Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.03.2024, 12:46:18 xxx.xxx.83.242

Že ,,cikánská kárka"😛 Boha na dědině jsme s tím jezdili donedávna všichni😜 myslím, že ji ještě mí každá starší rodina. Moje mamka s bráchou ji mají po babči, strejda vedle má svoji, já nemám, ale někdy by se na něco většího převézt šikla. 

Hledala jsem si ještě něco na NETu (taky se mi šíleně dneska nechce nic dělat😏) a volá mamka, že jede na hřbitov a volá, protože si mobil nebere. Při poslední cestě na nákupy v pátek, na něj pukla v tašce smetanu. Mobil žije, na rozdíl od předchozího kolegy, na který jí vyteklo vajíčko👎 Říkám jí: dneska, když je tak hnusně zima, fučí? ,,No, ale alespoň neprší". Kouknu na předpověď: tak ti nevím, ale přeháňky hlásí dnes, líp má být zítra, i když…vichr zase. ,,No, tak já radši jedu dnes". Netrvalo čtvrt hodiny, najednou tma. Kouknu na radar, mrak jak kráva, až bouřka. Chtěla jsem jí hned volat, ať se letí někam schovat (kam netuším, snad WC je tam otevřené) jenže si nevzala ten mobil, že áno. 2 minuty a šutora - kroupy pohustu, vichr, pak pršení. No výborné, jedu se podívat, kde je jí konec. Tom že: a co tam budeš s ní dělat, má kolo, to jí stejně nevemeš…Říkala jsem si, že alespoň ji vzít do auta ohřát, nebo zavézt dom převléct atd. Přijedu tam, ta vysmátá, že co tam dělám? Sice teda mokrou bundu a promočené semišové kozačky, ale prý byla pod hustým smrkem, tak dobré, nedostala to napřímo(to by snad ani nešlo, bylo to hrozné)  A že:  a nezavolalas mi, co se žene. Já jsem chtěla, už jsem točila mobil, ale jsem si uvědomila, že jsi hlásila, že si ho raděj nebereš🙄 ,,Hmm, ale já jsem si ho nakonec vzala"😏Tak kdybych to věděla, nemusela jsem tam letět autem ji zachraňovat🙄 Toto mi dělá pořád👎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.03.2024, 10:12:19 xxx.xxx.83.242

Nějak nám stále blbne připojení, takže včera nás to odhlásilo lautr všude. Já sem naběhnu, napíšu sáhodlouhé psaní ke všem, o počasí atd a zjistím, že nejsem přihlášená. Tak si to poctivě zkopíruju, pak vlezu na hesla a zkopíruju si heslo….debil👎 Ještě jsem našvaná, vůbec se mi to nechce psát znova. U nás v sobotu půl dne hezky, pak pár neměřitelných kapek, do nádrže mi natekly dvě konve🙄 sotva jsem zalila sazenice salátu ve skleníku. Včera zima, 8st a vítr, dvakrát mini přeháňka, opět neměřitelná, i se sněhem. Jo, ráno mi tak profukovalo mikinu, že jsem si musela zkřížit ruce na břichu, protože pod mikinou holé a jak led. Dneska ještě přitvrdilo, vichr větší, stupňů 5 - vzala jsem si na mikinu vestu a dobře sem udělala, i tak mi teplo nebylo. Ven nejdu, asi se dám do mytí oken(takže vlastně jdu😏)

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.03.2024, 16:10:15 xxx.xxx.83.242

No ty voe Bobi, ty jedeš teda, vždyť už jsi to vytáhnula na nejvyšší level, si myslím, že by jsi to fakt třeba na tom Fleru mohla prodávat, ne se s tím rýpat zadarmo i když vím, že obdarovat někoho, je možná i víc👍 Ale penízky by se ti taky shodily, když už ti to dá tolik práce, ne? Máš to móóóc pěkné👏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.03.2024, 07:29:46 xxx.xxx.83.242
Fikovnice:

Raduš, v sousedním baráku vím o celé větší famílii, co má právě Coviďáka, takže ještě to řádí.😕


No toto už snad ani není možné👎Nestraš mě, protože dalšího covida už  nesnesu, to se zase budu bát vystrčit rypák mezi lidi🙄Velikonoce, návštěvy…jsem zvědavá, kdo to přinese🙄

Buggyra doufám včera místo domácích prací ležela jenže…to by měla čas něco písnout!? A dneska má závody, tak jsem zvědavá, jestli ji to neskolilo úplně🙄

To už bylo ten ples atd? Já to nečtu, nevím nic a co se zase stalo Čeňkovi? 😲 Myslela jsem, že už se to uklidnilo…😟

