Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 17.05.2024, 10:50:09 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.05.2024, 08:12:22

😜 a já že se příspěvky ztrácí hlavně mě. To je pak fakt na šlak trefení, protože moje příspěvky jsou taky sáhodlouhé a o všem(a o ničem😉) 

Aha, poník, no netipla bych, díky za vysvětlení👍

Boha řeknu vám, že to, co si navymýšlíte, že budete všechno dělat, je práce pro tři lidi. Vím, že občas nějací vypomůžou, ale je to hodně. 

Přerostlá kopyta mi připomněla včera koňačku: šla bych ta rajčata posadit hned, ale malý má zítra ve škole besídku a zase bych měla hlínu za nehtama…Jsem se koukla na svoje, které mám ohoblované a ulámané až na maso…tak to nehrozí😎

V sedum začalo pršet, než jsem v půl deváté vyšla už jen kapalo, takže původně zrušená obchůzka nakonec byla. Ráno bylo nahlášených ještě 12mm, nakonec je 8. Tom teda tvrdí, že ještě dnes pršet má. Nevěřím, nějak už nemá z čeho😕

Na slimáky mám ferramol(fosforečnan železitý) je to eko, ale myslím, že až tak to nežerou jako ten molucid. Ale zase nezůstávají oslizlí ležet všude kolem, zmizí(zalezou a chcípnou)

Tak to nepapání masa, budou ty dásně. Což je ta lepší varianta, i když Viktěnku to bolí. Od doby injekcí jsem mu je nemazala, protože začal to masko futrovat, tak jsem si říkala, že mu to zřejmě dobře působí i na tohle. Včera jak maso vzal do huby a zase vyplivnul, jsem se teda dost vyděsila, ale hned jsem mu je šla namazat, kolem horních špičáků zase úplně rudé fleky. Za hodinu jsem mu šla krájet maso do mražáku a doběhnul, že chce. Říkala jsem si, že tak to bylo i předtím a nesnědl ho. A ne, najednou snědl všechno, že strašný hlad. Takže se vrátím k mazání 2x denně. Boban v nedohlednu. 

Asi jsem psala, že chodí ježura. Teď přijdu z obchůzky a ježura v misce. Nemáš ty náhodou chrnět?? Nasypala jsem jí granulky, máme malé. Je samé klíště. Vetky, co jí na to dát, asi by bylo nejlepší pipetu, to by snad ani nezachytila, že jí to teče na záda, je už na nás celkem zvyklá. A to mi ještě připomnělo: ptala jsem se koňačky, jestli ještě mají na pastvině lišku a prý ano, že ji vidí odbíhat, tu z naší strany, tu z opačné do vesnice. Říkala jsem jí, že jsem právě myslela, že už ani není, protože kompost rozhrabaný nebývá. Aha, asi jsem ji teď zrovna taky už delší dobu neviděla. Ona má asi liščata, to nějakou dobu nevylézá. Ona si tam nanosí zásoby, nebo co vlastně třeba těch 14dné žere?

Jo Bobi, ze sluníčkové optimistky jsem se změnila ve vystrašenou pesimistku, to máš pravdu🙄 Vím o tom, snažím se to zase zvrátit, ale děje se nějak moc hnusných věcí pořád, jde mi to ztuha teda👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.05.2024, 22:22:18 xxx.xxx.90.145

