Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.06.2024, 22:01:59 xxx.xxx.90.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.06.2024, 17:57:34

Jako…., že je znáte, víte kdo, někdo místní, když na kole? Si myslím, že u nás by daleko nedojel, někdo by si ho podal. 

Ronjo, třeba u nás žádná policie není, nejbližší ve městě 17km. Prostě vesnice, musíme si poradit sami. Troufnu si říct, že tu jsou lidi všímaví, nejsou lhostejní k tomu, co se děje u sousedů atd. Kdysi ve vsi někoho vykradli, ale chytli je do dvou dnů, protože si lidi všimnuli auta se slovenskou značkou, nikdo místní. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.06.2024, 21:34:18 xxx.xxx.90.48

Ponožky?!?😲 Kecala bych, kdybych napsala nikdy, protože je musím mít ráno do sportovních bot, by mě brutálně odraly(odraly už dvakrát)  ale normálně jsem na sobě ponožky neměla někdy od jara, určitě minimálně dva měsíce. Nesnesu absolutně teplo na nohy, takže si je nedám ani v době, kdy už bych je normálně měla mít😉

Ronjo, dnes jsem to zrovna říkala muži. Nevím, jak to léto přežiju, musím odjet někam, kde je maximálně 25st😛 Já tady budu na horko frflat až do podzimu.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.06.2024, 19:43:53 xxx.xxx.90.48

Bodlinka👍 měli jsme to podobně😛

Sago, dělá se mi mdlo jen z toho výčtu činností a hlavně z té představy v tom horku. Pro mě bylo peklo ranní obchůzka, popadala jsem dech cca dvě hodiny po ještě. Pak už jsem nevytáhnula paty z baráku, utrpení bylo i přejít do auta, klimatizovaného, když jsme jeli ke tchánům na oběd. Slunko už konečně zalézá za obzor tak je šance, že zaleju skleník a vynesu zbytky na kompost. Měla bych si pořídit novou čelovku, protože to vypadá, že letos v létě budou jen noční směny😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.06.2024, 11:45:11 xxx.xxx.90.48

Jadran ať zůstane v Chorvatsku prosím…tu je 30.8st🙄 Ráno jsem na okruhu málem zdechnula nevím, jak dál, tohle nezvládnu. Šla bych dřív, ale vzbudit Toma o dvě hodiny mě zabije😎 Asi si celou kosmetiku budu muset přestěhovat do své koupelny😏 Záhada sedraného zadku vyřešena🙄 Vím, nepsala jsem. Měla jsem před pár týdny takový jako strup na zadku, od kostrče mezi půlky, přes 5cm se to táhnulo, taková čára. Myslela jsem, že jsem si na něco dřepnula, zavadila o nějakou haluz v zápalu boje s květenou. Většinou ani nevím a úrazy objevím až ve sprše. No muž se nad tím neustále pozastavoval, strašilo mu to v hlavě😉 Po pár dní pauze jsem veslovala a vlezu do sprchy. Jako by mi po zadku někdo přejel žiletkou, když jsem si tam pustila vodu. Zjistila jsem, že to je spálenina od toho sedátka! Ani moc nevím jak a proč, ale prostě je. Včera jsem si vzala místo šortek plavkový spodek a vrazila si mezi půlky papírový kapesník, vložku nemám. Moc to nepomohlo, dneska ráno jsem to pořádně na obchlůce cítila👎 Asi si budu muset(kolo nemaje😜) pořídit ty vypolstrované cyklistické kraťasy!

Niki, včera jsem sledovala na zahájení karlovarského festivalu nějaké studentky ve stanovém městečku a říkala si, když nepíšeš, jestli ty tam taky náhodou nejsi😉 Jo, jo, radši se běž koupat, nebo se taky upečeš…u toho sena určitě🙄 Nepřeválcujte čivinku!

