Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.03.2024, 11:10:42 xxx.xxx.90.77

Jen jsem vás přečetla, řeším opět baterii umyvadlovou, mám tu brigádníky, musím ven. Písničky jsou hezké, ale není to úplně to, co poslouchám, i když já víceméně nic, spíš jen tak záchvatovitě😉

Nakonec u nás -3,7👎 Meruňka…bojím se jít kouknout🙄 K obědu uklohním brokolici ala smažený květák s bramborem, byla v akci, no už je částečně odkvetlá, než se k tomu dokopu😇

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.03.2024, 07:40:21 xxx.xxx.90.77

Niki myslím, že dobří sousedi jsou nejvíc. Já se jako úplně nedružím, zastavím se s nima, když je vidím venku(tím myslím všechny v ulici, ne jen ty hned vedle) ale na návštěvy chodím jen ke dvěma sousedkám, na terasu a to tak jednou za dva měsíce. Když jsem chodila s Workou, který jim ty neoplocené domy obcházel bylo to denně, kdy jsem s nima alespoň promluvila, spíš se teda omluvila, že jim okolo lezem, ale to už je pryč. 

Skůtr…uvidíš, snad to konečně vyjde a dají ti ho dopořádku. Naše auto(moje Fabka) už tu stojí před barákem od prosince, automechanik tvrdil, že si ji konečně odveze tento týden, tak doufám, už mě se.ou oba😉 auto, že tu zavazí a on, že to pořád odkládá. 

U nás se o dešti nedá moc mluvit, jsou to vždycky 2mm, to je akorát zhora mokrá zem, že bych ani tu zeleninu nemohla posadit, protože by se to patlalo, ale toť vše, vláhu do země to nedá. A aby toho nebylo málo - do rána měl být mrazík -1st. Zjistili jsme to o půlnoci, kdy byla 0. Nikdo nešel zakrýt meruňku, já měla mokrou hlavu ještě, Tom by nešel, ani by nenašel čím. Mamka že: -1 neva, to nezmrzne. Hm, ráno sejdu dolů a na meteo -2,5st👎 To je myslím tak hrana, jestli zčerná, tak mě jeb…😠

P.S. to není Bobča😀

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 17.03.2024, 07:42:27 xxx.xxx.90.77

U nás taky hezky teplo, akorát s přestávkama - přošel mrak, sprchlo a zase sluníčko..asi  5x. Práce naplánovaná nebyla, víkend máme volný, i když dneska plánuju chemické zákroky - musím nějak vyhubit záhon ostružiníku, záhon nějak otravné trávy - všechno se tam objevilo samo. A pak všechny nálety, co jsou na špatném místě a nejdou vyrýt, takže zastříhnout, štětečkem pošmolit…je jich asi tisíc🙄 Tedy zatím svítí sluníčko, jen jsou 4st, celkem dost chladno. Musím první kouknout na předpověď, abych se tam nepachtila a nezmoknulo mi to. Nebyli jsme včera na obědě u tchánů, tchýně je nějaká nachlazená, nevařila. Takže jsem musela uklohnit oběd, i na dnes, ať nevařím znova. Dělala jsem čínu, sežrali jsme toho kopec, ale zbylo mi naložené maso, tak ještě dohodím trochu zeleniny, pak to sesypu spolu  a bude toho dost i na dnes. 

Niki, ten tvůj skůtr čéče (víš, že nemám motorky všeho druhu ráda😏) ale ten je víc v opravě, než na něm jezdíš, mi přijde. Nevím, kolik tě stál a kolik stojí nový, ale za ty opravy už by jsi tuším nový měla😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.03.2024, 21:46:38 xxx.xxx.90.77
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 15.03.2024, 19:38:37

Já bych to udělala. Tady si lidi chodí(respective chodili, když jich tam bylo ještě hodně) ke koníkům do výběhu sbírat kobližky, do skleníků a pařenišť, klidně čerstvé. Taky jsem si vloni byla, protože čerstvé topí😉 Od podzimu jsou tak akorát😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.03.2024, 17:21:56 xxx.xxx.90.77

Ne, ne, ten popel je jen malé bezvýznamné plus celé akce, jde hlavně o to, zbavit se hory materiálu. Jinak tam vozím právě kompost, zkompostovaný koňský hnůj no a všechny zbytky ze zahrady. Akorát ten hnůj už asi nebude, koňák odešel od manželky leda, že bych se domluvila s ní. On mě tím nasr…👎

