Ani na to pískání bych moc nevsázel. to spíš ty kočky se psi😉
Příspěvky uživatele
list
Jj, takové pověry jsou zažrané pod kůží😉
Mě by zajímalo, jak by to mělo fungovat. Morče se nakazí nemocí, k níž je náchylný králík, a králík se nenakazí? Co toho králíka imunizuje? Přítomnost morčete? Není jistější králíka imunizovat vakcinací?
Tak celá ta krmná dávka je celkem chudá na bílkovinu, tak co by to přeháněly, že 😉
Přesně tak. Zdrobnělých plemen je dost, takže si vyberete určitě slípky dle svého vkusu 😉
Taky by mě zajímalo
Anonymní:Dešťová voda? To slyším prvně.
Nemám žádné plemeno, jsou to nosní křiženci a možná jsme se nepochopili. Já nechci aby vůbec nekvokali a jen snášeli vejce. Naopak chci aby mi každý rok sedly 2-3 kvočny. Tak otázka zněla, jestli se to dá nějak v hejnu ovlivnit a řídit,ale to teda nejde a asi je to dobře, že příroda nad námi stále ještě vítězí.
Nosní hybridi, pokud se nemýlím, mají kvokavost potlačenou, takže by vám sednou neměly. I tady se samozřejmně můžou najít výjimky, ale to je asi všude😉 Pokud chcete nějakou kvočnu, pořiďte si pár kousků kvokavého plemene a ty vám odvodí i kachňata, budete-li chtít. Pokud nechcete hedvábničky, tak třeba nějaké zdrobnělé plemeno, to bývají taky dobré kvočny.
Naše kočka je taky děsně zmlsaná, někdy se může po masu utlouct a sežrala by snad kilo a jindy mi dá najevo, že jsem spadl z jahody na znak a jde pryč, k velké radosti našich psů 😉
Zrzavci:Kočka - co jsem koukala na našeho kocoura teda - oproti psu nehltá, ale poctivě kouše, tak to prostě pořádně přestřihá?
Ano, kočky poctivě koušou a taky tu rybu slupne syrovou, kdy měkké tkáně na kosti drží. Úlomky kostí se tedy těžko uvolní, aby jí dráždily jícen 😉
Něco jiného bude, budete-li dávat kočce rybu tepelně zpracovanou, kdy se maso od kostí uvolňuje a kost se pak sune jícnem bez obalu měkkých tkání. To je to, co pak vadí lidem, ta kost může jen podráždit sliznici jícnu a to nám pak vadí a překáží a proto pak cítíme kost v krku i několik dní.
Anonymní:Jo jo chceme dvě, máme dvě vnoučata 🙂 s těma nemocema to je velmi zajímavy to jsou teda pověry. Slýchávala jsem to jako malá že si s nimi přitáhne člověk do chovu nemoci.
Dvě jsou super 👍 A ty nemoce jsou opravdu jen pověra, nemusíte se bát😉
Zdravím, pověsti o morčatech a králících jsou opravdu jen pověsti. Pokud budete chtít pořídit vnoučatům jako mazlíka morče a ubytujete ho v prázdném kotci králíkárny, nemusíte se o králíky obávat😉
Jen doplním, že na rozdíl od králíků, morčata potřebují společnost, takže ideální je pořídit vnoučatům morčata dvě.
A ještě jedna poznámka - morčata si nejsou schopna syntetizovat vitamín C a musí ho přijímat v krmivu, proto je vhodné krmit je kompletní směsí pro morčata.
Těžko, zkuste si vybrat plemeno s co nejvíce potlačenou kvokavostí (např. minorky, leghornky), případné kvočny z hejna odstranit (prodejem, či polívkou) a držet si jednu slepici plemene kvokavého (např. hedvábničku).
Dobré je mít hnízda, v nichž se vejce po snesení dokulí, čímž se omezí možnost, že slepici napadne kvokat, na rozdíl od hnízda plného vajec.
Ale ani tak to nebudete mít úplně jisté.
Když budou mít možnost se srotit a zadýchat si budku, tak si myslím, že zimu dají v pohodě. Jinak přes den se pohybují i v zimě venku, jen potřebují nějak přečkat noc.
Dobrý den, potřebují závětrné místo, snopy trávy by měly stačit. Já pro ně mám venku dřevěný domek pro hlodavce, kam zalézají, ve dřevěné voliéře, kde nebyl průvan byly v pohodě i bez něj
ančovička:Ono něco bude i v tom,že slepice nakoupíte už jako velké kuřice.. lépe člověk,chovatel ,porozumi slepicim(nejen jim,ale i ostatni drůbeži), když si je doma sám vylíhne,nejlíp pod kvočnou a celý cyklus slepičího života od vylíhnutí ,můžete od začátku sledovat..
Ano, to je pravda, sledovat kvočnu s kuřaty, je ohromující. A to nejen, co se sledování inteligence týče, ale také fyzických výkonů. Člověk si uvědomí, že ta zvířata zbytečně podceňuje
Ale ono se na ten zdravý selský rozum spoléhat, prostě, nedá. Proto je nutná ta regulace. Ono se stačí podívat na vypouštění nepůvodních druhů do volné přírody. To je též proti selskému rozumu, ale děje se
Tinama není ovšem drůbež. Jsou to běžci původem ze střední a jižní Ameriky. Oblíbení lovní ptáci, jejichž introdukce do Evropy nebyla úspěšná.
No, tuším, že v Podzámecké zahradě v Kroměříži jsem viděl kachně, které vypadalo, jako že se zadařilo, takovej malej hybridek mezi březňačkou a běžcem. Bylo jen jedno v hejnu kachňat březňaček, takže úspěšnost bude asi hodně malá. Kachny, běžce i pižmovky, tam mají na volno a březňačky se tam drží a ztratily na plachosti.
Tak ono taky ne každý jed působí na každý druh živočichů stejně, což vidíme zvláště u rostlin a hub.
Zdá se, že tento příspěvěk není vůbec k věci. Na stížnosti na světový řád máte jiná místa, zde řešíme chovatelství.