Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 07.04.2024, 10:39:28 xxx.xxx.90.14

No vidíš Niki, super, tak nakonec i vám něco sprchnulo👍 Tobě dobře tak😜 nemáš chlastat🤪🤪 ale chudinku čivinku jsi úplně zhuntovala😛😉 Na přístřešku teda není poznat, že by byl odfláknutý, vypadá normoš dobře, co by jsi chtěla za takovou chvilku vyrobit?!😏 U nás se včera odpoledne už vyjasnilo a bylo vedro. Dneska bude hůř, hlášeno 23(o stupeň to zvednuli) takže tipuju nejmíň 25👎

O těch souseda včelách u kurtu jsem určo psala, že kámoše na tenisu s Tomem pobodaly?  Včera jsem musela za ním, protože Tom vzteklý, že dneska přes poledne mají čtyřhru a jestli budou muset do haly, tak si pro těch 1200Kč za to k sousedovi půjde🙄 Takže jsem šla k sousedovi ho ukecat, jestli by nezavolal tomu svému příbuznému, co jsou to jeho včely a neposunuli je trochu dál od kurtů. Večer tam přijel a převezli je, snad to bude stačit🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 06.04.2024, 11:00:09 xxx.xxx.90.14

Díky všem, už jsem na to pak přišla, protože mi přestávalo načítat všechno. Nějaká zblblá Wifina zase, občas se musí vypnout, zresetovat. Už to fungá🙂 Tak jak jste na tom s počasím? V noci šly přes nás nějaké přeháňky, sice nanapršel ani milimetr, ale překvapilo nás ráno mokro. Příjemně🙂 Zatím je pod mrakem, kéž by to tak zůstalo, protože je 20st…a to nesvítí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.04.2024, 20:08:55 xxx.xxx.90.20

Děcka, načítají se vám Bobči fotky? Mě se to nechce načíst a nevím jestli je to chyba u nás v připojení? Nikčiny se mi načítají. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.04.2024, 15:16:22 xxx.xxx.90.20

Dneska ráno na obchůzce si dřepnu ke kámošky pejsaně u plotu, dávám jí kokina jako vždy, když tam zrovna je a plesk, něco mi bouchlo na rameno. Kouknu na něj a ptačí sranec jako kráva😲 Zvednu hlavu, nade mnou na větvi ořechu sedí kosák, prdel otrčenou přímo na mě😏 Doufám, že to bylo všechno ty prase!😛 To se mi snad ještě nestalo, jen u nás nad jezerem, když dělaly vlaštovky tréninkové pití a bylo jich tam milion. A to byl pidi prskanec, proti tomuhle😏

Dneska teda fáááákt veselo👎 Když se sousedi přistěhovali, navezli si až dozadu ke kurtu úly. Teda prý nějaký bratránek. Tom jim říkal, že u kurtu to nebude zrovna dobrý nápad. Ale dobrý, nic se nedělo. Dneska zrušil halu, zahájil venkovní tenisovu sezonu, přijel mu kámoš, po půl hodině dostal dvě žihadla do nohy a naštvaný odjel🙄 Tom řval jak pominutý, okamžitě ať si to se sousedem domluvím,,když jsem s ním taková kamarádka"🙄 ať okamžitě včely odstěhuje! Zatím jsem ho neviděla nevím, jestli neměl noční, nechtěla jsem tam zvonit. 

Pokračování: poobědváme, Tom nasratý, nemluví😏 odjíždí do práce. Za půl hodiny volá: jdi se podívat do tvého auta, jestli jsem tam v kastlíku nenechal klíče od kanceláře. Hm, to bych je nejspíš viděla, byla jsem v lékárně. Tak sedni do auta a jeď cestou a koukej, určitě jsem je nechal na střeše položené, pomatuju si, jak jsem se rozjel, že někde něco zašramotilo. A to jako kam mám jet? Nevím, naší ulicí, po Pekárnu třeba. Cóó?!? Já jsem v domácích hadrech(to už jsem vyjížděla z brány, myslela jsem, že budou hned tady někde, na rozbité cestě před barákem) A uvidím je? Jak velký je ten svazek, co tam všechno na něm je? Čip od kanceláře a milion klíčků…Nenašla jsem ho ani v zatáčce u Pekárny, což bylo divné, ani kousek dál na křižovatce, jedu dál vesnicí, už jsem na konci, asi jsem blbě čuměla, nebo je mezitím někdo našel, to není možné a uvažuju, že se u benzínky za vesnicí otočím. Cestou s ním pořád mluvím. Kde asi by spadnuli, na kterou stranu? Doprostřed cesty asi, u řidiče byly. A v tu ránu je vidím - ano, uprostřed cesty, takřka na čáře. Hned kousek byl vjezd do podniku, tak jsem se tam rychle otočila, popojela zastavila s výstražnýma, protože v tu dobu všichni z práce, velký provoz. Vyběhnula z auta, drapla na zemi klíče a prchla do auta. Nejsou rozbité a kolem rozfrnkané? Ne, nic tam nikde nevidím, čip tu je celý vypadá to, že je ani nikdo nepřejel🙄 Nechala jsem projet motorku, tři auta, kamion a hurá, jela domů, celá, auto celé, klíče celé😏 Vztekloň se trochu uklidnil😜

