Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.04.2024, 11:07:04 xxx.xxx.81.125

Ronjo, které trvalky chcete nakupovat? Jsem zvědavá, protože to je mé hlavní hobby. Teď už opravdu hlavní, s pejsama jsem to hodně zanedbávala. Akébii mám, jenže jsem ji vysadila na plot, který postupně zarostla japonská kalina, takže akébii má teď spíše soused😏 Na plody musíte mít dvě, nepříbuzné(tedy nenamnožit si tu první) někde opodál. Já druhou koupila teprve tři roky zpátky a dala ji kousek vedle té první kde, ale není u plotu velký keř. Před měsícem koukám a ti debilní brigádníci mi ji při vyhabávání urvali, vyrvali těsně u země. Můžu sice doufat, ale pravděpodobně to nerozchodí. Byla jsem vzteky bez sebe, protože jsem jim nejmíň 3x opakovala, ať tam nevyhrabávají, protože mi vyhrabou pérovníky(kapradiny) 👎 To, že krom nich urvou i tu akébii mě ani nenapadlo😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.04.2024, 10:00:51 xxx.xxx.81.125

Díky Bobi😉 to je jen jedna z mnoha. Celkem jsou na loubí 3, jedna na pergole ve vchodě a další dvě v zahradě😀 Tuhle mám i s Woruškem, ve vchodě zase s Viktíkem, jak jsme měřili ten květ, najdu fotky. Ta vchodová je nakvetlá letos víc👍 zatím je ale rozkvetlých jen pár květů.

Tak ty se jedeš welnesit? 😉 Měla jsi vzít i Nikču😜 Trochu poprskává, ale fronta se táhne celá pod náma, tak bych si třeba mohla jít chystat ten záhon. Musím dotáhnout prodlužku do skleníku a nachystat topítko…kdyby se blížil mrazík, ať se to jen zapne. No a mám tam tvořit ještě tu ohrádku na rajčata uvidíme, jak mi co půjde😉

Petra na mamograf nechodí…co ty dva-tři? roky? Vlastně už jsem zapomněla, kolik jí je, podle dětí je asi mladší než my, tak asi nechodí ,,povinně"? Že už bulku. Třeba to bude jen cysta. Moje mamka před pár lety měla. 

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.04.2024, 07:46:55 xxx.xxx.81.125

Doron, já pochopitelně nečumím na duhu😉 ale na vistárii😀 Letos se i mě opravdu povedly(včas a hodně jsem vloni stříhala) tak jen doufám, že než dojdou do plného květu(abych mohla nafotit) nesejmou je hrozící mrazíky. Tedy u nás to má být těsně dle předpovědi, takže určitě budou😟Pršelo trochu včera, z předpokládaných 11mm napršela sotva polovina, no alespoň něco. Teď je necelých 8st a mírně pofukuje. 

Včera mi poslali avízo, že by dnes měly přijít obrubníky, takže bych se měla s plnou vervou pustit do práce, protože jsem si uvědomila, že nejdřív bych si měla budoucí obrubník naznačit, plochu porýt, navozit kompost, zapracovat rotavátorem…zarýt obrubníky a vysázet kytky. Tak nevím, jestli mi to mokré půjde🙄

Niki se skůtrem to máš stejně, jako já s Fabií. Ta ale pořád stála u nás před garáží. V pátek si ji odvezl Toma známý, že on to všechno udělá (zeservisuje, dá polepy) Takže konečně nám tu nestraší a nezavazí😏Tak si tento víkend místo výletů pro změnu naordinuj nějaký hezký welness, ne?😜 Stačí to jako tak nenápadně nadhodit😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.04.2024, 13:09:19 xxx.xxx.91.148

Ha vidíš Bobi, taky jsi měla pracovní neděli, alespoň si může člověk říct, že ten den jen tak nepromrhal (u nás běžně ano)

