Aktuálně: 3 974 inzerátů203 779 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

lesnizinka

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 16:07:10 xxx.xxx.93.160

Slepičky jedněch sousedů ve staré zástavbě, co jsou krajní domek, také od potoka sem tam vypochodují na cestu, ale nejsme žádná hlavní, ba ani ne silnice, prostě cesta k domkům, co byla před pár lety ještě polňačka. Takže se zatím nestalo, že by je někdo přejel, ostatně je tu třicítka…kterou nikdo nedodržuje, že áno😏

Ronjo, my jsme měli jet v sobotu do Skalice na vinobraní, nemůžem, jedem na tu oslavu, tak teta volala mojí mamce a svému dvojčeti, že to přeloží na neděli. Viděli ste předpověď? Zapomeňte na vinobraní! Prostě tři sestry to domlouvají, ani jedna neví, kde je sever😜 takže zachytit, že celý východ bude pod vodou není šance 😎 (i tak by si zřejmě myslely, že východ jsou Košice😛) 

Ještě jsem zapomněla ta rajčata. Naprostá většina je už zralá. když to sklidím, tak mi to rychle shnije, už jsem to párkrát zkusila. Vydrží chvíli v lednici, ale musela by být volně, ne nasypaná na hromadu do kastlíku. Něco seberu a zbytek se uvidí, nějak to dopadne. 

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 15:59:31 xxx.xxx.93.160

Buggyro ta křemelina se kupuje kde? (jo, jo, kouknu po ní) Asi jsem to viděla jen kdysi pro lidi, ale to je malé a drahé množství. Právě jsem četla, že ta hlína nestačí, že to musí být popel. Děda měl jedno popeliště pod starýma vratama, která byla opřená (a zboku chránila) metrové dříví. Polovina vrat ležela na něm, druhá byla zešika zboku a pod nima měly slepice popeliště. Druhé popeliště bylo v pilinách pod cirkulárkou, jen se do nich ještě taky házel popel. 

Jinak ano, slepice mají po humně tolik jamek, že mamka tam pak ztěžka zápasí se sekačkou, když je to samá díra. Se divím, že si tam dávno nezlomila kotník🙄

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 14:43:04 xxx.xxx.93.160

Jo, extrémní srážky….no kéž by. Doufám. Zatím je v předpovědi máme, i my, kupodivu. Jediné co je problém, že v sobotu jedem mimo na oslavu a nebudeme mít možnost tu případně nějak zasahovat, dělat protipovodňová opatření a hlídat kočky(ty se snad schovají do garáže) Těch předevčírem 22mm už není skoro poznat, kaluže, které po takovém dešti bývají v jednom místě týden, už tam skoro nejsou😟 Akorát to zřejmě dosrazí rajčata. Dneska jsem trhala na salát a polovina popraskaná. Čerstvě, tak jsem to jen vykrájela, ale deště zabijou asi už i rostliny. 

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 14:30:21 xxx.xxx.93.160

Nám to takhle na pár dní, ale tedy x krát do roka také vyhovuje. Nenervím tak, co kočky, delší bych si asi neužila, od pátého dne(vyzkoušeno) už jsem tak nervní, že jen myslím na to, kdy už pojedem a nikde nezastavit a co nejrychlej, kdyby sme se u toho měli zabít😏 jednou to bude nadýl, protože k moři na 4 dny nikdo nelítá, ale už teď se toho děsím, jen na to pomyslím. Můžete takové ty prodloužené víkendy, i když pracujete, ne? Třeba si vzít jeden den volno a jet na ty tři dny.  Alespoň. Už se musíme i odměňovat, za ta léta dřiny👍 Každý si říká: ,,až v důchodu na to bude čas" a přijde nemoc a ho.no👎 Můj taťka se ho ani nedožil. Strejda rok v důchodu a rakovina, konec. Obraťme list🙄

Se slepičkama nás vždycky parádně pobavíte😄 Hoďte nějaké foto zase👍 To mi připomnělo, že mamčiny slepice začaly pelichat, i míň nesou. Mám podezření na čmelíky, protože jsme to nikdy v životě neměli, ale děda se taky o kurník staral, dezinfikoval, líčil vápnem, mamka jen vyhrne a dá novou podestýlku, ale to nestačí. Taky jí celé léto říkám, že musí mít popeliště, ať od někoho vysomruje popel, ale nic, to budu muset asi zase udělat já🙄 Máte někdo zkušenosti s něčím 100% proti čmelíkům?  Koukala jsem, že je tu i vyhozené forum, tak se asi poohlédnu po tom, co doporučujou. 

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 14:11:32 xxx.xxx.93.160

Se omlouvám, ale divočák mi nepřijde jako maso pro lidi, tedy běžně se v marketu neprodává. Taky asi nejsem lidi😜 protože bych to v životě nejedla🙄 A ne, nedala bych to ani zvířectvu, ani omylem. 

