Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 07:24:36 xxx.xxx.177.163

Ne, ne, i u koček a psů bývá jen jedna díra, pak se zapouzdří, vyhnije praskne a pokud nejdete k vet, prostě to vystříkáváte doma, nějaký drén je zbytečnost, jak jsem se několikrát přesvědčila. Možná u něčeho hlubokého, špatně přístupného nevím, ale u běžného kousnutí, píchnutí atd. drén být nemusí…tedy pokudmajitel zvládne ošetřovat, zvíře spolupracuje😉 Leonek byl kouslý do loketního kloubu a tam to neprasklo, to jsme museli na veterinu hned, jak jsem to zjistila(byl tři dny schovaný v psí boudě a to už měl otravu) U koní samozřejmě netuším, jak to tam má. Ale je pravda, že ono se to jak to praskne, už vyčistí samo. U všech🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 07:13:22 xxx.xxx.177.163

Doron přesněééé👍😄

Nemám jich tolik(nemám tu kamarádku) ale teď, co jsem začala chodit trochu mezi lidi, jsem si pořídila tuhle, ta je asi největší a jediná normální, pak mám černou na pohřeb a ostatní malé mám objednané z Aliexpresu, asi tři, vždycky to bylo k určitému oblečení. Je to naprosto stejně, jak říkáte. Když mi chybí peníze, prohrabu kabelky😉 protože jsem zvyklá strkat si tam ,,pro jistotu" větší peníz. A nic v nich nemusím hledat, protože tam vleze jen to, co nutně potřebuju, do těch menších jen mobil a karty😉 A ano, jednoduše se to přesune z jedné do druhé😀 Skvěle jste to vystihnula👍

Já jsem tu zprávu předtím psala večer a usnula u rozepsané🤭

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 07:00:50 xxx.xxx.177.163

Byla jsem mimo, už jsem zde a hodinu pročítám všechno, co ste napsaly😉

Buggyro, abscesy se běžně vyplachujou betadinou(ředěnou samozřejmě) psům, kočkám a předpokládám, že i koni. Vyplachovala jsem sama Gucci I. po tom trnu, Leonkovi po tom, co mu doktor musel rozříznout a vyčistit packu po kousanci, Workovi tak třikrát určitě. Natáhne se do stříkačky a pod tlakem stříkne do rány, aby se vypláchnula pořádně. Minimálně dvakrát-třikrát po sobě vždycky. Tím nenavádím, aby jste to dělala jen, že je to běžný postup. Houpačka pro koně…aha, už vím, tak jsme se houpali i jako děcka přece😉 Nebo přes to jezdili na kole😉 I psi to mají na cvičáku😀 

Sago, vy ste z Vysočiny??😲 To jo, to je úplně jiné počasí. Když na Moravě prší, prší na Vysočině, ale ne u nás🙄 Když jde fronta ze západu, většinou skončí na Vysočině😏 V pondělí bylo sluníčko až cca do 13h, pak se zatáhnulo a ve 14 začalo kapkat a kapkalo až do večera. Těch 6mm prý napršelo kolem půlnoci, pak už jen mrholilo a kolem oběda dneska už nepršelo. 

Když jsme u těch veverek😜Tom mi tvrdil, že na vrby k jezeru pořád chodí veverka, ta tmavší. Viděla jsem ji tam ale snad jen jednou, protože chodí dopoledne, kdy on na ni kouká ze své pracovny a já jsem většinou v obyvču na druhou stranu. Dneska si čistím zuby a veveruňa běhá po kavkazských jedlích, co jsou vysazené před okny. Úplně světlounce rezavá - jak Nikouš😉 proběhnula nahoru-dolů 3 jedle, pak metelila po zemi k vrbě, ale na ni nelezla, ale vzala to od ní k vřesovišti, kde jsou zase velké borovice. A cca za půl hodiny se pod vrbama objevila ta tmavá🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 12.03.2024, 16:44:06 xxx.xxx.177.163
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 12.03.2024, 10:57:55

