Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 19:15:26 xxx.xxx.81.205

Včelaři dotaz🙂 Máte někdo včely v místech, kde byl teď saharský prach? A vylétaly vám?  Já jsem dneska šla kolem kvetoucí broskve a na ní ticho, pusto, prázdno. neviděla jsem jedinou včelu, dokonce ani čmeláka, kdyby tam nešmejdila drvodělka, budem mít zase prd nejspíš.  Stejně tak na rozkvetlých švestkách a třešních - nic😟 U nás je vichr už 14 dní, prach třetí den. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 17:05:19 xxx.xxx.81.205

Jdu z WC a než jsem dosedla na gauč, hodím oko na meteostanici. Myslela jsem, že mě šálí zrak😲 Tohle je u nás s vichrem a pískem😲

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 16:58:21 xxx.xxx.81.205

Máme to stejně. U nás nějak hnízdit nechtějí, ani vlaštovky, ale ani jiřky. Možná proto, že jsou tu kočky, nebo že je tu takový ,,vyhnalov" (momentálně fučí už asi třetí týden, už jsme z toho všichni unavení) Stáje jsou vzdušnou čarou cca 250m, tam hnízdí, u nás chodí pít do jezera. Ano, všichni je z baráků vyhánějí, mě by to nevadilo, stejně mám okna pokaděné od hnízdících rezků😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 16:40:24 xxx.xxx.81.205
Ronja s motejlem:

Žínko, tak ještě jedna pro Vás, zimu přečkal i pan ropušák a dnes jsem je takhle nachytala. Díky, že jsem se mohla podělit s někým, kdo je podobně/stejně nastavenej. A už dávám se žábama pokoj🤪.

Obrázek

👍😀 Já si je hýčkám, jenže si myslím, že je ,,zredukovaly" ty předešlé suché zimy, holomrazy😟 U nás to bylo normoš pářící masakéro, já už je od samičky musela normálně vyšťouchat, byla to plovací koule, samice a na ní třeba 7 nápadníků, oni by ji normálně utopili😲 fakt už se chudina zmítala pod vodou. Ale to je určitě víc, než 7 let. Pulečky nám redukovaly ryby(bělice) ale těch už je jen pár a pulčata už jsou celkem schované v hustém porostu kolem jezera. No a užovka, ta určitě. Sestřenka má malé jezírko, ale bydlí skoro v divočině a u potoka k tomu a té užovka vychytala jezírko komplet, žabky i karasy. Já mám v muže compu fotku, kdy jsme užovku vyfotili, jak se cpe u nás rybkou na mole. Jo a kromě ropuch, zmizely i užovky😢 Měla jsem je tu (chovku😉)už v době, kdy se stavěl barák, nastěhovali se do jámy s vodou na zalévání, takové malé jezírko to tehdy bylo. Normálně jsem si je opravdu ochočila, když jsem si sedla na břeh, spustila nohy do vody, a zavolala: Žofinky!…tak ty moje dvě ,,tkaničky" připlavaly a rejdili mi kolem noh, nechaly se pohladit. Pak se líhnuly v kompostu měli jsme vždycky velkou starou, říkali jsme jí babka, menší byla mamka a nové mrňata byly Žofinky. Psi se jim vyhýbali, ale nijak nehysterčili, když jsme na některou z těch velkých narazili v zahradě Berušek ji oběhnul širokým obloukem, Worka byl zvědavý, koho tam zdravím, tak stál a koukal na ni. Na toto jsem měla úžasné psy👍 Oni věděli, že když já na nějaké zvířátko mluvím (spíš šišlám😜) je to naše, náš kamarád. To jsem tu byla jak v ráji, jak Mauglí, jen já a plno zvířat. Z nich už není nikdo😢