Dneska od rána lítám ještě jak hadr na holi. K večeru jsem hodila konečně do pračky, protože jsem čekala na Tomovi tenisové věci, až dohraje. Hochy to děsně bavilo, takže místo ve 14h končili skoro v půl čtvrté. Já hladová, morka přepečená😏 honem oběd a na pračku jsem zapomněla. Dávala jsem to tam až kdysi před tím sázením brambor, tedy věšela jsem to někdy v půl osmé. Pochopitelně to do rána nevyschlo, protože najednou…najednou nefučí🙄 Na dnešek hlášený déšť ve 13h, v 7.50 mrak, letím mrknout na radar a ano, mráček se žene na nás. Jdu zkusit prádlo, úplně vlhké, to nemá cenu sbírat. Spadlo pár kapek, ale kolem 10h šel další. Prý se mám na suše Te%d jsem si ní venku vysr…ať nejsem Bobi jako ti tví sousedi😉 šla jsem to sesbírat a hodit na zábradlí v hale😏 A to jsem si říkala, že konečně s tím tam nebudu svinit, jako celou zimu🙄 Tak příště😉 Kočky běžně celý den prochrápou doma a ven jdou až k večeru, dneska začne smoklit a Vikťa má hrůza práce venku😎 Ale obcházel kolem Macek, tak asi musel hlídat kolem baráku. Došoural se omoklý, Gůča si ťukala na čelo😛 Já omoklá taky, protože jsem ještě šla zkontrolovat skleník, přisypat zeminu k těm kedlubnám, protože těma hrudama jsem to sice přihodila, ale ke kořínkům se zemina nejspíš ani nedostala, kedlubny zvadle ležely. Nevím, jestli to ještě rozchodí. Pak jsem ještě rozhodila nějaká semínka kytek. Od včera se rýpu s dalším WC splachováním, zase nezastavuje👎 To mi připomnělo, že tento týden už by měl někdo přijet na tu bezdotykovou baterii(servisák) mělo to být tři týdny a to už asi je. Zatím ticho po pěšině. No já součástky z geberitu zase včera vyvařila v octu, dneska sestavila zpátky a …nic, nefunguje nadále👎 Ještě jsem doma přesazovala nějaké kytky a teď jsem si konečně od rána sednula🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.04.2024, 17:53:12 xxx.xxx.91.148

Tento víkend máme vyjímečně těžce pracovní, hm a koukám, že asi všichni😉 Nestíhám, protože si i sama vymýšlím další a další práci už proto, že dneska má být poslední den hezky. Včera jsem ještě lítala s chemii, abych vymítila ostružiník a ještě jeden sviňský plevel, co se mi ve velkém začaly šířit záhony. Když už jsem v tom byla, tak jsem vyřezala a namazala i nálety, velikosti pořádně vzrůstného keře, který jsem náhodou objevila za jedlema (z naší strany to nebylo skoro poznat) všimla jsem si, až jsem lezla podél plotu a stříkala divoký chmel🙄 Pak jsem si vzpomněla, že jsem chtěla vyrýt a prakticky zachránit krvavěnky, které už několik let jen živořily v hutné a suché zemině. Prozatím šly do velkých květináčů, pak jim najdu vhodné stanoviště(vhodnější, snad)  A to jsem právě našla😉 Ještě jsem přesazovala od potůčku náletový tis, protože jsem tam chtěla zkusit namnožit vrby hakuro nishiki, které mi odcházejí. První jsem zkoušela vysázet si větvičky, nezadařilo se, tak jsem teď jednu skloněnou větev zkusila zakopat. Měli jsme v pátek sekáče(jednoho kluka ze sousedství) i vloni Tomovi obsekával to, co nemůže traktorkem. Jako třeba kolem potůčku. A jak tam vyrůstaly velké plevele, co běžně samy rostou kolem vody(kypreje, sadce atd) tak jim postupně sekačkou uhýbal, až se rozrostly metr od potůčku. Nevypadalo to zle, bylo to nakonec hezké, ale když se to po zimě ostříhalo a vyhrabalo, tak jsme zjistili, že tam nejmíň ten metr je holá zem, vyhubená tráva. Tak jsem tak včera na to koukala, že tam prostě odryju záhon, hodím obrubník, aby se to vymezilo a sekalo jak má. Tak jsem to ještě včera poměřila, objednala obrubníky(plastové jen na zakopání) takže jsem si zase hodně přidělala práci…no a muži ubrala sečení😏 Dneska to ještě musím postříkat na plevely, sem tam tam nějaký leze, abych s tím pak roky nebojovala v tom záhonu. Ještě jsem procházela trvalky do vlhka co nemám a teď bych mohla mít😉 Pak jsem si uvědomila, že do rajčat ven ještě daleko a mě už živoří ve skleníku v malých kelímkách, takže jsem hodila péct krůtí křídla a šla nakopat kompost a přesadila je do větších. Nepočítala jsem je, ale cca 30ks, něco ještě mám pro mamku a tchýni. A ještě v tom skleníku pro ně musím vyrobit ohrádku, aby se mi nepřevracela až trochu povyrostou. To počká do zítra, má prý pršet, což ve skleníku nevadí😉Pak jsem ještě musela navozit z hromady posekanou trávu do řádků na brambory - včera jsme od tchánů navečer přivezli teru a udělali ty řádky. První jsme to tedy šli ještě rotavátorovat, ale bez šance, nakonec jsme to nechali tak. Tak jsem tam navozila tu trávu, na to hodíme sadbu a terou zahrneme. To musíme ještě do večera. No a když už jsem se odplazila obrátit krůtí v troubě a dát dusit rýži, tak jsem si uvědomila, že mi tchýně včera strčila sáček s přísadou kedluben, takže jsem to ještě letěla vysadit a zalít. Natáhla jsem si tam hadici, protože máme asi 30 kedluben😏(nevím, kdo to sežere😛) hadice mi asi třikrát vystřelila ze spojky, takže letět to 20m vypnout, zpátky spojit hadici, 20m zapnout, nahoru chytit hadici, cvrk a vyletělo to znova a tak asi třikrát…ku.vy lítaly na všechny strany😜 A než jsem to tu sesmolila, už bych měla minimálně ten plevel postříkaný😉 Zítra bude asi pršet, tak budu ležet a probírat se e-shopy s kytkama😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 13.04.2024, 10:49:07 xxx.xxx.91.148
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.04.2024, 18:02:16