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.06.2024, 18:00:12 xxx.xxx.90.48

Ha, ha asi jako Bobča😛 Já si to teda neuklikávám kozama, ale tím dotykovým kurzorem🙄Bobi, bouli pod kolenem měla mamka asi rok, když spadla s kaprem z kola😏 Ono se to i nějak jmenuje, ale nevzpomenu si. Pak to nějak zmiznulo, samo. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.06.2024, 17:56:46 xxx.xxx.90.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 28.06.2024, 16:28:43

Omlouvám se, ano spletla. Původně jsem psala 7m, pak jsem uvažovala, že tolik mít nemůže a opravila to na 5. Kde sem tam vzala tu jedničku nevím, pořád se tu uklikávám🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.06.2024, 15:26:09 xxx.xxx.90.48

Koukám, že jsme si dneska vybraly samé veskrze ,,příjemné"🙄činnosti. Já jedu do zásilkovny, tak se zastavím u mamky hodit Mandy na uvaření králičí kosti, které už mi tři dny smrdí v lednici😎 Mamku jsem potkala u Pekárny, jak jede teprve na kole ze hřbitova. Hlavně, že mi tvrdila, že teď tam tak k poledni už nejezdí. Jenže prý zaspala, tak nestíhala. A hned: jedeš na ty meruňky? Ne, však jsi říkala, že je vítr omlátil, tak až někdy, až dozrajou další. Už dozrály, ráno jsem jich rozpláclých nasbírala zase kýbl, musíme dát žebřík a obrat to. Brácha má žebřík 11m, meruňka cca 15m. Klepala jsem se na předposlední šprušli a doufala, že se žebřík nesloží, jak se nám to právě kdysi stalo u třešně - to je hrozný patent🙄 Mamka ho držela, ať nesletí do stran. Povedlo se nám obrat ten velký kbelík od fasádních barev, cca 20litrový. Šla to zavařit, konečně snad budu mít na buchty i já (už jsem neměla tři roky, co nebyly, nebo si je obrala teta) Onehdá na hotelu jsem si vzala meruňku k snídani a to byl teda hnus, kdybych zavřela oči nemám šanci poznat, že jím meruňku. Tahle po dědovi, má meruňky naprosto skvostné chuti, bohužel, každý rok odejde jedna větev, už má jen dvě velké😢 Taky má asi 60let, byla tam odjakživa, když jsem se narodila, už byla velká, je na fotkách. Málem jsem se tam upekla. Jedu konečně domů zbrocená potem a u mlýna, cca 500m od nás šlape paní, cca 70let, s velkou krabicí ze zásilkovny, sotva se vleče. Neznala jsem ji. Stálo tam auto, myslela jsem, že čeká na ni. Zastavila jsem za zatáčkou a čekala, jestli vyjde. Vyšla. Tak jsem na ni počkala. ,,Dobrý den, kam vy s tou krabicí šlapete?" Vedle do vsi(to je cca 2km ještě, kilometr už ušla ze zásilkovny) ,,Já vás hodím, pojďte nasedněte" Ježíš, to ste hodná, trochu jsem to s tou krabicí v tom horku podcenila… Vystupuje pak u sámošky:  a jak se vám odvděčím? ,,Nijak, stačí když si řeknete, že jsem udělala dobrý skutek, třeba se mi to někdy vrátí"😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.06.2024, 11:05:13 xxx.xxx.90.48

U nás se neochladilo, jen vedro a vedro👎 (takhle budu brblat celé léto…se připravte😛) Vstanu - horko, sejdu dolů a nějaký dement zase něco pálí, takže jak jsou dole na noc ventilačky, aby se ochadilo, tak má vyuzený celý barák😈 Na teploměru 22st a ještě zadýmeno všude kolem👎 Teď je 27 a dle předpovědi bude jen hůř😟 Večer to bylo super škoda, že není bez toho slunka delší. Ostříhala jsem ty dvě tisové obr koule a trochu pokrátila vistárii ve vchodu - už se tam nedalo pořádně projít😏 Vchod jsem ještě pozametala, kolem koulí se ohodlávám teď, no na to slunko se mi nechce👎 Jasně jdu, než to bude ještě horší, musela jsem čekat dát tablety Viktínovi. Kočky jsou na tom stejně, neví kam se vrazit, venku je hnus, no tu o nic lepší🙄

Ronjo, u nás by vám brambory neuhnily, ani kdyby jste té trávy dala tunu😜 Po předevčírem bouřce, je konečně mokro i v nich🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.06.2024, 17:59:03 xxx.xxx.90.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.06.2024, 17:25:09

Nevím, co jsou pro vás konkrétně blbosti, ale tak jako všichni ostatní: auta, zahradní techniku atd. V naší ulici máme dvorky bez plotů, co vím a chodím k sousedům ve staré zástavbě, málokdo zamyká branky. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.06.2024, 17:11:28 xxx.xxx.90.48