Nosím tohleto, není to kabelka, je to crossbody taška, je malá. A nosí se křižmo, takže z ní ramena nebolí. Jinak jsem nosívala velkou shopindbag, ale už se mi nechce s ní tahat. Vemu si tuhle, hodím do ní smotanou nákupní, peněženku, mobil, kapesníky, lesk na rty😀

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 12.03.2024, 10:56:30 xxx.xxx.90.77

Sago, u nás svítilo slunko denně, asi 14dní, jen teď byl ten vichr, 4 dny tuším celkem. Já šla dneska na obchůzku jen v triku s dlouhým a tenkou vestou, zataženo až hrůza, ale nepršelo, kouknu vždycky do jezera. Jenže! Ono není vidět mrholení😏Takže si vyjdu a ,,mží mi do vlasů", respective na ksicht a to tak, že dost. Kurňa🙄na triku ani vestě nemám kapucu. Neva, není zima, to dám. Mě se naopak moc líbilo, jak jdu v tom mlžném oparu, nepraží mi slunko přímo do ksichtu, takže nemám půl cesty nahozený škleb, který už se v mém věku horko těžko pak z ksichtu vyžehlí😛 Takže jsem byla hezky omrholená😜Jen té vody by to chtělo dvakrát tolik minimálně. 

S plesem jsme na tom nemlich stejně, já nebyla na plese nikdy a nikdo by mě tam ani nedostal. Taktéž nic nemám, teď jsem si do té Opery musela od sestřenky půjčit komplet garderobu: šaty, boty, kabelku🙄

Jak jste Buggyro psala, že nádrž pod svod - tu jsem si přichystala v neděli, tak jsem se ráno šla schválně k domku kouknout, kolik je těch 6mm ze střechy domku. Necelá třetina té 1000litrové😕

To tak vypadá, že je to strašně moc práce, tedy i je, ale jde spíš o to, jak já tam lítám od jednoho k druhému, nevím co dřív a nakonec je uděláno tu tamto, tamhle tamto a když se rozhlédnu, není skoro nic👎 Na té rozloze to prostě není skoro poznat🙄A já se nemohla do večera narovnat😏

Co je ,,houpačka pro koně"😲

Jo ten absces byste asi zvládla prostříknout betadinou i vy, ne? 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 12.03.2024, 07:39:06 xxx.xxx.90.77

V noci pršelo, leč nasoplilo sotva 6mm. Tvrdošíjně hlásí, že dneska ještě má pršet, ale koukaje na radar, nějak nemá z čeho, zase se to z východu posunulo všechno na jih Moravy a Čech. Mělo pršet tři dny, pršelo vlastně jen tuto noc a na zítra už je tam sluníčko, totéž ČT-PA. No nic, čím víc techniky rosničky mají, tím víc se v ní zřejmě nevyznají. Asi si chytím žábu do flašky, jak pan Tau. Bylo by mi to jedno, kdybych si nepotřebovala plánovat brigádníky. Řekla jsem jim, že bude pršet, tak až v pátek🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.03.2024, 18:51:28 xxx.xxx.94.74

No…tak vidíte. Sice je otravné chodit každý den do práce(vás naprosto chápu) ale zase: mě tu nikdo neocení! Nebudu už na nástěnce, ani nominaci nedostanu😛 Dneska mě z něčeho zase začal bolet palec, vždycky si tak jako odtrhnu maso od nehtu, z boku. Bolí to pak týden👎 No a nic, koho to zajímá…nikoho. Muž poví: hm, to je blbé, to se ti musí zase zahojit😎 No šak ba, musí😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.03.2024, 18:47:33 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.03.2024, 18:37:19

Ty jo😲👍 Tak samozřejmě, že souhlasíme s nominací! Kde to máme podepsat??😉 No vidíš to a pak, že si tě tam nikdo neváží. A tihle na tebe přišli kde, ha?  Nezapomeň to potvrdit!

