Tak to u nás byla úroda jahod suprová, miska ze dvou závěsných květináčů. Rybíz se taky celkem zadařil, na to že ho máme od loňského podzimu a k tomu kamčatský borůvky 😉 Ale ten zimolez začal nějak skomírat a nevím, co to zase je🙄 Rajčata a papriky nemáme, neboť javor ze sousedního parku nám už zastiňuje půl dvorku.
Příspěvky uživatele
list
Díky za rady. Zkusím stáhnout KD na naklíčený ječmen a budu se modlit.
Raspic:Problém vidím v holubech, nikoliv v krmení. Hodně krmení - nemnožím se, málo krmení - množím se, je proti přírodě. Úspěšné a co nejčetnější odchovy u holubů jsou nejspolehlivějším indikátorem zdravotního a genetického stavu párů…. Ano ! Sice vůbec neznám váš chov, podmínky…. Snáší čistá vajíčka? Nesnáší vůbec? Holoubata hynou po vylíhnutí? Rozbitá vajíčka? Mnoho možností…. Jasně, nejsou holoubata, uberu množství a druh krmení, ale spíš z úsporných důvodů. Né proto, že se budou hůře množit. S pozdravem. Ať se daří
Vážně nevím, letos jsem pořizoval nové holuby do chovu a žádný holub neprojevuje sebemenší příznaky chorob vyjma odchovu (čistá vejce, rozšlapaná a úhyn čerstvě vylíhlých holoubat). A problém s odchovem mají i mé staré páry, které v přechozích letech odchovávaly, mají letos problém též.
Nejstarší kusy mají 5 let, což by též neměl být problém. A vlastně jedinou provedenou změnou je změna krmné dávky. Jsou to pštrosi, nejsou příliš létaví jako třeba pošťáci, bohaté krmení mohlo vézt k zatloustnutí a tím ke vzniku mého problému. To mě napadlo už dříve a jo012810 mi to teď tak nějak potvrdil
Zdravotní problémy nesleduju u žádného z holubů, z počátku jsem měl obavy, zda nesezobali nějaké namořené zrno, či travní semeno u sousedů, což by mohlo působit problémy, tak jsem holuby zavřel, ale nezabralo to, teď zase dostávají volnost.
Začal jsem podávat probiotika, ta nejspíše trochu pomohla a od té doby alespoň něco odchovali.
S tím bohatým krmením mě to taky napadlo, budu jim muset nasadit dietku a snad se situace zlepší🙏
Díky moc za radu
Tak to můžu jen závidět. Od šesti párů mám letos dvě holoubata a nemůžu zjistit, co je špatně.
Děvčata (Buggyra a Zrzavci), máte můj obdiv za kreativitu 👍
Ale jo, já bych mu trochu kočičích granulí dal, nebo kousek masa, tvarohu, či vejce, nebo něco jiného k snědku. Někam dál od slepic, abych si ho k nim nenalákal, bo takový ježek dokáže slípky v noci okousat, ale zase na zahrádce vysbírává slimáky a podobnou havěť, tak proč ho nepozvat 😉
A prý by to chtělo i něco na zub 😄
Mám to podobně, jen střecha i dno jsou též prkenné. S pravidelnou očistou a vyprášením křemelinou si vystačím.
Měl jsem taky takovou kvočnu, co se od hnízda téměř nehla. Na druhou stranu, jiná zase trajdala, že jsem si říkal, že si na ta vejce chodí jen odpočinout 😀 Pokud možnost má a nechodí, nechte to na ní. Jen to nebylo patrné, tak se někteří obávali, že tu možnost nemá.
Anonyma si nevšímejte, jen si tady honí ego a moc mu to nejde. Takové je dobré přehlížet, půjdou pak obtěžovat jinam
Jak tak koukám, opět nám tu řádí hrdinný anonym, co nví všechno nejlíp a projevuje se napadáním ostatních. A kupodivu ti ostatní dávají validnější rady, než ten anonym🤔
Mě zebřičky otravovaly i hrdličky na hnízdě, že jsem je musel oddělit
To spaní ve snáškovém hnízdě by mě netrápilo, taky mi tam staré slípky rády chrní. Ale to nekokrhání není dobré.
Já jsem si teď oblíbil Ajatin roztok ve spreji, ale Betadinu mám též, samozřejmě, používám ji už …no dlouho 🤭
K těm parazitům bude hodně záležet jak máte kurník řešený. Já mám dřevěný = samá škvíra a schovka pro čmelíky. Kurník čistím tak jednou za dva týdny a při každém čištění popráším křemelinou, aby byla patrná vrstvička vlastně po celém kurníku, je to jemný “prach”, který se drží i na stěnách, a po čmelících ani památky. U holubů ji používám též, ale ne tak často, protože když vylétnou holoubata sedí pár na dalších vejcích, tak tam křemelinuju na začátku sezóny, aby to nedýchali. Při čištění prvního hnízda, sedí vedle na druhém.
Já bych to postříkal desinfekcí a nechal být. Křídlo prohlédněte, prohýbejte, ale může ho tak držet jen kvůli bolestivosti.
V tom případě doporučuji pořídit křemelinu a použít ji při každém čištění kurníku
Liška tohle pletivo pohodlně přeleze.
Vydesinfikovat a nechat ho v klidu, pokud to je opravdu jen vyškubané, bude za chvíli fit.
Možná by bylo dobré kohouta řádně prohlédnout, zde není zraněný, případné zranění ošetřit.
Pokud by se popral s liškou, bylo by to asi ve výběhu vidět, peří, případně chlupy, či krev na zemi.
Můžete také zavolat veterináře, zda by kohouta nevyšetřil, případně odebrat trus a provézt laboratorní vyšetření. Ale všechno to bude stát nějakou korunu a je otázka, jak to celé dopadne.
Pokud mu chcete nějak pomoci bez znalosti příčiny separujte jej, viz výše, a můžete mu podat nějaká probiotika a pak už jen čekat, jak to dopadne.
Proto většina chovatelů zvíře raději utratí, než aby ho nechala trápit až do hořkého konce. Usmrcení zvířete k chovatelství patří, s tím nic nenaděláme.
Já je bohužel na dvorek pustit nemůžu, bo by pak nebyla naše minizahrada 😄 Takže jsou odkázány pouze na voliéru, kde mají i kompost, tak bych tam trochu zapršení bral, právě kvůli kompostu, ale i by se jim dalo nechat něco zeleného narůst, takhle dostávají jen naklíčené zrní a, samozřejmě, všechno kompostového projde slepičí selekcí😉
Já ji mám zastřešenou. Později jsem si říkal, že jsem možná měl udělat střechu jen na ⅔ a ⅓ nechat volnou. Ale co už 😉