Já chodím pořád nahlížet na hnízda žabích vajíček, jak se líhnou, jestli už všechny budou. Měli jsme jich…no nepočítala jsem, ale určitě kolem 30 to bylo. A to jedno tu u baráku, to bylo nějaké populární, protože to nakladly normálně na kopec! Pochopitelně, jak pak přišly mrazíky, tak ty horní přemrzly a teďka vypadají, že je po nich🙄 I jsem se tehdy snažila ho trochu popostrčit do hlubší vody, aby se celé potopilo, jenže to mají přichycené k rákosu a nešlo to😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 16:10:35 xxx.xxx.81.205

Co se pochcaného kufru týče…hm, nevím. Když nám Leonek přeznačkoval půl sedačky, sice jsme ji svlékla a vyprala, jenže zbytek už prosáknul na matraci. Smrad šílený, není třeba kočkařkám vysvětlovat, pavilon šelem. Tu matraci jsem doslova prolévala sodou, sodou s octem, slanou vodou, vanishem, aviváží, voňavkama…Ještě skoro za rok, když jsem na to místo dosedla, jsem to ucítila, jak to vyfouklo. Co se dá omýt, jako ten kufr, bych prostě postupně zkoušela vším možným. Tipuju, že ten ocet(ředěný pochopitelně) několikrát po sobě by snad mohl pomoct. Jestli je tn kufr fakt kožený, nezapomeň ho po očistě pořádně promazat, nejlíp sádlem třeba. 

Já jsem se v půl jedné doplazila z májůvek😏 Bože, mě se tam tak nechtělo, jenže jsem si říkala, že tam snad právě nikdo nepoleze. Hmm, tak to jsem se sakramentsky spletla, byla jsem 4tá! Ráno na obchůzce mě strašně bolely nohy. Dumala jsem, jak je to možné, když jsme včera jen celé odpoledne seděli u mamky s návštěvama - celým příbuzenstvem. Pak mi došlo, že jsem si v tu neděli poprvé vzala běžecké boty(v zimě jsem chodila v trackových nepromokavých) Za prvé mi odraly paty, takže jsem tak nějak našlapovala, abych to vůbec došla a za druhé, asi jiný došlap, namáhá se jinak noha a proto mě dnes tak moc bolely svaly. Nakonec jsem se ale hecla a kolem 10h vyrazila na kopec. Jak už píšu, byli tam už tři lidi, paní s mladýma. Tak jsem šla tak nějak bokem, kde jsem si říkala, že snad ještě nebyli. Něco jsem našla a když odešli přemýšlela jsem, jestli má ještě cenu někde hledat, když tam nejspíš byli od rána. nakonec mě napadlo, že paní je důchodkyně, pravděpodobně(narozdíl od těch mladých) neuvidí všechno, tak to zkusím projít po ní. A jasně, někde i vynechala, našla jsem, byla jsem tak nadšená, že jsem zkusila cestou zpět i kouknout na místa, kde hledali mlaďoši…a taky jsem našla, ti zase nezkušení asi😉 Cestou zpátky, jsem potkala bývalou spolupracovnici a mamky kámošku, že teprve jde…no asi nic nenajdete, už jste nejmíň 5tá. A vzápětí k nám přišla další paní😏 Prostě jsme se tam dneska skoro ušlapali😛 Ale menší taštičku jsem našla, takže budu mít pro sousedy, podělit ty starší, co už si nevylezou🙂 Zase tam strašně fučelo, snad víc tentokrát, jak u nás dole, normálně jak jsem dřepěla, mě to sfouklo až jsem kecla na prdel. A teda oči zase tak vypískované, že na ně už skoro nevidím, pálí mě hrozně, budu si je dneska už muset jít vykapat. Načistila jsem houbičky, co jsem přinesla v ten čtvrtek či kdy, uvařila polévku, než jsem to nachytala, uvařilo se, tak jsme obědvali zase v půl čtvrté😏 Muž naštěstí vyluxoval než jsem přišla, protože už tu byl obr bordel…dva dny jsem to odkládala🙄 A už tu sedím a datluju😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.04.2024, 07:41:56 xxx.xxx.81.205
Bobca:

jedině že tam spadlo kousek žloutku…stačí malinko,a nejde to..