Jsem tu, boha nestíhám, nestíhám😲 Ne Jani, na Rakušáky jsem nekoukala, nestíhala jsem, ale nekoukala bych asi ani tak. Já si pak přečtu někde na ,,sportu" jak se to vyvíjelo😉 Dneska se mi nějak nelíbí Viktík😟 Celý den spinkal pod linkou, pak vylezl papat, tekla mu slina a maso nechtěl, což mě po týdnu, kdy by se ho užral dost překvapilo, nemile😟 Mrkla jsem mu na dásně, rudé, bolavé. 10dní, co se léčí jsem mu je nemazala(ani moc nekontrolovala) protože se jevil, že už ho to nebolí. Doufám, že tato druhá látka také zabírá, jinak jsme v perdeli👎 Tak jsem mu dala kapsičku, protože vypadal hladově, šel totiž zkoušet granule, ale ne-e. Kapsičku olízal v pohodě. Namazala jsem mu ty dásně a za hodinu si vzal konečně pidi zbytek masa, co právě nechtěl před tím. Koukala jsem, že má zase dost pupík, jak se napapá. Ale hlavně: včera jsem bobek neviděla, ale byl venku. Dneska byl celý den doma a bobek jsem neviděla, jenže teď večer šel ven, tak zase nebudu vědět🙄 Pořád se mě ptali, jestli nemá zácpu, říkala jsem, že spíš průjem. Teď se zas bojím, aby náhodou neměl tu zácpu. 

Kéž by mu to léčení šlo tak skvěle jak Bobči👍 Né, že se babo zválíš z toho schodiště!😎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.05.2024, 16:36:36 xxx.xxx.90.145

Buggyro, to je taky poník? Já tomu říkám hucul, ale vlastně nevím, co to je. Jo, to břicho    má na ty nožky tlusté, ale oni k tomu mají sklony. Sestřenka ho taky měla, od školy, je vyučená,,chovatelka koní". 

Bobi, ty jo, ty mi dáváš, tenhle tvůj popis je pro mě šílený, raděj jsem si nic z toho nepředstavovala😲 A s Evou to zřejmě šlehne😛 (Evo nic ve zlém, dělám si srandu)

Byla jsem do 15.30 venku, jen v kraťasech, svítilo slunko, bylo tak akorát. Pak se zatáhnulo, přišla si koňačka pro rajčata a jak jsme stály a plkaly, málem jsem zmrznula😲 Úkoly splněny, ještě musím na ten okap, nevzala jsem si šroubovák. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.05.2024, 10:50:23 xxx.xxx.90.145

Panebože, Buggyra je druhá ranařka😲 Rozežranou slepici bych hodila té lišce přes plot, ať si to laskavě dožere. Nestrčila bych to do své trouby(a to jsem regulerně prase) a při představě, že to jím, se mi žaludek vrtí jak centrifuga😛 Nechci teda radit, ale liška hlavu neukousne, to kuna. Možná někde pochodujou i ty zbylé slípky. Kolik jich vlastně nakonec chybělo? Dva došli, dva pošli…jsem se v tom ztratila😜 Chlapi odjeli, valím na ten rychlý nákup😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.05.2024, 10:10:30 xxx.xxx.90.145

Ronja mě předběhnula. Sago, vy jste teda drsoň😲 Vůbec nikdy a to nejsem vegetarián, bych si nedovedla představit, že bych si pořídila zvíře, starala se o něj a pak ho snědla😲 A to ani nějakého ne zrovna krasavce, třeba krocana(jsem si vůbec nemohla vzpomenout na samce od krůty, musela jsem si první vzpomenout na díkuvzdání😛 U nás je to morák) Vždyť králík je tak miloučké zvířátko, úplně jako Viktěnka😲 Neberte to jako výtku, to jen údiv, konstatování, každý to máme jinak. 

U nás dneska fučí taky, dost👎 Ráno jsem musela kvůli těm oknařům jít obchůzku o hodinu dřív a ač jsem šla včera v tričku a bylo mi horko, dneska s dlouhým rukávem a bylo mi chladno, profukoval mě studený. Oknaři by to měli do oběda dodělat, takže tu čučím a čekám až to budou předávat. Pak musím vyrazit fofrem do zahrady, protože zítra má pršet(kupodivu to tam ještě je, akorát z 21mm tam zůstalo 9🙄) Takže honem dosadit rajčata, taky jsem objevila 5 paprik nevysazených pidi, přemontovat okap do bečky a ještě jsem si říkala jednu věc a nemůžu si vzpomenout, třeba mě časem trkne, doufám😏 Prádlo se dopírá, to do večera ještě uschne😀(spíš ho budu sbírat po zahradě🙄 Měla bych zajet do masny, Viktínkovi došlo vepřové a hovězí. 

