Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 07.06.2023, 11:00:04 xxx.xxx.12.199

A teď si uvědomuju, že Nikča u toho, jak nestíhá, nám zapomněla napsat info, jak spolu pokračují holky morčatové?!? Taky nestíhám, dneska sme měli stříhat ty ,,opony", zástěny, nebo jak to nazvat, abych to ušila. Jsou to veliké kusy, skoro 4m na výšku, 3x150cm sešít v jeden a to celé 4x. Zhora vyztužit keprovkou a zapravit a našít poutka. Dole jen lem. Musí to mít určitou délku, aby to nebylo moc dlouhé a nezadrhávalo se to na zemi tam, kde to být nemá a ne moc krátké, aby to zase neviselo jak záclona, takže  prý,,trochu na zem". Se bojím toho, že se neodhadne kolik je trochu a když to ustřihnem krátké, už to nejde napravit, když moc dlouhé, budu muset minimálně stříhat a znovu lemovat. A hraje se o čas. Jsem z toho pěkně na nerva. Zahrada stojí, nestíhám prostě, i když za včerejško jsem skoro dodělala jeden celý záhon...podstatné je to ,,skoro", protože mi to asi den ještě zabere. O tom, že takových záhonů je tam tak 15rolling-eyesani nemluvím. Bobi, ty v tom tedka jedeš ve velkém, nechceš přijet stříhat😉A vůbec, celé jsem ti to měla zadat😉Tom stříhat teda teď nemůže, takže uvažuju, že sjedu do Kaufu. Je tam akce: mléko, cola, bílinská...všechno, co zrovna potřebuju. Mamce včera doškubala ty spodní zuby, takže tuším, že mě pošle do pr...a nepojede. Já jsem původně dnes taky nechtěla, první den akce, budou tam všichni a nebude tam už nic👎Do zahrady taky nic, prská.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 06.06.2023, 10:26:04 xxx.xxx.12.199
kometa:

Ano, může. Chlap může mít vzácně i rakovinu prsu.


Ano a mluví se Bobiš o tom poslední dobou dost často, těch případů přibývá. I jsem četla článek od pána, který tak dopadl. Fakt blbé tohle👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 06.06.2023, 07:45:20 xxx.xxx.12.199

Není to o velikosti prsou, to máte pravdu, ale o velikosti prsní žlázy. Znám ženské, které mají nikterak malá prsa, ale mléko nikde. Bolí namáčknutí žláz, ne toho sádla kolemsmile

Jani když přijdeš do lékárny s propadlým e-receptem, už je ti k ničemu, to už ti neprodlouží. Prodlužuje se nejspíš, když tam přijdeš, položku nemají a musí se na ni čekat. Protože to není tvoje chyba. No a když přijdu i třeba poslední den jako Bobiš, nemusí mi to zase prodlužovat, že áno😉 Nevím, kolik lidí volá do lékárny na prodloužení receptu a jestli to vůbec po telefonu jde, protože jinak to ztrácí smysl.

Kočice ani včera nechtěli ven, protože bylo mokro a chladno. Nakonec šli až někdy ve 20h. A o půlnoci už byli nastoupení u dveří, že jdou chrnět do pracovny, protože venku to stojí z prdsunglasses Dneska je tak nějak polojasno, tedy sluníčko zatím nevylezlo a možná ani nevyleze, je pošmourno.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 05.06.2023, 11:38:50 xxx.xxx.7.72

U nás dnes mělo poprchat celý den...dopadlo to tak, že prskly 2mm nad ránem, je akorát zima a zataženo, toť vše👎

Niki u vás fakt vedro? Na koupání??hushed Vždyť my jsme k večeru skládali to seno, v teplákách a triku s dlouhým a normálně mi nijak teplo nebylo, foukal studený, Tom si dal i mikinu. Dneska zatím není ani 17st.