Já nevím Bobi, jasně, že se to všude píše, já jsem patla a na pečení kopyto, takže se mi to stane každou chvíli, ale ještě se mi nestalo, že by se mi nevyšlehaly. Teda samozřejmě co vidím, se snažím vybrat, ale do molekuly to nebude😉 Mastnou nádobu nemívám, to myčka naštěstí umyje dobře😉 

Ano, ano Sago, vím o čem mluvíte, proto mám modré stehno, protože v ,,zápalu boje" člověk nevnímá😉 A jaké to je pracovat na cizím už si ani nepamatuju😛I firmy, kde jsem pracovala bývaly s náma spojené, krom těch úplně prvních. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 31.03.2024, 22:07:03 xxx.xxx.81.205

Dva dny tady skoro ani čárka, přijdu a tu 16! komentů😜 Sago jak píše Kometka, tohle bych nezvládla ani jako naprosto zdravý člověk😲 Vy už jste se musela strašně v tom marodění nudit, když jedete jak motorová myš😛

Ronjo, vyzvětšovala jsem si obrázek a koukám - oko…žabina to je👍 Chtěla jsem se zeptat, že doufám, že je to ropuška, protože skokanů máme v jezeře letos asi milion, tedy už se líhnou pulečkové - máme se, i sousedi😛 na co v létě těšit😏 Ale ropušek…jsme mívali minimálně 5 pářících se párů…a letos jsem neviděla ani jednu jedinou😢 Pořád doufám, že jsem nějakou přehlédla a třeba v malé bažince jsou její pulčata…ale nevím, hledala jsem, ale nenašla😢 A už jsem se dočetla, že ropušku máte👍

Bobi, já jsem zase tenhle tvůj příspěvek vůbec nezachytila😲 o pletýnkách bych si pamatovala😜super, máš se👍 Já si doufám zítra užiju po svém - vyhrabu se na kopec na májůvky. Akorát, že je volno, tak budou nejspíš vysbírané😏

Janino ty mrško, že ty se válíš ve welnesu?!?🤪

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 30.03.2024, 19:37:31 xxx.xxx.81.205

Ještě, že alespoň vy ste se tu ukázala, nakukuju a nikdo nikde. Buggyra hlásila cestu k příbuzným, ta Bobča se mi matete, že taky něco plánovala, proto finišovala s těma taškama. Nevím, co je s ostatníma holkama, Fíkovnice vypisuje jinde, Niki nejspíš někde výletí, Saga doufám, že už je zdravá…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 30.03.2024, 10:43:15 xxx.xxx.81.205

Ronjo, koukala jsem ráno do údolí v horách před náma a bylo tam nějak šedooranžovo. Říkám muži: kurňa, tuším je to prach. Víc než ten mi asi vadí jít proti tomu vichru, víc než polovinu cesty mi to hučí do uší a já hluk nesnáším. Jo, oči mě pálí taky, asi je mám opískované🙄 Teď v telce ukazovali, že už je pohustu nad celou republikou👎 U nás 17st. 

S těma mravencema je to potíž, oni fakt ty mšice natahají všude. Ono na mšice na keřích nejvíc pomůže je prostě smít hadicí, prudkým proudem. Než je tam zas natahají, chvilku potrvá😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 21:12:13 xxx.xxx.81.205

Mě ani nikdy nezačalo…tohle bavit😛 Ráda se s přáteli sejdu, jednou za rok😉 na pár hodin. Víckrát si myslím, že by už ani nebylo o čem mluvit😏 Bobeš nikde, Nikča nikde, dostanou černý puntík😏 Bobča měla někam jet? To jediné ji omlouvá, ale nevím, nepamatuju si právě. Niki, tobě jsem zapomněla napsat, že proto kočičáka možná Berťas toleruje, že vypadá jak Edík? 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 20:49:16 xxx.xxx.81.205