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.03.2024, 15:50:21 xxx.xxx.94.74

Tuto starou Veritasku má tchýně. Já mám ke svojí Bernetě(bože, tuším se ta mašina tak jmenuje😉) tu poslední šlapku(č.3) 

No, někdy po 14h začalo trošku kapat. U toho to asi i skončí, protože mrak jde někam na Znojmo🙄 Chtěla jsem honem, honem udělat co nejvíc věcí, než začne pršet. To je: jéé, ty dřevité pivoňky jsem zapomněla ostříhat! Letím do domku pro nůžky a jak s něma jdu: bože já jsem kráva, už lezou devětsily a není z nich vyhrabané listí a tráva. Takže letím ještě pro srp a hrábě a honem to čistím. Zvednu hlavu na kroucenou vrbu: šmarjá, ta vrba jak opučela, teď vidím všechny ty suché černé větve. Začnu to stříhat, ale nemám velké nůžky na pár tlustých větví. Hmm, ale pod ní není pořádně vyhrabáno listí z potůčku a ostříhaných rostlin, nevypadá to vůbec vyčištěně. Drapnu hrábě a vyhrabu 20m potůčku. Koukám na vistárii na pergole, jak jí od země vyrazily pruty. Ještě, že mám v kapse ty malé nůžky, zrovna to ostříhám. Ha, tady vedle nejsou dočištěné ty perowskie, říkala jsem brigádnici, že to nastříhané odtud musí prostě povybírat rukama. Tak to vyčistím. Odcházím konečně na ty pivoňky, po 10m narazím na ruj a koukám, že jí větve lezou až přes denivky. No, tak to se ale musí uříznout, celá ta spodní tlustá sklánějící se větev. Letím do domku pro pilku a velké nůžky a když už to řežu, vyřežu i všechny ty suché vespod, co tam akorát tak zavazejí u pletí. A kousek dál konečně ty velké větve na kroucené vrbě. V kapse už mám pilku, nůžky, drapnu ty hrábě a šlapu na ty pivoňky. Po 50m vidím, že je potřeba ostříhat dvě kapradiny pod habrama. stačilo to jen vyhrabat, i se všema suchýma větvema, co z habrů popadaly během zimy. Na druhé straně záhonu taktéž. A tady Tom vedle pokřoviňákoval poslední zbytek - astřičky, tak i to. 10m dál u chodníku vřesoviště. Jejda, tady ten keřík jsem zapomněla taky ostříhat, ta suchá květenství(teď si nevzpomenu, co to je za keř🙄) Tak ho ostříhám a rovnou vyhrabu listí a zbytky trav z celého vřesoviště, co tam teď nafoukal ten vítr. Naproti je záhon dužich - nejsou očištěné, nešlo by to jen ohrabat? Zkusím, celkem to jde, takže alespoň vyhrabu pruh kolem chodníku i s divokým česnekem, kterým to pokračuje. Zbytek, až to budu rovnou nakládat, protože kdyby přišel vítr, tak mi ty hromádky(co jsem od rána nadělala si 50) rozfouká a budu to dělat znova🙄Pokračuju k pivoňkám, už nejsem daleko. Tady Tom nechal sem tam trčet třezalky, tak to postříhám nůžkama. Tady jsou navalené posekané traviny na narcisech, tak to odhrabu bokem. Tady ten záhonek denivek není taky očištěný, je malý, to je hned. Kleknu a orvu z nich suché listí a stonky. Hurá, konečně jsem u těch pivoněk. Ostříhám a když už jsem v tom, očistím rovnou i bylinné, které jsou hned vedle, protože minule mi je brigádnice ,,čistila" vyhabáním tak, že vylámala a vyhrabala i všechny puky ze země👎 Při té příležitosti jsem došla k závěru, že už jsou tak moc přistíněné borovicema, že je budu muset v létě přesadit jinam a sem vymyslet nějaké jiné rostlinstvo. Uvědomila jsem si, že jsem někde nechala šlahnuté ty velké nůžky, ale už sotva lezu je 14h pryč a musím uklohnit nějaký oběd (nakonec chtěl Tom jen chilli fazole z plechovky s toustem a vysmahlou slaninou - ještě do toho opeču i cibuli s česnekem a papriku na kousky, aby toho bylo víc🙂) Dneska padla, prdím na to😛

