Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.07.2023, 07:46:20 xxx.xxx.55.197
Bobca:

Dnes je zamračeno. Už druhou noc o půlnoci začaly hrát digitální hodiny, spíš budík.. Prý nastavený nebyl, že to byla náhoda.. Prdlajs.. Dnes je vytáhnu z elektriky.. No, napřed je prozkoumam, jestli je nedokážu zrusit, je dobré videt, kolik je hodin.. Před 6 jsem vylezla pustit slepicky, mají ten kurnik jaksi malý, v baráku malý kutlosek, vlezla jsem tam hledat vajicka  nemohla jsem vycouvat, je tam schodek.. Ty automatická dvířka fungují jak, otaznik.. Jak se setmi, nebo až jsou všechny slipky doma. Když je jich třeba 10...


Bobi nevím, jestli všechny, ale fungují jak se setmí a taky na časovač, že se nastaví časy, kdy se mají zavřít/otevřít. Co vyhovuje víc. Mamka má kurník ,,pod návratím", takže tam už je šero, i když venku ještě ne, takže by asi zavřel dřív, než by sme chtěli. A ano, že se nějaká slepice zapomene a nestihne zavírání je trochu riziko, taky slepice, co je úplně blbá a nenaučila se chodit do kurníku - musí se tam nahánět(nebo tedy z nějakého důvodu nechce - většinou ty mladé, co přijdou pozděj, starousedlice šikanujou)

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 30.06.2023, 11:28:18 xxx.xxx.55.197

V jiném foru někdo psal, že jeho domácí kočka má blechy. Sem jsem chtěla napsat, že je to blbost řešit blechy u koček, které jsou jen doma, ale vzpomněla jsem si na tu předchozí diskusi. Řekla bych aniž vím, jestli to tak opravdu je, že blechy můžou domácí kočky chytit jen v případě, že má dotyčný ještě i psa. Pravděpodobnost, že já přinesu domů blechu, všenku se mi nezdá velká, ještě tak klíště snad.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 30.06.2023, 10:37:57 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.06.2023, 07:42:51

No právě, že ťuhýk je jen o trochu větší než vrabec, mám tu vyžrané kosáky ťuhýk mi přijde celkem malý. O koňadrách jsem nečetla, ale roztahujou se tu taky slušně😉 to je fakt. Někdy v pondělí mi muž říká: dozrávají muchovníky, pojď to obrat, alespoň upeč buchtu, než to kosáci zase sežerou. Naobírali jsme malou misku, byly vždycky zralé z trsu jedna, dvě kuličky - to je blbá práce. No za dva dny ráno vyjdu z baráku a cestou k muchovníkům, kolem kterých procházím, samý muchovníkový bobek. Zvednu hlavu....a ty tři obr muchovníky dočista holé, do mrti obrané👎 Tak to bylo o fous🙄 Mám je vystřílet? Prostě buď si to dokážu zabezpečit, nebo mám smůlu, tak to v přírodě chodí, žere ten rychlejší😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 30.06.2023, 07:36:02 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.06.2023, 20:40:43

Ha Reni, po vaší odpovědi jsem si to hledala na Wiki a normálně čumím: to mě teda nenapadlo, že by nějaký pták, pidi pták, ne dravec, lovil taky ptáky😊 Mám tu ťuhýků hodně, asi i u nás někde hnízdí a jak jsem tak četla, co všechno našli v žaludcích ťuhýků: taky ještěrky, užovku...musím se smát těm bojovníkům proti kočkám, jak decimují přírodu...bude taky nutné vymýtit ťuhýky. Nebo alespoň zavřít doma, protože tohle si nesmí dovolit😉 Když jsem plela, slyšela jsem kousek dál strašný ptačí řev, rozhlížela jsem se, jestli se tam nemotají naše kočky, nebo Macek, ale nikdo, jsem si říkala: to je reakce na mě? Asi tam v té době řádil ten ťuhýk, ježíše jsem našla za chvilku, až jsem se k tomu místu doplela.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.06.2023, 17:13:57 xxx.xxx.55.197