Nevím, kde se stala chyba, ale před hodinou mi poslalo DPD SMS, že to doručí v pondělí. Tak zatím tomu budu věřit. Pokud ne napíšu, od koho to bylo😉 Naštěstí muž ve městě koupil balení, takže máme👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.03.2024, 13:14:38 xxx.xxx.90.77
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.03.2024, 12:16:11

Ano, ty by tam určitě vlezly(dvě vlečky) 10 koleček bych ale ani nepoznala, že tam je navezeno. Nejspíš ani ty dvě traktorové vlečky. Čekám jak na smilování boží DPD s granulema pro Viktorka, nehlásí se, šla jsem hledat zásilku a zjistila, že ji DPD vůbec nemá, i když mi 13 poslali avízo, že ji převzali. Nějak nechápu. Volám e-shop, nikdo nebere, tak začínám mít tucha, že jsem poprvé v životě nalítla na nějaké podvodníky. Ale už jsem z tama kdysi objednávala.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.03.2024, 10:18:38 xxx.xxx.90.77

Ano Buggyro, obohatit. A druhá věc je ta, že na kompost to nevleze, mám fakt velký, ale musel by být jak JZD hnojiště😉 Je toho tak na pořádnou traktorovou vlečku. A koleček kompostu, aby to bylo poznat…by taky musela být alespoň jedna traktorová vlečka, spíš dvě. Ono je to fakt políčko, ne jen pár záhonků. Neměřila jsem to, ale podle prodlužky, co tam tahám, je to cca 30x20m. Samozřejmě jsem brigádníkovi říkala, že stébla trav má navézt tam a co se vyhrabává z kytek na kompost. Navezl to tam všechno, mokré to bylo jak sviň, byla jsem tak vzteklá, že bych ho přizabila, být tam i on😠

Tu je to trochu vidět, jak jsem fotila kámošce skleník. Za skleníkem je ještě pás brambor. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.03.2024, 07:36:11 xxx.xxx.90.77

Jani samozřejmě, že ho to bolelo, vždyť člověka by to bolelo taky jak sviň. Gůča taky řvala jak tur. Ale vyčistit se to prostě musí, ať už s drénem, nebo bez. 

Niki, koupit si jahody by mě nikdy nenapadlo, i když ty nádhery vidím vyskládané v bedničce, jedna jak druhá😉 Včera mi posílali SMS s hospodářské prodejny, že mi přišly objednané sadbové brambory. No jo, jenže na poli je kopec rostliných zbytků, které se mají spálit, jenže na to popršelo a nic, nehoří to👎 Jako úplně mi není jasné, co s tím🙄  Včera k večeru Tom: hele nefučí, malinko vane od severu, takže když to zapálíme, dým půjde k lesu. Zítra už má foukat z jihu, to je na dědinu👎 Tak jsem to letěla zapálit. Je to rozprostřeno na cca 10x10m, aby to nebyl tak velký oheň najednou, ale zkoušela jsem to zapálit na 5 místech a vždycky to po chvíli zdechnulo. No a čadilo to tedy šíleně, protože mokré. A po 10minutách pokusů, se vánek obrátil a letělo to přesně na všechny naše sousedy. Dneska jim to musím vysvětlit, že to opravdu nebylo schválně, protože nám tohle dělají lidé, co dál nemají baráky, ale vždycky tam něco zapálí na poli ve chvíli, kdy to fouká na nás. Takže si opravdu na to dávám pozor, abych to sousedům nedělala. Byla jsem vzteklá jak pes, jak to nakonec dopadlo😠

Aha zapomněla jsem: Niki, jakové vrbičky? 4?😲

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.03.2024, 10:29:19 xxx.xxx.177.163

No jo Bobi, máš pravdu, však víš, že občas musím reprezentovat. Nerada a i když zbytek možná vidí labuť, já pořád jen tu myš, co vylezla ze zahrady, zastříhnula ulámané nehty alespoň dorovna, vydrápala z pod nich bláto, lízla to lakem a snaží se netvářit jak blbec🙄 i když se tak vždycky cítím. Nejsem to já, v té roli se necítím. Vždycky jen koulím očima, jak někdo píše, že se třeba jednou za rok vypraví do toho divadla, na ples a užívá si, jak je za dámu. Mě se z toho tak akorát ježí chlupy😛