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 11:24:47 xxx.xxx.93.160

Bobi, potřebovala bych garsonku😏 Mám to stejně. Teď jak jsem kvůli ježkovi vyklízela kus špajzu, tak to samé: tam nastrkané krabičky ,,na něco", tam hromady sušených kytek ,,na někdy", igelitky a sáčky už mají své místo. Posledně v Praze jsem si nakoupila v Bauhauzu, tak jsem včera na zeď našroubovala držák na prodlužky a háček na ruční vysavač. Protože to se tu taky akorát taky pořád někde povalovalo a zavazelo. 

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 11:14:28 xxx.xxx.93.160

Eliško teda😲 ještě, že jste si nic nezlomila🙄 Koukám, že u vás o úrazy není nouze, moc se nešetříte. Snad to nějak poopraví, aby jste se na tom nezabíjeli😎 

My jsme měli mezi vesnicema visutou lávku, kterou si tam udělali sousedé v ulici. Postupně chátrala, ti co tam byli, už ji neopravovali, už když jsem chodila se psy, chyběla tam prkna, byl problém, je po ní převést, ale nakonec to vždycky zvládnuli. Pak ji dorazila jedna velká voda a už ji strhnuli, už byla nebezpečná. Teď musíme chodit o ještě 300m až na most(mezi mosty je něco přes kilometr) U nás je ještě jedna lávka, která ale není pro auta, to je právě ten druhý ,,most", dělal ji tam kdysi statek, aby mohli do práce lidi, ale jak se rozpadne, tak už ji taky nikdo neopraví, statek už není a Obec ji ani nenatírá, nevyvaří praskliny👎 Pak už by sme museli dalších 600m na opravdový most🙄

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 10:55:15 xxx.xxx.93.160

Ha, ha já šla odpovídat Ronje, že jsem nad tím včera taky uvažovala, kde zmizela Saga a ona je tadýýýý👍 No právě jsem chtěla napsat, jestli jste vzpomínala nějakou dovolenou a já to zazdila. Takže to bylo last minute😉 My máme takové pořád, ale tak na dva, tři dny a jen já - muž pracovní😉 Naše úroda krom rajčat a okurek vydařená určitě není (včera zase slimejš sežral mladou cuketu, které taky melou z posledního) ale nám to vystačí, nemusím toho většinu na jaře zase vyhazovat. Co nemáme my, vzala jsem si od mamky( švestky na povidla a do mrazáku) hrušky jsem dostala od kámošky, jablka zase koupíme tady nedaleko v sadech. Ořechy budou taky od mamky. Vyměním jí je za lískáče, tahá se nás sice o ně asi 10(plch už ne😢) ale něco jsem vybojovala, i když to není ani polovina toho, co běžně, jak se to rozkřiknulo, strávníků je fakt hodně😏

lesnizinka
lesnizinka 11.09.2024, 10:36:04 xxx.xxx.93.160

Vepřové maso se doporučuje - nedoporučuje ze dvou důvodů. Je tučné a kočky, povětšinu kastrované po něm kynou😉 Za druhé kvůli smrtelné Aujezskyho chorobě prasat, která je přenosná na kočky - smrtelná a neléčitelná. U masa pro lidi či převařeného je to riziko minimální a co vím, větši kočkařů vepřovým krmí. 

lesnizinka
lesnizinka 10.09.2024, 19:33:17 xxx.xxx.93.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.09.2024, 18:09:12

Včera nakonec napršelo 22mm 👍 Teď jsem si uvědomila, že jsem večer usnula a zapomněla to napsat. Ledňáček k nám létá často. V potoce ještě zůstávalo pár tůněk, párek ledňáčků jsem denně sledovala na kamenech, ale nevím, jestli ještě nějaké ryby přežívaly, malé asi ano. A my v jezeře vodu i rybky máme, takže asi ví, kam zaletět, kdyby bylo zle😉 

lesnizinka
lesnizinka 10.09.2024, 16:42:46 xxx.xxx.93.160

Nějak si nemyslím, že by se alergie projevila zvracením. Není to spíš tak, že jí tyto dva druhy masa mnohem víc chutnají, tak je zhatlá, pořádně nekousá, přežere se? Přeci i kočkám se kupují protihltací misky ( já tedy tento problém nemám, naše kočky se v jídle nimrají)

Alergie se spíš projevuje jako svědění, pupínky, prostě červené fleky na kůži. 

lesnizinka
lesnizinka 10.09.2024, 10:17:23 xxx.xxx.93.160
Buggyra:

Vyražte, máte moji plnou morální podporu  😜


🤪

No s tím mozkem nevím🙄 Celý život jsem v pohybu. Dva roky chodím denně ty 3km ráno a pak tak nějak celý den. Dneska ráno jsem koukala, že jeden soused, co si tu koupil starý domek, tam zase něco předělává, onehdá zbořil nějaký kurník či co, už tam zase něco betonuje. Říkám si, že je děsně pracovitý, onehdá tam poskakoval s bouracím kladivem a už je tam základ. A za boha jsem si nemohla vzpomenout jak jinak se řekne ,,bourací kladivo" Kango, ne? Trvalo mi to asi 10minut usilovného přemýšlení než mi to cvaknulo, takže o vlivu na mozek trochu pochybuju😜

Dneska ráno jak jsem procházela halou, jsem si náhodou všimnula ledňáčka na džberu, byl částečně schovaný za lehátkem. Fotila jsem nenápadně zpoza rohu přes okno - je to plašan.  Když jsem si šla ráno na obchůzku balit tašku do garáže, málem jsem šlápnula dneska ne na plcha, ale na můru. Byla dost velká, schválně jsem tam dala kousek boty pro porovnání a ono to divně zkreslilo, že tak velká vůbec nevypadá. Ale byla, tak nějak jak martináč skoro. 

