Já se musím přiznat, že ač mám holuby ve voliéře, mají takřka celé dny otevřeno a možnost proletu. Nejčastěji sedají na mé střeše, ač není nejvyšší a pak využívají střechu bývalé jednoty v sousedství. Soused si holuby pořídil též, sice je má ve voliéře, ale moji mu prý nevadí. Asi mám štěstí na sousedy, starousedlíky, kteří s holuby nemají problém.
Příspěvky uživatele
list
Něco málo pranostik k dnešnímu dni. Prý bylo nejmrazivější ráno této zimy a Volary hlásily -28 °C🤧
O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře.
Po svaté Baruši střez nosu i uší!
Má-li svatá Barbora bílou zástěru, bude příští rok hodně trávy.
Snese-li led o svaté Barboře hus, snese o Vánocích vůz.
Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do Vánoc.
Jsou-li na svatou Barboru meze přikryty sněhem, bude hojně trávy.
Svatá Kateřina prádlo máchá a Barbora je škrobí.
Když je Barbora ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě.
Jo, tak u nás na Mělnicku sněží už týden a já lituju, že nejsem medvěd a nemůžu zimu přespat😄
To nekrmíte ani směsí pro nosnice? Z čeho si myslíte, že se tam bere živočišná bílkovina?
Nezapomeňte nám tu taky napsat, jaký mělo vejce u ptáků úspěch 😉
Podívejte se v obchodě, kde kupujete směs, ať už na netu, nebo i fyzicky, většinou tyto obchody nějaké pivovarské kvasnice mají. Případně se prodává proteinový koncentrát, taky není těžké ho sehnat.
Zkuste jim ty granule namíchat s pšenicí, u mě to mělo úspěch😉
1.12. “Když mráz na prvního prosince, vyschne nejedna studnice.”
"O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně."
Daniela:Dobrý den, vždy jsme měli doma zvířectvo, ale já už v žádném chovu neplánovala pokračovat. Ale babička se chtěla zbavit slepic, které nesou ...no, tak jsem si je vzala. Kurník jsme koupili, ale byl děs…nechali jsme vyrobit jiný, také děs. Ani jsme ho neodvezli. Tak vyrábíme svůj z Cetris desek, ať to za něco stojí. Máme jen 6 slepic, jsou to společnice na zahradě. Teď bude naše první zima, tak jim chci dopřát. Mají obilí, směs pro nosnice, kukuřici, slunečnici jsem začala přidavat a dají si i se psem. Žerou si to navzájem.
Teď řeším jaké dáváte vitamíny na zimu, abych jim přilepšila? Byl mi doporučem Mikros? Děkuji, Daniela.
Dobrý den,
rozhodně lze doporučit naklíčené zrno. Je to přirozený zdroj vitamínů a dalších prospěšných látek, nahrazuje to zelené krmení, kterého v zimním období není dost a slepice ho mají rády.
Doporučit lze i různý krmný hmyz, který bude pro slípky přínosnější, než přídavek slunečnice a kukuřice. Doplní si jím živočišný protein.
V zimě je možné do šrotu přidávat sušené kopřivy, odřezky zeleniny, strouhanou mrkev, či podávat vaječnou míchanici. Šrot s takovým přídavkem je pak dobré smočit pár kapkami rostlinného oleje, např. česnekového, a řádně promíchat, aby se ingredience spojily a slepice je lépe přijímaly.
V zimním období lze slepicím vymýšlet i různou zábavu, někdo věší do výběhu hlávku čínského zelí tak, aby slepice musely vyskakovat, aby na něj dosáhly. Já jim rozhodím trochu zrna, které nemají běžně (slunečnice, kukuřice, hrách), po výběhu, aby si ho hledaly a zabavily se jím.
Pokud je základem krmné dávky KKS, určitě není potřeba přidávat nějaké vitamíny. Směs je vyvážená a měla by být ad libitně k dispozici, jako voda. Nedávno jsem na netu četl článek o vhodnosti míchat KKS a celé zrno pšenice v poměru 1:1, čož má vézt ke zlepšení zdravotního stavu trávicího traktu a konverze krmiva. Zatím můžu potvrdit, že tuto kombinaci slepice mnohem lépe přijímají😉
Zkusit to můžete, nevím, nikdy jsem to nezkoušel
No, to je zajímavá úvaha. Ale když něco vdechne člověk, tak taky kašle dokud to není venku, ne? Jako ano, prachové částice, spory plísní a další mikroskopické nečistoty se do plic zcela jistě dostanou a plíce se s tím snaží poprat, ale celej dvojčerv? 🤔
No, ale pokud se nemýlím, srostlice žije v trachee, takže bych na ni moc nevsázel.
A Buggyro, jsem přesvědčen, že jako jinou nečistotu v průdušnici ji po odčervení zvíře vykašle.
Stopangin vyřeší vše 🤧😜😄
ančovička:..a co bude dál?.. myslíte si,že paní chovatelka půjde se slepici k veterináři?🤔…budeme věřit,že ano..
To si netroufám hádat, ale chci ocenit, že toto není běžný dotaz na nemocné zvíře s fotkou téměř mrtvého chovance. Je to krok správným směrem a nad tazatelkou nelámu hůl, naopak do ní vkládám naději😉
Na druhou stranu, tazatel aspoň dokázal zjistit a vyfotit, co není v pořádku a to je pokrok.
Zdravím, zkuste popsat celou krmnou dávku, takhle to vypadá, že krmíte jen pšenicí, to by bylo špatně i v létě
To vůbec ne! Bylo by dobré si něco o chovu králíků přečíst
Já teda vejce rozdávám, soused přinese cuketu a odnese vejce, jedeme k tchyni, dostaně vejce 😄 Ale abych se dohadoval, jestli a o kolik jsem dražší než Lidl, to mi za to nestojí. A jak píše Buggyra i tak je problém dostat zpátky obaly🙄
Jinak míchanice z vajec na trvdo je pro ptáky vynikající přilepšení. Kuřata, slepice, holubi i exosti to milují a jde fakt na dračku😲 Ještě doplním, strouhanku taky používám, občas, ale raději tam místo strouhanky dávám šrot, přidám nakrouhanou mrkev, či zelené a vejce dávám i se skořápkou rozmixované na jemno, aby mi ji zebřičky sezobaly též.
Na tom as něco bude, ale stejně si myslím, že diagnostikovat drůbež je pro většinu veterinářů snazší, než plazy nebo obojživelníky. Tam, alespoň co mám zkušenost, najít veta, který zná, je oříšek s hodně tvrdou skořápkou.
Ale zásadní problém vidím v tom, že se řeší slepice, až když už je v podstatě mrtvá, protože zkušený chovatel vidí, problém a řeší, povětšinou sekyrkou.
Tak nemoci drůbeže jsou běžnou součástí vzdělání veterináře. Že se drůbeži nevěnuje, neznamená, že nedokáže diagnostikovat. Bohužel, diagnostika vyžaduje laborku a ta trvá několik dní a tolik času daný kus nemá a než by tahal z majitele uhynulého pacienta peníze za provedená vyšetření a kultivace a podobně, raději ho pošle domů s tím, že drůbež nedělá.