Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 09.08.2023, 08:32:25 xxx.xxx.228.63

Mě taky jedna stará nenese, chodí pravidelně na hnízdo "snášet", kohout ji pojímá. Je krásná, červenej hřebínek, takže předpokládám, že vajíčka padaj do dutiny a vstřebávaj se. Parkrát snesla malinký, zhruba 2cm vajíčko. Tlustá není, chodí normálně, prosperuje, nechával jsem ji jen kohoutoj pro zábavu, je to jeho favoritka. Uvidím, až ji zabiju, co bude uvnitř za překvapení..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 09.08.2023, 08:25:58 xxx.xxx.228.63

V poznámkách mám zkopírovanou radu ze starý ifauny, bohužel autora neznám, tak snad se nebude zlobit, když to tady v dobrým úmyslu dám:

“Platí pravidlo, že je většinou težší udržet mladé kuřice, aby předčasně nevyspěly a nezačaly příliš brzy nést, než naopak. Důležité je se snažit, aby kuřice co nejvíce vyspěla tělesně,  měla prostorné tělo pro správný rozvoj všech orgánů. Slepičky brzy vyhnané do snášky jsou celkově menší a také nesou menší vejce tzn. dávají menší užitkovost, často přerušují snášku tzv. krčním pelicháním apod. Proto je nutné od 12. týdne věku kuřat snížit příjem bílkovin, protože ty podporují brzké pohlavní dospívání tzn. přejde se na krmnou směs pro kuřice KZK. Tou se krmí až do doby, kdy je stanoven začátek snášky pro jednotlivé skupiny plemen viz výše. Pak se přejde na směs pro nosnice N1, která naopak obsahuje vyšší procento bílkovin, tzn. slepička již má z čeho tvořit vejce a začne snášet.”

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 07.08.2023, 08:56:07 xxx.xxx.228.63

Sem blbej, samo jsem myslel N1. K1 od Dvořáků jsem neměl, kuřatům jsem dával Energys Mini a ten byl o hodně víc najemno.. Teď jsem jim koupil KZK taky Dvořáci a je to konzistenčně stejný jako ta jejich N1. Energys Midi, ty velký granule mi moje zdrobnělý nechtěly moc žrát, skoro až do 12tejdne sem jim to míchal Mini+Midi.

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 06.08.2023, 20:37:39 xxx.xxx.228.63
Bodlinka:

jsou v podstatě dvě možnosti: buď máte směs granulovanou nebo máte směs sypkou, kterou ale nedáváte ad libitum ale tak, aby jednou denně krmítka zůstala na hodinu dvě prázdná, aby slepice z hladu vyzobaly i tu jemnou část.


Já mám třetí možnost a to něco mezi, drť. Pohledští dvořáci K1 to tak mají, jsou to jakoby nahrubo pomletý granule, sypkýho v tom je dost, ale používám nášlapný krmítka a tak jak to odjídaj postupně, problém s jemným zbytkem nenastává..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 06.08.2023, 10:49:18 xxx.xxx.228.63
Kaša:

děkuji a já mám za to jak jim podstrojuji. Ale jsou v roce přece období kdy je snáška utlumená. Koupím směs pro nosnice na zkoušku jestli se to zlepší.


Kupte a dejte jim čas, než to naběhne a uvidíte, že to funguje 🐓

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 01.08.2023, 21:34:35 xxx.xxx.228.63

Za mě chat ne.. V klidu přečíst, zjistit, případně když náhodou vím odpovědět, ale povídat si “z očí do očí” mám radši doma se slepicema(manželka mi zdrhla, věděla proč, nechtělo se mi věčně povídat) 🙂

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 01.08.2023, 07:00:54 xxx.xxx.37.169

Já mám v tom "Drimloj" tužkovky co on dodal Varta Industrial Pro a jsou tam 2 roky bez ztráty kytičky. Zima nezima. A to tam jsou jen tři. Zkuste je, třeba budou fakt dobrý. Ale netuším, je spíš pravděpodobný, že to otvírání má opravdu tak malej odběr a ta Brinsea zas velkej. 

Ad druhý dvířka manuální, to mě kurnik nenapadlo a docela mě to štve, to je dobrej nápad 👏

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 01.08.2023, 06:56:33 xxx.xxx.37.169
JardaPecival:

Na zařízeních ze kterejch chodím více méně každej den to neodhlašuje. Ale na PC, kde jsem byl naposledy v pátek a pak přišel v úterý, mě to vesele odhlásilo. Teď budu mít tenhle jeden zase přes víkend bez činnosti, tak zahlásím výsledek..


Tak tenhle víkend stejný PC + čas a podmínky a přihlášení drží, takže zřejmě slušnej oddíl 💪

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 30.07.2023, 21:16:23 xxx.xxx.228.63

Náhodou, mě se to líbí, že to paní řeší. Neví, tak se zeptá. Co kdyby. V každým případě je hodně zajímací metoda paní Drvodělky a přimlouval bych se fšema deseti za to to vyzkoušet 👍