,,Milý" příspěvek výše mi připomněl: včera jsem plela prales pod rujema, jednu velkou větev, která přesahovala daleko nad trávník jsem musela vyřezat a zjistila, že prostřední ruj prakticky uschnula, tak jsem na ni koukala, jestli celá, nebo je ještě nějaká větev živá a hledím: uprostřed je mezi větvičkama jakoby napíchnuté ptačí holátko, bez hlavy, vypadalo jako zmenšenina kuřete ze supermarketu😉 no vypadlo to, jak ukřižovaný Kristus. S hrůzou jsem si uvědomila, že jsem plela skoro pod tím😊 Už jsem to ani nedoplela, širokým obloukem jsem to obešla. Za půl dne jsem to chtěla ukázat muži, ale už to tam nebylo. Nevíte, kdo tohle dělá? Tedy vím, že ťuhýk s myšima, ale ptáče?😊

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.06.2023, 17:06:47 xxx.xxx.55.197

Buggyro👏 hezky jste popsala, jak vypadá ,,dovolená"většiny z nástongue Včera jsme se bavili s mužem, co my a dovolená, kdy by tak byl nejvhodnější termín(do budoucna) tedy kdy on může na delší dobu odjet....prý cca od listopadu do poloviny ledna. Toť teorie. Samozřejmě to bude na hony vzdálené realitě. No říkám na to hmm, dobrá...a co kočky?!? ,,To teda fakt nevím, co s nima" Takže dovolená v exotice? Leda prd😎

Která jste pořídila ta dvířka? Asi je objednám, až tu brácha bude, by je mohl namontovat. Pořád říkám mamce, že s nima by to bylo mnohem lepší. Večer ještě jo, to tam zaběhne, než se ulapí k telce, horší ráno, do práce vstávat nemusí, kvůli slepicím v 6h vstávat ani nebude🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.06.2023, 10:34:17 xxx.xxx.55.197

Pamatuju si Čendu a tu partu s bílou angorou🙂 Jen si nepamatuju, kdo je čítongue Ale to je stejně jedno. Jasně, bude se ti to líp šít, když to budeš rovnou přirovnávat. Holky, jak bylo včera u vás? Zapomněla jsem napsat v tom kvapíku, co tu pořád mám, že u nás celkem chladno. Vyšla jsem si po obědě v šortkách a letní pracovní košili, co jsem měla i předevčírem...a normálně jsem hned zaplula pro triko s dlouhým a tepláky...jak mě ofouknul ve dveřích studený. K večeru jsem normálně nahodila mikinu, už bylo 19st. Dneska je teplej, sice pořád severák, ale nefučí tolik - zatím neceplých 21st. V noci ale byla zima fest, nevím, kde to skončilo, ale před půlnocí bylo 10st.

Dneska na obchůzce nejprve na cvičáku vedoucí Boženka s novým štěnátkem NO - dva krvávé šrámy na předloktí(Božka jich měla víc😜) o 300m dál jeden soused od mamky, se starým koliákem (ten kámošil s mýma klukama) a novým metrovým ..štěndem" ruského teriéra, mokrým, který mě solidně poskákal😇tongue

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.06.2023, 07:27:57 xxx.xxx.55.197
Canka:

Čauky buchty,

Tak dneska mi konečně začíná dovčastarsDneska odpoledne odlítàme a já toho musím ještě tolik zařídit sakra...takže se jdu vyhrabat z postele a fungovatloughingUž teď vím,že se mi bude neskutečně stýskat po všech mých zvířecích prdelkáchpleadingVečer jsem kvůli tomu nemohla usnout..furt jsem přemýšlela,aby se nic prostě nepohnojilo..

Ozývat se budu,jak to půjde ju?


Hódná👍 Slibem nezarmoutíš😉 Dělám si srandu vím, že určiťo ani nebudeš mít čas sem čumnout. Hlavně si to užij, však holky ti zvířátka zaopatří a ti si užijou hlídací tety😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.06.2023, 17:42:23 xxx.xxx.55.197

Bobeš, píšeš, že máš hlídání v září a pak, že frčíš někam už teďka? Vysvětli prosím nám sklerotikům, co to dávno zapomněli, když jsi to někdy psala😇 To jako, že odfrčíš ty, odfrčí Niki a já tu budu psát komu, koho jiného ty blebty zajímají, ha?