Nikdy jsem jako švadlena nepracovala, už bych se tím neuživila, protože po vyučení jsem šla do fabriky pracovat jako tkadlena, tam jsem byla cca 4 roky a pak už jsem byla sekretářka  v různých firmách, Praha, Zlín…Takže pojištěná jsem byla cca 17let, od té doby, co jsem doma si pojištění platím  a pochopitelně na důchod nespoléhám, protože ten tím pádem bude nějaký základní. Máme našetřeno dost. Teď jsme řešili s mamkou sousedku, oni podnikali, ale nedozvíš se, jestli si platila či ne, nárok na důchod už by měla mít ale…nedostala ho. Proč a jestli třeba dostane pozděj ti neřekne. Jen odfrknula, že ho nedostala. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 12.04.2024, 17:25:30 xxx.xxx.91.148

Schválně jsem nepsala a čekala. Říkám si: Bobča je doma, tak ať kurňa píše i ona😜

Jo, mě nenarostlo bříško, to už mám pár let. Narostla mi v pase pneumatika, bohužel z náklaďáku😏 Včera jsem si dala cvičící pauzu večer, nějak jsem byla hotová. No jenže to nepomohlo ani za mák, ráno jsem při obchůzce nemohla, prostě nemohla. Nohy jsem sotva táhnula, nechtěly šlapat, píchalo mě kdesi pod bránicí a nějak do ruky, tak jsem si zrovna říkala: aha, máš infarkt, tím se to raz dva vyřeší, nebudeš už tlustá, ba ani stará😉 Hm, nevyšlo to, možná příště😉

Makám v zahradě, ořezala jsem ještě suché větve na vrbičkách, nebylo to pěkné. Vykopávám, přesazuju, říkám si: pak musíš ještě sem navozit kompost, tyhle suché vřesy vykopat, objednat někde nové a dosadit, vypleju záhon kavylů(okrasných trav) Takových úkolů jsem si dala už asi 10, samozřejmě už si nepamatuju, co byly ty první🙄mezitím mi přivezl kámoš objednaný nový sušák na prádlo, tak vymýšlím, jak ho upevnit, aby se neviklal a při sečení hlavně nazavazel. Pak vylezu na terasu, umýt skleněnou pergolu nad vchodem, protože už přes ni nebylo vidět👎Zametu před vchodem, co jsem tam zhora naházela z té pergoly(větvičky a suché listí vybrané ze svodu) Stejně se terasa musela pozametat, bylo tam suché listí nafoukané, ještě od těch větrů, ale to jsem zase čekala, až se odklidí v pondělí velké kusy polystyrenu do svozu. Do toho volá domluvený oráč, že nám malotraktorkem přijede zrotavátorovat pole, to zrovna ve chvíli, kdy bylo 14.35 a sedla jsem si ke compu, cosi hledat a čekala na Toma, že jdem obědvat. Takže jsem se zase oblékla a šla do zahrady čekat, přijel pár minut po 15h, jak poslal v SMS. Poobědvali jsme a přemýšlím, kde všude jsem naházela nářadí a za jakovým účelem - ten musím postupně plnit😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.04.2024, 23:19:50 xxx.xxx.91.148
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.04.2024, 16:42:51