Ještě k tomu mamografu se vrátím v odpovědi Acher: já jsem v těch 20 o tom věděla houby, mamograf byl novinka, prostě..že rentgen, tak čeho se bát, bála jsem se předem jen výsledku. Že jsem tam omdlévala od bolesti a prsu jsem se nemohla několik měsíců pak chytit, to by mě předem vůbec nenapadlo rolling-eyes

Bobi, jsem ti chtěla napsat, ať už raděj nečumíš na ty detektivky, ale pak jsem se dočetlatongue návštěva hřbitova, duchařský příběh známé....ty si o ty blbiny prostě koleduješ😉 V tomto jsi stejná, jak moje mamka, taky jí nadávám, že kdyby nepřemýšlela nad kravinama, tak se jí to pak v hlavě v noci nemelesunglasses Ještě nevolala nevím, jestli nemá migrénu. Naproti přes silnici bydlí strejda. Je tu brácha s malým, mamka ho hlídá, zatím co brácha pracuje kolem domu, co je třeba. Malý jezdil na odrážedle od strejdy po chodníku z kopečku dolů k silnici, mamka ho tam brzdila. Už není tak malý, jsou mu 4. Dělal kroviny, zavíral u toho oči a mamka mu brblala, že naletí na obrubník a hodí tlamu, ať kouká na cestu. Ani to prý nestihnula dopověděthushed naletěl hned nahoře na obrubník vjezdu dolů do garáže, pod domem. Udělal salto přes a skončil na zádech dole v tom vjezdu. Mamka s řevem letěla nahoru za ním, naštěstí prý jen trochu bouchlé nad obočím, ani že moc neřval. Ale bráchovi se to bála povědět, jsem jí říkala, ať mu to raděj řekne, kdyby se s ním přece jen v noci dělo něco divného, aby věděl. Naštěstí jsou děcka gumová😉

 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.06.2023, 21:55:15 xxx.xxx.7.72

Ha, ha, jste mi nahrála: vaše prsa jsem nikdy neviděla😉myslela jsem to všeobecněsmile

Hele, mě se ti smajlíci zjevili až teďsunglassesA já, že o čem to ta Bobča mluvíangel

Tak seno sme odvozili, přišla jsem domů v půl deváté a ač jsem byla oblečená, byla mi celkem už zima👎Ještě jsem dosazovala hrášek, protože má zítra pršet, stříkala zkroucenou cibuli na květilku a šla jsem se za kurt kouknout, jak rostou na podzim vysazené dvě mandle a moruše. Myslela jsem, že mi je.nesmiling-devilSrnečky dostanou na řitsmiling-devilSem se na ně byla koukat na jaře a začínaly rašit, vypadaly OK. Teď koukám: hezké korunky mají, nacpala jsem je až k hrázi stromů a keřů vzadu, aby byly chráněné od severu a že jak porostou, tak to kolem postupně trochu osekám. Dole u místa roubování jí rašily lístečky, tak jsem je odrhla, zvednu hlavu výš a myslela jsem, že mě trefí: celý kmínek kolem dokola zhoblovanýpleadingJestli srnka nebo zajíc nevím, ale srnka by asi ožrala i tu korunku, takže spíš zajíc. Myslela jsem, že když si toho za zimu nevšimnuli, tak teď, když je všeho jídla hojnost, je to už nenapadne. Ho.nosmiling-devilTakže jediné, co ještě můžu zkusit...nechat růst minimálně na té jedné, co jsem očka nezdrhnula nové očko a zapěstovat nový kmínek, ten starý pak ustříhnout. Kuva já jsem nasr...takové měly už hezké korunky👎musel to udělat snad včera, lístečky ještě nevisely, neusychaly. Tak jsem tam já kráva teprve teď dala chráničky, no už si můžu tak akorát nasr....smiling-devilMoruše...ta dopadla ještě hůř, ukouslá úplně, ale nad roubováním je jeden pupen, tak snad se povede a taky obrašírolling-eyes

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.06.2023, 15:12:18 xxx.xxx.7.72

