ale u vás dneska neprší? Aha, už jsem koukla na radar…neprší. Prší dneska vyjímečně u nás, zatím tedy necelé tři milimetry. Okruh ráno ruším, jdu do sklepa na pás. A nebo uvažuju, jestli nepočkat a nejít okruh až prostě přestane. Kravka jsem si zapomněla včera nakopat zeminu na výsadbu, potřebuju napikýrovat rajčata a okurky a nemám do čeho🙄 Z kompostu to teďka bude nacucané, od včera to mohlo trochu vyschnout, kdybych to dotáhnula dom. Ti poníci jsou tak pažraví? Koukaje na Niki poničku asi určitě😛

Niki, Nikouše i fénuješ? Já jen, že na mokrého kocoura bych okno neotevírala, to právě mlže skončit tím zánětem močáku, přece jen je to zhýčkaný kocour z duchen. A ne, nemocného kocoura, když ještě není jisté, co mu je bych neodčervovala. Střevům to možná je jedno, ale játrům určitě ne. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.02.2024, 16:12:25 xxx.xxx.95.92

Kde by ale domácí kocour k takové infekci přišel? Papal Niki syrové kuřecí? Spíš bych tipla to chytlé trávení, jak píšete Reni, chytlá játra a spol. a to fakt trvá. U nás to naštěstí není tak, že by se vyloženě pokadil, jen to má pořád kousek bobek a zbytek kašovité.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.02.2024, 15:51:52 xxx.xxx.95.92

U nás je to těžké, dostat do nich maso, je někdy nad mé síly. Vikťa ho sní jen, když mu pidi kousíčky hážu v kuchyni na zem a nesmí to být dál, než kam on dosáhne, protože většinou prostě nepopojde a hotovo. Někdy nejí vepřové, teď začal jíst kuřecí, no dneska v něm už zase nimrá. Hovězí nechce už dlouho, vzal si krůtí i králíka…po dlouhé době. Muž nadává, že je pořád zasr..v kuchyni dlažba, ať mu to dám prostě do misky a hotovo. Jenže to on se toho ani nedotkne🙄 Takže abych do něj alespoň nějaké dostala, tak takhle. Lososa jsem mu nabízela onehdá, tresku v neděli, když jsem ji dělala k obědu. K rybám a čemukoliv s rybím odérem mají vrozený odpor - máme jezero😉 Gucci si chytá myši, o její výživu starost nemám, no Viktík je v tomto hrozný. Jinak granule, kapsičky. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.02.2024, 09:59:07 xxx.xxx.95.92

Bobi mám dojem, že jak stárnem, tak tak nějak jen žerem…všichni😏 Včera bylo: přicházím s lákavou nabídkou sexu…,,Si se posr…, já se nemůžu pohnout!" No jen aby jsi mi pak nevyčítala, že nic. ,,Dej mi svatý pokoj"…a sežrala sem Duplo😜

U nás ještě pořád trochu slunko, nahlásil se brigádník, že přijdou, jenže mi tu Tom mával s mobilem a radarem, kde je mrak, co na nás jde😕 Tak nevím. Jo Bobi, potřebuju dělat, protože ono to jaro vždycky nastoupí šíleně rychle a já ty kytky nestíhám očistit, ostříhat, prostě připravit a ony už pučí. U těch živých plotů je to ještě horší, míza z toho pak teče proudem👎 Jezero zase, než se nastěhují žáby, no včera už jsem dva skokany vyhrábnula, člověk musí být jak ostříž, abych je železnýma hráběma nazamárnila, ježíši, je mi zle jen si to představím, to bych nerozchodila😢

Pejsci: sousedčiny holky JRT jsou ještě většinou doma, byla jsem s nima pár dní zpátky, co jsem s ní mluvila u okna, jak se měli na horách. Někdy mě u plotu čeká tchánů zlaťák(když ho pustí do humna) V pálenici jsou ti dva kříženci NO, další u plotu sousedů čeká další NO a vedle někdy zlaťačka. To je taková celkem ustálená sestava a ano, samí větší. Někdy je to kříženec JRT Čiko ještě, někdy cikánovic Dášena. Huskyna Jersey od té doby, co s ní nechodí děda ven(má alzheimera😟) je jen ležící smutný pes, k plotu dojde málokdy. A já tam stejně teď nechodím, kvůli blacku to potokem nejde, musím v civilizaci po chodníkách🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.02.2024, 07:45:28 xxx.xxx.95.92

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co je ,,hrabat vějířem"😊 Tyhle moc nepoužívám, teda spíš vůbec, držela jsem to v ruce snad 2x. Pro naše účely je to takové…málo. Listí jsou tuny a v tom jezeře…to je právě normoš železnýma hráběma se snažit vytahat tuny listí s odumřelýma a nasekanýma rostlinama a blátem na břehy. Je to těžké a jsou toho ,,kilometry"👎 Včera tvrdil brigádník, že přijde v pátek. Večer mi poslal SMS, jestli může dnes. Na odepsané, že může nereagoval, takže nevím, jestli dojde či ne. Ještě musíme nějak dorazit ten poslední živý plot od druhého souseda. Čekala jsem, jestli trochu neobeschne, ale je to spíš horší, když denně trochu poprská, tak ta horní vrstva lepí. Jenže dnes je nechutný vichr. Ať už cokoli, bude se dělat hnusně, stejně tak, jako ranní obchůzka bude protivná🙄 No nic, jdu se protáhnout  chystat se, stejně se nevyhnu😉