Doron, co znamená ,,v ulici krade"? Co jako krade? U nás nic takového neznám, taky si lidi všímají, nemyslím si, že by šlo jen tak něco krást.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.06.2024, 16:55:39 xxx.xxx.90.48

Ač nikdy syrové maso nežral, teď ho při životě u FIPky udrželo syrové maso. Teď už mu otrnulo, je prakticky zdravý a začíná vymýšlet, že tohle dneska nechce, že chtěl vlastně jiné maso atd. No…jelikož po těžké nemoci, tak mu panička dá, co mu na očích vidí (ne, že by to někdy bylo jinak😉)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.06.2024, 10:52:54 xxx.xxx.90.48

Buggyro, s těma fotkama nohy mě chcete zabít? 😲

Zelenina lepší👍 Ráno zataženo dusno jak v pekle. Teď dokonce mrholí, trošku se mi zdá, že  příjemněj, 23st.

Proč myslíte, že melounek zaschne, mně se zdá normální. Cuketky mám o něco větší, už jsem předevčírem utrhla jednu do těstovin. A je jich tam milion, až povyrostou všechny nevím, co s nima budu dělat😉 Sadívala jsem 3 zelené a 3 žluté. Už sadím jen po dvou, ale když zaplodí všechny naráz, je to taky moc. Okurky, papriky, rajčtata už trhám. Jo, měla jsem vyfotit tety rajčata, ale byla jsem tak rozhozená tou Salkou, že mě to ani nenapadlo. Má rajčata taky jen v kýblíkách, protože nemá na ně pozemek. Pod přesahem střechy, na dvorku, snad 30ks říkala. Jak vojáky, jedno jak druhé, normálně jak když se člověk koukne na fotky nějakého velkopěstitele. Krásné, velké, tmavě zelené silné sazenice, vijany taky jeden jak druhý😲👍 Nechápu, jak to dokáže?!?😎 Na maliny jsem pozvala sousedku, ať si obere, já už mám v mrazáku, marmeládu, buchtu teď jíme už druhou. Včera volala večer po té bouřce mamka, že meruňky už obírat nemusím, jsou na zemi🙄 Teda co bylo zralé pošvácalo a rozmlátilo se o zem, je vysoká. Ještě tam zůstaly nějaké zelené. Má tuto starou, co už skomírá, zůstala jí jen jedna velká větev. Pod ní je mladá, ale ta zmrznula. 

Ronjo, co jsem kopala skoré brambory, na to, že jsem je sadila do betonu a stejně tak je z nich dolovala(nešly tam vůbec zapíchnout rycí vidle👎) narostené byly velké, ale je tam málo nasazených v dolci. Zdá se mi, že jsem to u té odrůdy i četla. Jeden dolec byl totálně sežraný od slimáků, brambory jak ementál. Vzhledem k tomu, že i natě jsou v některých místech ožrané, budou tak nejspíš vypadat i ostatní brambory - snad ne všechny🙄 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.06.2024, 23:12:24 xxx.xxx.90.48

Tak Jani, máme po srandě👎 My teda budem fandit Slovákům, bratránek nám posílal video ze stadionu, je s kámošema. Na nás byli teď ve fanzoně, nepomohlo🙄 Víc to komentovat nebudu, musela bych být hodně sprostá…Ještě, že začíná Wimbledon😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.06.2024, 18:40:10 xxx.xxx.90.48

Nás trefila bouřka! Ne teda snad přímo nás, ale nás neobešla, takže máme zatím napršeno 21mm a ještě trochu prská👍 Jsem šťastná jak blecha, nemusím pořád dokola zalévat zahrádku(zeleninu)😀 Tom je šťastný o poznání méně, domluvil si po týdnu tenis😏 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.06.2024, 11:10:26 xxx.xxx.90.48

Jo, jo, jenže ona ji fakt rozsekala🙄 je šitá na 5 místech😟 

Jani a nemají vždycky v pondělí sanitární den, tedy vypouštění a čištění bazénu? Vím, že někde jsme to taky zažili. 