Šli mraky, takže sme lítali a hrabali seno do kopek, aby se případně dalo přikrýt. Teď koukáme na tenis a jdeme za chvilku obědvat, jen co upeču lososa. S tzaziky(máme už dvoje okurky hadovky) a zapečené brambory s koprem a smetanou☹️protože mi vyrostly dva řádky krásného kopru, tak ho musím zužitkovat (všechen asi těžkocheeky) Zřejmě vyhodím ten co ho mám ještě pytel v mrazáku a dám tam nový.  Dneska je tu zase celkem chladno, studený luft, 19st, zataženo, jen sem tam vykouklo sluníčko, teď už ani to ne. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 04.06.2023, 08:00:49 xxx.xxx.7.72

Reni, asi záleží na tom, kolik a jakových žláz tam ženská má. Já i mamka, v odstupu asi 20let. Ale mamka vůbec nevěděla, že jsem tam byla a co jsem tam zažila říkala, že myslela, že od bolesti umře. A to narozdíl ode mě rodila dvě děti, takže to srovnání měla. Takže to vyhodnotila, že větší bolest nikdy nezažila, že porod byl proti tomu procházka růžovou zahradou. Já jsem tam jako 20letá neměla skoro žádnou tukovou tkáň, jen ty ,,uzly", prsa mě neskutečně bolela i při každé menstruaci(antikoncepce to postupně trochu zmírnila) Mamka taky říkala, že když kojila, mléka měla jak mlékárna. Pokud je ta žláza malinká, schovaná v tuku, tak se to asi tak na ni nenamáčkne. A pokud je sestra kráva, tak ani nemluvím👍

Kdybych měla někam jít, musela, půjdu na ultrazvuk, protože ten je mnohem průkaznější, než opěvovaný mamograf. Každou s podezřením z mamografu posílají obratem na ultrazvuk. Proč asi?

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.06.2023, 18:08:12 xxx.xxx.7.72

Zapomněla jsem na ty jahody Niki. Zrají nám už týden, co mi prolezly do skleníku. Začaly pomalu uzrávat sem tam nějaká i venku, no kosáci nenechali ani ň. Dneska sme to zasíťovali.

Před obědem mi volá sousedka, jestli nechci vozík bobků, že jsou hezké, škoda to vozit na hnojiště. Samozřejmě, někam je nacpu. Přivezla je kolem 14h, vysypali sme je na celtu. Odměnou jsme jí nakosili louku do vozíku, pro koníky(má dva) Jen jsme tak nadhodili, jestli si to nechce zesekat a prý ne, sena má koupeného dost, ale potřebuje zelené, protože mladý koník pojede na prázdniny kamsi na pastviny, tak si musí zvykat pomalu na trávu. A že si teda ještě někdy přijede s kosou, protože bubnovku musíme vrátit tchánům. Tak jsme ty bobiše celé odpoledne rozvážela mezi zeleninu. Nevím, jak to dopadne, je to pokus, jestli to nespálím, nasypala jsem to mezi řádky.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 03.06.2023, 10:54:08 xxx.xxx.7.72

Bobiš, protože němáš ten výdej, Nikča to vyběhá, vypracuje...pak je hladová jak vlk😉 Já si pořád říkám, že bych měla ubrat porce no ale moc mi to nejdeangelUž mi s věkem narostlo to naše po babči břicho a nejspíš se ho už nikdy nezbavím, i když jinak to ujde, pneu v pase už mám👍Není to pěkné, ba je to hnus, ale nějak s tím nejde hnout.

Mamograf...dochází mi zle jen při té představě. Přišlo mi upozornění, že ve svém věku bych měla jít. Na něco umřít musím a momentálně jsou horší ta moje záda, jestli někde vidím problém, tak tam. Dneska zase u nás krásně, jen o hodně chladněj, jen 17st. Včera jsem si lehla k telce po obědě a za 10minut přifrčeli tcháni, že jdem obracet senoindecision Byla jsem ,,nadšením" bez sebecool Ale mělo to i pozitiva...taťka mezitím pospravoval polámané nářadí☹️ Do půl deváté jsem se plazila v kytkách a sice jsem se připravila na to, jít cvičit do sklepa, ale jsem odpadnulacool

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 02.06.2023, 10:28:18 xxx.xxx.7.72