V poho, je samozřejmě na tobě, co kde kecneš, či ne😉 jen jsem byla zvědavá(já jsem zvědavá opice prostě) Však to napíšeš, až bude jisté, co a jak🙂

Vyzáblina…bejvávalo a Bobča mě neviděla 3 roky!🤪

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.04.2024, 16:12:54 xxx.xxx.91.148

Eliško nenaštvete, moc vám to přeju, jste mladá, hezká holka a co teprve teď, po zhubnutí,👍 moc vám fandím, není dobré si v mládí tělo huntovat obezitou, ta přijde sama, po přechodu, jsem toho zářným příkladem🙄 Jako neééé, není to až taková katastrofa, ale letos v zimě jsem vlivem našeho covidu, pak jsem dlouho léčila Viktorka(kocoura) a byla jsem prostě tak na dně, že jsem kašlala na cvičení a žrala asi víc, než bylo zdrávo…a nejednou nahoře minimálně 5 kilo, to se mi nikdy nestalo👎Pustila jsem se se vší vervou do cvičení, je to lepší, tak dvě kila mám dole určitě, ale jde to pomalu a mám obavu, že té pneu v pase se jen tak nezbavím, ta se teda nehnula👎 Včera jsem ,,umírala" u cvičení a ano vím, že jsem čarodějnice…vzpomněla jsem si na vás!😲😲😲 Přiznám, že ne na jméno, jen jsem si říkala, jestli už ta vaše svatba byla, že jste nedala žádnou fotku a snad se ještě přijdete ukázat, pochválit, jak se vám daří. Tak jsem ráda, že daří, že je všechno OK🙂 Jóó…za dvě kila přes zimu bych byla tentokrát já vděčná😜Ty už bych teď měla dole😉 kdežto těch 5, to bude dřina fakt na dlouho. Jsem si říkala: no tak co, zabereš, zacvičíš…jenže v 50+, po celodenní práci v zahradě, se nechcééé😏 Bože jak já se musím nutit, ta energie tam už fakt není. Jo, včera jsem potkala švagrovou, se kterou jsem se neviděla půl roku určitě a ona: ježíš, ty jsi nějaká hubená, nezhubla jsi?? Říkám jí: kouzlo vhodného oblečení přes pneu(dlouhá volná mikina😉) Jo, nohy mám celkem štíhlé…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.04.2024, 07:44:05 xxx.xxx.91.148

Ha, ha Buggyro právě jsem si říkala, že málo zpráv od vás, tedy krom slepiček nových ,,málo akce" a ono včera rodeo😜 Tedy minirodeo😜 Ke slepičkám jsem zapomněla: když já nemám ráda bílé slepice😊 Teda ne nerada, ale prostě se mi nelíbí a bílé bych si nepořídila. Ani doma jsme nikdy neměli bílé, asi je to ,,dědičné"😛Stejně tak nemám ráda černé psy a kočky. Ne z pověrčivosti, ale že jim není vidět do obličeje, jsou takoví ,,fádní".  Mamky Mandy je sice vybarvená, ale zrovna hlavu má celočernou. Taky mi to vždycky vadilo, tak alespoň to tělo to kompenzuje😉

Niki, 4 klíšťata!?!😲 To jde? Já když, tak jednou do roka jedno. A to jsem bývala denně se psy na loukách a v lese, bez ochrany. Oni milion, já nic. U nás teda jsou a je jich moc, dokonce jsme si sem na psech dotáhnuli pijáka lužního(díky němu nám umřel Berušek😢) Teď ho občas najdu na Gucci, ale kočky na babesiosu asi nejsou vnímavé. 

Dneska už slunko, takže valím na obchůzku a pak musím do města, mamka jela na diabetologii na kontrolu, takže objedem markety…včera bylo volno, pršelo a jen jsem uklízela a vařila a balíčkovala kočkám maso, dneska nic neudělám stejně tak😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.04.2024, 16:06:06 xxx.xxx.91.148

