Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 27.08.2023, 10:26:45 xxx.xxx.228.63
list:

Jo, ty nůžky mi přijdou dobrý. Sekyrou jsem už viděl dost nepovedených exekucí, kdy se slepice pohnula, proto zase raději říznu ostrým nožem. Ale ty nůžky se mi líbí👍 


Tak mám za sebou starou 2letku a jednoho mladýho kohoutka, zatím pro zkoušku nemám trychtýř, ale zvohnul jsem si takovej z lepenky z krabice a místo koupenejch nůžek na drubež(ještě že sem je nejdřív testnul na koupeným kuřeti a roztahnou se-koupil jsem šmejd) vyčlenil jsem na to  nový zahradní nůžky. Dám do trychtýře(pod trychtýř lepenku kvůli krvi), v levý ruce ubrousek chytnu hlavu, natáhnu krk, střihnu zezadu páteř, předek krku zůstává viset na kůži, hned doříznu nožem a je to. Vše probíhá v klidu a rychle. Když to srovnám s tou divočinou se sekyrkou tak tohle je fakt super(když pominu samotnej ten hnus zabíjení, kterej nesnáším). Teď ještě koupím profi trychtýř, osvědčilo se to.

Jinak koukám, že se prodávaj i zařezávací kleště, ale píšou v popisu “slouží k usmrcení drůbeže metodou  prostřižení hlavy nad zobákem”, což moc nechápu. To střihaj hlavu v půli?

https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/zarezavaci-kleste-na-drubez-p6383/

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 26.08.2023, 10:13:02 xxx.xxx.228.63
XY.:

🤦 A vidíte pane List už jsme u toho ( když jsme tady v té chovatelské diskuzi)  už to chce někdo aplikovat snad na   slepice ! 


To muselo stát dost přemejšlení, z mojeho dotazu dokázat vydedukovat, že chci stříhat svejm slepicím křídla 😄 Mě slepice nezdrhaj, to spíš sousedovic by chtěly k těm mejm 😉

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 19.08.2023, 15:46:45 xxx.xxx.228.63
Anonymní:

Tohle jsou úplní dinosauři, ale u nás asi nejsou a nevím jak by zvládali zimu. A jak se množí? Dong tao.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Sorry jako, ale todlenc je podle me hnus.. Vybavuje se mi hlaska ze Svejka “vite co znamena byt zdegenerovany?"

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 12.08.2023, 23:17:32 xxx.xxx.228.63

https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1826

původně vyšlo: Česká hospodyně 1908

…….A což dostane-li se ježek do bažantnice, jak zde teprve své loupeživé řemeslo provozuje. Zde znepokojuje slepice na hnízdech sedící, malé bažanty v noci lapá, ano i do polovičně vyrostlých kusů se pouští, vejce ve hnízdech vypíjí a tak velmi škodí. Ale i v drůbežárnách a na hospodářských dvorech zle řádí. Zabloudí-li ježek na hospodářský dvůr a zde se usídlí, tu nejen kuřata a hnízda vajec jsou před ním nejista, ale i dospělá drůbež a housata kde může ničí. Příklad vím, jak ježek chytil dospělou slepici za nohu a táhl ji mezi klády a trámy u domu srovnané. Slepice bolestně křičela, ale ježek ji nepustil. Až teprv vyprostěna byla chlapcem, který slepici na pomoc přišel a ji ježkovi vytrhl………

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 12.08.2023, 09:40:04 xxx.xxx.228.63

Ono nezmizelo úplně, chvíli bylo i vpravo v “nejnovější příspěvky” a fungovalo, nebo když jsem si dal zobrazit svoje příspěvky tak jsem ho viděl a nechal zobrazit, jen zmizelo z hlavního seznamu..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 12.08.2023, 09:17:56 xxx.xxx.228.63

Právě, je to takový divný od zadavatele dotazu. Jestli jich to vzalo víc najednou, nebo jestli třeba úhyn nechanej přes noc někde na zahradě.. Já bych si tipnul potkan/ni..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 12.08.2023, 09:06:45 xxx.xxx.228.63
XY.:

Teď patří poděkování Vám pane Zbyňku.  Za včasný zákrok v diskuzi u drůbeže 👍. Ač jsi říkám že je škoda že nemůže každý hlásit nevhodné příspěvky 😕. Ale chápu technický by to bylo složité.

Pěkný den 🙂.


Netuším teda, co bylo na tématu jak zabít slepici tak strašnýho(budeme dělat, že se zvířata chovaný pro užitek nezabíjej, je to fujky), že si to zasloužilo to téma smazat, ale docela mě to namíchlo teda.. Takže XY můžes se cejtit uspokojeně, mě si dokázal na.rat!

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 12.08.2023, 07:52:22 xxx.xxx.228.63

Prach jsem zaregistroval poprvý až při kuřatech v odchovně, měl jsem uvnitř nahoře ventilátorek kterej rozháněl vzduch a ochlazoval nad keramickou zářivkou a ten a okolí bylo  po pár dnech úplně obalený tím hnusem.. V kurníku u starejch je jen poprašek a ten jsem přisuzoval křemelině, kterou tam všude rozprašuju. Humus to byl prvotřídní teda 🤪

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 11.08.2023, 19:36:40 xxx.xxx.228.63
list:

To by šlo. Proč ne podříznout? 


Ja nevim, no. Mam k podriznuti nozem tak nejakej odpor. Useknuti hlavy beru jako nejlepsi, nejrychlejsi pro to zvire. Koupil jsem  normalni masivni nuzky na drubez(kuchynsky, nechal bych je jen na ty popravy) u nich vim, ze krk jde normalne strihnout najednou, prijde mi to stejny jako sekyrka, jen bude slepka v trychtyri fixovana a nebude to pak tak “divoky”.

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 11.08.2023, 09:55:47 xxx.xxx.228.63

Tak jsem napsal výrobci - Pohledští Dvořáci a dostalo se mi odpovědi, že rozdíl mezi KZK a  N1 je opravdu ve vápníku, 10,5g vs  33g, ale i v protejnu 155g vs 165g, aminokyselinách a to nejen v jejich výši, ale i vzájemnejch poměrech.  Cituju "Všechny živiny musí být v určitém stádiu růstu a produkce v určitých poměrech tzn. aminokyseliny, energie, minerální látky, vitamíny aj., aby co nejlépe odrážely požadavky dané kategorie zvířat."

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 11.08.2023, 09:49:51 xxx.xxx.228.63

Já mám ve špalku naštoubovaný dva dlouhý vruty zhruba 4cm od sebe a tam nasunu a natáhnu tím krk a nehrozí tolik netrefení se. Jak pak ale mlátí křídlama, tak je krev všude. Přemejšlím nad vykrvovacím trychtýřem a buď podříznout(to se mi ale moc nelíbí) nebo mě napadlo chytit hlavu levou rukou a pravou ustřihnout hlavu nůžkama na drůbež.  Co myslíte, není to blbý?