Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 22.05.2024, 22:42:59 xxx.xxx.86.38

Uf, to je jak u nás…už aby to bylo za náma. To píchání, už jen 6 dnů🙄I když dneska to zvládl dobře, vždycky mám nerva jak prase, klepou se mi ruce, když ho držím a určitě to pozná. Dneska si ho chytila vetka a ani nekníknul, neškubnul se. 

To víš, že jo, že na tebe budem myslet, teda hlavně na Čikitku. Kastrace je hrozná, my měli pak ještě k tomu výpotek nějaký, musela mít ATB😟

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 22.05.2024, 21:12:16 xxx.xxx.86.38

Vaše kočka chce být kočka venkovní. Nevím, jestli je to plemeno, nebo venkovská micka, což se mi zdá pravděpodobnější, ale přišla pobytu venku na chuť. Proč chodí na dvůr jen na vodítku, proč nemůže být venku? Nemáte vhodné podmínky? Pokud ne, neměli jste jí to vůbec ukazovat. To tahání koček ven na vodítkách nechápu vůbec, brát ji ven a pak nebrat nechápe nejspíš ani ona. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 22.05.2024, 13:21:58 xxx.xxx.86.38

No Kanada…🙄 Prohrát v přesilovce snad umíme jen my🙄 Já nejsem ten fanda, co fandí nadšeně když vyhráváme, ale i když prohráváme. To těžce brblu a kritizuju😎 A tohle tuším bude totéž v bledě modré, nemám na to nerva, jen si to představím😉 Slováky právě nechci, nechci bratrovražedný boj, nikdy🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 22.05.2024, 11:00:47 xxx.xxx.86.38

Mloka jsem viděla tady u nás pod horama jednou, ale živého ne, přejelo ho auto👎 Jo, nevím jestli jsem to psala, ale přejeli nám před barákem Žofinku-matku😢 Užovku. U nás jsem ji nevidela dlouho, možná jsme se prostě jen nepotkaly. Mívali jsme bábu, ta měla kolem metru, metru dvaceti, byla prostě velká a tlustá, bydlela v kompostu. Pak tahle matka, ta měla kolem 60-70cm. A pak ty nudle, 20-40cm.

Včera jsme se s doktorkou blbě domluvili, teda zapomněla mi říct, že veze syna na tréning, tak přijede pozděj a já zrovna jela spíš, v přestávce hokeje. Takže jsme pak s Viktínem čekali půl hodiny v autě🙄 Takže byl už přednasraný a dělal cirkus. Ale zvládli sme to. Vetka říkala, že to bude asi horší a horší, jak mu bude líp. Ještě musíme vydržet píchat týden🙄

Zapomněla jsem úplně reagovat na Nikču onehdá, že pak a pak jsem to zazdila. Niki, dala jsi tu fotopast k zahrádce? Jsem zvědavá😉

A špagety carbonara mám ráda, Tom moc ne. Takže jsi mi úžas poradila dnešní oběd😀👍 Tom je na cestách, přijede až zítra, takže si je můžu klííííďo udělat😜

Jani Fíkovnice, samozřejmě na tebe myslím a nepochybuju…to dáš👍

Bobi, jak si na tom, nepíšeš, jak pokračuje rekonvalescence, kam až jsi doskákala? (a tuším se nevrátila😜)

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 22.05.2024, 10:46:51 xxx.xxx.86.38

Já se sem jen vprdnu s poznámkou. Konzervu recovery sme dostali na veterině, že kdyby už Vikťík nepapal nic, jde to jde protlacit stříkackou. Vikťík papá, takže jsem mu ji nabídnula do misky - ani omylem. Co je paštikoidní, naše kočky prostě nežerou. Ani jedna z těch 4, co jsme měli, máme.