Taky jsem měla tohle dilema. Dělala jsem to, jak radí holky, poprvé jednu noc, pak dvě, nakonec tři - takže 4 dny sami…dýl zatím nebyli. Ale letos o prázdninách, už to přijde. U nás jsou problémy dva. Jeden, že kočky jsou v garáži a venku(jak chtějí, mají dvířka) nebo můžou být v zadním domku(taky dvířka) jenže stejně tak můžou zdrhnout mimo zahradu, kde chodí lidi se psy, jezdí auta atd. Doma bych je nedokázala nechat zavřené, nejsou na to zvyklí, asi by zešíleli, jenže se bojí kohokoliv, takže to, že by je někdo přišel zkontrolovat nepřipadá v úvahu, zdrhli by někam. Maximálně dosypat granule, ale i to bych se bála, že by se pak báli do té garáže vlézt, když by jim  tam před tím někdo cizí chodil. Viktěna by to snad ještě zvládnul, ale Gucci má z cizích paniku. Ta stačí, že slyší sousedy vedle(do letoška jsme žádné neměli) a bojí se vylézt do zahrady🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.04.2024, 11:57:48 xxx.xxx.91.148

Niki, prší u vás, pršelo trochu? U nás podivný úkaz. Pár dní byla u nás předpověď, že dneska dopoledne trochu naprská, max 2mm. Včera mamka, že se jí nechce lítat se sekačkou, že to nechá na dnes. No nevím, ve středu je hlášno pršení, se ti kouknu. Hm, tak už tam není ani milimetr, možná něco prskne v 10h, ale nestojí to za řeč. ,,no jo, jenže sekačka už to nevezme, i když to bude jen navlhčené…" Navečer mi volá, že to nakonec posekala všechno, že jí to nedalo. Ráno jdu v 7h dolů, zataženo, ale nic. Kouknu na radar, oblačnost jak jinak…přes Jižní Čechy-Prahu, možná něco u Nikče. Nad náma nic, ani na mapě oblačnosti skoro nic. Začnu se chystat ven, kouknu na hory před sebou a: kurňa, je tam šedivo, tam prší!? 😲No netrvalo 5minut a mrholení po hustu i u nás. Tak nic, půjdu až přestane, to nic nebude. Jenže…se to stunovalo, pak už regulerní deštík. Sejde Tom dolů: může mi někdo vysvětlit, jak může pršet z mraku, co tu není?😲 Ha, ha, ty jsi se díval? ,,Jo, teď". Za hodinu volá mamka: prý, že: nebude pršet, vůbec, to bude jen v Čechách, to se nás netýká! ,,Ale já jsem ti říkala, že něco sprchnout má" Ale to mi včera tvrdil strejda, když se mi smál, co lítám jak šílenec s tou sekačkou. Tak ale měl pravdu, tu fakt už nic hlášeno nebylo a dneska prší z mraku, co široko daleko není😎 To počasí už se asi zbláznilo nadobro🙄Napršely 4mm, už asi konec, začíná se rozjasňovat. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.04.2024, 09:07:01 xxx.xxx.91.148

Děkuju za reakce, musím se zeptat, jak se jmenují ty její. Divila jsem se, že jí to tak kleslo, protože před lety brala kámoška a tvrdila, že jí to vůbec neklesá. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.04.2024, 07:33:39 xxx.xxx.91.148

Holky, kdo berete tablety na cholesterol?  Vím, že Bobča, ty mi Bobi písni, jakové máš výsledky a prosím i vy ostatní. Mamka byla překvapená, doktor ji pochválil, o polovinu ho srazila. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.04.2024, 07:31:20 xxx.xxx.91.148

Jani, jakové ,jedné věci"? Jestli nechceš sem, písni do SZ plís. Předpokládám, že si budou vybírat z více nabídek, takže myslíš věk? Ale ve tvé profesi je věk spíš plus = zkušenosti. To, že to není jisté, dokud ti nepošlou, že tě berou, je jasné, to vždycky. Nebo si nejseš jistá ty, jestli do toho půjdeš? 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 09.04.2024, 22:27:17 xxx.xxx.91.148