Bobi, čekám taky na fotky, myslela jsem, že už tu budou😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.03.2024, 20:14:21 xxx.xxx.83.242
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 23.03.2024, 16:36:49

Cože!?😲 A já si myslela, že už budete OK😟 Tak to je ale nějaký fujtajbl, bože, co to na vás vlezlo!?!😲 Vždyť už je tak hezky, já už vůbec s žádnýma chorobama nepočítám, prostě s maroděním končím…nó, tak to doporučuju i vám😉 Dobrá rada, že?😉 Ležet, potit, fakt nevím, co doporučit, aby se vám ulevilo, já beru homeopatika. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.03.2024, 11:00:27 xxx.xxx.83.242

No tak já Niki ani na preventivky jako takové nechodím, páč je pořád co opravovat a vzhledem k termínům(teďka nejbližší to září ) to znamená, že do té doby se jistojistě zase něco dalšího rozpadne😏 Ale já jsem měla zničené hned co my narostly, každá, tehdy ještě povinná školní návštěva zubaře bylo vrtání 3-4 zubů. Mamka to měla stejně a obě nemáme ani ty nehty, vlasy taky hrozné. Nějaký problém se vstřebáváním asi. Vápníku zřejmě ne, protože kosti se nám nelámou, mamka nemá ani nějakou osteoporozu, co by museli hlídat, v jejím věku. 

Včera bylo celkem hezky, hned ráno ne, ale pak se vyčasilo a odpoledne bylo 12st, takže jsem postupně shazovala svršky, nakonec mi bylo i v mikině horko.  OBI jsem si koupila pár kytek, dosadit na holá místa(že se třeba namnoží, ale leda prd) plamenek, co mi brigádnice urvala 🙄 a bílou magnolii, co jsem chtěla dávno (hvězdicovou, tu jsem neměla) Jo a pár jahod, co se nechytly. Takže jsem to včera všechno dosazovala, mezitím pálila další zbytky, co trochu vyschly od minula, mezitím lítala za brigádníkama, co mají, respective nemají🙄dělat. Dám mu vykopat 20 buxusových koulí, co je zabily housenky. Na volná místa jsem mezitím dosadila předloni zakrslé cesmínky jako, že zkouška, jestli je nahradí. Dám mu k nim tyčky. Přijde, že už to má, jdu to zkontrolovat, kouknu tyčka zlomená. cesmína taky. Doprdele, na co jsem ti tam dávala ty tyčky!!? ,,Ale já sem to nevykopal!" Ne, nevykopal, ale rozšlapal👎A tak je to pořád se vším: jednu věc udělá, tři zničí. Tom mi řekne: boha, má to IQ 30, musíš prostě stát nad ním! Jenže to bych si to taky mohla udělat sama, ale nemám tolik ruk, abych to všechno zvládla, nejsem chobotnice😏 Jsem z toho a toho, co pak zbytek dne po něm opravuju tak zničená, že zase usínám ve 21-22h. Nevíc, jak je dlouho světlo poobědvám v 15h a po 16h jdu ještě druhé kolo do tmy, dvoufázově😉 

Včera Niki vyšla na NETu fotka Jeffa Bazose, jednoho z nejbohadších lidí a jeho nastávající. Příšerná karikatura, jsem se musela smát. Říkala jsem Tomovi, že nechápu, proč si chlap, který si fakt může na sexi peníze 😉 vybírat pořídí tohle. Pak jsem se teda v článku dočetla, že ona není mladá, tak to plastikama dohání…ale teda příšernost. Tak tady bych pochopila, že když chce kočku, tak si pořídí tu 30letou, hezky vypadající holku a nemusel by se dívat na takového kyborga s umělýma kozama, vycpanýma rtama, lícema a nevím čím ještě, facelift, botox… Hele, nechceš mu napsat😜

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.03.2024, 10:52:21 xxx.xxx.83.242

To já jsem se snažila kecat jen ve volných chvílích, abych právě nezdržovala😉

Bobi: A já měla nostalgii,kde bych mohla být,kdyby…hele a ty by jsi byla ta slavná country zpěvačka a nepřišla by jsi nikdy sem, protože by jsi ani neměla kocoura a…a co my ha? Co mám by z toho došlo, byly by sme tu jako kůl v plotě, žádnou Bobču by sme neznaly, jen tu slavnou zpěvačku v televizi, jako ty všechny ostatní, kterým jsme ale my, se svýma zvířatama ukradené😛 No uznej, že je to blbost😜😄😄

Musím makat, všechno sepíšu, až po obědě😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.03.2024, 20:47:10 xxx.xxx.83.242

