Mě loni zklamaly snad všechny výstavy, které jsem v Lysé navštívil. Ale zklamalo mě opravdu spíš výstaviště samotné. Fronty, nemožnost zaplatit bezhotovostně, nepořádek na výstavišti (na jaře hromady opadaného listí nepůsobí přívětivě) a bohužel se mi zdá, že se to propisuje i do výstav samotných, kdy se mi zdá, že ubývá vystavovatelů a prodejců.
Příspěvky uživatele
list
Já se musím přiznat, že letos jsem ji poprvé vynechal. Poslední roky mi přijde, že kvalita výstaviště v Lysé upadá 😟
Pšenice, ječmen, proso, hrách/peluška, kukuřice, řepka/slunečnice, semenec - to je taková moje základní směs. Občas přidám i něco jiného - lesknici, oves nebo rýži, občas přidám směs pro malé papoušky (když nemám samotné proso a potřebuju namíchat, většinou). Čočky bych se taky nebál, ale postrádám zdroj.
Dvakrát týdně jim přidám trochu pivovarských kvasnic, česnekového oleje, či oleje z pšeničných klíčků a oregana.
Někdo přidává čirok, ale moji holubi o něj nestojí, tak jim ho necpu.
Grit a holubí kámen mají neustále k dispozici a denně mohou ven z voliéry a nazobat si vše, co by jim mohlo scházet, například zelené. Takové netřesky milují.
Směs podávám namíchanou, ale jsou i tací, kteří podávají složky jednotlivě a holubi si zobnou, co kdy chtějí. To mi přijde sympatické, ale namíchaná směs není tak náročná na skladování, bo se vejde do jednoho velkého barelu.
Ještě poznámka, Raspic mi poradil podávat ječmen naklíčený (vlákno tu někde je, ale nenašel jsem ho). Holubi ho mnohem lépe přijímají.
Díky moc za info. Já tam plánuju do budoucna elektřinu zavézt, ale nechci to dělat teď provizorně, abych to pak zase předělával. Tak si budu muset počkat. Asi to bude nejlepší 🙂 Ale ty budkový kamery jsou super👍
A propo, co tam máte za kamery? Já koukám po kamerách do voliéry už pár let a nechce se mi tam kupovat nic, nač by mohli holubi sednout, co by bylo na baterii, abych tam nemusel teď vézt provizorně proud a taky, aby to nestálo mailant. Rád bych dal kamery i do budníků holubníku, alespoň některých🤔
To mě potkalo při líhnutí za ta léta jen jedno neštěstí, a to plánovaná odstávka proudu asi na 5 hodin 😲 Byl jsem z toho paf. Bez náhradního zdroje, tak jsem to vyřešil lahví s teplou vodou a několika ručníky. Líheň jsem zabalil s lahví do ručníků a úpěnlivě doufal, že to zabere. A zabralo, kuřata se vylíhla bez problémů 😎
Já viděl pár úplně odpadlých, ale jinak se zdá, že drží, tak uvidíme😉
U nás před šestou ráno -0,4 °C 😉
Toho se obávám při každém líhnutí
Já jsem přesvědčený, že jakákoliv kniha týkající se chovu slepic, nemusí být stará 40 a více let, se bude hodit. Pokud nemáte žádnou zkušenost a znalost, určitě vám pomůže pročítat i zdejší diskuze a různé webové stránky týkající se chovu slepic různých plemen. Kdo ví, třeba vás nějaké plemeno osloví a už to nebude jen o pár vajíčkách.
Já osobně vejce otáčím od prvního dne líhnutí. Ani pozorování kvočny, či holubů na hnízdech mi nenapovídá, že by to bylo při přirozeném líhnutí jinak. Ti sedící rodičové vejce pod sebou přeskupují, aby byla v optimálních podmínkách, ač se může zdát, že tomu tak není. Na otřesy jsou citlivá vejce plazů, tam může pohyb opravdu způsobit úhyn zárodku.
Mě většinou první rok něco málo nový stromek dá, druhý zase nic 🙄 Ale drží a za rok dva zase plodí 😉
Tak naše meruňka už pomalu odkvétá. Žádné velké mrazy se nekonaly, tak snad něco bude. Včely se přestěhovaly z meruňky na vrbu, která je v plném květu, a narcisky a každým dnem očekávám první květy na broskvoni 😉
Ha! Jantar!
Ony paduánky mají takový peří na hlavě, že nevidí ani za sucha, natož v dešti. Měl jsem jednu zdrobnělou a občas byla hodně opožděná oproti ostatním slepicím, co se týče reakcí na vizuální podněty. Ostatní mě viděly přicházet a dělaly prostor u dveří, do Padu jsem musel dveřmi lehce strčit, aby postřehla, že se motá a uhnula a podobně.
Nevím, ale upozorním-li někoho na hrubku, nebo nesprávné použití výrazu a podobně, myslím to dobře. Osobně si myslím, že uhlídat hrubky jako pitel, hmiz, či ony bili a podobné, není zas takový problém, stačí si otevřít word, nebo i výraz napsat do vyhledávacího řádku prohlížeče, oba na chybu upozorní. Pokud je autor dítě, či cizinec je pro něj upozornění edukační a pokud dospělý, rodilý mluvčí, tak vlastně taky. Udělat chybu není problém a přehlídnout ji též (jsem přesvědčen, že se to stalo nám všem a ne jednou), ale sdělení by mělo být jednoznačné a srozumitelné.
Proto by měli být schopni užívat správné názvosloví. Všichni asi víme, že občas je srozumitelný popis problému, s nímž se potýkáme, opravdu oříšek, zvládnutá gramatika a chovatelské názvosloví velmi pomáhá srozumitelnosti našeho vyjádření. Pak můžeme očekávat rychlou relevantní odpověď. Protože je-li používáno správných názvů, ač lidových, či regionálních nebývá zas takový problém odhalit význam slova.
Ale pokud si přečtu příspěvek třikrát a nejsem schopen jej jednoznačně pochopit, nemůžu jednoznačně odpovědět. Pak se do toho přidají anonymové “jantarové” a hejtři a je vymalováno.
Ano, ta čistota je až podezřelá, jako by to bylo nově zařízeno, protože na tom zařízení, dle mého názoru, by zůstaly patrné stopy trusu i po jeho důkladném vyčištění.
Vy asi odpověď nedostanete, pan jantar se baví jen se mnou, asi že jsem taky jantar, jen zelený 😄
Pak to bude v kvalitě rodičovského hejna, kterou jako kupující neovlivníte. Jediné, co vám může pomoci pro příště, je zajet si pro vejce k chovateli osobně a podívat se na jeho chova zařízení, zda tam neuvidíte něco varovného.
Jop, tak to budu asi vzácnej 😂