Sardullah, tak lichořeřišnice na mšice - jak píše Ronja - je blbost. Na mšice 100% afrikány, ale to jen ve skleníku, kde se ta vůně z nich prostě line. Venku to asi takový efekt mít nebude, ale nezkoušela jsem. Ve skleníku to mamka takhle řeší celý život a mšice na paprikách tam ještě nikdy neměla, teď mám pár let skleník i já a dělám to stejně. Takže kolem těch stromů to bude pokus, pak podej hlášení, jak to dopadlo😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 20:44:32 xxx.xxx.81.205
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.03.2024, 20:14:23

No tak to, že jde někdo pokecat do hospody mi přijde v pořádku, jen nechápu, proč se nalívat nasilu namoc tím pivem. Vypít litr za několik hodin bych ještě pochopila, no vypít 5 litrů…to už je hodně přes čáru. O tom, že mi pivo prostě nechutná ani nepolemizuju, jde prostě o množství, tam i ten alkohol je až na druhém místě🙄 A zelené pivo, protože barvivem…to je ,,lákadlo"jak pro malé děcka😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 15:04:29 xxx.xxx.81.205
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 14:44:42

No tak s lichořeřišnicí jsem já úplně mimo. Vždycky jsme ji dávali jen do truhlíků, tu neplazivou jsme nikdy neměli. A vždycky to skončilo stejně - okamžitě ji napadli a sežrali dřepčíci👎 Jediné co vím je, že stačí vyset koncem dubna na místo, nebo teď předpěstovat, to záleží, jak na ni spěcháš. Když si předpěstuješ, vysadíš ven až po zmrzlých, ale už budeš mít rovnou větší kytky. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 14:13:09 xxx.xxx.81.205

A já teď chtěla Sardullah napsat, že těch 25st. bude jistojistě u nás a napršené je za tento měsíc doslova hov.o☹️ Koukala jsem ráno na předpověď, u nás hlíšeno azuro, u vás v tom rohu, tedy i u Nikči mělo být zataženo možná i prsknout. Zatím je tu 15st, jen ten vichr to ochlazuje na nějakých 12🙄 Vystřelila mi hadice, takže já se i koupala😛 Mokré tepláky mi nevadily, byla jsem jen v triku, tak jsem ho vysvlékla a oblékla si mikinu, kterou jsem odhodila, protože mi bylo vedro. Jo mamka vzpomínala taky, že na hřbitově bude kalamita, ale že zatím nemá cenu to jet sbírat, až tohle skončí🙄Já jsem sbírala olámané větve z vrb. měla jsem toho to velké umělohmotné kolečko - 7x se mi převrátilo vichrem a musela jsem to znova nakládat, než jsem to dosbírala, myslela jsem že ho od vzteku rozkopu, řvala jsem jak tur, sousedi měli šou😛

Jani teď jsem mluvila s mamkou, že brácha byli taky večer na zeleném pivu(mamka má hospodu takřka naproti baráku) a dumali, z čeho ho vlastně dělají, aby bylo zelení, prý to švagrová vygooglila, že z bylinek nějakých. To píšu, že ty to jistě víš, oni nevěděli. My pivo nepijem ani omylem, takže v tomhle se neorientuju. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 11:12:03 xxx.xxx.81.205

