Žádné náboženství není potřeba hájit mečem. To je základní omyl. Náboženství je cestou k vnitřnímu klidu a to ne skrze víru v antropomorfního boha, ale skrze oproštění od falešného já. K tomu vedou všechna náboženství bez rozdílu, oproštěná od balastu nevědomosti. Samou podstatou všech původních náboženství je rovnováha a harmonie, nikoli války, touha po moci a materiálním prospěchu.
Moc a materiální prospěch. Právě tyto dva faktory jsou příčinou konfliktů, ať už se to balí do jakýchkoli zdánlivých příčin. Lidé snadno podléhají iluzím a mají pocit, že je potřeba bojovat za dobrou věc a přitom stále dokola prohlubují utrpení, své i druhých. Je to slepá ulička, která vždy končí hluchou stěnou.
A po cestě potoky krve a pole posetá mrtvými.
Dá se činit dobro, skutečné dobro pomocí zla? Bojovat se má za moudrost na postech nejvyšších a ne za ideologii moci.
Příspěvky uživatele
Quash
Po době covidové už nespoléhám na oporu v momentálně platných zákonech. Všechno se tak snadno mění.
Udělat dobře jízdárnu je kumšt. Spousta lidí to vychytává za pochodu, někdy ty výsledky pro pohybový aparát koní nejsou moc optimální, i když se do jízdárny investuje dost peněz.
Chce to nastudovat a popřemýšlet.
Stavební netkaná polypropylenová geotextilie, obvykle 200-300g/m2 se používá u trojvrstvého řešení jízdárny, jako separační vrstva mezi základní nosnou vrstvou s drenáží a nášlapovou vrstvou. Ale může se dostávat na povrch nebo ucpávat drenážní podklad. Dobré, ale zas drahé řešení jsou pro tento typ řešení jízdárny voštiny: https://www.efehorse.cz/vostina/
Ano. Boxy mám deset let, jsou od Equidomusu, hotovo měli u nás za tři dny včetně položení plastových rohoží, které jsou jak ve stáji, tak před stájí. To je výhoda, že připravíte jen štěrkový podklad a patky na ukotvení a postaveno je pak velmi rychle.
Geotextilie na jízdárny vypadá takhle : https://www.hiposafe.cz/skladem/
Mám dřevěné venkovní boxy a jejich nevýhodou je, že je v nich v létě teplo, musím řešit zastínění, koně dřevo okusují - okna, sloupky, stáj se také musí cca. každé tři čtyři roky natřít. Kdybych si mohla znovu vybrat, šla bych raději do zděné varianty..
Jaký postroj byste doporučili ze zkušenosti na sportovní obrany? Případně na co se při výběru zaměřit, čemu se naopak vyvarovat. Díky.
Můžete tím přijít o ten kousek nabyté důvěry, který už máte.
Může se začít bát ruky.
Chce to opravdu hlavně trpělivost a čas, článků jak na to, je na netu spousta.
A ne každý papouch je hned vyloženě mazlík. Někteří jsou nedůvěřiví a plašší víc než jiní, déle jim vše trvá.
assil:Tak psal tady někdo podávat ječmen? Možná směs pro brojlery? Ale to asi neponesou, že budou tlustý, jinak myslím je to snášení slepičí přirozenost.
Teda trochu vyšlechtěná. Zrovna nedávno jsem si říkala, jak asi člověk vyšlechtil to, že slepice po snesení řve jako protržená, to jako v přírodě není zrovna dobrá strategie a myslím, že původní slepice to vůbec neměly. 😀
Na podávání ječmene jsem se ptala Doron já, v souvislosti s tím, že psala, že jí slepice kvokají. Ječmen ve větším množství kvokavost podporuje🙂.
Dnešní podzimní nostalgická.
Doron:Blbě 😔. Půlka slepic mi kvoká, to jsem ještě nezažila 🙄 .
Nemáte v krmné dávce ječmen?
Důležitá je nejen voda, ale i kvalitní krmivo v době březosti a po porodu.
Podstatné také je, zda vrhy nešly hned po sobě, jaký byl rozestup mezi porodem a dalším zabřeznutím. Pak můžou chybět ty bílkoviny, jak bylo psáno výš.
Mláďata mohla být i slabá, nemocná.
