Ale teď vážně. Milý neregistrovaný, pokud Vás opravdu zajímá příčina úhynu, bylo by ideální provézt pitvu a případně ji doplnit o laboratorní vyšetření. A dostanete odpověď. Ano. Nějakou korunu to stojí, zvlášť s tou laborkou, ale dostanete přesnou odpověď.
Pokud Vás zajímá, co nás tady napadne, bude to chtít více informací. Holuby chováte ve voliéře, jaké plemeno?, věk uhynulého holuba?, v jaké voliéře?, jak umístěné? jak dlouho je tak máte? , jak krmíte? čím? kolik?, kolik holubů tam je?, mají možnost proletu?… Je toho daleko víc, co by bylo potřeba vědět, abychom byli schopni se tu zamyslet a kolektivně vymýšlet, co se asi mohlo stát. A ideálně doplněno o fotky 😉
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.07.2023, 16:28:29
Tak na to ani odpovědět jinak nejde, ne? Když je jediná informace, že ležel na zádech. Leda by tu byla nějaká vědma, co by nastartovala křišťálovou kouli😉
Se divím, že není problém ještě s kanibalismem. Stačí sednout k netu a seženete i BIO KKS pro nosnice, takže pokud máte zájem o bio chov, tak si sáhnete trochu hlouběji do kapsy, ale o slepice se můžete postarat.
Odpověď na příspěvek uživatele Jiří z 08.07.2023, 06:52:43
Vytrhané peří na temeni je od kohoutka, při pojímání se přidržuje právě v těchto místech. Nevím, ale mám pocit, že osm slepiček na dva kohoutky je málo. Jinak vejce budou zpočátku menší.
Máčím pšenici v zimě, abych aspoň trochu nahradil zelené, kterého v té době není dost, ale samozřejmě je možné ji krmit i v létě. Ale to bych nějak nepřeháněl, v zrní je často spousta nečistot, které dokáží rychle zkvasit, proto v tomto období spíš dělám exotům, holubům i slepicím vaječnou míchanici v odpovídajícím množství, aby to během pár minut všichni sezobali.
Však slepice jsou poloviční predátoři a odkoukávají. Plazi asi ne. Ale nejsem fundovaný etolog přes tyhle tvory.
U plazů to bude taky trochu složitější. Některé druhy jsou, v různé míře, sociální, čelí předačním tlakům a musí se vyrovnávat se změnami prostředí. Možná spíš záleží na naší defiici inteligence.
Je lepší mít to opačně, jednu samici a dva samce. Lichý samec pomáhá i s dokrmováním odchovů jiných párů, lichá samice ostatním párům spíš škodí a nic neodchováte.
Já měl zakrslé holandské slepice a kvokaly skoro na povel. S rousnými, počítám, to bude obdobně. Kuřata krásně odvodí a uhlídá. Ale osobně disponuji líhní i umělou kvočnou.
Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .
Nejlepší obrana je asi už ve výběru plemene a chovného materiálu. Pak už jen připravit vhodné podmínky.
Já mám moravské pštrosy ve voliéře, ale s možností volného proletu od rána do večera, takřka celý den. Chovné páry jsou převážně z volného chovu. Když se tu dravec objeví, holubi reagují většinou rovnou zalétnou do voliéry, jen jednou je asi něco vylekalo, protože nalítali do do stromů v parku hned vedle nás a tam přečkali asi půl hodiny, pak pomalu, postupně povylítávali na naši střechu.
Vím,že chovatelé barevnohlávků, kteří je mají ve volných chovech, říkají, že z nových párů, často zbydou jen odchovy.