Není to náhodou toto?
Příspěvky uživatele
Kallisto
Máte fotku?
Zkušenost má valná většina koňské populace, dneska je to velmi běžná pomůcka proti mouchám. Záleží jestli jste trefila velikost a taky jaký typ masky to je. Co to znamená “odmítá nosit”?
Někteří koně potřebují masku tzv s obručí nebo dobře vyztuženou u očí, aby jim maska nešmechtala o oči.
Některý kůň si ji sundá při válení aniž by se jí nějak cíleně snažil zbavit.
Některému vadí zakryté uši, potřebuje masku bez uší, nebo bez krytu na nozdry…
Některému to sundává vtipný spolubydlící…
Nám sedí strečové, natahovací, s jemnou síťkou, přes kterou kobyla dobře vidí i večer.
Google toho najde mraky…
https://www.allhorsebreeds.info/732/horse-names-starting-10/
https://www.horseridersupply.com/horse_name-J.php
https://drlogy.com/pet/horse-names-start-with-j
https://www.funhorsenames.com/horse-names-starting-with-j.html
https://www.horse-name-generator.com/horse-names-that-start-with-j
Podezřelá neznamená obviněná nebo odsouzená. Tak asi proto.
Pokud nemá papíry, tak se nejčastěji lže o věku koně. A to i o hodně let. A o původu, čili to bude asi nějaký “vořech”, křížené cokoliv s bůhvíčím.
A nebo taky ty papíry má, ale prodávající je schválně nechce přiznat, aby právě koně třeba omladil…
Navíc tak bude 100% bez očkování atd…
Pokud toho koně neznáte od hříběte a nevíte 100% co je to zač, nekupovala bych.
Abych nemystifikovala, jako děcko ve stáji jsem mazala čím řekli, žlutá hmota v kyblíku a nazývali to mazlavým mýdlem. Třeba to bylo něco jiného? 😂
Jo a mazávalo se mazlavým mýdlem z plechového kbelíku nebo indulonou. Kdeže vosky jako dneska 🙂
Mazání je dobrá věc, měkoučká uzdečka je bezva. Ale nezapomenout nemazat řemeny k podbřišníku pod bočnicí, vytahaly by se. Stejně tak by se neměly mazat třmenové řemeny, aspoň ne moc. Moc měkká kůže se vytahuje. Ale zas člověk si může aspoň koupit nové 🙂
Rozhodně práci na kavaletách ve všech chodech. Dále potřebujete citlivého jezdce, který při odskoku nezapíchne do koně paty, nad skokem mu neškubne v hubě a při doskoku nehrcne do zad. Potřebujete někoho zkušeného, trenéra, aby viděl jak kůň jde, jak mu vychází odskoky a podle toho upravoval překážky. Aby dohlédl na to, že koně nezaštycujete. Skoková gymnastika se zařazuje do běžného tréninku. Skoky ve volnosti mohou být užitečné, pokud je umíte postavit.
Pro začátek doporučuji Paalmana a Dobeše, najdete tu přesně to, na co se ptáte včetně tréninkových plánů rozepsaných den po dni. Varianty kavalet, skoků, nájezdů, rozměry mezi bariérami atd.
Krátké nožky = kratší délka kroku = rychlejší klus.
Uvolnit se dá leccos, viz Buggyra s lonží.
Jak velký je poník a jak vysoká jsi ty?
Nedávno byl tenhle dotaz na koňácích na fcb. Hledejte tam.
Rozumím, tam se dá ale zase dotázat, jak prokážete, že jsou ty koně vaše a že jste je někde neukradla 🙂.
Ano kdysi byly veřejňáky celkem časté. Vypadá to jako takové maličké závůdky. Sjede se banda koní a trénují. Klasicky oprácko a kolbiště, někde jen na kolbišti. Tam bývá postaveno pár skůčků, nebo celý mini parkurek. Tam si jezdec vjede, i se svým trenérem když chce a účastní se organizovaného skákání. Řekne se třeba skáče se jednička a šestka. Ke skůčkům si stoupnou ti trenéři a jejich svěřenci postupně najíždějí a skáčou. Vše se dělá pro to, aby šlo vše hladce, aby všichni přeskočili, najíždí si kolikrát potřebují, trenér pomáhá, radí, když se nedaří může skůček snížit, prostě tak aby se to povedlo. Pak se vyhlásí další skoky, třeba dvojka sedmička a skáčou se další skůčky. Nakonec se může po jednom přejet celý parkurek. Prostě takový hromadný trénink. Skvělé pro mladé jezdce nebo mladé koně, nutné je ale umět se chovat na parkuru, opravdu zakřičet “jednička!" když najíždím na jedničku, aby mi nikdo nevjel do cesty před nebo za skokem atd. Vybavení klasické tréninkové, umět se chovat atd.
Ale ony tam jsou na to, abyste se do nich opřela. Dělají noze oporu, vyvažují balanc a pomáhají nohu vést.
Nestavět se do třmenů znamená, abyste do nich nebyla zapřená natolik, že budete zvedat zadek ze sedla, odlehčovat sed.
Jsou cvičení, ve kterých v nich stát musíte, např lehký sed nad kavaletami, postavení se do sedla nad skokem. To vše jen v kolenou neudržíte, v těch třmenech musíte být zapřená. Vysvětluji to zjednodušeně.
Aby plnily svou funkci dobře, musíte je mít dobře nastavené. Moc krátké někdy navádí k tomu se do nich postavit. Moc dlouhé pak nedělají noze tu správnou oporu, jezdec je neustále na noze podvědomě hledá, drží silou vůle na botě aby je neztratil a tím tuhne v sedu, což je blbě.
Jako začátečníkovi se to hůře vysvětluje, až budete pokročilejší a vyježděná, pochopíte na co tam jsou 😀
Já teda jsem asi exot, ale já bych to koně neodnaučovala. Mám ráda, když se mnou můj kůň komunikuje. A tím hrábnutím, mi něco říká. Pokud nedělá něco, čím je nebezpečný mě nebo okolí, tak koně netrestám. Já všeobecně nemám ráda takové ty vypnuté koně a koně, kteří jsou “trestáni” = opravováni, za každé ukročení na uvazišti. Můj kůň si může ukročit, otočit se po něčem atd…
Beru zpět, adblock asi…
Pod tím odkazem je nějaké video? Žádné nevidím..
A oni se k tomu přístřešku nedostanou?
Kam se schovají když je hnusně?
A ten hřebec může oficiálně připouštět pony?
Zdravotní pojistku pro kobylu nemám. Všeobecně platilo, že se to u “levných” hobby koní nevyplatí, že roční pojistná částka je velmi velmi vysoká. Jestli se něco zásadně změnilo, to nevím.
Mám jako asi většina pojistku z odpovědnosti, tzv blbostku, kdyby moje drahá někde něco rozbila, způsobila škodu. Toto pojištění je nějakou dobu k dispozici i u ČJF https://www.cjf.cz/dokumenty/pojisteni/pojisteni-koni/