Další faktory jestli nebyla nějaká změna v ubikaci, jestli samička měla klid, nebyla vystavená neobvyklým rušivým vlivům, měla dostatek potravy.. atd.
😀
Drvodělka fialová:No, Gustav Husák je plánované house. Můj muž totiž toužil po labutěti, které si ochočí a bude u nás bydlet. Za dlouhých zimních večerů u posilujících nápojů, samozřejmě nesmírně zdraví a kondici všeho druhu podporujících, aspoň tak mi to vysvětluje, plánovali se sousedem loupežnou výpravu za účelem získání labutího vejce. Na moje námitky, že labuť nedá vejce dobrovolně, my vysvětlili, že jsem škarohlíd a oni prošli vojenským výcvikem. Ano, vliv krev posilujících nápojů byl znát.
Gustík se mi jevil jako rozumný kompromis, ke kterému jsme nakonec oba dospěli. Nicméně je mi zdůrazňováno, že má krátký krk. Já na to říkám, že to vynahrazuje originální osobností.😜
Tak jsem si na vás dneska vzpomněla, jestli vám nemám volat místo záchranné stanice😀. Usadila se nám na pastvině labuť, nechtěla létat, několik dní se prý potulovala okolo a nakonec zaparkovala u koní ve výběhu. Vzorně šlapala s pánem ze záchranné stanice přes celou pastvinu, říkal, že je jen pohublá a špatně opeřená, tak snad bude v pořádku.
Přikrývat na noc je můžete, umístění jim nechte spíš stabilní.
Jestli jsem to dobře pochopila, rozhodnutí majitele o léčbě musí být v případě akutní leukémie velmi rychlé. Protože u majitele mohou v době rozhodování převažovat emoce, veterinář by měl podle mého opravdu dobře vysvětlit závažnost, prognózu a finanční náročnost.
starší článek
https://vetweb.cz/akutni-leukemie-psu-popis-ctyr-pripadu/
Pokud vám jde o rozlišení bedly vysoké oproti ostatním, podobným druhům bedel tak ji ještě minimálně nakrojte pro ověření, zda nečervená. Třeň nesmí po rozkrojení měnit barvu. Ty červenající jsou často jedovaté nebo nejedlé.
Dalším poznávacím znakem bv je mohutný dvojitý prsten, který se dá posunovat.
Hlavně všechno porovnávejte s atlasem a příp.konzultujte s mykologem, v čem si nejste jistý. Dobře funguje Mykologická poradna Mycological counseling na fcb.
Ten, kdo nevidí, nevidí ani to, že nevidí. Kdyby uviděl, že nevidí, byl by to počátek vidění. Ale on to nevidí, protože nemůže vidět. Nemůže to vidět, právě proto, že nevidí. Uzavřený bludný kruh. Vlastně samo peklo a to peklo nekonečné. Nekonečnost toho pekla tkví v tom, že jelikož ten člověk nevidí, zdá se mu, že vidí. On myslí, že vidí, on věří, že vidí, on je hluboce přesvědčený, že vidí, on v tom ohledu nemá žádné pochybnosti…
V Makru je nyní akce.
Rozjeté nožičky je nejlepší řešit ve věku 2-3 týdnů. Způsobů fixace je víc. Nožičky můžete svázat k sobě, tj.nechat ideální vzdálenost nožek od sebe podle velikosti těla. Na svázání je dobré elastické obinadlo coban,https://www.tejpy.cz/coban-elasticke-samofixacni-obinadlo/
nechat kousek místa kolem nožek a neutahovat příliš, aby nedošlo k zaškrcení! Denně kontrolovat a zhruba každé dva dny nebo podle růstu obinadlo upravit. Přibližně za 10dní je možné pozorovat první případný pozitivní efekt. Preventivně podestýlku a min vit.
Tady diskuze na dané téma zde na fóru:
https://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/11410-fixacia-noziciek-mladata/
https://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/6632-deformace-nohou-u-mladat/
a nějaké články
https://www.papousci.com/clanek/roznozky-u-mladat-papousku
http://smidla.eu/vypis.php?clanky=fixace fotka fixace je ve fotogalerii andulky
Držím palce, třeba poradí někdo s většími zkušenostmi, já to řešila jen jednou u kuřete.