U nás šel ráno mrak, dokonce bouřky. Problém byl v tom, že se roztrhnul, vpravo, vlevo a my sme byli ta díra uprostřed. Jo sprchlo, 2mm, už jsem jak u Bobči, zmoklo mi prádlo😉 Včera jsem ho honem dala přeprat, aby uschnulo do večera, protože na dnes přepršku hlásili. Jenže jsem po obědě usnula, na prádlo v pračce úplně zapomněla a to ho většinou Tom pověsí. Hmm, našla jsem ho někdy kolem 20h a už neuschnulo. Ráno před deštěm jsem ho letěla posbírat, jenže suché nebylo, takže visí, zmoklo a teď už na něj svítí slunko tak doufám, že do dalšího deště uschne, protože pršet má údajně zase zítra ráno.

Bobeš ty jako, že když jsi si to tak pěkně natrénovala, půjdeš i s tím druhým kolenem?😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.06.2024, 09:08:34 xxx.xxx.90.48

Kontejner…je myšleno taková ta kostka se třema (dvěma, čtyřma…) zamykacíma šuplíkama pod psacím stolem, ne? 

Já včera měla sepsáno a hezky se mi to smazalóó👎 Jiřinka…měla jsem mnohem horší pacoše, hlavička na stranu, krev u zobáčku…a přežili😟 Pokud neumře do pár sekund, max minut po ráně do okna, přežije. Vůbec nechápu, co se jí mohlo stát😢

My tady nic jako hrášek na poli nemáme, ale kdybych ho měla někde vedle, asi bych neodolala, trochu si zobnout😊Samozřejmě by mě nanapadlo trhat si na doma, do tašky. Jak píše Dája, někdy neodolám utrhnout si kousek kytky, která mě zaujme, pokud je možnost, tak si vyptám. Třeba v prodejně nebo v restauraci, kde ji mají jako výzdobu a hlavně jí ulomený lísteček, nebo odkopek neublíží. Častěj ale jen sbírám semínka. Vedle ve vsi mají u hnojiště pár trsů růžových fialek. Nemyslím si, že je tam sadili, spíš se tam namnožili, jak je odněkud vyhodili. Už dva roky se odhodlávám jeden kousíček vypíchnout😊 Už je to tak 20let, co jsem lese našla krásnou orchidej, okrotici červenou. Ač jsem ten les tehdy měla prochozený každým centimetrem, ani botanik z CHKO mi nevěřil, že tam je, naštěstí jsem si tehdy ještě vzala klasický foťák a vyfotila mu ji. Pak jsem tam šla až za pár měsíců a byla tam těžba, orchidej nadobro v pr…Chodila jsem tam ještě několik let, jestli se znovu neobjeví, ale nenašla jsem. Nikdy jsem nic vzácného v lese nedloubala, ale tohle mě mrzí dodnes, že jsem si ji raděj nevykopala do zahrady. Teď mi tu rostou samy…jenže jen bílé, těch je tu všude kolem dost. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.06.2024, 19:22:15 xxx.xxx.90.48

Tak…křísím tady jiřinku - majzla do skla, našla jsem ji pod lehátkem. Chtěla odletět, spadla do rybníka, musela jsem ji vylovit podběrákem, málem se utopila. Hodinu byla pak v krabici, teď se snažila odletět, když přiletěly kamarádky nebo rodiče, jenže jí to ještě nejde, určitě má otřes mozku, spadla zase tady do trávy a leží😲 Musím ji hlídat, aby ji nenašla Gucci. Nevím, proč ji rodiče nepřiletí alespoň nakrmit, nemůže tam jen tak ležet nevím, kolik hodin. Jen jsem to odeslala, umřela😢 Zkusila odletět. Udělala ne moc povedené kolečko ve vzduchu a spadla do trávy, dvakrát po sobě. Podruhé zůstala ležet čekala jsem, že si ji někdo vyzvedne. Když se asi 10minut nehýbala a vlaštovky odletěly, šla jsem se na ni podívat a zjistila jsem, že má zavřená očička, je mrtvá😢 Musela si snad zlomit vaz, nebo prostě nevím, ale tady vypadala celkem normálně, seděla, koukala…

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.06.2024, 10:44:03 xxx.xxx.90.48

Můj švagr velké papouchy chová. Řev je to někdy fakt děsný a to bydlím 200m vzdušnou čarou od nich. Popravdě, sousedka bych být nechtěla👎 Ale jinak jsem velmi tolerantní vím, že je to zvíře a nedá se tomu víceméně zabránit, jen je prostě nedobrý nápad budovat takový chov v zástavbě. Na jeho obranu - jsou poslední barák. Mám jezero a nechtějte slyšet, co dokážou žáby. Nic s tím neuděláte, já je tam cíleně nechovám, přišly samy🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.06.2024, 10:35:46 xxx.xxx.90.48

Já to pořád ještě rozdýchávám😢 Je mi líto tety, tu to bude strašit v hlavě ještě dlouho😟 Teď přemýšlí nad tím, že kdyby ji to chytlo do krku, už by ji nezachránily. Sestřenka tam na druhý den našla ten useklý prst i s celým polštářkem. Když se nic nepotento, mají v pátek jet na stehy. 