Evi tak jsem se nasmála, jak mladí množí ty šipky😛😉

Mamka dneska perlila😏 Ráno volá, což běžně nedělá, tak jsem čekala, že volá, že je po tom vezení pytle na kolečku invalidní a ona volá, že je blbka😜 Ráno jela k zubařce po 150 obrušovat protézu, protože jí nesedí a nesedí👎 A naplánovala si to tak, že se vedle v ordinaci zrovna staví u obvoďáka, kontrola na cholesterol. No a volala nasratá, že se blbě koukla a doktor je tam až odpoledne, takže tam v tom vichru musí znova a to nemohla zpátky ušlapat, tak od půl dědiny šla vedle kola😏 Stejně jsem měla v plánu jet pro zeminu, takže jsem ji tam hodila, že si mezitím objedu tu hobby prodejnu, masnu..Jedu a v zatáčce letí s balíčkem ze Zásilkovny kámoška, co se včera navečer měla zastavit. Kouká na auto, poznala mě, tak jsem zastavila😉 ,,ty voe, máš nové auto?" No jo, mám. Bylo to skoro u ní před barákem. ,,Pojď se kouknout na motýly(chová), ale potřebuju právě dub a habr housenkám, pro které jsem chtěla k tobě přijít, to´s mi je mohla hodit, když jezdíš kolem"😏 Tak víš co? Mamka ještě nebude, je tam dost lidí, tak já ti je sjedu nastříhat a přivezu ti je. Za 10minut jsem byla u ní. Od ní jsem jela do té prodejny na zeminu. Vlezu tam(je maličká) pozdravím a tam jedna zákaznice, odpoví, koukne: ježíš ahoj, tebe jsem dlouho naviděla! Kámoška, co má dva pejsky, holku a její už dospělé štěndo kluka. Ten je takový darebák trochu, ale Worušku milovali oba. Prohlížela auto…mám tě hodit domů? Néé, mám tu psy! Kde? Asi jsou za rohem(jsou zvyklí všude na volno, malí kříženci, umí po chodníkách atd.) Jak mě uslyšeli mluvit, tak přiběhnuli. To bylo vítání, pištění, olizování…neviděli jsme se myslím víc než rok. Kámoška říká: no ty jo, to je pusinek🥰 teda já snad budu žárlit, tolik pusinek ani já nedostanu(nejsi vzácná😉) Užila jsem si to😊

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 08.04.2024, 17:24:01 xxx.xxx.90.14
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.04.2024, 20:49:34

Spinká jak neviňátko, on jen chudinka tvrdě usnul a ty, že dělá schválně ,,mrtvého brouka"😉 A oči jak pomněnky, co bych já za takové dala👍My máme teda dost velký barák, ale kočičáci žádná ,,divná" místa a schovky nevyhledávají, mají dvě-tři místa kde vím, že je najdu chrnět😉 

Dneska bláziněc nějak od rána. Mamka si přijela nakátrovat hlínu na muškáty(rozloželý hnůj) Vždycky si bere tři pytle a po jednom si je odváží zrovna jak je naplní na modré kárečce domů. Po druhém měchu mi volala, že kárečce se nějak ulomilo kolo, že to málem nedojela. Volala to bráchovi, ten jí vynadal, že ji přetížila, kolo je umělohmotné a bude se muset koupit nové. Řekla jsem jí, že ten třetí nějak naložíme do auta a prý ne, to by sme nanaložily(nejspíš fakt ne) vezme si kolečko. Blázníš? Jak to chceš táhnout třičtvrtě kilometru, těžké jak sviňa na kolečku?!? ,,Pomalu, po kouskách" Ani naložit sme to nezvládaly, pak to přetáhnout po vyjetých kolejích…no jela s tím skoro hodinu! Po deseti metrech, pak už říkala, že to nemohla ani v rukách udržet. Zítra bude hotová👎 Ona je fakt hrozná🙄 Já sem si naplánovala dopřesazování keříků(místo buxusových koulí, co sežraly housenky) nějaké cesmínky zakrslé. Měla jsem je, ale na blbém místě, na sluníčku každý rok  zdechnuly👎 Tady jsou alespoň trochu chráněné, tak uvidím. Narýpat si v kompostu zeminu, smýchat s rašelinou, vykopat ty cesmínky a vysadit je do děr po buxusech, dotáhnout konve s vodou, pozalévat, vyhrabat binec, co se tam navykopával(zbytly buxusů, kamení, zbytky textilky a orvaný břečťan, co už byl nacpaný mezi buxusy.  Horko, 24st, sotva jsem se plazila. Ještě nějaké cesmínky zbyly, tak jsem je vysadila do květináčků, budou čekat, kam se upíchnou😉 Honem uklohnit rychlý oběd, naložit mamce ten poslední pytel na kolečko, poobědvat a konečně ležím na gauču (teda už bych zase měa vyrazit ven, nestíhám ani pročíst zprávy😏 ) Jo, odhlásila jsem noviny, MF. Chtěla jsem to udělat už vloni, ale vystýlám s nima odpadkáč na kompost😉 magazín už jsem půl roku neměla normoš čas přečíst, stejně všechno čtu na NETu. Tak jsem se rozhoupala a ukončila předplatné. Tom mi říkal, že mi dá raděj peníze na rozložitelné kompostové pytle😜

A teď jsem si vzpomněla, že ještě vyhrožovala kámoška😉 že se k večeru zastaví😏