Jo holky, jsem debul🙄 Vikťa se pořád škrábe, už dlouho, přijde mi, že tak nějak odjakživa. Ale vloni, jak jsem jim dala nějaké to kočičí Bravecto na klíšťata...tak se mi zdálo, že se přestal škrábat. Dneska ráno přijde za mnou na gauč, já ho začnu hladit a z kožíšku na krku mu vyběhne bleška. Než jsem zareagovala, páč jsem něco takového vůbec nečekala - byla pryč. Skočila jsem mu rozhrnovat chlupy, ale to je naivita, v tom jeho kožichu nejde najít nic, i s klíštětem mám problém👎 Takže on má asi normálně blechy😊 Musím hned něco objednat. Tipy?  Preferuju spot-on.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.06.2023, 09:28:21 xxx.xxx.55.197

Buggyro dumám nad tím, co Bobča napsala. Převařila vodu v konvici a ráno ji přelila do džbánu. Už přece z té konvice by měla vyjít čistá, usadilo se to v konvici, ne? Jak to, že z konvice, ještě přes sítko(nevím jestli je běžně, já ho tam mám) vylije ,,bílou" vodu? To nepolemizuju s váma, souhladím s tím, co jste napsala, to řeším to, co napsala Bobča....co to sakra může být? Máme tvrdou vodu, když nechám jen tak oschnout nějaké nádobí, kapky jsou vidět všude, kohoutky, sprcháče...všechno pořád zasr...od vápence, ale tohle jsem ve sklence nikdy neviděla. Ale až tak jako pokus, jsem to neprováděla jedině, že bych to udělal přesně stejně jako Bobča...co to udělá.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.06.2023, 22:43:37 xxx.xxx.55.197

Bobeš, vždyť ti nenadávám, jen jsem se musela usmát tomu, co jsi napsala. Ještě k tomu dotaz jeden...napadlo mě ve sprše, protože když jsem to četla, tak jsem to nějak zasklila. Jakovou deku?? Chceš říct, že ti baba dala jen tak zadarmo deku? Nic jsi jí nepodepisovala? Šmarjá, neznám všechny ty triky, jen co jsem tak vždycky někde četla, ale copak ti dá někdo jen tak něco...zadarmo? Nešlohnula ti peníze z kredence? 😊

A jak jsi psala o tom očkování na encefalitidu...ty ho nepotřebuješ, když sedíš doma😜 (zase vtípek ne, že se toho chytneš😜) ale já, co jsem klíšťata nikdy neměla, jsem si letos tahala třetí...dneska na zadku👎

Niki ještě pořád v Praze čeká na ten pas?!?🙄😜

A

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.06.2023, 11:17:16 xxx.xxx.55.197

Bobi, ty jsi jak ,,malej Jarda"😜 Řekneš, že tomu nevěříš a nakonec uvěříš nějakému triku s papírkem? Ne, takto rezavou vodu z řádu mít nemůžeš, protože městská voda prochází procesem, aby tam nebylo nic překročeno, ničeho moc, protože jinak by ji do řádu pustit nemohli. Voda z vlastní studně je tomuto na hony vzdálená. Jó staré zanešené trubky to být můžou, ale nejspíš už by to někde prasklo. Není tomu tak dávno, co jsme si nechali udělat oficiální rozbor vody ve zkušebně, kvůli tomu zanešenému potrubí, u nás vápencem. A....ani ten není překročený, trubky se pravděpodobně zanesly ještě v době, než se nová studna dostatečně odčerpáváním vyčistila(neměla se do té doby pouštět do baráku, leč pustila)

Takže na rozboru vody jsme měli poznámku, že má parametry minerálky. A to jsme se ji báli pít😉 Ale kámoš, co pije jen vodu, si vždycky na tenis nabíral u studny a říkal, že máme strašně dobrou vodu. A my jsme se na sebe jen dívali a neřekli mu, že mi ji nepijem😉 A teď se potvrdilo, že měl pravdu, že to poznal.

Tady máš něco podobného: https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-6017/jak-presvedcit-seniora-k-nakupu-draheho-filtru nebo https://www.smv.cz/aktuality/Za-nabidkou-levnych-rozboru-vody-v-domacnostech-se-casto-skryvaji-podomni-prodejci-drahych-filtru/

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.06.2023, 13:25:19 xxx.xxx.36.189

