Len sa obcas stane ze samica mlade nechtiac z kotiska vytiahne.A tym ze to ma prah, mlade sa nevedia vratit dnu.
Ano, výjimečně se to stát může, ale práh prostě musí mít, jelikož se bude stále stávat, že si bude ven tahat přicuclé králičata. V zimě prochladnou. Osobně mám 4 samice s kotišti a uvedený problém jsem nikdy neměl. Malincí se drží v hnízdu, když začnou být mobilní, tak už se vrací do kotiště bez problémů.
Nečtu příspěvky ostatních, ale pokud chcete parťáka na všechny vaše cesty a výlety, který je lehce cvičitelný a hodný... Určitě na seznam napište labradora. Není náhoda, že většina asistenčních psů jsou labradoři. Je schopný běhat, dlouhé procházky a zároveň s vámi nekonečné polehávat. Snáší samotu nebude rušit okolí.
Především mor, pokud se ten objeví poblíž, tak se šíří na velké vzdálenosti vzduchem a ničí vše. S mortalitou okolo 80-90% neočkovanane populace. Myxa se přenáší komáry a jiným bodavým hmyzem. Komár a podobně se dostane taky skoro všude... Viz domácnosti...
Rozhodně očkovat vrcholné uchovněné kusy. Králíci pro maso očkovat je na zamýšlenou. Králík se může očkovat po 6 tydnu života, tedy okolo odstavu. Za dalších 7 týdnů se poráží. Imunita po očkování se vytvoří po cca 2 týdnech... Odpovědět si musí každý sám.
Nejjednodušeji je to budka, samice si ji vystele, mladé z ní díky prahu nevylezou a ona má klid na okocení. Zároveň v létě chrání před teplem a v zimě zase drží teplotu. Celkově ji tolik neruší okolí. Jsou samice, kterým vadí i štěkot psa. Toto chovné zařízení simuluje noru.
Zdravím, určitě vyzkoušejte kotiště. To ji může pomoc. Je hodně faktorů, klid, prostředí.... Jinak obecně zkouším 3x po sobě pak pauza a pokud znovu nic, tak jde u kola ven. Takového neefektivního králíka v chovu nechcete. Samozřejmostí je zhodnotit roční období v době krátkého dne je potřeba svítit a tím vyvolat březost.
Vše záleží, jak svoje králíky na toto krmení připravuje. Pokud chováte intenzivní chov a zabíjíte na třech měsících, tak to lze dosáhnout granulemi nebo intenzivním výkrmem, některý je časově náročný a má velké rizika nekrózy střev a podobně, takovému chovu dát, z ničeho nic, zelenou píci, tak bude hotovo. U nás doma krmíme jako dřív, občas pšenice-kdyz je, jednou dvakrát týdně chléb, skoro stále k dispozici seno a voda, občas zelená píce v sezóně častěji se zbytky že skleníku, sem tam snížíme množství krmiva na minimum, přijde mi, že se králík srovná a předcházíme trávicím problémům. Výkrm trvá déle, ale cenově to vyjde daleko lépe, jak granule. Ročně děláme cca 50 králíků pro rodinu.
První příspěvek věnuji ifauně. Bohužel toto prostředí je, dle mého názoru, tak trochu pár let zpět. Snad se to tu rozjede, potom návalu nových uživatelů. Ifauna měla super vyhledání přímo plemen, okresů a podobně. To mi tu chybí, ale zároveň dodávám, že nejsem s webem vůbec seznámen.