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.03.2024, 10:20:59 xxx.xxx.94.74

Jo, jo Bobi, Buggyra má pravdu, elektrikář by to určitě zvládnul přepojit, mě běžně strejda vyráběl kabely na kde co. Jak vlastně ta šlapka vypadá, máš fotku? Nevím právě, o jakové podlouhlé mluvíš a jakovou jsi měla ty. 

U nás dneska už konečně trochu normální počasí, fouká sice, ale tak přijatelně, mělo pršet, zatím svítí slunko, tak jdem makat😉 Muž musí z křoviňákem dosekat poslední zbytky, ať se to konečně dočistí, už toho není moc, tak na den práce…a můžu začít plet😏Ne, první musím posadit zeleninu. Tam mě brzdí nespálené tyhle zbytky trav atd. A tedy to, že má za pár hodin začít pršet a pršet tři dny, takže to i tak vyset nestihnu🙄 Gučajza už asi 5 dní chodí na noc ven. Víktík zatím ne, ten chodí jen večer a na spinkání přijde domů. Gučajz pak ve 4! ráno lapí na terase za oknem a čeká, až ji pustím do ložnice. Doufám teda, že tam nesedí od půlnoci😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 10.03.2024, 10:15:29 xxx.xxx.94.74

Čauky holky, tak jak jste na tom s počasím? U nás zatím celkem hezky, 9st, jen kdyby toho vichru nebylo👎 Fučí a fučí, opět jsem zůstala dneska ve sklepě. Nevadí mi normální vítr, nevadí mi slabý deštík, ale tohle je fakt hnus. Ach jo, už mě to nebaví😟Před barákem nám večer lítala i plechová psí miska, která tam stojí už několik let. A my, že co tam lítají za plechy🙄 Mohla se vyhodit, je prasklá - jsem před měsícem zjistila, když jsem tam nalila pro kočky vodu a ,,zmizela"😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 10.03.2024, 07:49:39 xxx.xxx.94.74

Měla jsem to vlastně stejně. Chovatel čekal na vrh(i my) a fena nezabřezla, tak byl druhý pokus a zabřezla, zároveň mu, ale už porodila i jiná fena. Náš pejsek byl také drobounký přes to, že jeho údajný otec byl velký jak stodola. Takže jsme sice dostali papíry na pejska vrhu W, ale štěndo bylo pravděpodobně z vrhu V. Od poradkyně chovu, jsme pak dostali vyjídření, že je s ním vedeno kárné řízení, protože s vrhy čachruje často.  Ale pes měl papíry, takže nám se nic hrozného nestalo, jen byl drobnější než ten, co jsme ho chtěli. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 09.03.2024, 17:35:18 xxx.xxx.94.74

A zeptám se i já, nemehlo😉 Když napíšu příspěvek, než ho odešlu sem tam se mi stane, že u dotykovky kliknu nechtěně třeba právě na nějakou reklamu, ta se otevře a tím pádem mi sesmolený příspěvek zmizí. Nejde to udělat tak, že tam bude něco jako ,,vymazat(zrušit) příspěvek", aby se nemazal automaticky? Když ho nebudu chtít odeslat, třeba si to rozmyslím, tak prostě kliknu na ,,smazat" a když ne, zůstane mi tam viset rozepsaný? 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 09.03.2024, 17:27:12 xxx.xxx.94.74