Nestíhám, boha vůbec🙄 Včera jsem plela do 21h, protože začínám až po 18h, kvůli vedru. Dopoledne jsem jen tahala závlahy a dělala věci kolem, uklízela nářadí, opravovala atd. Dneska jdu zeleninou a zjistím, že většina není přes plevel vidět, jdu kolem ronďákoviště totéž a záhon kytek, táhnoucí se 20m totéž...protože tudy moc nechodím, nevystříhala jsem si cestičku, tak jsem to asi měsíc obcházela. Teď, když jsem to uviděla, málem mě omylo No pracovat tam vletím až zase k večeru, teď uklízím barák, na který jsem týden skoro nešáhnula a vyklízela jsem skříně, vyházela nepořebné oblečení, aby mi tam vlezly zimní bundy a musím to zavézt do kontejneru s oblečením, stejně musím i do lékárny a kočkám na kapsičky.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.06.2023, 12:03:48 xxx.xxx.36.189
kometa:

Tak nějak. Moje kamarádka, štíhlá, dlabala (nejen) zeleninu, nikdy nekouřila, chodila na procházky s čubinou, rekre jezdila na koni... a po padesátce rakovina plic. Po třech měsících jsme jí šli na pohřeb.


Opravdu plic? Přece určitě víte, že na rakovinu plic se tak brzy neumírá a za druhé na plicích jsou mety ze všech rakovin a na ty když se přijde, až na ně, je už opravdu pozdě. Bobi ta Helena: raka dostanem nejspíš všichni, jak psal jeden onkolog, protože se dožíváme mnohem víc, tak se jí prostě dožijem. Ale mít ji v 65 je špatné. A taky neznám nikoho ze svého okolí, kdo na rakovinu tlustého střeva umřel a neměl nadváhu. Včetně mého strejdy vloni - než začal mít potíže, byl už tlustý jak sud. Zrovna tato je s obezitou spojená určitě.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.06.2023, 23:25:45 xxx.xxx.36.189

Nejdražší pas na světěcrazy😜No, to asi jo👎 Fakt budeš muset Nikiško někde šetřit. Však nemusíš mít všechno hned - tu stromky, kočičáci 150 škrabadel atd. Ha, to mi připomnělo: už ty pipky někdy pouštíš ven? Psala jsi a přehlédla jsem to, nebo ještě ne?

Jsem ráda, že jdu, kdybych měla v tom vedru běžet, 100%ně zdechnu, i tak si nestačím utírat hubu, jak jsem zlitá potem. Na kole tě alespoň ovívátongue Já klimu v autě mám, ale nepoužívám, radši si otevřu okýnko a nechám na sebe foukat, mám to ráda.

Chudinku čivinku dočista sedřela😉

Já dneska tahám z jezera žabince, muž tam nalil ty bakterie, takže vyplavávají i ty, co nemáme😜 Říkám mu v rákosí: nevím, jestli tak šíleně smrdí ty žabince, mě to přijde jak zdechlina nějaká👎Nééé, to ty žabince. Procpu se přes rákos na kraj jezera a už jsem uviděla v žabincích zamotanou bělici nafouklou jak balon. Kristepane...ten smrad jsem tam zacítila snad už někdy před týdnem, pak se otočil vítr a necítila jsem to. Myslela jsem, že se pobliju, jak jsem ji v podběráku nesla vyhodit🤮 To je něco šíleného👎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.06.2023, 18:38:49 xxx.xxx.36.189
Kilian:

....ta taky...a jak bývalá pohyblivá....moje babička byla jako kulička, malá a silná  ale od rána do večera byla v pohybu, pořád něco dělala a byla  v obličeji takřka bez vrásky do vysokého věku...


Prosím nevelebit tu obézní dámy, zrovna Heleně to radost nepřineslo a nedožila se ani 70ky. Svým životním stylem zabila i svého syna.

Že to byly skvělé herečky o tom žádná. Ještě Míla Myslíková, taky Marie Motlová (musela jsem ji vygůglit, vlastně jsem ani nevěděla, jak se jmenuje, byla to prostě Ema z Nemocnice na kraji města)

 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.06.2023, 14:18:26 xxx.xxx.36.189
hmn:

" 56 až 58 kilo na 170 výšky"

tý vo.e rolling-eyes

a pak že život není sfiňa.....sunglassesteeth


😄😄😄

Holky jsem tady. Bobi, Kilian je Evka...a ta je jak lunt, viděla jsem fotky😉 my tady stejně skončíme vždycky u té váhy, tentokrát jsem prosím já nezačala😉 jen Bobiš podotknu: kdyby jsi zhubnula, nemusela by jsi většinu, nejspíš nic z těch léků brát. Bohužel, ta obezita likviduje všechno. Tím nechci říct, že já tu budu do stovky a ty umřeš do 70. Jde hodně i o to, když už ti někdo nějakou léčbu nasadí - ji dodržovat...což já tam ani nejdu, natož abych nějakou dostala a kdyby i to všechno, tak se znám....nedodržím. Asi tak😉