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 21.05.2024, 14:44:06 xxx.xxx.86.6

Abych pravdu řekla, nevzpomenu si už, ale vzhledem k tomu, že náš fabrikový doktor byl zároveň gynekolog, nám se to překrývalo. Ale se mi vybavuje, že v těch 18 se půlka holek bála, aby nebyla v tom, protože by je nevzali. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 21.05.2024, 14:39:43 xxx.xxx.86.6
Fikovnice:

Milé dámy (asi hlavně milá Buggyro, ale i ostatní).

Zítra jdu na vstupní lékařs. prohlídku, a bojím se, bojím. Záleží, zda dostanu štempl…

Pokud ano, tak nástup “jinam” se blíží.

Jak zde všichni víte, miluji svoji dosavadní práci, ale děly a dějí se tam opravdu nedobré věci. Proto tento krok. Zatím stále nic nepovažuji za jisté. Ale cítila jsem potřebu sem napsat, že jsem vnímala a vnímám podporu zde od vás na CHZ!🌹


Jani já myslela, že tohle už se ani nedělá😲 A když nastupuje někdo v našich letech, tak to přece nebude jak u dvacetiletého, ty parametry. S tím musí zřejmě počítat. No hlavně musíš poskakovat jak mladice ne, že se tam dobelháš😏 Na prvním dojmu záleží, doktora ošálíš svou energií😜

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 21.05.2024, 08:59:58 xxx.xxx.86.6

Holky, mě se dělá blbě jen když to čtu. Ne, nekoukla bych ani omylem, u válečného koně jsem přepínala už u upoutávek. Třeba taky u nějakého Grizlyho…tušila jsem, že hezké to nebude. 

Svatá jsem chtěla kouknout, ale čekala jsem na Toma, že si to teda pustíme pozděj. On dělal na compu věci do práce, tak jsem šla veslovat a pak už bylo tolik hodin a tak jsem byla hotová, že bych to nedala. Včera koukal na tiki-taka, ale to si musím pustit do sluchátek. No a dneska už nebude, jede na cesty zase na tři dny😟 Tak až snad pak si to pustíme, takže ne, že mi to tady vykecáte😛

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 20.05.2024, 10:16:46 xxx.xxx.90.145

Bony a klid bavily…tehdy. Od té doby jsem je neviděla a asi už by to bylo jiné. Zelenou míli jsem nekoukala nikdy a ani nikdy nebudu. Na seriály v telce nekoukám žádné, krom amerických: dva a pul chlapa, průměrňákovi, mash, dvě socky…už si ani na všechno nevzpomenu, viděla jsem to x krát a občas náhodně některý díl zkouknu, když zrovna u telky sedím. Nové české komedie…pokusy o ně…ztráta času. Nevím, jestli vůbec mě někdy některá bavila. Zlaté vysmívané Kameňáky(myslím, že jsem je nikdy ani neviděla😉) Co neomrzí jsou filmy pro pamětníky, to je prostě neocenitelná kvalita👍 Můžu vidět 1000x

U nás: od rána tu byli oknaři, dolepili zbývající lišty. Za chvíli přijedou elektrikáři ještě. Tom je doma, takže já můžu ven. Jo ráno mě ,,vzbudila" bouřka. Někde byla, tu spadly 2mm, hlášeno bylo 8😕 Přestalo ve chvíli, kdy přijeli ti oknaři. Už svítí slunko. 

Vitínkovi se včera nějak blbě píchnulo😟 Ječel, kousal naštvaně kolem sebe. Večer, jak jsem ho chtěla přenést na papání na stůl, ta zakřičel. dneska mu to bude muset dát o hodně jinam, aby se ho ani nedotknula v tom včerejším místě, jinak to nezvládnem. Je to zase horší a horší, protože je asi dopíchaný😢 Ještě 9dní🙄 Ale jinak je v pohodě, veselej, začíná zlobit Gucci. 

