Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Arbora
Arbora (375 příspěvků) 13.06.2023, 10:52:45 xxx.xxx.149.42

Kŕmenie môže stáť od "seno+minerálka", cez "seno+minerálka+ovos", po "seno+minerálka+olej+výživové doplny+musli+granule+čokoľvek ďalšie". Zbežne si to viete vyrátať podľa toho, čo preferujete, prípadne podľa toho, čo poskytuje zariadenie, kde koňa ubytujete. Tam najčastejšie býva nejaký ten základ v cene. Kŕmna dávka u hobby koní je často diametrálne odlišná od koní v športe(a aj tam sú rozdiely v rámci disciplín), či tých chovných. Takže nejaká relevantná odpoveď nie je - mňa kŕmenie nestojí nič extra, lebo mám základ v cene ustajnenia. Max. raz za čas kupujem niečo na kĺby, alebo na zimu nejaké byliny. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 07.06.2023, 17:59:23 xxx.xxx.229.114
Darwin:

Mám zamluvené hříbě u jedné majitelky klisny. Hříbátku jsou čtyři měsíce a majitelka říká, že si pro něj mohu přijet až mu bude pět měsíců. Co si ale různě pročítám tak zanívají i názory, že je to celkem brzo. Má někdo radu nebo zkušenost. Samozřejmě se na něj těšíme celá rodina,ale kdyby to bylo nějak špatně tak ještě měsíc raději počkáme. Děkuji za rady.


Mne trochu dvíha obočie fakt, že máte dohodnuté žriebä, ale informácie si čítate teraz. Dúfam, že si žriebä neberiete niekam na samotu a máte aspoň tušenie, čo starostlivosť o kone obnáša. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 07.06.2023, 17:57:10 xxx.xxx.229.114
Lenacia:

to po nich ani nikdo nechce...  můžou klidně zůstat.... pak ovšem ať netvrdí, jak jim na jejich uživatelích záleží. A jak vlsastně to bude všechno super! A žůžo.... jen teda tam budeme moct jen sdílet inzeráty pejsků a kočiček.  Jakože, já bych na to prostě žaludek neměla takhle oznámit lidem, že tě zajímá jen minimum celého osazenstva ifauny... a když dostanou negativní zpětnou reakci, tak je jen všechny umlčím.  Já být redaktor, který měl ifaunu rád, bych se nedokázala vyjádřit ve stylu že sou mi všichni ukradení a doufám že se pejskaři nakonec vrátí.  To pro mě není podání výpovědi přes noc.   


Ty ale stále pracuješ s tým, že niekomu záleží na ifaune. Záleží ľuďom, ktorí tam denne chodili. Ostatným je asi celkom u zadnice. Sú to proste zamestnanci a dostali nejaký príkaz. Texty pripravila nejaká agentúra a nazdar. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 03.06.2023, 10:40:34 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Dala jsem výpověď ve škole i v práci. Z přesvědčení. Ale to byla jiná doba. Teď není vhodná doba. Ale. Z whois se dá zjistit plno věcí, např. že někdo není jen obyčejný admin. Fuck iFauna.

Ja tiež, dvakrát, raz cez koronu, teraz opäť. Ale to neznamená, že hneď druhý som prestala robiť svoju prácu. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 03.06.2023, 10:38:15 xxx.xxx.0.1
Tary:

Krásný ale nešlo by to v češtině? 

Dokážete nájsť chovateľskú diskusiu, dokážete do nej napísať príspevok, ale nezvládnete príspevok preložiť online prekladačom? Trvalo by to asi toľko isto, ako napísať váš príspevok. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 01.06.2023, 16:53:11 xxx.xxx.0.1

Súhlas s Kometou, ak si nelahne, môže to byť nejakým diskomfortom, alebo stresom. Z toho môžu prameniť ďalšie problémy, napríklad aj tá slabá imunita. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 01.06.2023, 09:12:29 xxx.xxx.0.1

Asi by som ako prvé riešila zmenu ustajnenia, to môže tiež s imunitou veľmi súvisieť. Tak isto aj s kvapitou kopýt.  Pokiaľ máte fakt krízu, možno by som ho upratala niekam na pastviny, kam by som chodila iba pozerať a pohladkať. Možno sa za rok zregeneruje, zbaví stresu a bude všetko fajn. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 31.05.2023, 08:12:55 xxx.xxx.0.1

Citovanie príspevkov Zatiaľ som teda citovala iba jeden, ale v ňom už bola citácia. Takže som vlastne citovala dva príspevky. Neviem, na koľko citácii je to obmedzené, ale asi by stačila iba tá jedna, aby sa zbytočne nenafukovali vlákna. Keby niekto citoval mňa, už by to boli tri citácie+príspevok...

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 30.05.2023, 17:28:19 xxx.xxx.0.1

A tiež anémiu. Ako to je s tou západonílskou horúčkou u Maďarov, o ktorej sa intenzívne hovorilo pár rokov dozadu v súvislosti s niekoľkými úmrtiami? To sa nejako testuje?

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 30.05.2023, 15:01:20 xxx.xxx.0.1
Lenacia:
Doron: Pro Lenacia ( na mobilu mi nejdou citace): Jako arogantní vidím především nové majitele, ani se neobtěžovali napsat nějaké vyjádření. A původní majitel jim to neměl prodávat. Bylo to takové české chovatelské národní bohatství :). Jasně, že Švédové s tím budou nakládat s neúctou :(. Ani netuším, jestli je ve Švédsku taková chovatelská tradice jako u nás, řekla bych, že ne, to by asi věděla Assil. Myslím, že redakce tím nadšená není. Nejsem moc zlomyslná, ale novým švédským majitelům ze srdce přeju, ať se jim podnikání nezdaří !
Arbora
Arbora (375 příspěvků) 30.05.2023, 14:26:44 xxx.xxx.0.1

Asi to bude skôr sila zvyku, že pred 20 rokmi bol kôň v 14. považovaný za "starého". Dnes aj v najvyšších súťažiach športujú kone 18+. Absolútne by som sa nebála kupovať nejakého 12-ročného na rekreáciu, skôr naopak. Ale ako píšem, chcela by som poznať jeho životnú púť a mať vet prehliadku. 

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 30.05.2023, 07:59:19 xxx.xxx.0.1

Akop íše Buggyra, záleží na minulosti. Problém občas býva, ak sú to aktívni športovci, že ten režim občasného využívania kone psychicky úplne dobre nezvládnu. Hlavne nezabudnite na predkúpnu prehliadku s veterinárom, je to síce ďalšia finančná záťaž, ale vo finále môže ušetriť kopec peňazí.