Já jsem se cítila hnusně tlustá, asi jsem nebyla doslova tlustá, spíš tak jako normální váhy pro 50letou ženskou, ale já jsem na to zvyklá nebyla a teď, jak jsem zhubnula, se cítím spokojená, dokážu se bez obav na sebe kouknout, do zrcadla, aniž bych ze sebe blila. Krásné mladé tělo už to nikdy nebude, ale prostě normální. Jestli Nikča běhá nevím, dlouho nepsala, ale v létě je víc práce, takže to naprosto chápu, já jsem necvičila myslím skoro 3týdny....nestíhám, nemám sil, akorát ráno to oběhnutí potoku dodržuju poctivě. A to je oslí můstek - to jsem teď taky flákala, protože před tím 3 dny na festivalu nic a teď jsme na dva dny vyrazili do Prahy, protože sme dostali pozvánku na galavečer moderního tance. Ani jsem si noťas nebrala, páč jsem tam vůbec neměla čas, bylo to prakticky na otočku s přespáním. Kočiny ani myslím nezachytily, že nejsme doma😉

Dneska měl být chladno, pofukuje severák, což pomáhá, ale i tak je 25st, na slunku je horko.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.06.2023, 07:53:53 xxx.xxx.36.189
chvd:

Vy vite, ze se bude opakovat neco, aniz byste vedela, co to neco bylo? Libuse hadra ....

Tedy navrhujete zmrzacit kocku bez realneho duvodu.

Neboli "nevim co se stalo, tak pro jistotu aspon preventivne zmrzacim tu kocku"

Nebylo by setrnejsi tu kocku rovnou zabit?


Co to melete? Máte nějaké zkušenosti, nebo jste jen ten aktivista, co ví o životě ho.no, ale je skvělý teoretik? Ta kočka chodí ven, takže bude březí co tři měsíce, dokud ji to nevyčerpá tak, že zdechne. Životnost takovýchto koček je vemi nízká.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.06.2023, 07:42:10 xxx.xxx.36.189

U nás už včera bouřka nebyla, ale vedro hnus. Jediné štěstí, že se sem natlačila vysoká oblačnost, která to šílené slunce trochu brzdila. Bylo ,,jen" 29st, takže schovaná v baráku sem to přežila a šla ven zase až po 18h. A to místo pletí člověk dělá milion věcí: tamto vyvézt, natáhnout závlahu do skleníku, zalít rajčata, vyplet červenou řepu, okurky a celer, protože ty záhony byly totálně zarostlé...atd. Vyplela jsem jen to, co kde hořelo. Gučinu jsem viděla jen u snídaně, pak spala v obyvču, ani nevím, kdy se odstěhovala někam ven a večer se ani neukázala. Vikťa polehával střídavě doma a za barákem. Když jsem večer přišla, zrovna zvracel trávu na mole, tak dostal bezopastu...ale však mu ji dávám celkem často a má tu trávu. A myši nežere. Už se mi nejmíň měsíc ani nedotknul masa zjistím, kdy mají očkování a asi ho předtím zavezu na nějaké odběry...mě se prostě nějak nezdá☹️ Granule snad jí, to ho vidím, někdy s chutí i tu kapsičku, jindy v ní jen porýpá, ale je podle mě vychrtlý.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.06.2023, 12:39:08 xxx.xxx.36.189

Ja pozor, dokonce i Bobča se ukázala😄😉 U nás včera jak píšeš zahradnický. Jen jsem se zapomněla muže ráno zeptat, kolik to nakonec bylo mm. Žádné přetékající kaluže se nekonaly, kočky dom spat nešly. Horko jak v peci celou noc, byla jsem probuzená snad 20 a nevěděla, co s nohama, kam si je ještě vrazit, aby se zchladily🙄 Ve čtyři ráno jsem se šla projít po zahradě, bylo 15st, abych zchládnula celá. Ráno jsem šla na obchůzku o hodinu dřív, vlastně o hodinu a půl, už v 7h. Po snídani jsem honem vyběhla plet tam, kde to bylo v chládku, ale vydržela jsem jen asi hodinu a půl...a utekla mokrá jak myš. Do večera nevytáhnu paty z baráku.