Á…zapomněla jsem. Bobi, já jsem včera šla vyčistit ve sprcháči odpad, protože mi špatně odtékala voda(vlasy…) Je tam dost blbě, na těsno udělaný. Spěchala jsem, nešlo mi vrátit pořádně těsnění, tak jsem ho tam jen tak strčila hala bala. Ráno přijdu a tam smrad z kanálu jak v Cařihradu🙄 Honem jsem to alespoň spláchla a vlastně teď, než vyrazím ven, to musím udělat pořádně🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.05.2024, 11:49:21 xxx.xxx.90.145

Fíha Orionko, tak to s těma obrazama…to teda bylo něco😠 No nevím, ale že bych nezvedla telefon, nebo pár dní nečekala, jestli nezavoláte, co s nima? 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.05.2024, 11:44:33 xxx.xxx.90.145
Bobca:

Jinak mám v plánu dnes obalit nohu strečovkou a vlézt nějakým způsobem do sprchy..30cm vysoký sokl..tam jakž takž,ale ven? no uvidím😎


Ha, ha, já četla ,,obalit nohu strečovkou" a hned mi naskočilo: no teda ta Bobča má teďka starosti…hubnout nohy😛 Koupání mě vůbec nenapadlo! Už mi to hubnutí leze na mozek🙄

Sago, Márty, určo už jste někdy psala, za měsíc se budu ptát sakra znova😔No jasně, ale jelikož mi hubnutí leze na mozek, tak vyšisování od sluníčka mě vůbec nenapadlo. Mám světlé vlasy, takže taky si říkám, že v létě mi ještě hezky vyšisujou, nemusím odbarvovat😉 Úplně tmavé jsem ale nikdy neřešila. Ten černo rezavý je taky krásný, právě ty kroužky kolem očiček je dělají tak hezkýma👍 

Hlásím, že Viktínka ráno zase bobek(úplně bobek to není, ale ani louže) A hlavně: když jsme snídali, lítal po jídelně a obýváku, řádil jak černá ruka, drápal koberce a tvářil se jak pako. Tom říká: boha, už má zase ten šílený výraz, už mu to nepíchejte, nebo nás sežere😜 Ještě máme píchat 10dní🙄 Je mi líto obou, Viktína i vetky, kterou denně doma po šichtě ještě prudíme🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 18.05.2024, 20:58:03 xxx.xxx.90.145
Saga:

Nejen pro Bobču malé chovatelské okénko 🙂

Králíci mrazáci :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jééé, takovéto králíčky jsme měli u dědy ke konci chovu taky. Říkali jsme jim veverušky😉 Děda je s někým vyměnil, my jsme měli vždycky české strakáče, či jak se to plemeno černobílé jmenuje😀

Hele a Macík(jak se vlastně jmenuje? ) já tam vidím teda i hnědou😉

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 18.05.2024, 20:52:09 xxx.xxx.90.145

Niki a jak jste vlastně věděli, že Čikita s mrouskáním bude mít teďka pauzu, to třeba trvá vždycky (střelím od boku) 14dní? Ani na jedné Gucci jsem nic nepoznala, asi jak byly venku, otravovaly cizí kocoury😜

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 18.05.2024, 20:46:43 xxx.xxx.90.145

Několik let na filmy se zvířaty zásadně nekoukám. Nevím od kdy myslím, že od doby, kdy nám umřel Berry. I kdyby mi stokrát někdo říkal, že je to jen komedie, i v ní bývají i smutné momenty, které se sice vykompenzují, v dobré obrátí, ale nechci to prostě vidět. 

