Jenomže to, že někdo naloví chovný materiál mimo prostor plánovaného vypouštění mladých, nelze vyloučit Proto tu je ta snaha státu to ovlivnit a regulovat.
Příspěvky uživatele
list
Přesně tak 👍 Ještě upřesním, že přísavník trojcípý se roubuje na podnože přísavníku pětiprstého, takže se občas vyskytně i nějaký šlahoun pětiprstého v trojcípém 😲 Takhle jsem si namnožil i pětiprstý. V zimě ptáci ozobávají plody obou druhů, takže to asi nebude zas taková jedovatina, alespoň pro ptactvo 😉 Ale slípky jsem třeba plody ozobávat neviděl, zato listy a mladé výhonky berou o sto šest.
Ono jde spíše o to, že účel nesvětí prostředky. Vypuštěné ještěrky by mohly narušit genofond původní polulace v oblasti. Proto je potřeba taková kontrola
Já se ještě s otravou nesetkal, vím, že se vyskytovaly otravy ze sena, kdo nasušil pryskyřník, ale zvířata se jedovatým rostlinám vždycky vyhnula. Jestli si zobla a nebylo jim dobře a pak to nechala nevím, ale slepice mi přísavník ozobou, kam dosáhnou😉
Tak asi mám slepice supermanky, tedy superslépky😲 Cibuli i přísavník trojcípý žerou plnými zobáčky a nic jim nikdy nebylo, nikdy žádný problém. Ale bobkovišně si nikdy nevšimly, to je pravda🤔
Aha 🤭 To jo, regiusky jsou božani, kliďasové a krásní hadi 😍 A obrovskou výhodou je i jejich skladnost a snadné sehnání krmení. Ono je toho víc, co musí budoucí chovatel zvážit, než si zvíře pořídí.
Tmavka je ale opravdu není pro začátečníka. Regiuska je jako první had vhodnější😉
Koukám, že jsme zase psali současně 😄 A byla jste rychlejší😉 Jj, přesně tak, prevence je základ. To nás aspoň učili na škole a celkem se mi to i osvědčilo.
Dobrý den, pokud je mi známo, je říman jedním z největších plemen holubů dosahující váhy kolem 1 kg. Pokud byste chtěl křížit s něčím podobně velikým a doufat v heterozní efekt, ale ten může být klidně až v dalších generacích, ale taky vůbec, nebo se projevit záporně, tj. snížením užitkovosti.
On bude spíš problém v tom, že se těžko hledá antikokcidikum vhodné pro podání nosnicím. On příbalový leták nekecá, to nemusíte potom hledat na netu, pokud je v příbalovém letáku ne nosnicím, tak ne nosnicím.
My jsme svého času měli i tři generace dospělých koček, naši měli 6 koček, teď už jen 4. Všechno se obešlo bez jakýchkoliv problémů. Pokud dostanou nažrat, budou mít prostor se navzájem vyhnout, pokud nebudou mít na sebe náladu, nebude jediný problém.
Matka mladé vyhání v momentě, kdy se domáhají péče, ale matka je potřebuje odstavit, ale nepožene je přes celou ves😉
Ančovičko, vy se mi vůbec neomlouvejte. Mohlo mě to trknout, netrklo a k původnímu dotazu jsem se už nevracel. Ale my jsme si očividně rozuměli, byť jsme mluvili o sádle místo loje. Byl bych nerad, kdybyste mou odpověď X.Y. brala jako kritiku, jen jsem se podíval, kde se to sádlo vzalo a v odpovědi upřesnil, kde jsem ho vzal já😉
K tomu obrázku: V odpovědi ančovičce (13:17:45) jsem se odvolal na obrázek (Ono bude hodně záležet na celkovém složení. Z obrázku se zdá, že jsou červíci zastoupeni hojně, slunečnice taky dost a sádlo jen na spojení.), čímž jsem měl na mysli obrázek z původního dotazu tazatelky, nikoliv obrázek ančovičky, či jí zveřejněný 😉
Ano, omlouvám se, reagoval jsem na ančovičku, která použila pojem sádlo, pane chytráku. V původním příspěvku je zmíněn lůj.
Teď tedy k těm dvěma pojmům, abyste si to v té své hlavince srovnal.
Lůj je živočišný tuk přežvýkavců.
Sádlo je živočišný tuk získávaný z prasat, nebo vodní drůbeže.
Tolik definice. Lůj se získává za nižších teplot nežli sádlo, oba tuky jsou při pokojové teplotě pevné. Výživové hodnoty mají zhruba stejné.
Ono bude hodně záležet na celkovém složení. Z obrázku se zdá, že jsou červíci zastoupeni hojně, slunečnice taky dost a sádlo jen na spojení. Tak to může fungovat jako šušenka pro děcko, trošku občas neuškodí. Avšak obrázek může být jen tzv. ilustrační a pak obdržíte hromadu sádla s trochou slunečnice a červa, aby člověk pohledal. To by nebylo vhodné ani pro ty sýkorky.
Ale nedovedu si představit, co by to se slepicemi udělalo, pokud by to někdo vzal jako krmivo pro slepice a ládoval je tím a, nedej bože, přilepšil zbytky z kuchyně.
Ale stejně jsem rád, že jsem myšlenku upřesnil 😉
Jo, tak to znám. Jednou jsem odpovídal tak dlouho, že mě předběhli 3 lidi 😄
Proto jsem psal “mlsku”, jen pár gramů na kus a nedávat denně.
A ještě podotknu, že i pro ty divoce žijící ptáky je to doplňkové krmivo, protože jsou stále schopni si vyhledat další potravu. Toto jim má jen pomoci nahnat energii.
Dobrý den, slepicím to určitě lze nabídnout jako takovou mlsku, která jim bude nejspíš chutnat, ale určitě bych na tom nestavěl krmnou dávku, bude to hodně tučné krmivo, které má pomoci přečkat venkovnímu drobnému ptactvu mrazivé počasí.
Anonymní:Díky za odpověď. Nepekl též, to znamená že vám tam vzchází plevele chápu to dobře?
Plevele by mi v záhonu tolik nevadily jako houby. Jedna (už jsem zase zapomněl, jak se jmenuje) vypadá jak kravinec a je dokonce schopna se i přeskupovat. Té se hodně špatně zbavuje🙄
Já teda nevím, ale tato vaše směs se mi zdá poměrně nevyvážená, s nedostatkem proteinu, zvláště živočišný protein zcela opomíjí. Napadá mě otázka, oč vám vlastně jde. Chov slepic na produkci vajec, pro radost, či pro testy, co ta drůbež snese. Zkuste si koupit zase směs, pokud se tak bojíte nevím čeho, kupte si směs pro ekologické zemědělství, na trhu jich je dost, a netrapte ta nebohá zvířata.