Ještě jsem si vyfotila nohu - výsledek práce s elektrickou motykou(rotavátorkem) při výrobě záhonků. Nepotřebuju ani šlaháče😜 dokážu se parádně ,,zmalovat" sama😏Jen levá noha, je tam na držáku takové hejble, kterým jsem si při snaze udržet to v trase, ryla do stehna. Což jsem zjistila až doma při svlečení. Další věc je, že včera, tedy na druhý den ještě dobrý, dnes nemůžu pohnout rukama, všechno namožené. Okna mít nebudu stejně, venku vichr a hlášení na písek trvá. Potřebovala bych přesadit jedny keříky, ale dneska se nemá. Asi to ale stejně nevydržím a dám se do toho. Nebo…nebo bych mohla ostříhat růže!I když je tam fakt zase hnusný vichr, ale skoro 13st, prostě musím ven😉 Kočky tam ale dneska asi nedostanu, uletěli by😛 To mi připomnělo. Včera chystám oběd, skoro 15h a Tom nejel, tak jsem ještě uklízela vyprané prádlo, kobereček jsem zanesla do sklepa a vytáhnula tedy zajíce😉 Před tím chtěla Gucci ven, tak jsem jim v pracovně otevřela dveře dokořán a ona vyšla za roh. Vylezla jsem ze sklepa, naaranžovala zajíce do vchodu, zavřela pracovnu a míchala oběd. Navečer říkám Tomovi: neviděl jsi Gucci? Odpoledne šla ven a když jsem zahradou šla na ty houby, nikde jsem ji neviděla. Měl návštěvu, skoro v 21h přijde a říká: kdy jsi zavřela kočku ve sklepě? Cóóó?😲 Teď tam škrábala na dveře, tak jsem ji uslyšel. Proboha, ve tři, jindy jsem tam nebyla. To je tele tohle, proč jako neškrábala, když jsi byl doma už někdy od 16h? Ty by jsi ji, narozdíl ode mě, slyšel. A netvářila se nějak dotčeně, musela tam někde potmě chrápat, protože ona by na schodišti sepla čidlo a rozsvítila, sepne ho i v hale, tuček😛 a to by sme viděli.

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 10:55:23 xxx.xxx.81.205
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.03.2024, 10:31:52

Jani já to nebylááá😏 A já jsem si fakt neprozpěvovala, já jsem se klepala jak ratlík, bylo mi zle, prakticky jsem nemohla promluvit. Auto firemní, pán auto do šrotu. Byla jsem z toho na prášky, myslím, že jsem i bulela.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 10:19:57 xxx.xxx.81.205
Daja:

Fíkovnice Buggyra má pravdu, nejlepší najít zprostředkovatelé a on Vám opravdu najde nej výhodnější pojistku. Taky ho mám a každý rok chodíme pojistky upravovat. Oni totíž mají i samy osobě slevy s pojišťovnama. Nám se havaríjko už nesčetněkrát vyplatilo, posledně nové auto 10měsícu staré jsem napbourala zadek , škoda za 105 000kč. Havaríjko předplacené na 5let, řekl manžel😉a proto mě nezabil.


Dajo, na mě nemáte, co se času týče. Já jsem svoji novou Fabku(tehdy ale byla ještě firemní) nabourala asi po dvou měsících, nedobrzdila jsem v koloně. Jako tehdy ještě nezkušená řidička pár měsíců po absolvování autoškoly, jsem čuměla do zpětného zrcátka dýl, než bylo žádoucí a kolona přede mnou se sice rozjela, ale hned zase zastavila - já ne🙄 Nebyla to žádná rychlost, já měla jen tečku na značce, ale pánovi přede mnou jsem rezavou škodovku takřka přelomila v půli, prostě se mu to zlomilo za kufrem😟 Jestli si na něco teď dávám sakra pozor, tak je to na tohle…a to už je skoro 20let😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 29.03.2024, 07:42:15 xxx.xxx.81.205

Vůbec netuším, co a jak máme u aut pojištěno. Vzhledem k tomu, že jinak nikde nic, moc bych se divila, kdyby u aut. Muž je toho názoru, že za to, co do toho pojištění za roky člověk nacpe, by si tu opravu zaplatil sám. 