Čauky holky, nějak nestíhám😏 Včera jsem byla v zahradě, doletěla domů, hodila do sebe tuňákový salát…a vytuhnula. Myslela jsem, že ještě půjdu, než se setmí, ale byla jsem nějaká hotová. Nebylo hezky, pofukovalo, bylo na zimní bundu. No dneska kurňa…psa by nevyhnal👎Ráno sice 5st, ale vichr a sem tam kaplo. Obchůzku jsem vzdala a šla raděj na pás do sklepa. Bylo mi líto pejsů, co čekají na dobroty, ale představa, jak se snažím jít proti tomu vichru…mě nenadchla. Jo, včera jsem čekala na Toma, říkal, že přijede pozděj, že má ještě domluvenou schůzku s podřízenýma, doladit fungování, kde to skřípe. No ředitel se vrátil z Vysočiny až skoro v 19, takže Tom z práce ve 22h😠 Jsem byla už i nakrknutá, protože ani neposlal SMS, že se to protahuje🙄 A dneska dopoledne ještě musel za právníkem do Zlína, takže jsem si udělal jen takový výlet, skoro na otočku. Pochodila jsem obchody, no neměla jsem chuť si ani nic kupovat, zkoušet se mi to nechtělo😏 Koupila jsem Viktíkovi na zkoušku ještě jiné granulky, poslední Royalky pro koťátka mu moc nejedou, zase vidím, že radši nejí. Teda jde na masko, ale já potřebuju, aby jedl i nějaké granule, když odjedem, to mu nemá kdo masko dávat. Tvářil se, že jo, uvidím jak dlouho😏

Nikouš už vypadá úplně v pohodě👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 15:15:20 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.03.2024, 15:08:55

Rozuzlení se asi nedozvím😏maximálně zaznamenám, jestli zmizí, protože tu chodím denně. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 10:35:00 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 08.03.2024, 10:21:59

Zrzavci chápu, ale ty přece taky. Nestála proto, že to neznala, že to nikdy jako pes nezažila, že jí někdo mazlí atd. To se určitě musela naučit, to je jasné. Ale pak už o to stála určitě, když poznala, jakové to je. Jenže mí psi opačně. Mazlení měli, až zdrhali a proto o to být všude tam, kde jsem já už ani moc nestáli. Čím byli starší, tím míň. Když byli mladí, leželi poblíž toho, kde jsem pracovala, přicházeli nechat se pohladit. Jako už starší lehli k baráku a sem tam mrkli, kde jsem. Musela jsem si je přivolat, nebo za nima zajít. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 10:30:17 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.03.2024, 09:41:54

I když to nejspíš není na mě, ale všeobecně, u nás se opravdu každé ráno psům probíraly kožichy, místečko po místečku, protože klíšťat neúrekom, když jsme byli denně v lese. Našla jsem všechno, kdejakové bradavice a pod. s tím nebyl problém. Kluci to měli jako muchlování, měli to rádi, byl to náš rituál. Jinak…nic by mi nepomohlo, kdybych měla fenu doma a v noci pyometra, nebo obrácený žaludek, co hrozí u berňáků…protože mě nevzbudí ani dělo. Telefon mám prakticky u hlavy, 50-100cm cca(vím není to zdravé, ale musím ho mít po ruce, mamka je sama) Dneska nad ránem mi zvonil, přišla SMS a co myslíte? Nic🙄 neslyšela jsem, protože jsem zrovna znovu zachrápala. Nejspíš by to anin té mamce nebylo nic platné👎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 10:05:15 xxx.xxx.94.74

Také jsem přemýšlela, jak se to dělá, když kočky chodí do kočkolitu, ale někde jsem četla, že je to jedno. 