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.04.2024, 07:36:26 xxx.xxx.90.20

Niki, to jak leží ponička jste stihnuli postavit za odpoledne? To teda smekám, jste šikovní😲👍 Já onehdá vrtala jednu skobu do sádrošového stropu si v ložnici(na moskytieru) asi 6x jsem letěla zpátky do pracovny pro jiný vrták, než mi došlo, že ta díra nemůže být jen na ten pidi šroubek(průměrem) ale i na to divné hejble, co se tudy musí protáhnout, aby se nad tím rozevřelo a ukotvilo to celé. Sama jsem kroutila hlavou nad tím, jakové jsem pako, běžně mi to myslí, ale jak jsem chtěla honem, honem, o to hůř to šlo😏 Takže tohle by se u nás stavělo…nejspíš roky😛 s nejistým výsledkem, bo sme jak Pat a Mat😊 A až to dostavíte, napakujou se jí tam Božena s kobčou, protože nové je vždycky lepší😜

U nás včera zase pár kapek, nechci tě teda mučit, protože vím, jak je to hrozné. A když čtu: Evropa v létě zažije vlny veder…se mi normálně chce zvracet😢 Mám z toho úplně hrozný strach😟 Naštěstí ta předpověď, co hlásí na víkend není pro nás, u nás prý ,,jen" 21st. Bude to sice nejmíň 23, ale není to 28👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 20:36:18 xxx.xxx.90.20

Myslím, že ji nesezobnete, to by ste asi nedala, asi by ste měla dávivý reflex, jako Fíkovnice Elsa, jen při pohledu na další malinu😛 Ono stačí, že na ni s malinou šáhnete a smrdí vám celá malina😏Taky vlastní zkušenost😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 15:52:03 xxx.xxx.90.20

Doron, až teď jsem objevila váš příspěvek, posílaly jsme skoro stejně, tak už se mi nezobrazil. Hezké okno máte👍 A kvete vám to takřka na dotek😉 U nás taky😀 všechno, jen nikdo nefotí jako vždy🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 15:42:00 xxx.xxx.90.20

Protislepičí vyhláška?!?😛 Tak to by mě nenapadlo😀 Zrovna před hodinou jsem mluvila se sousedem a prý mu zatím záhonky nelikvidují. Soused šel s hadrem umýt okno, co mají na lince a co směřuje do našeho živého plotu, ale jako úplně. Že: musím ho umýt, od toho prachu, na to se prostě nedá dívat! Říkám mu: no jo, jenže prach hlásí na příští týden znova🙄 A stejně tím oknem nikam nevidíte😏 Ale tak neva, světlo tam jde a hlavně teď vidím ty kapky všude👎 Mám to stejně, od kuchyně jsem okna umyla, jsou bez záclon a za dva dny prach a můžu taky znova. Ale já to vydržím, počkám až po dalším prachu😏

Byla jsem roznést ty houby, vyšly mi pro tchány, tetě a ještě pro troje sousedy👍 Vrátím se a muž: ani se nesvlékej, někdo šramotí v odtahu digestoře, asi staví hnízdo.  A jo, odlétal tam odněkud pták, nejspíš rezek. Už kdysi jsme tam dávali síťku, teď složitě vyšroubuju zhotovenou mřížku dřevěnou, síťka nikde a nanosená hromada mechu a trávy suché…až dokamsi🙄 Musela jsem tam posvítit baterkou, bylo to až dva metry v té rouře roztahané, podle tyče vysavače, kterým jsem to odtud dostávala. Síťka tam sice byla, ale roztrhaná a zmuchlaná, použitá na to hnízdo😏 Tak jsem sehnala v domku jinou, dala jsem tam perlinky kousek. Snad to za chvilku nadopadne stejně😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 12:51:31 xxx.xxx.90.20