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.03.2024, 10:22:38 xxx.xxx.177.163

Jani, já vím, že měl Fido drén, ta jeho záda si dobře pamatuju. Ale zrovna to je místo, kde by se to zvládnulo i bez. Fido je trpělivý a ty by jsi to vystříkávat zvládnula, je to dobře přístupné místo. I když…nemá ti ho kdo přidržet. Tom držel Gucci v osušce, já jí vystříkávala díru v ocase. Stačilo myslím 2x, už je to dávno, přesně si nepamatuju. Ono když se to nasbírá a uvolní(já odškrábnula jehlou strup, nevěděla jsem, co to přesně je) tak už to stejně vyteče samo. Gucci teďka po tom kousanci (taky měla bouli, ale asi jen jak menší vajíčko) jsem z toho vytáhnula chlupy a jak se to uvolnilo, zbytek už si dovylízala sama, nic jsem jí nečistila. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.03.2024, 10:11:35 xxx.xxx.177.163
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.03.2024, 07:35:23

Sem blbá, nechytám se, co to je? Asi jsem něco přehlédnula😊 S čím tu kšeftujete? 😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.03.2024, 06:54:13 xxx.xxx.177.163

Verun nevím, kde bydlíte, ale u nás v zemi nikdo nenechává ani ty kaly, samozřejmě. Takže za pokus to s pryskyřníkama stojí, nejhůř o ně přijdete příští zimu. Třeba letošní by přežili i u nás asi, jenže člověk pořád z hrůzou čeká, kdy přijde ta pořádná a bude po. Já se takhle pár let odhodlávám dát do země natrvalo fík. Kámoška má už mnoho let, jenže ho má v zástavbě, na dvorku. Je tam minimálně o dva stupně teplej, než u nás. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 19:35:21 xxx.xxx.177.163

Se vám do toho vložím. Na hrachu není nic špatné pro nás, pro čuníka…Proč by měl být ve žrádle pro psy, neřkuli pro kočku, jako masožravce netuším(jasně tuším, náhrada bílkoviny, cena) a žádný bonus pro kočku v tom nevidím. A to krmím i granulema, kde je 100% taky, bohužel to kočkám člověk nevysvětlí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 17:29:30 xxx.xxx.177.163

Taky mimo téma, ale nedá mi to. Náš Alfík u rodičů, skorošpic, byl celý život krmený zbytky, co se sesypalo z talířů, co jsme nedojedli. Všechno se mu nahrnulo a on si z toho vybral. Když to byly zbytky z kapra, tak to byli kostičky a zbytky strouhanky, zybte salátu. Všechno maso s kostma z vývarů, všechny zbytky kostí z kuřat ne, že bez masa, ale i bez chrupek a z poloviny sežrané, u nás o to byla mela😉Té svaloviny nikdy fakt moc neměl, spíš žádnou. Po Vánocích všechny zbytky cukroví a to u nás nebyli žádné perníčky a linecké, ale všemožné kakaové a čokoládové cukroví. Klidně kilo. Nikdy neměl žádný problém, žádnou otravu z kakaa a pod. Když byla mamka na zahradě, v létě takřka denně, tak vyžíral logr z turka, to měl rád. Kosti a zuby? Ve 14letech, když začínal hůř chodit na zadní(byl jezevčíkovitý) jsme jeli na veterinu a vetka nevěřila podle bělounkých zubů, že je mu 14. To už bylo v době, kdy frčely granule a tak jsme mu jima začali ,,přilepšovat", aby se konečně ,,normálně" najedl. Až kolem 15let se mu ty zuby začínaly kazit👎 Dožil se bez dvou dnů 17let, takže takový klasický věk malého vesnického vořecha. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 17:01:02 xxx.xxx.177.163

Sago díky, určitě otravovat nebudu, nebojte😉 Z toho jsem se už kdysi dávno vyléčila, když jsem se takhle na psech bavila s holkou a pozvala jsem ji k nám, záhy jsem zjistila, že si absolutně nesednem a nerozumíme. Bylo to vzájemně nepříjemné. Jasně, bylo i hodně příjemných, jako třeba s Bobčou👍 ať nechodím daleko. Viď Bobi?😉 Kde je vlastně zase ta baba?!?😲 Ale po té zkušenosti si opravdu dávám hodně pozor na to, s kým se sejdu. To není vůbec nic proti vám, protože to zklamání by mohlo být v prvé řadě na vaší straně😉já jsem pako😛