Já jsem dneska šla na obchůzku po 4 dnech a prd pohybové stereotypy….normálně mi zase vůbec nešly nohy, jako by nevěděly jak. Ke všemu mě z nějakého mě neznámého důvodu, začalo pobolívat levé koleno. Kolena mě nikdy nebolela což je až divné, protože většina starších příbuzných má v pr.eli kolena či kyčle. Hlavně jsem nad tím dumala s hrůzou, že kdybych si něco zlomila, nebo mě znehybnila nějaká nemoc, tak jak bych to probůh rozchodila😲 když mám problém po 4 dnech?!?😕

Bobi, já jsem ptáčínka nějakého uklízela v zahradě onehdá, i když kočky jsem si říkala, že chrápou doma a ptáček mezitím odletí. A na Janě jsem otevřela v koupelně střešní okno a koukala do údolí a pode mnou, snad ani ne metr, po střeše popocházel konipásek a koukal na mě. Začala jsem na něj mluvit, koukala mu do očíčka: ahojky prcku, co ty tady poskakuješ, na střeše nic moc asi nenajdeš. A on místo toho, aby se leknul a utekl, přihopkal tak blízko, že bych na něja šáhnula, kdybych neměla ruce dole v koupelně a taky jsem ho nechtěla vylekat, když byl tak milounký🙂 Jo a Tom vlastně včera večer hlásil, že někde u kompostéru potkal hadici, velkou Žofku.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.06.2024, 07:42:20 xxx.xxx.90.48

Včera jsem to večer dávala, ale zase blbla wifina, se to nenačetlo. Zkusím znovu: 

Předesílám, že Gucci se objevila, v pořádku madam přišla k večeru. 

Pochopitelně, protože jsem čarodějnice, sem to přivolala👎 Jela jsem k tetě se zákusky z akce a vybrblat jim jak to, že se nedostavily. Prý nemohly. Rady, nám se stalo něco hrozného!😲😢 Nelezlo mi do hlavy co, když to mamka, která s nima mluví několikrát týdně neví. Teta mi jen řekla, že jí to nezvládala zavolat😟 Rozsekala feňulu křoviňákem!😢 Psi se honili v té vysoké trávě, sestřenka jí nastartovala křoviňák a psy si vzala k ovcím, jenže jí utekly zpátky, rozeběhly se vysokou trávou dolů ze svahu směrem k tetě, která už sekala kolem plotu. Bohužel ta jedna fenka jí obíhala ze špatné strany, navíc přiběhla ze zadu, teta ji neviděla. Usekla jí malíček z přední packy - to bylo to nejmenší. Zadní jí rozsekala, tu jí museli v kotníku amputovat. Stehno rozsekané skoro celé, rozsekaný konečník. Dál už ani nevím, nedokázala jsem to ani vyslechnout do konce. Je jí jedenáct, než ji přivezli na kliniku, což je skoro 30km, i když jí to veterinářka u nás poobvazovala jak se dalo, málem vykrvácela. Upadla do šoku, první ji museli stabilizovat, až pak operovat. Až jí to zrevidovali zjistili, co a jak moc má. Veterinář jim říkal, že není jisté, že to tělo zvládne, je to strašně moc. Zvládla to bába, je to už týden. Všude měla drény, museli jí to proplachovat, ob den převaz na klinice. Chodit na to zvládá, už dokáže trochu po dvoře, vyvenčit se. Má 14 kilo a z baráku mají těch pár schodů, jako většina, co má sklepy (my teda ne) Teta ji sama dolů nesnese, nahoru už vůbec, takže sestřenka musela taky odříct příští týden Chorvatsko. Teta je z toho naprosto zničená, i když za to nemohla, ona myslela, že psi už odešli…