Já jsem právě toho liliputího kohouta ještě vůbec neslyšela kokrhat! Tom říkal, že tak nějak chrchlá skřípajícím hláskem, podivně😛 Já jako hluchá ho neslyším, takže by mi nevadilo ani kdyby řval nad ránem, i když mám otevřené okno na tu stranu, páč když spím, tak spím a když nespím, tak je mi to šumák😉 To spíš slyším pravidelně sousedovic(přes jedno, právě i majitelů slepic) vlčákovou. 

U nás se malinko ještě slepice pouští, hlavně lidi kolem potoka tady u nás, ale už asi jen dva baráky. Ono začalo chodit hodně lidí se psy na procházky, bohužel i se psy, co loví, takže lidi o slepice přicházeli, tak je raděj už ven nepouští. Až tady tihle mladí sousedi si je zjara pořídili a pouští je za barák, kde nejsou nijak vidět a od zadu už jsou jen pastviny a les. Tady spíš hrozí, že je objeví kmotra liška. Ale jak tu řve vlčáková za plotem a přes jeden barák jsou zase volně puštěné JRT holky, tak možná si ve dne už netroufne jak v době, kdy tu byla jen pole a jeden jediný náš barák. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 10:35:37 xxx.xxx.90.20
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 02.04.2024, 21:12:50

Díky za info. Tak sice se včely vyvýjeli a prach už tu byl, ale za jedno tu byl jen jeden den vždycky, alespoň co pamatuju a za druhé, jsem si za ten jeden den asi nestačila všimnout, jestli včely vyletěly. A právě, že se vyvýjejí, tak co by bylo divného na tom, kdyby z pudu sebezáchovy prostě nevyletetěly? Já jsem tedy vyletěla😉 ale řezaly mně oči tak, že třetí den už jsem na ně sotva viděla. Nevím, co taková včelka a třeba dýchání…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.04.2024, 10:26:13 xxx.xxx.90.20

Soused, i majitelé slepic si venku udělali pěkné záhonky. Koukala jsem, že sousedovi už se tam řádkuje mrkvička. Akorát jsem si říkala, že až ty slepice napadne jít ty záhony zkontrolovat, bude po úrodě vidím, co jsou schopné vyrobit v babči humně. Tom hlásil, že už je tam viděl, ale mrkvička vypadá OK. Mají obří výběh, mohou zobkat na třech polích rozlohou, jinak jsou to jedno asi zaseté a dva sady, cca 2 hektary. Takže by ty záhonky mohly vynechat. K tomu kohoutovi. Ony se slepice drží pospolu a mají tendence houfovat i bez kohouta. My nemáme kohouta u slepic cca 20let. První skákali na nás na děcka, další šel, když skočil na dědu, který nemohl na nohu, takže ho na zemi dokloval a od té doby jsme bez kohouta, i strejda vedle, kterého slípky mají s našima společný výběh. Nevím jestli jsem to už nepsala, ale onehdá volala tchýně, že se jí zdá, že máme slípky bez kohouta, jestli to neva, že už jí dvakrát skočil z hnojiště na záda a má to sečtené🙄 Je jí bezmála 80 a neví, že slepice snáší vajíčka i bez kohouta😛 Teď přišel mrak, trochu prsknulo a já mám jít roznést hříbky. Jinak jsem chtěla stříkat ty plevely, protože hurá👍 nefučí. Jenže jsou zase přepršky🙄 Sice je to neměřitelné, ale postřik bych tam valila zbytečně👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.04.2024, 16:49:07 xxx.xxx.90.20

Čau holky jsem zde😉 Ráno jsem vyrazila na májůvky, protože popršelo že😉 takže když budu první👍 lidi jsou v práci, hrozí jen čilí důchodci😉 A to důchodci, protože důchodkyně se tam prý samy bojí jít😜Jediné, čeho jsem se bála já bylo, že zdechnu, než tam vylezu a někdo mě předběhne😛Byla jsem tam sama! Možná i první, čemuž jsem nevěřila, ale našla jsem plnou malou igelitku, zase jsem se tam plácala tři hodiny. A to ještě ne pro sebe, my už jsme měli polívku, na dnešek mi od minula zbylo na omáčku a ta dnešní úrodička😉dám ještě mamce a tchánům na omáčku a co zbude, rozdám sousedům, kteří ještě nedostali. Tom si klepe na čelo, protože mi pomáhal vyšperhat trny z rukou a kolena, sedum, ale mě to prostě dělá hroznou radost. Dvakrát: když najdu a pak, když můžu někomu udělat radost😉