Niki nic, doufám, že Nikouš už je OK?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 19:57:36 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 21.02.2024, 18:19:26

Divoké narcisy??😲 Co jsou divoké narcisy, u nás narcis neroste. To jsou asi takové, jak ten můj oměj. Přestěhované ze zahrádek, někdo tam asi vysypal přebytky cibulek, u nás se takto namnožily modřence…kolem potoka.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 19:42:36 xxx.xxx.95.92

No jo Kometko, to je jiný svět, tu už je skoro Sahara, o nějaké rašelinové půdě si můžem tak akorát nechat zdát. Jen jíl a kamení😟 Borůvky od nás rostou vzdušnou čarou cca 40km, nejblíž asi v Buchlovských horách.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 19:24:33 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.02.2024, 19:06:45

Vlhko  a polostín, ani jedno moc nemám. Respective mám buďto jedno, nebo druhé. Nejspíš ani nebude mít rád těžké půdy, ale humusoidní, což tu taky nemáme. Volně v přírodě tu neroste nikde v okolí, viděla jsem ho jen kdysi u jedněch sousedů na zahradě. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 17:04:51 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 21.02.2024, 16:17:18

Pokračování od vedle, ať to tam neplevelím. Mám dvoubarevný oměj, tuším bicolor, dokonce jsem ho objevila v létě i před barákem u potoka. Už se mi tam povedlo,,zavléct" i blatouch😉 Nejlepší je, když jdete takhle kolem potoka s někým, kdo kytky moc nezná a: jéé, to je krásná kytka a kde se tady vzala?? A já: ta je od nás, asi to ptáci roznesli. Nevěřícně 😲?? No vážně, je to od nás ze zahrady…V thůjích mám guláš, moc se v těch koniferách neorientuju, víceméně všemu říkám thuje, ano, poznám jalovce, tis... U nás jsem zatím neviděla jedinou včelu😲 A to už rozkvetlo kde co.  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 17:00:09 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 21.02.2024, 16:14:41

Digitalis sice znám, léta jsem ho dávkovala babči, ale náprstníku se u mě bohužel nedaří, zkoušeno opakovaně na různých místech. Lék na dnu neznám, taky nemusíme mít všechno😉 Ocůny mám na louce, i v okolí pozemku. I konvalinky (i růžové, což už není moc vidět, asi se nějak postupně přepýlily) oměj se tak nějak přesévá sám.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 15:59:07 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 21.02.2024, 13:43:08

Však jo, tohleto hebedo snad poznám, i když jsem si celý život myslela opak: že se tomu jen říká kobylka a ve skutečnosti je to právě saranče. No nic, teď již to vím😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 15:51:31 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.02.2024, 12:26:11

😛😛😛 Jako že, jak nám to takhle píšete, si to pěkně v hlavě sesumírujete? Tak to jo, ještě že nás máte😜 Mě to ostatně taky pomáhá. Škoda, že to neulehčuje i tu práci samotnou🙄 Ohrabala jsme polovinu jezera, nemůžu se hnout🙄 Myslela jsem, že se dom ani nedoplazím. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 10:14:36 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele Cvrk z 21.02.2024, 07:58:29

👍Tuším se jich budu raděj vyptávat: a ty jsi kdo?  Protože s jistotou budu čučet na kobylu a přemítat, jestli je to takhle, či právě naopak. Jsem zahradnice, v hlavě sotva držím ty kytky😉 ale hmyzáků potkávám právě stovky, tak se zajímám, no🙂 Díky🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 10:09:48 xxx.xxx.95.92

Buggyro, úspěšná švadlena a úspěšná pěstitelka👍 Tááááková nádhera!🌼 Mám tu brigádníky, pochopitelně přišli o hodinu dřív, ještě jsem žvýkala snídani. Musím je kontrolovat, protože jinak bude všechno jinak🙄 Teda kontrolovat znamená, jít to dělat s nima, samozřejmě😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.02.2024, 07:45:42 xxx.xxx.95.92

Ha, ha Bobi, já se bála, že si tě tam nechali a ty jsi to tu četla a napsala určitě, až ti klesnul adrenalin, aby jsi nenapsala ještě něco peprnějšího, že jo?!?😜 Ano, obrovská pravda. Vždycky se může pokazit a myslím, že hlavně proto, že lidi si neváží toho, co mají a myslí si, že by mohli mít něco lepšího. A ne, že k tomu přibudou všechny ty ,,mouchy", ale ještě cizí děti, cizí příbuzní. Ani ve snu si neumím představit, že bych tohle chtěla dobrovolně absolvovat😲 Záměrně píšu dobrovolně, protože pokud zůstanete samy(sami) buď se smíříte s tím, že to tak bude a nebo budete hledat ještě někoho k sobě. Ale musí to být kur.vsky těžké a pro mě teda fakt téměř nepředstavitelné. Už jenom proto, že já nejsem zrovna moc tolerantní člověk.