Tady se pořád vyhrává😉 zmiňované zpěváky znám hlavně podle jmen, jen některé jsem i slyšela zpívat. To mi připomnělo: když mi bylo cca 8, moje stará babička, taková ta, co chodila v kroji, mi jako děcku na pouti koupila perníkové srdce. Asi chtěla nějaké ,,moderní" tak jí prodali s fotkou - amerického zpěváka Boba Dylana. Vůbec jsem jako děcko netušila, ale bylo to tam napsané a to stačilo. ,Americký zpěvák"! to byla bomba, ke všemu to byl fááákt velký fešák, což určitě byl každý Američan, to je jasné😀 Po cca 30letech jsem to srdce našla uložené ve skříňce s dalšíma dárečkama na památku a teprve jsem odhalila, že prd to byl Bob Dylan - byla to určitě fotka nějakého modela z reklamy bůhví na co😜

Chození k zubařce mi nevadí, vadí mi, že tam člověk nepokecá😛 Než mi vrazila ruce do huby, tak jsme bleskově i se sestřičkou probraly psi, kočky a dovolené. Předtím mamka: a nebolí tě to, nebojíš se, že tě to bude bolet? Ne, nikdy to nějak nebolelo, ta trocha bolesti se dá vydržet. Zatím největší bolest byla minule otisk, když mi tou formou málem urvala dáseň od zubu. Dneska nastavovala tu sedmičku. Nedá se ta huba otevřít tak, aby se tam pořádně dostala, natož se vším, co tam rvala. Do toho tam strkala ruce i sestra. ,,Nehýbat jazykem, vydržet, nehýbat, nehýbáááát!"Samozřejmě vás to nutí polykat a tím pádem pohnete jazykem. ,,Nehýbááát!" Když konečně vytáhly ruce a že vypláchnout říkám: doprčic, kdyby ste měla každá 4 ruce, všechny mi tam narvete a že nehýbat…to nejde! Sem si připadala, jako bych sežrala chobotnici! Obě vyprskly smíchy, že se mnou to mají vždycky jako kulturní vložku😉 Měla jsem další termín 17. dubna. Tom mi říká: to je jediný den, kdy už máme program, přelož si to. Říkám to setřičce a že červenec. Nevím, léto je blbé, to je pořád něco. Tak co září? Kdy? Druhého? Hm, třeba, ale copak vím, jestli 2. září budu ještě naživu? Sestra se jen chytila za hlavu. Tak jako sestři, v mém věku už nevíte…😎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.03.2024, 10:02:41 xxx.xxx.83.242

Bože baby, tu je to zase lazaret…já to říkám, určitě se to už umí šířit i přes NET, jinak to není možné..asi vás přestanu číst😜

Jedu k té zubařce, snad tam nic nechytnu😉 akorát mě to bude stát zase fůru peněz. No co už😎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.03.2024, 07:30:03 xxx.xxx.83.242

Sago nestrašte, já myslela, že tohle už je za náma, že jsme s jarem udělali hnusným chorobám pá, pá a až je fakt nechci vidět, za poslední dva roky jsem si toho užila, co za celý život ne. Jak už jsem mockrát psala, 15let jsem nebyla nemocná a pak to začalo a nechce to skončit. Večer přijel Tom, že si jde vzít acylpyrin, není mu nějak dobře, mele s ním zima😲 a jak tak koukám, i u vás. Neprojevuje se takhle ten záškrt? Něco se mi mate, že to začíná jako angína. Tím nechci strašit, jen na sebe dávejte pozor. To píšu já, co k doktorovi nejde. No ale já se spíš bojím o ostatní, než o sebe, protože u sebe vím, co cítím. 

Niki, já řekla automechanikovi, že na auto spěchat nemusí, až bude mít chvilku…a jsou z toho 3 měsíce👎😉 Oni mají asi jiný pojem o čase😛 Než jsem si Nikouška rozkliknula, nebyla jsem si jistá, co vidím. Ha, ha, kdybych nevěděla, že je to Nikouš, nebyla bych si jistá dál😄 Určitě jsem ráda, že ti Niki nic nezmrzlo, já už se smiřuju s tím, že meruňku neochutnám, i když už mám dva a půl stromku(ta půl už odchází, u nás meruňka jde za 5let do kopru)

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 20.03.2024, 21:09:42 xxx.xxx.83.242

Bože, napsala jsem sáhodlouhý canc, no blbne nám asi připojení, nenačítá, točí, točí a pak napíše, že vypršel čas spojení. Myslela jsem, že se to sem možná mezitím uložilo, no hov.o😈 a je to pryč, ani rozepsané mi to tu nezůstalo🙄 Možná to ještě napíšu, až se uklidním😏ha, ha no nevím, kdy to bude😛

Niki, jak to vypadá se skůtrem, už něco víš? Zítra jedu do Zlína k zubařce tak jen doufám, že auto přivezu celé😏ve větším městě jsem ještě nebyla. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 20.03.2024, 10:28:24 xxx.xxx.83.242
Daja:

Tak to je p.Radko v prdeli 🤫 jestli to fakt zmrzlo😤.