Dneska Viktín u vetky celkem dobrý, dopoledne bobek, taky už celkem dobrý🙂 Co mažeme dvakrát denně ty dásně, už zase papá masečko v pohodě. Dneska jsem Tomovi nadnesla, že to Řecko prostě řešit nepůjde. Můžeme odjet až začátkem srpna, až bude mít Viktín ukončenou léčbu. Tom má teďka tak velké starosti s kontrolama v práci a s Festem, že se nad tím zatím moc nepozastavil, on si prostě myslí, že se to nějak udělá, ale neudělá, takže jsem mu to nadhodila, ať vrátí či přebookuje letenky. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 18.05.2024, 10:42:56 xxx.xxx.90.145

Raduš(ta mě akorát někdy svým strachem,že nenapíšu,jestli se něco nestalo, opravdu štve)prostě opravdu mám rozlítáno,zase jsem akční-což je dobře,a nevzpomenu si kolikrát,že bych se měla ozvat,že nějaké “víčko” existuje

No nezabili  by ste ji?😛 Tak člověk má o ni starost, když je sama, aby tam někde tři dny nesmrděla a ona ještě frfle😎 Jak se říká: tak svět oplácí..😏

U nás dneska už slunko, ráno bylo trochu zataženo. Jak zasvítí, hned je 16st, když jsem šlapala bylo 13. Jedna známá vedle ve vesnici kopčila brambory, že honem, dokud je to trochu vlhké a jde to. Ale brblala, že moc mokré to teda není. Zase je tam nějaký déšť za pár dní…a pravděpodobně zase houby🙄

Tuším jsem včera nepsala: Viktěnku to včera zase nějak bolelo, asi jak už to má dopíchané, i když strany vetka střídá, mám dojem, že na té levé má většinou problém🙄Musela nadvakrát, vyškubnul se👎 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 18.05.2024, 07:43:49 xxx.xxx.90.145

Jani, stačí tam přece zavolat a oni ti ji do příště nechají na recepci. Nenecháváme v hotelu nic, ale jednou Tom zapomněl nabíječku v Praze, kde jsme vlastně také stálí hosté už pár let. 

Kam zavoláš kvůli kocourovi nevím😛 Leonek taky přeznačkoval barák a cizí auto v garáži, když Tom odletěl na týden na služebku. Nevím jestli je to naschvál, spíš bych to nazvala stres ze změny. 

Bobi, jak ti pokračuje rekonvalescence, už umíš s berlema salto?🤪

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 17.05.2024, 14:50:15 xxx.xxx.90.145

Ronjo nejsem si jistá, špičáky jsou trošku dožluta, ale jinak si myslím, že vypadají zuby dobře, zbytek má hezky bílý, žádné povlaky, fleky, krom těch dásní má zuby jak perličky bych řekla. Nad každým horním špičákem má úplně na dásni červený flek. Kolem ostatních zoubků má červenou linku, prostě něco jako jako reklamy: krvácí vám dásně? bych řekla. Ale veterinářka mi říkala, že tohle je taky jeden z hlavních příznaků FIP. Tak jsem si asi trochu naivně myslela, že jak se začne viditelně lepšit(a lepší)že to mávnutím kouzelného proutku zmizí. No…zatím nemizí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 17.05.2024, 13:26:51 xxx.xxx.90.145

U nás už zase svítí slunko☹️ 14st, přes okno idyla, venku fučí a je zima. Jdu dokrájet Viktěnovi maska. Doteď jsem si zašívala koženkové pouzdro na mobil, kterému prdlo poutko a podprdu, ze které mě vylezla kostice. Je hnusně vytahaná, dvakrát přešívaná, aby seděla áno, jsem socka co nemá na novou podprdu😛 Jenže je moje nejoblíbenější na běžné nošení, do zahrady. Podprda z Tesca za pár šupů, nová byla hezká a hlavně, na rozdíl i těch nejdražších, mi krásně seděla👍Mezitím už jsem si koupila a zase vyhodila x dalších, po pár nošeních se vždycky objevil nějaký problém. Tam mě tlačil šev, tam mi prsa vypadávala v předklonu horem atd. Nemůžu se s ní rozloučit za tu dobrou službu😉

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 17.05.2024, 11:57:01 xxx.xxx.90.145