A Bobču taky nechápu😏 jak ona ty nemocnice zvládá tak s přehledem. Což je nepochybně super👍 je to vidět, jak rychle se ze všeho zotavuje😎 Ale Bobča je ženská od rány, u nás se říká ,,obrychtovaná", ona si se vším ví rady👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 22:30:07 xxx.xxx.90.145

Dám nas příklad. Štěňata a koťata vyrůstala spolu, stejně stará. Bez problémů. Ty nastaly ve chvíli, kdy šli psi do puberty a kocour začal chodit domů s dorvaným krkem, měl vyškubané chlupy, hnuté krkem, že jednu dobu nemohl otočit hlavou. Podruhé už krk skoro holý a krvavé šrámy, vůbec jsme nechápali o co jde, kdo ho kde škrtí, nevypadalo to jako po běžné kočičí rvačce. Až jsme na kamerách večer viděli, že berňák! tedy pes jako tele si ho chytí zubama za krk a jde ho ,,nakrývat" A kocour drží jak tele. Takže jsme to vysledovali, psa lapli při činu, seřvali a byl klid…on byl strašně chytrý. No a kocour..ten ho miloval do konce jeho života, byl na něm závislý a poslední roky, se za ním odstěhoval do boudy, kde s ním byl i v zimě. Když jsme po kocourově smrti(pes už nebyl pár let) pořídili nového kocourka, kotě, upnul se na druhého psa, který nijak zvlášť kočky nemusel, ale toleroval je. Kocour si z něj udělal adoptivní maminku. Když pes poslední měsíce stářím už přestával chodit, kocour u něj celé dny ležel. Tím chci napsat, že zvířata nějak neřeší: ty jsi mi kdysi kousnul krk, tebe rád už mít nebudu. A druhý kocour a pes: nemáš mě rád, neva, já tebe ano🙂Že kočka psa sekne, si pes bude pamatovat ve smyslu: pozor, kočka má drápy, není dobré ji nasr…ale neznamená to, že jí to do konce života nebude moct zapomenout.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 17:52:14 xxx.xxx.90.145

Hlásím, že se mi právě na výhružnou SMS😛ozvala Bobča😀 že je doma, dospává, dojídá se a trénuje, počítač zapne až ráno a dá info😀

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 17:50:21 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.05.2024, 17:42:53

Jak neni? Všude píšou, že každá si své obdivovatele najde😉 Víš jak: vašu p…jsem taky neviděl a věřím, že ju máte🤪

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 17:45:00 xxx.xxx.90.145
kometa:

jí se to na lymfom nezdá, protože je nateklé nemá.

Lymfom může být i na vnitřních uzlinách… Ale to je méně časté.


Ano, ty nateklé měl(má) ale právě mi říkala, že by měl všechny. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 17:32:57 xxx.xxx.90.145
Fikovnice:

Ronjo, znovu děkuji za povzbuzení🌷…a právě jsem z bazénu vylezla. Voda (slaná) má neuvěřitelných 34 stupňů…a plavu…nahá!!!🤭


A celé osazenstvo penzionu v oknech😜 No šak ať, dokud je na co se dívat😜 Aha, až teď jsem to dočetla celé, tak dopisuju. Samozřejmě, že fandím. Sama. Tom je v Praze, ale pracuje, neteř (11letá) bydlí naproti Areny, takže šla s kámoškama do fanzony. Mamka volá co 5 minut, první třetinu, že se z nich zblázní teď už spokojená. Bratránek ze Sovenska neustále píše SMS, podle toho, jak se to vyvíjí. My si fandíme navzájem, my jim, oni nám. Chlapi, co jsou tu na ta okna, chtěli kafe, ale koukat na hokej si prý nemůžou dovolit. No ani ne, ještě toho mají celkem dost dodělávat nevím, jestli to teda stihnou, je tam moc, moc příček.