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 12:14:56 xxx.xxx.177.163

Když jsem jezdila ještě na veterinu se psy, pochopitelně se mi tam snažili vnutit nějaké super hyper granule, protože krmení masem😲 ,,to psu nikdy nezajistíte všechno, co potřebuje" Slušně jsem je poslala někam, protože právě přejitím na maso jsem řešila a vyřešila jejich neustálé průjmy, respective řídké bobky. Když jsem řekla, že kočky krmím masem, tak mi jiný vet řekl, že kočky s volným pohybem venku a krmené masem…to je naprostý ideál života kočky. Bohužel Leonek se doma masa nedotknul, ale že byl v 11letech podle veta 100% zdravý, ačkoliv briťák pouze na granulích, dávám na vrub toho, že žil venku, možná si občas i něco ulovil. Já vím jen o zajíčkách, s ničím jiným jsem ho nikdy neviděla. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 12:02:24 xxx.xxx.177.163

Ronjo s Buggyrou👍🤣 Jít si tavkou naďobat rukavice by mě asi nenapadlo😛Tedy skvělý nápad, ale nejspíš mě by nenapadnul, si myslím. Spíš ta smůla možná😉 

Co se rukavic týče, mám obří spotřebu, proto kupuju jen ty nejlevnější. U pletí držím např.vypichovák v pravé ruce a levou rvu ze země plevely co vypíchnu, nebo prostě všechno ostatní. Tím pádem mám za týden prorvanou levou rukavici, pravá jak nová. Mám doma asi 30 pravých nepoužitých rukavic, protože z páru beru jen levé. Nevyhazuju a pořád čekám na osobu, která je stejně blbá a naopak syslí ty levé - že si je prohodíme😉 Až ji najdu, tak to bude někdo, kdo má ruce o číslo větší😛

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 11:53:45 xxx.xxx.177.163

Sago, na Vysočině má muž školy a taky tam máme vdanou kamarádku ve Žďáru. A naposled jsme tam měli školní soustředění v hotelu Luna v Koutech. Učitelé si to moc pochvalovali, hodně prostor na aktivity dětí, jen je to pro tu část od nás,  z Valašska moc daleko. (

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 11:42:56 xxx.xxx.177.163
Doron:

Pracovní oděvy miluju! Mají tam kvalitní věci, co vydrží . Teď si tam chci koupit montérky, vůbec nechápu, proč jsem je pořád přenechávala mužům .

Neodolala jsem a vyfotila svojí nejstarší kabelku ( vedle ní formát A5) , je po prababičce, úplně nepatrně ožraná od molů, ale parádu s ní ještě nadělám, zrovna včera jsem ji měla v divadle.🤣

Obrázek

Ty jo, to je luxusní kousek😲👍 Sama nic takového nevlastním, po babči bych zdědila tak maximálně kroj, když se křtily její děti, od té doby myslím ani v kroji nechodila. A prabába? Po té asi nezůstalo nic, tady byli lidi chudí jak kostelní myši, neměli ani své boty, ale si jedny vzájemně půjčovali, když bylo třeba. Ale tyhle staré kousky obdivuju👏

Do zahrady jsem si pravidelně kupovala boty z ,,pracovních oděvů". Pak jsem začala se psy kupovat trekové, značkové, kvalitní, abych si neodvařila nohy v nějakých od Ťonga a až nebyly mezi lidi, přesunuli se do zahrady, tam ještě nějaký rok posloužily. Momentálně jsem ve fázi, kdy dotrhávám poslední a vlastně budu muset pouvažovat, co pořídit. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.03.2024, 07:30:29 xxx.xxx.177.163

Jo a ještě k těm taškám a kabelkám…když jsem jela do té Opery vzpomněla jsem si, že jsem kdysi(tak před 30lety) měla takovou stříbrnou. Zalovila jsem v koutě, kde byly věci po různých stěhováních a našla ji…úplně rozpadlou😛 Fakt nevím, na co ty blbosti člověk skladuje(mám takových krabic víc)Jediné, co se mi vyplatilo - našla jsem tam druhý pařák do hrnce👍 když jsme s tchýní vařily knedle ve velkém na turnaj.