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 22:12:40 xxx.xxx.86.203

Souhlas Orionko, vysoké stáří👍 Nevím, co jsem chtěla napsat původně, když mi tam zůstalo to ,,hluboké"😏

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 22:11:01 xxx.xxx.86.203

Ty voe Bodlinko, to bych snad neurčila ani podle nějaké encyklopedie, většina mi tak nějak splývá. Respective rozeznám bílou od tmavé😜 Zrovna dneska ráno jedna plavala ve dřezu v misce, tam se topí snad výhradně ty světlé. Jinak jsem vysávala a vysála jsem nejmíň 5 mrtvých. Určitě tam byla jedna s těma očkama. Nahoře v ložnici jsou zase takové ty s hustým vzorkem😉

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 16:14:05 xxx.xxx.86.203

Klučina jen odbornou terminologií zopakoval běžné věci. Že se bez pohybu zpomaluje metabolizmus a ukládají se nadbytečné (nevyužité-nespálené) tuky mimo jiné do cév, to snad ví každý.  Akorát to spojil se sezením, protože se neřešilo ležení, ale je to totéž. Prostě lidé bez pohybu. A o zborcené páteři, špatném zakřivení, hrbech na zádech apod. nám říkali už na základce v tělocviku, ať makáme. O tom, že babča sice měla osteoporózu, ale pracovala na poli do 86, tak byla nasvalená a nic si nezlomila, jsem taky už psala v souvislosti s tím, že hýbat se je potřeba, že jsem měla doma zářný příklad v prarodičích, kteří těžce pracovali do hlubokého stáří.  

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 16:02:39 xxx.xxx.86.203
Fikovnice:

No, já na sez přešla…vždy jsem se posluchačům omluvila. Myslím, že jim to bylo šumák, jen já se cítila…jaksi divně a nepatřičně.


A jako proč? Jestli pedagog stojí, sedí či leží je naprosto šumák, jde přece o to, co z něj ,,padá". Studenti jsou dospělí lidé, tak snad nemají problém s handikepovaným profesorem.  Jani, adresu bych ti sehnala bez problémů, ale pán je mrtvý tak 20let, už tehdy byl starý. Bohužel😔

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 12:43:12 xxx.xxx.86.203

A já že Bobi, proč jsi si vzpomněla na moje veslování😛 Včera, jak jsem si uvědomila, že už nebudu každý den plavat kilometry, jsem se úplně zděsila😲 že budu muset naběhnout rovnou na veslování, žádné pauzírování, protože ne, že bych byla nějaká zhublá ( když jsem si stěžovala, že jsem prase, to bratránek výstižně popsal: veď vieš ako vyzerajů ty lamanžské plavkyně😜) ale se mi celkově hezky pod tím sádlíkem zpevnilo tělo, jak se říká, mám ho ,,jako skála"…hmmm, tak zase za rok😎za chvíli se to celé ,,rozblemcá"😏

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 12:36:24 xxx.xxx.86.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.09.2024, 12:28:25

Díky Reni👍 Na ,,živo"(bože😢) jsem ho nikdy neviděla, ale vylučovací metodou…co jiného😟

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 12:34:47 xxx.xxx.86.203

Čekala jsem, až mi vyschne špajzka, abych to tam mohla nastěhovat zpátky a pustila jsem si to video. Hmm, to je asi video pro dnešní mládež, která umí dělat na počítači věci, které už asi nepochopím😉 bohužel o normálním životě neví ani zbla. Ve videu není nic, co bych nevěděla a co by mě překvapilo. Přiznám se, že jsem to poposunovala, protože pro mě nuda. Ano, pro to se právě snažím hýbat, protože nejsem už mladá. Ty mladé, tlusté puberťáky jejich životní styl bohužel dožene. To už já tady nebudu a doufám, že jejich léčení, které začíná už ve třiceti, nikoli jako našich předků v 70, nás v 60, pak zaplatí jejich rodiče. 

lesnizinka
lesnizinka 09.09.2024, 12:15:51 xxx.xxx.86.203

Ráno to pršelo, tak jsem na obchůzku nešla. Šlapala jsem to na pásu ve sklepě. Teď nesu odpadky do garáže, vyjdu před vchod a od rohu garáže na mě kouká Macek - bezdomovec. Macku, chceš papat, že? Udělám krok ke garáži a málem šlápnu na tohle. Plch předpokládám. Málem mě kleplo, následně jsem ho ořvala😢 Asi ho přinesl, nebo Gucci. Zřejmě ho chytili na lískách. Ach jo😢

Obrázek