Jo, já narozdíl od kultivovaného Toma podle vývoje nadávám jak špaček, nebo řvu: hurá, gól! Teď mám otevřené dveře, tak musím držet hubu😊 Raděj😊 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 17:12:51 xxx.xxx.90.145

Můžu se zeptat, které přesně granule teď má? Viktíkovi už asi tři týdny kupuju Kattovit gastro kapsičky, ty mu chutnají(tedy ta šťáva, kuličku sní jen omylem) Tak jsem mu přikoupila i gastro granule, malé, na zkoušku a mám si je strčit někam😏

Ten lymfom snad kvůli těm uzlinám, naše vetka Vikťovi hned uzliny prohmatávala a právě říkala, že jí se to na lymfom nezdá, protože je nateklé nemá. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 16:40:10 xxx.xxx.90.145

Bože Jani, do čeho jsi s Čeňkem majznula? Já si takhle odrala Fabku při vjezdu do garáže. Čuměla jsem po Workovi, abych mu nepřejela nožku a auto lízla o zeď, než jsem zastavila, byla to rýha půl metru😲

Po klíštěti je bulka a flek (prostě kousanec) vždycky. Záleží taky na době přisátí. Někde jsem četla, že ATB hned jsou k ničemu. Neptejte se mě proč, protože to jsem si nezapamatovala🙄

A to jsi Vikťu neviděla…👎Vůbec jsem si nemyslela, že to přežije, ani doktorka moc ne. Ale říkala, že všechny kočky co ví, to s tou léčbou zvládly i ty, co už nežraly několik dní vůbec a vlastně už jen ležely. Tak to zase Viktorek  tak hrozný nebyl. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 13:16:29 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.05.2024, 13:07:54

Janino ty si nedáš pokoj😉 Z jednoho srabu se vyhrabe z odřenýma ušima a už hlásí další🙄Ale ono se říká, že se ty průšvihy pěkně štosujou, už podle nás to vidím. 20let jsme si žili na růžovém obláčku a pak to začalo: umřel Berry, onemocněla jsem já, pak umřela Gucci I. atd…a nemá to konce👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 10:34:09 xxx.xxx.90.145

Čekám, že Bobča se nám ozve až z domu👍 Ona je po těch doktorech celkem zvyklá, i nějaké zákroky už měla. Ta se z nemocnice nehroutí jak já, já se teda hroutím jen, když tam musím jít někoho navštívit😊 Mám to jak Pavlovův reflex, začnu se klepat, začne mi být blbě od žaludku…

Hlásím, že jsem ráno napsala, kde doprčic oknaři jsou a do půl hodiny tu byli😉 Prý včera skončili ve Zlíně až večer, tak nepřejížděli už. Tvrdí, že to dneska zvládnou. No nevím mají toho strašně moc😲 Je mi to celkem šumák, jsem doma i zítra, jen Tom už odjel do Prahy. Původně jsem měla jet s ním, jenže s Viktěnkou tak stejně nemůžu. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 10:25:01 xxx.xxx.90.145
Canka:

Holky opét zahrádka v hajzlu..a to jsem to všude ucpala..co to sakra může být za zvíře?Musí to prostě přeskočit plot a hrabat

Obrázek Obrázek

Niki, rajčata stojí, až tak zdemolované to na fotce nevypadá, tak mě ještě napadá…bažant? Zkus hodit nějakou síť přes, síťku z balíků, nebo třeba starou záclonu. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 10:10:13 xxx.xxx.90.145
eva:

Myslela jsem toto:

Jj, a on ten zvuk, který BY MĚL nastat při “správné interrupci” je fakt typický…😟☹️


Chodí sem lékařky, veterinářky, takže oceňujem, když se k načatému tématu vyjádří, dají vlastní zkušenosti. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.05.2024, 10:07:59 xxx.xxx.90.145
Kilian:

…škoda Sago, že nejste poblíž Prahy, seno bych vám zlatem platila…..


Evi, na co ty potřebuješ seno? 😲 To nebude nijak moc, ne? Můžu ti nasušit a po bráchovi tašku poslat.