Bohužel nestačí, když dostala vodu, vrátila se na hnízdo, tak šla zase do klece a byl klid. Bohužel jsem musel asi po 6 týdnech na dva dny pryč a po návratu seděla zas, tak už šla bez vody a v pohodě.
Příspěvky uživatele
list
Ono, těch způsobů je vícero a bude záležet na slepici, situaci a tak. Mě se vyplatila větší klec na andulky, tam slepici zavřu a nechám ji tam 24 hodin bez žrádla i vody. Bohužel je to týrání, ale když jí dám vodu, neodkvoká a vrátí se na hnízdo. Někdo je zase naopak zavírá do sudu s trochou vody a někdo zase na rošt, aby jim foukalo pod zadek. Všechny způsoby jsou tak trochu týrání, ale nic jiného asi nezabere.
To je náhodou dobré krmítko 😉
Větrání do kurníku udělejte mimo spící slepice. Pokud budete mít hřady na jedné stěně kurníku, tak větrání udělejte tak, aby na ně netáhlo. Průvan nemá rádo snad nic živého.
K té pšenici. Nám taky nechybí opékání mamuta v jeskyni 🤭 A slepice si stejně nazobají spoustu věcí mimo krmení, tak o to přirozené zobání nepřijdou. A hrubě mletý šrot není tak daleko od celého zrna, aby slepice ráno padaly hlady z hřadu 😉
To je a po dobrým to nejde.
V zimě se naklíčená pšenice krmí běžně ;) Taky nakličujuza oknem. Stačí jeden, dva dny, řádně očištěná, aby to neplesnivělo. S tím, že to bude studené si hlavu vážně nelamte 😉
Jinak já třeba na noc pšenici nedávám vůbec. Vlastně vůbec nekrmím celým zrnem, ale mají krmítko, kde je suchá směs pořád k dispozici. Stejně jdou chrnět s nacpanými volátky.
Já mám třeba sypké směsi raději než granulované. Hodně pracuju z domova, takže mám čas si zajít dvakrát denně ke slepicám i v zimě a dát jim krmení. Směsi si míchám se zbytky z kuchyně, odřezky zeleniny i ovoce, takže se vždy má jak spojit. A někdy si namelu, jindy koupím 🙂 Tak se nebojte, nějak se to naučit musíte 😉
Taky jsme to nepsal o vás, ale tak celkově. Vnímám jen, že se v diskuzi objevuje hodně tato nedůvěra. Tak chci jen poukázat na to, že nejde říci, nebudu krmit směsí a krmit jak mě napadne. Chovatel je schopen si sám namíchat kvalitní směs, ale musí se o krmení zajímat. Je to jako dietáři/-ky, dokud si nenastudují základy výživy člověka, budo hubnout a tloustnout a pořád dokola. Prostě je potřeba se v chovu vzdělávat a postupně se posouvat třeba až k tomu, že si budu směs dělat úplně sám, ale nejde to hned.
Zrzavci: Granuluje se z důvodu lepšího přijetí zvířaty. Když se krmí negranulovanou směsí zbývá jemný prach, který se slepicím moc vyzobávat nechce, ale umí to. Někteří chovatelé proto upřednostňují granulovanou směs. Jinak sypkou směs stačí zvlhčit a spojí se, třeba olejem, čerstvou zeleninou, nebo i vodou. Nebo je prostě necháte si tu směs vyzobat, poradí si s tím a netrápí se hlady 😉
To já se s nima taky nepárám 😉 Jen letos jsem jednu dvakrát odkvokával. Tak trochu tyranie😔
Určitě bude záležet na povaze jednotlivce, ale u mě jsou slípky ve voliéře a s kohoutem a je to tak už pár let a pár kohoutů. Pravdou je, že teď má slepic víc k mání, ale násadová vejce bych nesbíral od všech. Co mám vypozorováno, kohout si oblíbí pár slepic, ale opravdu tak 3, 4, které pojímá častěji než ostatní.
Agresivnější i ozobává ruku😀
Měl jsem kohouta na 3 slepice a byly v pohodě. Kohoutova favoritka bude vždycky trochu ozobaná, protže je prostě favoritka.
mám u slepic pákový drtič a holky se mi motají pod nohama a zobají 😉
Já vím, že slepice snese hodně, taky si melu svoje krmení, ale věnuju tomu dost času.
To brojení proti KKS mi přijde zbytečné, což je vidět i na nových vláknech tady zakládaných, ozobané slepice, sežraná vejce, nebo žádná vejce a kde je chyba, když krmím pšenicí a tu slepice přece žerou😠
Já to beru tak, že se psama na procházku stejně musím, tak se proběhnou po lese a já si najdu nějakou houbu.
Pokud je tam chcete pouštět jen na léto a zimovat řízeně v nezámrzné místnosti, nebude třeba ani veliké ani hluboké, ale pokud budete chtít zimovat venku, bude muset být kolem metru hloubky v nejhlubším místě. To samozřejmě také záleží, kde jste, v Polabí nejsou takové zimy jako na Šumavě. Taky bude důležité umístění jezírka, jak moc bude zastíněné a tak.
Tak v sobotu procházka lesem a dvě kila hub😉
Tolerance být musí, jinak to nejde. Ale výrobce je zcela jistě schopen určit kvalitu zrna i kvalitu výsledného produktu.
Kvokající slepice sedí jako přilepená, brání se a když ji sundáte z hnízda, bude načepýřená, doslova kvokat a bude se snažit vrátit do hnízda, co nejdříve. Může té příležitosti využít k nazobání, či napití a rychle na hnízdo.
Koupí směsi získávám jistotu kvality a nutričních vlastností směsi, což u podomácky vyráběné směsi nemám, nebo bych si musel každou vyrobenou směs nechat laboratorně prověřit, co se týče nutričních hodnot i zdravotní nezávadnosti, protože jsou věci, které nejsem schopen rozklíčovat. Protože, znám-li “tabulkové" hodnoty obsahu živin v jednotlivých zrnech, neznám přesné hodnoty té konkrétní suroviny, jíž jsem zakoupil. Opět bych si musel nechat suroviny “vyšetřit”, abych mohl složit smě kompetentně…
Z toho vyplývá, že pokud si chci míchat kvalitní směs sám, musím tomu věnovat mnohem více času, nešetřit penězi a hlavně zjišťovat si, studovat a učit se.
Díky moc za objasnění, ale co je GUJ stejně nevíte, když používáte, asi zastaralé, GMO ;)