Přečetla jsem, co jste nadatlovaly(a už skoro zapomněla přes oběd😉) Hrášek sadím, sadím statečně pořád a nikdy z něj nic nemám, u nás prostě nejde, asi nesnese tu jílovici. Za těch 17let jsme něco utrhnuli možná tak 5x🙄 Ale tak zrovna ten práci nedá, takže prostě zkusím vždycky😉 U nás se prodává i vážený, takže nemáte ten pytlík a houby si člověk zapamatuje, co to vlastně koupil😏

Sousedům chodí vedle slepice, ale jsou to slepice až dalších sousedů. Tom říká: copak slepice, ale když spustí ten kohout! Kohout? Oni mají i kohouta? A na co? Někdo tvrdí, že je ochrání před dravci. Onehdá koukám, slepice pěkné, baculaté…a kolem poskakuje liliputek kohout😀 Tohoto myslel, takovou hlístu?!? No nevím, nevím, jestli ten toho jestřába zvládne😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 15:06:42 xxx.xxx.90.20

Chtěla jsem napsat, že v přírodě by si občas nějakého hmyzáka chytila. Naše kočky co jsem viděla, konzumují jen pavouky. Jestli si venku chytí i cvrčka, kterých mají v zahradě dost netuším. Červy nejspíš žrát nebude a když té vaší cvrček doma zdrhne a někam zaleze - trefí vás za chvíli šlak😜 Nebo ti kupovaní necvrkají? 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 15:03:04 xxx.xxx.90.20

Mám to😛 Musela jsem na to složitěj, přes nastavení, žádné kouzelné tlačítko jsem nenašla, ale dostala jsem to tam zpátky, jen nevím, jestli je to všechno😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 13:11:26 xxx.xxx.90.20

Bože já jsem pako🙄 Holky, nějakým záhadným chvatem jsem si vyhodila takovou tu horní obslužnou lištu v compu, co jsou tam ty věci jako úpravy, historie…už ani nevím, co všechno tam bylo. Už se mi to kdysi stalo, něco se pak zmáčklo a skočila zpátky. No já si nemůžu zaboha vzpomnět co, jak ji tam dostat zpátky?!😲

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 12:04:05 xxx.xxx.90.20

Jsem chtěla napsat, že jak to holky popisujou, sedí to leda tak na covid. Jakože fááákt?!?😲 Baby, neserte mě ještě s covidem, ten jsem zrušila po vánočním marodění a s covidem je prostě utrum! Tak to tu nešiřte doprkna😜

Jani, tak nevěděla jsem o té druhé nabídce a pokud je to, jak píšeš, tak jak píšou holky, leda jako zálohu, či druhou práci. 

Ronjo, ložnici jdu obrátit naruby😛 Včera jsem zalévala hrášek. Ale u toho přestalo fučet, což bylo teda zajímavé a za druhé, když jsme šli s mužem za chvíli ze zahrady, tak i začalo prskat. Myslela jsem, že tím to jako vždy i skončí, protože dle radaru se velký mrak proplazil těsně vedle, přes Brno. Naštěstí tam byl asi v záloze další, někde u Vídně😉 Teď už vyšlo slunko. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 10:20:43 xxx.xxx.90.20
Fikovnice:

Inovace - bramborové osivo!!!😄

Jinak já od včera šok. Včera Velikonoční pondělí a zároveň Apríl. Zrovna jsem se ráchala v bazénu a telefonát… Volali z jedné fakulty jedné univerzity, že po mně úplně strašně touží😂, že potřebují zakreditovat nový předmět a já že jsem na to jak dělaná atd. atd. No, Apríl to nebyl a já mám od včera hlavu jak pátrací balón!!! Co mám dělat? Baby raďte!😉😀


tvl Jani, běž do toho, sami ti to nabídnuli, tak si tvé práce určitě budou vážit víc! Zjisti ohodnocení, co ti nabízí…a dojezdově dobrý? 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 10:18:02 xxx.xxx.90.20

Ále to máte jedno Buggyro hlavně, že jsou v zemi😛 Tak práce s rotavátorem naprosto totožná jak u vás, taky mám ten elektrický na šňůře, pán nám na naši velikost obdělávané plochy doporučil takový největší, že ho taky má doma a je s ním spokojený…a fakt zatím třetí rok jede dobře👍 No jasně, pole ujeté od traktoru…nemá šanci. Takže jsem se u toho taky málem přizabila, i ten rotavátor to málem nepřežil. 