Já jsem Niki zapomněla, že je pátek a ty náš volnóóó👍 Tedy jako, že máš😉Já si klobouk nezapomenu nikdy, narazím si ho i když jdu jen hodit na molo rybám. Akorát....si musím pořídit novou kšiltovku na ranní chození. Mám jen béžovou a ta mi k outfitu 😉nejde, musím koupit bílou někde. Nenapadlo mě to vůbec a to slunko už je ráno hnus👎Já si hýčkala dvě krásné jahody u skleníku, ráno dojdu, že už budou zralé a odlétnul kos. Bylo mi jasné, že je zle😕 Jasan, jedna prakticky celá sežraná, druhá naklovlá. Dneska tam musíme už hodit sítě. Jo třešně...bylo tam maličko, květy zmrznuli. Na jedné třešni zmizeli do jednoho dne, ochutnala jsem jednu naoranžovělou....na druhé jdou teprve do žluta, teda šly, už tam není skoro nic, špačci všechno sežrali prakticky zelené👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.06.2023, 17:42:12 xxx.xxx.7.72

Už jsem psala víckrát, na mekáči mám závislost a moje jediné štěstí a výhoda je, že tu nikde není😛 nejbližší 60km😛 Kuřecí tam tedy nekupuju nic, vlastně ani nemám přehled, co tam kuřecí je. Ostatní burgry různě střídám, zkouším novinky, když žádná není, bigmac to jistí😉 A hranolky? Lepší jsem v jiném fastfoodu nejedla. KFC 25km, je blíž, když je nejhůř, není jídlo, tak si poručím přivézt křidýlka s coleslawem, ale hranolky jsou nechutné, ty vůbec neberem. Myslím, že jsem akorát jednou byla u burger king, ale dojem to na mě nějak neudělalo, nechytnulo mě to.

Tady asi nikdo nekouká na Loskutáka? Já popravdě taky ani ne, ale mamka mi říkala, že tam pekl nějaká hovězí žebra, tak jsem si to zpětně pustila a dneska kuchtila. Bagety s trhaným masem, z grilovných hovězích žeber.  Zase něco jiného, než běžné burgry, co si doma děláváme. A dobré, pochutnali sme si🙂 Asi jsem to nepsala...včera jsem dělala klasický babičkovský oběd takový, jakové jsme jako děcka běžně jídali, i mamka tak vařila. Fazolovou polévku se širokýma domácíma nudlema a k tomu patenty(bramborové placky s povidly a mákem) Co nemáme jen čistě sladké snídaně, tak není problém ani sladký oběd😉Dneska ke snídani: zapečený toust s šunkou a hermelínem s pomerančovým džusem a k tomu talířek zeleniny(okurka, paprika a rajčátka - jen okurka už domácí, na zbytek ještě musíme počkat) Vdolek od tchýně a kafe, šejk z kefírového mléka s banánem a domácí jahůdkou, s medem a mletým lněným semínkem🙂 To jen ukázka toho, jak jsme změnili směrem ke zdravějšímu stravování ty snídaně😇 Předtím byla vždycky jen nějaká buchta s kafem😉Příprava napůl. Já nakrájím dopředu zeleninu, aby oteplala, umixuju šejk, zbytek chystá muž, než obejdu potok. Někdy dělám volská oka, nebo míchaná vajíčka. A když není buchta od tchyně, musím večer upéct😉Teď peču mnohem míň, vlastně už jen jednou týdně, protože nesežerem na posezení půl plechu😛 ale jen pár kousků...dva-tři🙂

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.06.2023, 17:19:03 xxx.xxx.7.72

Já toho brigádníka asi zabiju, to je fakt degen👎 Volá mi: můžem přijít na brigádu? ,,Holky nepotřebuju, jen tebe" Já přijdu teda. ,,Kdy?" Dneska v půl 11. ,,To stíháš?" (bylo po 10h) Jo, přijdu. Letím mu nachystat práci, omašličkovala jsem mu, co má vykučovat (aby nevykopal, co nemá, páč mu to hlava nebere) a myslíte, že přišel? Ani ho.no👎 Ne, že bych já neměla co dělat, ale fakt nerada čekám, jestli se teda zjeví, či ne😕