A s tím mám dnešní příhodu😛 Stoupám od potoka cestou na kopeček a koukám, co to tam na kraji zase leží za bordel. A tam leží zimní čepice, podle velikosti i vzoru bych řekla nějakého chlapa a na ní tři psí bobky, poměrně velké, celkem hezkého vzhledu(jeden se tedy vykoulel) Tak jsem přemýšlela, jestli chtěl ty bobky někdo sebrat do čepice(vtípek😉ani omylem, tady v těch koncích se nesbírá, není to v zástavbě) ale spíš jak šel pes a viděl na zemi tu čepici, tak si ji prostě přeznačkoval, super značkou, asi cenný artefakt😉 Jsem zvědavá, kdo to teďka uklidí, ještě s těma hov.ama😏 Čepici si mohl najít majitel, ale už ji zřejmě nebude chtít😛

Druhá příhoda chvíli předtím. Jak jsem psala, že sousedka s JRT holkama začala běhat, tak ona běhá opačným směrem, takže se potkáváme doproti. Dneska byla jen s tou míň kontaktní, ptám se, jestli Zorinku nechaly doma a prý: nééé, ona někde něco zůstala žrát. Když ji potkáš, vem ji prosim tě domů. Celou cestu jsem čuměla všude možně, nikde jsem ji neviděla. Až se jim blížím k baráku, Zorka mi vyběhne naproti(to už ale musela být sousedka s druhou doma) Tak mě vyprovodila k naší brance, dostala kokajzy a metelila zpátky domů. Dneska to měla celé individuál😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 09:18:24 xxx.xxx.94.74

A to je právě asi i ono. Kotcový psi, psi kotcoví, co se dostali do útulku, psi, co byli celé dny jen sami v zahradách…dají cokoliv za to, aby byli s člověkem, aby jim někdo projevoval lásku, prostě měl je rád. Sestřenka měla útulkačku taky a nebylo vděčnějšího psa. Jenže: mí psi měli té pozornosti od štěňátek tolik, že jim zřejmě lezla už krkem. Panička s nima byla doma, tedy v zahradě, byli jsme sami, muž nebyl doma skoro vůbec, byli jsme jen my spolu, takže i když jsem mohla být doma - co bych tam sama dělala, byla jsem s nima raděj v zahradě. Takže těch osum hodin, co jsou lidí v práci, jsem byla s nima a další hodiny, co jim lidi pak věnují, jsem byla s nima. Jediná doba, co jsem s nima nebyla, bylo mé jídlo a třeba úklid baráku. A noc. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.03.2024, 07:39:41 xxx.xxx.94.74

Ne, jako štěnda nebyli. Já se s nima mazlila venku, tam jsem byla ostatně víc, než doma. No a od roku chodili domů, dle jejich nálady, ale být tam nechtěli. Pochodili barák, co je tam nového, lehli chvilku, možná 10minut vydrželi a chtěli ven. Každé ráno jsme měli kontrolní čas v pracovně(tedy doma) kdy se česalo, vybírala klíšťata, případně mazalo, ošetřovalo a pod. A hlavně moc mazlilo, to byl právě hlavní ukotvený mazlící čas, ať chtěli nebo ne😉

Ph - takže ne, že by neuměli a nebývali, ale víc prostě moc nechtěli, nestáli o to být v baráku. Celé léto jsme měli v obýváku otevřené francouzské okno, ale psi prostě dovnitř nešli, ani když jsme leželi na gauči, protože jim bylo horko a raděj leželi z druhé strany za barákem. Taky i přišli, když zjistili, že tam jsme, obešli konferenční stolek, nechali se podrbat a zase odkráčeli. Možná byla chyba víc je to neučit, protože to byli mí první psi(osobně) tak mi úplně nedošlo, neměla jsem zkušenost, že by to pak mohl být problém. Tak nějak jsem předpokládala a vidím, že to asi každý, že když je pes starý a i třeba nemocný, uchýlí se do toho baráku. U nás to bylo opačně, čím byli starší, tím tam chtěli míň.