Jednou hryzce ulovil Woruška. Teď tu řádí už několik let další a nevím proč kočky, respective Gucci, Viktík žádný lovec nikdy nebyl, Gucci ho naprosto ignoruje. Podrývá mi ve skleníku, vloni podryl venku několik rajčat, ukazovala jsem ho tomu Mackovi, co se u nás živí a ten taky nic. Potkany kočky chytají, ale tohle jim snad nevoní jak myš, nebo nevím, ale naprosto ho ignorujou. Hraboše jsem neviděla už několik let, nebo možná nějaký jeden dva kusy, co nestály za řeč. Nejsou tu lány polí, kočky vysedávají na loukách a políčkách, káňata, zřejmě i ta liška…hraboši tu nejsou. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 17.05.2024, 10:50:09 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.05.2024, 08:12:22

😜 a já že se příspěvky ztrácí hlavně mě. To je pak fakt na šlak trefení, protože moje příspěvky jsou taky sáhodlouhé a o všem(a o ničem😉) 

Aha, poník, no netipla bych, díky za vysvětlení👍

Boha řeknu vám, že to, co si navymýšlíte, že budete všechno dělat, je práce pro tři lidi. Vím, že občas nějací vypomůžou, ale je to hodně. 

Přerostlá kopyta mi připomněla včera koňačku: šla bych ta rajčata posadit hned, ale malý má zítra ve škole besídku a zase bych měla hlínu za nehtama…Jsem se koukla na svoje, které mám ohoblované a ulámané až na maso…tak to nehrozí😎

V sedum začalo pršet, než jsem v půl deváté vyšla už jen kapalo, takže původně zrušená obchůzka nakonec byla. Ráno bylo nahlášených ještě 12mm, nakonec je 8. Tom teda tvrdí, že ještě dnes pršet má. Nevěřím, nějak už nemá z čeho😕

Na slimáky mám ferramol(fosforečnan železitý) je to eko, ale myslím, že až tak to nežerou jako ten molucid. Ale zase nezůstávají oslizlí ležet všude kolem, zmizí(zalezou a chcípnou)

Tak to nepapání masa, budou ty dásně. Což je ta lepší varianta, i když Viktěnku to bolí. Od doby injekcí jsem mu je nemazala, protože začal to masko futrovat, tak jsem si říkala, že mu to zřejmě dobře působí i na tohle. Včera jak maso vzal do huby a zase vyplivnul, jsem se teda dost vyděsila, ale hned jsem mu je šla namazat, kolem horních špičáků zase úplně rudé fleky. Za hodinu jsem mu šla krájet maso do mražáku a doběhnul, že chce. Říkala jsem si, že tak to bylo i předtím a nesnědl ho. A ne, najednou snědl všechno, že strašný hlad. Takže se vrátím k mazání 2x denně. Boban v nedohlednu. 

Asi jsem psala, že chodí ježura. Teď přijdu z obchůzky a ježura v misce. Nemáš ty náhodou chrnět?? Nasypala jsem jí granulky, máme malé. Je samé klíště. Vetky, co jí na to dát, asi by bylo nejlepší pipetu, to by snad ani nezachytila, že jí to teče na záda, je už na nás celkem zvyklá. A to mi ještě připomnělo: ptala jsem se koňačky, jestli ještě mají na pastvině lišku a prý ano, že ji vidí odbíhat, tu z naší strany, tu z opačné do vesnice. Říkala jsem jí, že jsem právě myslela, že už ani není, protože kompost rozhrabaný nebývá. Aha, asi jsem ji teď zrovna taky už delší dobu neviděla. Ona má asi liščata, to nějakou dobu nevylézá. Ona si tam nanosí zásoby, nebo co vlastně třeba těch 14dné žere?

Jo Bobi, ze sluníčkové optimistky jsem se změnila ve vystrašenou pesimistku, to máš pravdu🙄 Vím o tom, snažím se to zase zvrátit, ale děje se nějak moc hnusných věcí pořád, jde mi to ztuha teda👎