Večer jsem byla na ty májovky. Zatměla jsem, jak jinak😏ale naštěstí ,,kola" co jsem chtěla obejít, jsem obešla, takže větší misku mám😀👍Byla mi už zima, což jmi došlo už na stoupání na kopec, protože tam strašně foukalo a ochlazovalo. Při plazení u země se to dalo, než se začalo smrákat, to už mě zebali i ruce, ale chtěla jsem to dobabrat😉 Takže než jsem sešla z kopce, byla už úplná tma, ještě že jsem věděla, kudy jít😏 Hledání je hrozné, protože na posečené louce jsou všude semenáčky hlohů a strašně to píchá, mám rozpíchané celé ruce a jen doufám, že tam nemám trnečky zalámané,  na každém prstě nejmíň  dírek, na dlaních a dokonce i na prstech shora, to ani nevím, jak jsem dokázala😏 No bolí to dost…než se to uklidní, bude pár dní trvat. Večer malinko prskalo, dokonce jsem viděla i naměřenou hodnotu 0,4mm🙄 Hříbkám by to pomohlo, bylo tam nasazených milion malinkých, ale bylo vidět, že jim zasychají kloboučky, právě jsem si říkala, že asi zaschnou a ani už nevylezou. Teda já už ani nepotřebuju, pro ostatní, většinou chodím ještě sousedům. O tyhle se rozdělím s mamkou. Hříbky nejsou očištěné😉

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 28.03.2024, 16:17:09 xxx.xxx.81.205

Uf, jak je hezky, absolutně nestíhám🙄 Já vím, že je to blbé psát těm, co ještě ke všemu chodí do zaměstnání, ale prostě fakt nestíhám. Stačí vylézt do zahrady a najdu si tam milion věcí, co je třeba dělat a lítám od jednomu k druhému(jako vždy😏) A pořádně není nic. A to nemluvím o tom, že ,,saharský písek" se nekonal a já mám ta okna špinavá😏 Tomovi má navečer přijet spolupracovník, říkala jsem si, že alespoň ty vchodové dvěře by bylo záhodno…jnže na ně svítí slunko teďka. A pak jsem chtěla ještě jít do zahrady a pak jsem chtěla ještě vyběhnout na louky, protože jsem v zahradě zjistila, že rostou májovky!😲 Hmm, v březnu…děsím se léta, tohle dobře nedopadne😟 Včera jsem do tmy dělala záhony a sázela, alespoň mrkev, celer, různé druhy cibulí,  letní česnek, kopr. Udělala jsem si i řádek na hrášek, dnes jsem ho koupila, ale jsem ho ještě hodila naklíčit, aby byl dřív. No ale: bylo to šílené! Zem nepromrzla, takže elektrická motyka(malý rotavátor) mi skákal povrchu jak divoký kůň, nemohla jsem to ani udržet. Večer jsem myslela, že mi upadnou zápěstí, mě debila nenapadlo si je stáhnout, jak to dělával děda - měl na to takový kožený pásek ušitý z pevného řemene a zatáhnul si to, když třeba štípal dřevo. Takže jsem se domů doplazila za tmy, pak hned šel tenis, v půl desáté jsem si letěla umývat hlavu ještě a okamžitě vytuhnula. Jak jsem na mokré usnula, tak jsem se z mokrou o půlnoci probudila🙄 Teda muž mě probudil. Dneska jsem valila objet město, všude jsem něco potřebovala, koupila jsem si lilie a chřest a musela to povysazovat. Viktík asistoval. Teď čekám s uvařeným obědem, až dovalí z práce. Vařila jsem králičí perkelt, aby bylo i na zítra, když jsme doma. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 28.03.2024, 15:41:19 xxx.xxx.81.205
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.03.2024, 10:46:04

Vůbec jsem netušila, tak jsem si to vyhledala. No už vím. U nás se nikde, ale fakt v širokém okolí tato značka nevyskytuje, protože do města je to několik vísek. Kouknu, až budu jezdit v nejbližším městě.