Nevím, jestli jsem psala, že na pondělí mi Guča vlezla do ložnice už ve dvě v noci, rachot, jen jsem na ni zaječela, že jestli mi tam přinesla myš nebo ptáka, tak ji přerazím. Do rána tam lítala ještě asi 5x, mé podezření sílilo, i když ta potvora se nijak netvářila ráno, že by na něco číhala, klidně chrápala v rohu postele. Dveska v noci pršelo, tak byla s Viktíkem v pracovně a já měla jen ventilačku. V noci jsem se probudila a zdálo se mi, že i když hluchá, jsem uslyšela něco zašramotit. Ale tak ono sem tam něco někde praskne, tak jsem neřešila. Ráno se jdu oblékat, oblečení mám přehozené přes zadní opěradlo křesla a je tam i froté župan, když se něco dělo venku, hlavně s Workou, tak jsem si ho přehodila a vyběhla svítit baterkou z terasy. Beru si ty věci a hledím…kytka vedle na polici leží v květináči. Jak to doprčic, vždyť jsem ji předevčírem zalila, proč leží? Kouknu na ni a vypadalo to jak ulomené, nebo mi blesklo: ukouslé!😲Kouknu za křeslo, na okno, prohlížím si oblečení na křesle a co to je na županu…myší bobek! Druhý spadlý na zemi😲 Doprdele Gučico já tě fakt přerazím! Vyházela jsem matraci a polštář z křesla, vyklepala na terase ten župan, nic, prohlížím to křeslo a pod tou zadní deskou se krčí velká myš. Fakt velká…nebo možná myšice. Na okně mám krabici od bot, ve které jsem občas zachraňovala ptáčka, co bací do okna a přežije. Vzala jsem ji, že ji tam naženu, jenže ona se nacpala kamsi dovnitř do křesla👎 Tak jsem otevřela balkonové dveře, že třeba bude hladová a vyleze ven. Jdu sem, pocvičit, do ložnice k muži se zkrášlit a jak se jdu chystat ven na obchůzku, zastavím se ještě v mé ložnici. Myš na křesle není, vylezu ven prohlédnout terasu, tam není. Vrátím se zpátky do pokoje a něco zašustilo. Letím ke skříním, jestli jsou pořádně zavřené, kouknu do škvír mezi skříní a zdí, pod postel, za postel, zvednu hlavu a😲 na posteli mám košíček s kosmetikou. Tubička s gelem na rty vytažená 30cm dál na prostěradle(nemám ustláno), rozkousaná, gel vytečený na prostěradle, poodhrnu kousek vedle duchnu a čumí na mě myš. Kuva neser mě ty blbaňo, podívej na ten bordel! Letěla jsem pro tu krabici od bot a už jsem viděla, jak myš vyběhnula zpod duchny a po županu chtěla skočit z postele, ale jak mě uviděla, vletěla zpátky pod duchnu. Trochu jsem ji nazvedla, podstrčila tam krabici, která je i vystlaná papírem, buchla jsem do duchny kousek dál a hups, myš v krabici👍 Honem jsem zaklapla víko a letěla ji vysypat dolů z terasy. Muž že: a fakt vypadla, viděla jsi ji? Jo, plachtila do těch keříků, v pohodě, nic se jí nestalo😀 Včera to tam všechno vysál, dneska musím popřevlékat a vyčistit a vydesinfikovat pokoj sakum prdum a ani to ještě nevím, jestli si do té postele v klidu a bez odporu lehnu😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.04.2024, 07:45:24 xxx.xxx.90.20

Kde jsou myši, upřesním pozděj, teď musím zacvičit a ven😉 U nás se stal zázrak a v noci pršelo, teď koukám - 20mm! Koukala jsem dvakrát, třikrát…ne opravdu ne dva, ale dvacet😲 Tak to jsem úplně v šoku, to tu dloooouho nebylo. Zdravím všechny navrátivší se cestovatelky😀 Brácha hlásil, že do Prahy jel 5h👎 Místo necelých tří.