Mě k voliéře přinutila kuna ze sousedství, když mi dvakrát zlikvidovala všechno v kurníku. Před tím byly ve svém výběhu, kam zalétali i vrabci na krmení a nevadilo mi to. Teď s ptačí chřipkou pár kiláků od nás jsem byl za voliéru rád.
Příspěvky uživatele
list
Slepice mám ve voliéře, ale volně žijícím ptákům podstrojujeme dvěma krmítky, v jednom jen slunečnice, v druhém směs pro holuby nebo exoty. Na slunečnici létají celoročně sýkory, brhlíci a zvonci v zimě, na druhé se slétne hejno vrabců a v podvečer hrdličky, tak to musím plnit aspoň dvakrát denně 🤭
Dobrý den, tady byste je měl najít:
https://www.cschdz.eu/odbornosti/holubi/velikost-krouzku.aspx
Já jen reagoval na ten nápad nevyužitý skleník přeměnit na voliéru 😉
Zimy bych se tolik nebál, ani nočních mrazů, i když nevidím důvod držet slepice ve skleníku i přes noc. Ale i v zimě by mě děsily slunné dny, pokud by byl skleník na příliš slunném místě. Přeci jen skleník má sloužit k pěstování choulostivých rostlin v létě, ne k chovu drůbeže v zimě. I v zimě se dokáže na slunném místě pěkně ohřát, což by slípkám příliš neprospělo.
Skleník bude vhodná voliéra na zimu, nikoliv přes léto. To by se slípky mohly uvařit
Dobrý den, pokud nebudete ve skleníku zimovat žádné rostlinky, tak tam slepice pusťte, spousta lidí to tak dělá. Bahno tam nebude pokud tam nebudete lít vodu, slepice si tam najdou ještě spoustu zbytků a určitě si vyhrábnou i nějakou tu žoužel a ještě vám to pohnojí 😉
Tak ten vypuštěný holub se vrátí k chovateli do holubníku, tak tam nebude problém 😉
Dobrý den, nemýlím-li se, zákaz SVS se v minulé sezóně holubů netýkal. Nevím, zda jsou k nějakému kmenu viru ptačí chřipky vnímavější, nežli k těm loňským.
Jak píše bodlinka, holubi se chovají v párech, které tvoří chovné hejno. Uvádí se minimálně 3 páry do začátku, ale bude taky záležet na plemeni. Já začínal s dvěma páry moravských pštrosů a v pohodě, ale třeba u pošťáků bych pod tři nešel určitě.
To si děláte legraci??? Tři pytle? Tak to teda nekradete vůbec v malém. 😠 A vymlouvat se na prasata, nebo modernější techniku, která netvoří tak velké ztráty je hloupost. Kdyby každý kradl jako vy, nebude mít technika z čeho ztrátu vyrábět a ani na ta prasata by nic nezbylo.
Doporučil bych si něco o chovu slepic dostudovat, tohle je celkem triviální záležitost. Ony ty červené hřebínky jsou patrné u slepic ve snášce, když vám sedne kvočna, hřebínek se jí zmenší a zrůžoví.
Dnes jsou snad všechna plemena chována ve voliérách. Moravský pštros je dnes běžně ve voliéře chován.
Mladý se můžou líhnout do mrazů. Mrazy můžou přijít při odchovu. Loňská zima byla mírná, ale konec září byl studený a trvalo to do konce března
Já bych teda na zimu taky neodchovával, ani uměle, natož pod husou.
S ničím ho nemíchejte, dejte jim ho do misky vedle krmení a ony si nazobou, když budou potřebovat.
O jaké holuby se jedná? Já mám pro moravské pštrosy tyto: https://www.hradsky-sunk.cz/klec-chovna-bez-rostu-a-otocnou-mrizkou-1
Grit plní hned dvě funkce, jednak napomáhá rozmělnění potravy ve svalnatém žaludku a druhak je zdrojem minerálů, zejména vápníku, proto je vhodné grit pro slepice mít k dispozici.
Písek je vhodný pro popelení, ale není bezpodmínečně nutné ho pro slepice mít. Popeliště může být vybaveno i jinými médii, třeba křemelinou, či popelem.
JRT je velice aktivní a inteligentní pes a s tím se musí počítat. Pokud budete mít na psa dostatek času, abyste ho zabavila a pocvičila a hlavně mu dopřála prostoru se vyběhat, nebudete mít jediný problém. Pokud budete celý den v práci a péči o psa bude představovat nakrmení a dvě půlhodinové procházky denně, budete jen nešťastná vy i pes.
Během zákazu nemáte drůbež vypouštět na místa, kam se dostane volně žijící ptactvo. Pokud vám do voliéry nezalítne ani vrabec, můžete je tam mít úplně v klidu
Jj, taky to tak mám. Dnes. Ale před křemelinou jsem s nimi občas bojoval 😉