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.06.2023, 17:12:08 xxx.xxx.7.72

Tak už jsem to myslím někde psala, hlasuju pro tu štítnou, to je asi nejlepší varianta, pokud by si člověk tedy mohl vybrat🙄 Tak musíme doufat, že to bude😉Všechny ostatní varianty odmítej, ba ani nepomysli👎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 01.06.2023, 10:50:46 xxx.xxx.7.72
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.06.2023, 09:26:07

Tom byl předevčírem u nového holiče, protože dvě poslední stříhání u Klier na obchoďáku dopadly celkem katastrofálně🙄Tak risknul nového. Nebyl to sice barber, ale stříhal ho kluk, kolem dokola mu to srovnal břitvou, i obočí, všechny chlupy mimo prostě vyholil. Frflá, že je doškrábaný a má kolem vlasů světlou linku, protože to bylo neopálené, ale jinak to má ostříhané hezky...jak už fakt dlouho neměl. Tak už bude chodit tam, akorát mu příště řekne, ať mu to kolem nevyholuje. To je tip pro tebe Bobi😄😄😉 Dělám si prdel, tak přece ráno vypadá většina, co má tuto délku vlasů. Namočíš, trochu srovnáš a si kočka👍 Letím ven, nahlásil se brigádník.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 31.05.2023, 21:01:18 xxx.xxx.7.72
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.05.2023, 17:58:49

Néé, nedělám si srandu, jsem jsem to pomotala, už jsem zapomněla, že pejsek byl Flok, normálně bych přísahala, že Fido😊 Ale jak jsi napsala, že Fido je nemoný, tak jsem si vzpomněla, že Fido je kocour. Jani a jak to teda vypadá, máš nějaké další výsledky, co to tedy má?

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 31.05.2023, 11:02:15 xxx.xxx.7.72

Snad hoši vykoumají to skočení na poslední příspěvek, nebudem snad posouvat tisíc příspěvků...oni s náma nějak nepočítali😄😎

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 31.05.2023, 10:43:56 xxx.xxx.7.72

Probuzení od ohradníku Niki...tak to muselo být vzrušující😛 Že: jedu na skůtru a po chvíli zjistím...já myslela: že na něm nemůžu sedět😛😉 Poničku jsi nám měla vyfotit, my by sme jí to neřekly😉😛 Mě po páté hodině vzbudila Gucci skokem na postel a chtěla škrabkat. Otevřela jsem oko, krom těch klíšťat, co jsem cítila pod rukou jsem jich asi 5 viděla, jak po ní šmatlají...Bože Gucci běž někam, nebo mi to tu natrousíš👎 Pak mě vzbudilo klepání postele jak se v rohu škrábala a když už jsem se probudila skoro v půl osmé, tak byla fuč. Našla jsem ji sedět na mole. Viktorkovi se zdála zima, přišel večer spát do pracovny. Taky, že jo, do rána byly 4st.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 31.05.2023, 10:37:23 xxx.xxx.7.72

Holky s vodou vás chápu, já už v tom stresu ,,bez vody" žiju několik let po sobě a je to strašné. Zasadíte políčko, nevíte, jestli vůbec něco bude, pokud nějakým zázrakem nezaprší, dřete se tam jak ma.or a zbyzečně?👎 Zahrada ani nemluvím, věvi jako vřesoviště, či rododendrony nesmí vyschnout atd...Jezero se začne bez přítoku přehřívat a zažabincuje se, takže se modlíte, aby přežily rybky. Vodovod tu nemáme, ze studny si na zalévání nikdo vodu vzít netroufne, aby nepřišel o vodu totálně, A nakonec je to stejně i zakázané, když tu začne sucho. Napršelo, ale už to moc poznat není, protože u nás je sucho dlouhodobé, zem není nasycená☹️ Takže předpovědí typu: neprší a ani nebude...se totálně děsím. Zatímco jiní jsou nadšení, že si užijou prázdnin bez deště, já vyhlížím s nadějí každý mrak a na předpovědi se bojím koukat.