Dobrý den, pokud je mi známo, je říman jedním z největších plemen holubů dosahující váhy kolem 1 kg. Pokud byste chtěl křížit s něčím podobně velikým a doufat v heterozní efekt, ale ten může být klidně až v dalších generacích, ale taky vůbec, nebo se projevit záporně, tj. snížením užitkovosti.
Příspěvky uživatele
list
On bude spíš problém v tom, že se těžko hledá antikokcidikum vhodné pro podání nosnicím. On příbalový leták nekecá, to nemusíte potom hledat na netu, pokud je v příbalovém letáku ne nosnicím, tak ne nosnicím.
My jsme svého času měli i tři generace dospělých koček, naši měli 6 koček, teď už jen 4. Všechno se obešlo bez jakýchkoliv problémů. Pokud dostanou nažrat, budou mít prostor se navzájem vyhnout, pokud nebudou mít na sebe náladu, nebude jediný problém.
Matka mladé vyhání v momentě, kdy se domáhají péče, ale matka je potřebuje odstavit, ale nepožene je přes celou ves😉
Ančovičko, vy se mi vůbec neomlouvejte. Mohlo mě to trknout, netrklo a k původnímu dotazu jsem se už nevracel. Ale my jsme si očividně rozuměli, byť jsme mluvili o sádle místo loje. Byl bych nerad, kdybyste mou odpověď X.Y. brala jako kritiku, jen jsem se podíval, kde se to sádlo vzalo a v odpovědi upřesnil, kde jsem ho vzal já😉
K tomu obrázku: V odpovědi ančovičce (13:17:45) jsem se odvolal na obrázek (Ono bude hodně záležet na celkovém složení. Z obrázku se zdá, že jsou červíci zastoupeni hojně, slunečnice taky dost a sádlo jen na spojení.), čímž jsem měl na mysli obrázek z původního dotazu tazatelky, nikoliv obrázek ančovičky, či jí zveřejněný 😉
Ano, omlouvám se, reagoval jsem na ančovičku, která použila pojem sádlo, pane chytráku. V původním příspěvku je zmíněn lůj.
Teď tedy k těm dvěma pojmům, abyste si to v té své hlavince srovnal.
Lůj je živočišný tuk přežvýkavců.
Sádlo je živočišný tuk získávaný z prasat, nebo vodní drůbeže.
Tolik definice. Lůj se získává za nižších teplot nežli sádlo, oba tuky jsou při pokojové teplotě pevné. Výživové hodnoty mají zhruba stejné.
Ono bude hodně záležet na celkovém složení. Z obrázku se zdá, že jsou červíci zastoupeni hojně, slunečnice taky dost a sádlo jen na spojení. Tak to může fungovat jako šušenka pro děcko, trošku občas neuškodí. Avšak obrázek může být jen tzv. ilustrační a pak obdržíte hromadu sádla s trochou slunečnice a červa, aby člověk pohledal. To by nebylo vhodné ani pro ty sýkorky.
Ale nedovedu si představit, co by to se slepicemi udělalo, pokud by to někdo vzal jako krmivo pro slepice a ládoval je tím a, nedej bože, přilepšil zbytky z kuchyně.
Ale stejně jsem rád, že jsem myšlenku upřesnil 😉
Jo, tak to znám. Jednou jsem odpovídal tak dlouho, že mě předběhli 3 lidi 😄
Proto jsem psal “mlsku”, jen pár gramů na kus a nedávat denně.
A ještě podotknu, že i pro ty divoce žijící ptáky je to doplňkové krmivo, protože jsou stále schopni si vyhledat další potravu. Toto jim má jen pomoci nahnat energii.
Dobrý den, slepicím to určitě lze nabídnout jako takovou mlsku, která jim bude nejspíš chutnat, ale určitě bych na tom nestavěl krmnou dávku, bude to hodně tučné krmivo, které má pomoci přečkat venkovnímu drobnému ptactvu mrazivé počasí.
Anonymní:Díky za odpověď. Nepekl též, to znamená že vám tam vzchází plevele chápu to dobře?
Plevele by mi v záhonu tolik nevadily jako houby. Jedna (už jsem zase zapomněl, jak se jmenuje) vypadá jak kravinec a je dokonce schopna se i přeskupovat. Té se hodně špatně zbavuje🙄
Já teda nevím, ale tato vaše směs se mi zdá poměrně nevyvážená, s nedostatkem proteinu, zvláště živočišný protein zcela opomíjí. Napadá mě otázka, oč vám vlastně jde. Chov slepic na produkci vajec, pro radost, či pro testy, co ta drůbež snese. Zkuste si koupit zase směs, pokud se tak bojíte nevím čeho, kupte si směs pro ekologické zemědělství, na trhu jich je dost, a netrapte ta nebohá zvířata.
Tak to já mám teď plán velsumky zdrobnělé nebo australky chovný kmen a k nim vždycky nějaká hybridka, aby bylo to hejno pestřejší. A od chovných pěkně nějaký to kuřátko, protože kuřata jsou boží a když je vysedí kvočna, je to lepší podívaná než televize🐣🐤🐥
Ty holadnský jsou obzvlášť suprový, otužilý a celkem pěkně i nesly 😉
Anonymní:Já choval léta hedvábničky, měly pouze nezateplený dřevěný kurník a zcela OK, hlavně, aby se v něm nesrážela vlhkost a byl dobře odvětraný. Ale třeba minorky mají velké hřebeny, bude třeba je zajistit proti omrznutí.
Ono bude záležet taky na místě, u nás v Polabí minorky zvládnou zimu v nezatepleném kurníku.
Tak to já začínal před léty s holadnskými zakrslými, neboť máme malý dvorek a chtěl jsem je jen pro radost. Byly v ohrádce na dvorku a byly to prdelky suprový. Ale pak přišla kuna, slípky jsme oželeli a voliéru stavět nechtěli. Ale asi po roce nebo dvou, jsme se rozhodli zase nakoupit tentokrát už užitkovější plemeno, pořídili a přišla kuna… Postavili jsme voliéru a teď si hledám vhodné plemeno tak tu mám takovou směsku a pár hybridek.
Informace o chovu a výživě jsem nabral ve škole, četl literaturu a sbíral zkušenosti na ifauně.
Možná máte problém s psaným textem. Ale rozumím, čeština je pro vás cizí jazyk. To přirovnání tady neslouží k vyjádření způsobu léčby, ale spíše k tomu otálení. Alespoň tak to chápu já.
Tak važte slova, abyste ze sebe milý anonyme nedělal křupana sám. Zatím jste v tom velmi úspěšný.
Tazatelka neměla vůbec otálet a situaci okamžitě řešit. Nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením je sekyra.
No, tak to už je asi skoro mrtvá, sekyrka a prosit boha, aby to nechytily i ostatní. Jinak akutní zdravotní problémy řeším hned, pokud možno s veterinářem, a nenechávám zvíře čtyři dny strádat
Stačí zadat heslo “Omračovací pistole na králíky” do vyhledávače a vyběhne vám spousta obchodníků včetně výše zmíněného Driml, či tady Hradský a Sunk:
https://www.hradsky-sunk.cz/omracovaci-pristroj-na-drubez-kraliky?gclid=CjwKCAjwseSoBhBXEiwA9iZtxrWmWFr6mp0naLLhnp8SkGImZ16z6kdP8CbZiOCNCgX6IEqJ3zzXixoCNdwQAvD_BwE
Obecně jsou zdrobnělá plemena kvokavější😉