Jsem zvědavá co u nás na chalupě a prosím poradíte mi jakou koupit Magnolií, aby mi přežila dlouhá léta? Bydlím v Jeseníkách. Děkuji, budu zakládat novou záhradu, budu mít na Vás více otázek 🙏.


Bohužel zmrzlo👎 Včera jsem akorát mamce vyfotila magnolii, v neděli si z ní ustříhnula do vázy pupen a obdivovala sakuru, jak je rozkvetlá krásně. Obojí je dneska už hnědé, i pupny na všech ostatních magnoliích. Ty jsou ještě dost zavřené, takže je šance, že budou hnědé jen ty spodní a zbytek se rozvine. Uvidíme. Teď ráno jsem koukala, že i ty okrasné červenolisté myrobalány, co mám vzadu 3 jdou nějak dohněda. No ty meruňky jsou v pr…. Broskvičky mají jen poupata, takže netuším. Jak říkal pán ze Zlína včera v telce, u nás je to Sago už asi 5 rok po sobě😢 Ale taky asi ne všude, mamka včera tvrdila, že její meruňka u babči v humně zmrzlá nebyla. Nevím, jak dnes, protože byl mráz celonoční, už v 18h byl -1,5st. Ještě musím dneska obhlédnout choulostivé kytky. Nevím, jestli to na fotkách jde vůbec vidět, mě na comp teď svítí sluníčko, nevidím nic😇 Aha, fotky nedám, Tom mi určitě něco udělal z rozlišením, protože mi to píše, že fotky jsou moc velké…a to už jsem sem určitě někdy dávala. Tak až mi to přenastaví, já netuším jak😊 Jo Dájo, tak to se ptáte na magnolii té pravé - když mi všechny pomrznou😕 Já jdu vždycky po nějakých zajímavých kultivarech a po dvou letech je vyhazuju, protože je po nich👎 Teď mám druhým rokem ,,prut" Felix Jury, ale už jsem koukala, že horního třičtvrtě metru je zase suchá, uvidím dál, jestli něco opučí, tedy ještě nad roubem. Mě asi šlak už trefí. Ale doporučím Drvodělku, pracuje ve velkém zahradnictví a má výborný přehled. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 19.03.2024, 15:23:45 xxx.xxx.83.242

Orionko, s písničkama vás jistě nikdo ,,vyhazovat" nebude. Někdo tu splkne o písničkách, někdo o koníčkách, někdo o vaření…prostě na co zrovna přijde řeč, není problém. Problém jsou jen lidi, co neumí diskutovat slušně. 

Já dneska nestíhám, taky se tak úplně nemůžu narovnat už. Měla jsem ,,ranní" a už toho mám plný kecky(doslova, už mám 9600kroků😉 a to u hrabání záhonů člověk moc kroků nenadělá😏) Dneska u nás zima celý den fučí severák, asi někde sněží😉protože je jen 5st👎 Noc…ani nemluvím, jsem totálně nasr…protože skoro -6st a zmrzlo všechno😟Meruňky - všechny tři stromky, všechny magnolie, co už mají velké pupny, krásně nakvetlá sakura, z kytek všechny choulostivější  - srdíčka, královské koruny - zbytek jsem ani neměla sílu prohlížet to jen, co jsem viděla cestou. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 19.03.2024, 10:00:09 xxx.xxx.83.242
HelaS:

Popravdě, já neměla to srdce. Ten náš teriér byl z útulku a tak měl své strachy a obavy…
Žil s námi 16 let do svých osmnácti, ke konci už byl slepý a hluchý. A trpěl; vrátila se mu separační úzkost. Vet ho uspal jednu sobotu dopoledne na našem dvorku a na mém klíně…

Osvítila mě tehdy náhlá genialita a mrtvého pejska jsem ukázala kocourkovi. Pochopil - a nehledal ho, jen prožíval svůj žal.
Prase skončilo v teriérově hrobečku jako kontaminace zeminy. No… vím, ale prostě…

