Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 21.09.2023, 09:06:01 xxx.xxx.37.169
Anonymní:

Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 


A ta pointa je teda v čem? Že vám vrabci vaděj a vadí vám, že někomu jinýmu nevaděj?

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 21.09.2023, 08:57:49 xxx.xxx.37.169

Já zatížil ten nášlap kusem zámkovky, bylo to pořád otevřený, posypat trochu pšenicej pro nalákání a po několika dnech, jak si zvyknou tam chodit, zámkovka pryč, trochu to je zezačátku boj, bojej se toho jak jim to pod nohama plave, ale jak to pak jedna zvládne, ostatní okoukaj, přestanou se bát a už to pak jede..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 21.09.2023, 07:56:34 xxx.xxx.37.169

Právě jsem se někde tenkrát dočet, že hnízděj společně, ani sem to nějak víc nezjišťoval a udělal jednu velkou společnou se čtyřma vletama. Hnízděj v tom, ale nejde poznat kolik.. Mám v zahradním domku internet, tak se chystám dát do tý budky kameru, ale ne a ne se k tomu dokopat..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 20.09.2023, 20:59:09 xxx.xxx.228.63

Jinak teda vrabci mi nevaděj, večer sypu slépkám do žlábku pšenci vrchovatě, tam si pěkně  pošmáknou.. Dokonce sem jim udělal sodomagomora budku 😀

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 20.09.2023, 14:36:31 xxx.xxx.37.169

Mě třeba starý slepice včetně kohouta(pochází odjinud než slepice) nežerou mléčný výrobky, mlíko, kefír, jogurt ani náhodou.. Vochutnaj a nechaj bejt.. Teď kuřata sem to naučil a ty jedou po kefíru nebo jogurtu jako divý..

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 20.09.2023, 12:58:45 xxx.xxx.37.169

Já používám feedomatic ty nejmenší na 5kg a spokojenost.. Vrabci, myši, potkani nic, jen občas to rozsypaný jemný tam ulpívá a voblejzaj to slimáci a nahoře pod víkem se držej škvoráci.. První koupený mělo takovej plast jako zábranu kvůli vyhazování krmení ven, ale ta se zhruba po roce zkřivila a víko se zaseklo a i když slépka stoupla, neotevřelo se to.. Udělal sem tu zábranu novou z plexiskla a už OK. Teď sem kupoval to samý a už to maj řešený jinak, asi to zlobilo víc lidem. Jinak i nastavení na nejlehčí našlápnutí to moje 4měsiční kuřičky(zdrobnělý wyandotky) ešte neotevřelo úplně, přivíralo jim to tam hlavy, bály se toho pak 🙂 I když tam je jakási zábrana proti vyhazování krmiva ven, tak je pod krmítem dost rozsypanýho, tak sem pod to udělal takovej rámek s pletivem, aby to propadávalo tím pletivem a nedostaly se k tomu myši/potkani a jednou za čas to vysypu.. Díky tomu rámku je pak ten nášlap vejš nad zemí, ale slépky, včetně letošních kuřat se na to naučily chodit bez problémů.. Za mě spokojenost a neměnil bych..

Obrázek Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 20.09.2023, 09:04:58 xxx.xxx.37.169
Lucie:

Dobrý den, slepice si upálila kus horního zobáku o výfuk auta. Zobák by měl údajně dorůst. Ale nemůže teď žrát. Zájem o jídlo má. Ale prostě nemůže. Co by jste doporučili? Jak ji nakrmit? Velikou injekční stříkačkou jí podávat nějaké mokré, navlhlé, rozmixované žrádlo? 

Díky 


Zobák není polystyren, můžu se zeptat, jak se to stalo?

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 18.09.2023, 17:47:47 xxx.xxx.228.63

Ono záleží na spousta faktorech, co jsou vysoký mrazy, o jaký jde plemeno, v jaký kondici jsou jedinci, kde je skleník umístěnej. Ale mráz je prevít, to souhlasím, i když moje plémě viditelně trpí spíš letním vedrem.. Já osobně bych je ale ve skleníku přes noc nenechával vůbec, protože stejně musí mít někde standartní kurňajs, kam jsou/budou zvyklý snášet, tak proč to celý komplikovat budováním něčeho dalšího jen na zimu.. Při hnusným počasí přes den pěkně ve skle, jak píše list, a na noc do vlastního budoáru ☂️

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 18.09.2023, 15:38:46 xxx.xxx.37.169

Vlhko tam bude, pokud se tam nebude větrat. Permanentně i přes noc, podle situace. "Normální" slepice mráz snese bez problémů. Jednoduchý/listový a pod. hřebeny a laloky kohoutů můžou mít při vysokejch mrazech problémy s omrzáním, může se jako prevence mazat sádlem, indulonou, já mám růžicový hřebeny a zatím zimy bez problémů. Dobrý sou taky široký hřady, aby si sedem v noci zahřály i prsty, na nějakým uzoučkým, nedej bože úzkým a ještě kulatým, budou prsty dole a přisednutím si je peřím nezahřejou. Hlavně to sucho a bez průvanu. U nočního byvakování ve foliáku/skleníku bych se bál spíš je to potom na jaře vodnaučit, aby se pak necpaly večer mezi papriky a hadovky 🙂

JardaPecival
JardaPecival (397 příspěvků) 09.09.2023, 11:20:48 xxx.xxx.228.63

Já občas přisejpám do krmítka, kde maj permanentně skořápky.. Nemizí nijak překotně, ale mizí.. Takže i když maj výběh a najdou si co potřebujou, tak gridem nepohrdnou..