Kocourkovi je dneska 16 let a pořád je taková, jak ho vychoval náš teriér Karel. Prostě nástupce.
Další zvířata už mít nebudeme, už jsme staří. Ale tihle dva náš život obrovsky obohatili - kocourek to dělá stále - a pejsek, na toho nikdy, nikdy, nikdy nezapomeneme. Sice nám po příjezdu doslova sežral dvě křesla, ale mí synové na něj později balili holky…. on dokázal v době chřipek dokonale udělat diagnózu, komu je nejhůř, a u něj pak spal vedle postele (byl to velmi pozemní pes).  Provázel nás dospíváním dětí, jejich pubertou  a i později…
Našli jsme ho kdysi v útulku. Na rozdíl od ostatních psů neštěkal, jen koukal. Vypadal tehdy jako nepodařený pudl. Až na veterině identifikovali rasu. 
Než se dostal do útulku, byl tři dny uvázaný u sámošky v Břeclavi.

Takového psa už nikdy nenajdeme. On vychoval ty mé děti, i našeho kocourka.

Každopádně - rodinám s dětmi opravdu mohu doporučit pejska pemene soft coated wheaten terrier - česky pšeničný teriér. Je to nejzlatější pes, kterého jsem za svůj dlouhý život potkala. Pokud se objeví někde v útulku - tím líp. Oni se dost kradou - náš púes například nebyl kupírován, takže ho asi ukradli v Rakousku jako malinké štěně.


I mi slzička ukápnula, hezky jste vypsala, svou lásku k těm dvěma. Ano, naši psi taky umřeli doma, kočky byli u toho, byl u toho druhý pes, nikomu jsme nemuseli nic vysvětlovat, oni už věděli, u nemocného Berryho asi dřív, než my, že je to definitivní. Další psy už nemáme, teď bych to nedala, nejsme sice až tak staří, ale nechci si své ,,kluky" přemazat v hlavě. Možná někdy, za pár let, až vzpomínky vyblednou. Muž řekl, že je nikdo nenahradí a myslím, že má pravdu. Ať vám kocourek vydrží co nejdéle👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.03.2024, 20:47:12 xxx.xxx.90.77
Odpověď na příspěvek uživatele HelaS z 18.03.2024, 20:18:59

To je ono, to pískací prase 👍 Měli několik velikostí a vycpané i nevycpané. My kupovali vycpané, naši psi měli rádi jen měkoučké věci😉 A naopak - pískátko jsme museli hned vymontovat, nebo spíš jsem do pískátka zalomila sirku, aby nepískalo, protože jakmile písklo, odmítnuli ho vzít do huby, utíkali od něj, protože se báli, že mu ubližujou. Byli prostě takto vychovaní, že co zabrečí nesmí dlachnit, protože právě vyrůstali s koťátkama a v zahradě se pořád vyskytovalo nějaké divoké zvíře, liška měla přes zahradu trasu, pak vyvedla i mladé a učila je hrát si na kurtu s míčky. Různé kočky ze stájí a pejsci kamarádi, kteří k nám chodili bez pozvání dírou v plotě😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.03.2024, 15:35:25 xxx.xxx.90.77
Anonymní:

Liána japonské čokoládové víno? Jde k tomu napsat více informací? Je to něco jako psí víno?


Napsala to, je to akebie. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.03.2024, 15:27:13 xxx.xxx.90.77

Psi nikdy nic netrhali, nepožírali. A to ani kosti. Vždycky od někoho dostali jako dárek veeelkou kost, asi hovězí, jen jednou u ní chvíli ležel Berry, asi aby sme ho mohli vyfotit😜 A po měsíci válení a smrdění letěla do popelnice🙄 Na hraní jsme měli velké gumové vycpané prasátko, kočku nebo krokodýla. Buď jsme se o něj jako tahali(jako, protože tah by nevydrželo) Ale většinou jsme se s ním honili(rugby😜) nebo jsem jim ho házela různě do křoví, oni hledali a nosili. Když rupnulo, lezl z něj vatelín, Worka k němu lehnul a všechen vyoperoval, ale ani by ho nenapadlo něco takového žrát(vždyť on nežral ani to, co žrát měl😏) A kočky? jediná hračka co je kdy zajímala byla udička s koženýma páskama a pírky, pásky okusovali, ale žrát je nežrali. Totéž pírka( a ty by klidně mohli) Teď Viktorka zaujme maximálně muže kožená papuč, s kterou jako-že bojuje a ty míčky na žmolky do pračky, ala suchý zip. A ano, všechny druhy karimatek vzaly za své, o to si brousit drápky je prý naprosto super👍 Děcka, co chcete k Vánocům? Karimatkůůůů!😛