pytel s hlínou nepomůže, ta se rozpustí a odplaví. musí to být prostě písek.
jinak opatření žádný dělat nebudu. střecha je opravená ze léta, kdyby měl potok vystoupat až ke mně tak se bavíme o potopě světa, kdyby měla téct voda z polí tak co s tím udělám. pojištěná jsem i proti vodě. dýně, rajčata a papriky jsem v očekávání studené fronty sklidila už o víkendu.
vlastně ne, ještě jsem natáhla ze sudu pod okapem čerpadlo s hadicí a přebytečná voda půjde do studny. to je všechno.
Příspěvky uživatele
Bodlinka
motýl je lišaj svlačcový.
lehká sbírka můr: můra kapustová, kovolesklec gama, vlnočárník ožankový, zavíječ kopřivový, blýskavka červivcová, růžnorožec trnkový, kropenatec jetelový, píďalka kopřivová, žlutokřídlec šťovíkový, hrotnokřídlec salátový
nevyhynuly 🙂
to hodně uberte. taková nějaká normální jehnička nebo ovce, do dvou tisíc.
na viry celkem účinný léčby nejsou. jediný, co můžete dělat, je pokusit se chránit zvířata před těmi flebotomy, co to roznáší.
jj, vředy to je věc krmení a managementu a jejich léčba dvojnásob. nelze dělat všechno při starém a myslet si, že to omeprazol zachrání.
hele nevím jak to mají humánníci, ale my veterináři musíme od jisté doby psát na všechny recepty i když má hlavičku “veterinární recept” že je vydávaný lék určený pro léčbu zvířat a je to hlavně proto, že v lékárně blbě koukají, že to není elektronické a je potřeba jim to takhle pořád vysvětlovat.
to nedáte, pojišťovna hradí jen elektronický recept na humánního pacienta a potřebné množství pro koně musí každýho hned zarazit.
omeprazol jako omeprazol.
Léčba vředové choroby žaludku:4 mg omeprazolu na kg ž.hm podávané jedenkrát denně po dobu 28 po sobě následujících dní, následované bez přerušení jako prevence recidivy v průběhu léčby podáváním 1 mg omeprazolu na kg ž.hm. jedenkrát denně po dobu 28 po sobě následujících dní.
to máte na těch 28 dní pro koně 500 kg 3 balení (něco trochu zbyde) za třikrát tři a půl tisíce peptizole.
lidský omeprazol je 20 mg/tableta, to znamená jedna tableta na 5 kilo koně. takže 100 tablet na den. velké balení po 100 tabletách stojí asi 160 kč x 28 dní, nějakých čtyři a půl tisíce.
ušetříte, ale rvete do koně těch 100 tablet a tak sháníte po všech čertech ten omeprazol. na udržovací dávku 25 tablet za den už je to ale příčetnější.
zahrádkové kozy plemena koz nijak nevylepšují a nevylepší.
normálně enukleace, proč nechávat na zvířeti nějaké torzo oko a divné hojení, do kterého se může dostat infekce, mouchy, cokoliv. že se netváří že to bolí celkem nic neznamená a i kosmetický efekt bude lepší.
vitamín c kromě jiného stimuluje přeměnu kalcitriolu na 1,25(OH)2D3, což je aktivní forma. ale to množství, které se nacmrdná do lžičky citronové šťávy, to bude zanedbatelné
btw vitamín c se dává nosnicím během těhle veder, aby neklesala kvalita vaječné skořápky. funguje to vícero způsoby: tepelný stres snižuje syntézu vitamínu c, takže prostě může být prostý deficit, který se dodáním odstraní, taky to funguje jako roborans při tom stresu, znásobí účinek vitamínu D viz výše no a kolagen, který potřebuje k syntéze vitamín c je součástí té organické matrix.
u veterináře. někdy je to obtížné.
průměrná doba dožití tehdy nebyla průměrná doba naše. když 50% lidí umře do dvou let, s tím průměrem to hodně zahýbá a pak se ti ostatní můžou dožít osmdesáti a průměr je pořád třicet.k tomu přidej úhyny při porodu, nějakou válku nebo epidemii a je to tam.
u koček si člověk většinou vybírat nemůže, pokud se nebavíme o kotěti od chovatele. jako macík měl průjem a máša neviděla ani na jedno oko, tak jsem nemohla říct, ještě si tady na drůbežárně měsíc buďte. fíček měl tak šest týdnů, ale neměl ani dvacet deka a zbytek vrhu úspěšně druhý den uhynul.
a teda hodní jsou všichni, neničí, neškrábou, nekoušou a jedině fíček si občas připomene dětství tím, že zapíchne hlavu někam do záhybu holé kůže (nejradši má krk, ale třeba i podpaží prostě podle toho jak mě najde).
je jedno, čím krmíte, králík musí mít neustále možnost se taky napít.
Vytáhněte si hlavu z řitě, ten “chovatel” by zasloužil přes hubu a přesně tak to je, cpěte papoušky do volný přírody a prostě přibydou na tom seznamu s veverkou, nutrií a mývalem a pak budete čumět jak péro z gauče.
že tam mníšek ještě není je jen věc velkého štěstí a velkého přesvědčování.
hulínský granule jsem měla. bohužel teda Nora, která jinak sežere všechno co se jí předloží i to, co se jí nepředloží, to sežrala první den, druhý den už hůř a zbytek natlačila pod hrozbou hladu.
to opravdu záleží na tom, co si představujete pod popisem dotazujícího. ono totiž marek dělá paralýzy a obrny nohou, ovšem to zvíře je jinak obvykle úplně normální, nehubne, žere. postižené nohy nestřídá, prostě je to ochrnutá noha konečný stav a uhyne hladem nebo ho uklovou a ušlapou ostatní
tbc je naproti tomu taková typická chřadnoucí nemoc. k chřadnoucím nemocem často patří různé kulhání a slabosti končetin, to ano, ale ty nohy jsou normálně citlivé a nepohyblivost je spojená až s vyhubnutím zvířete a je to předsmrtný stav
leukóza drůbeže není častá, je to nemoc mladší drůbeže, nebývá hromadná a to ani ta tbc ne, to jsou jednotlivé kusy ne “už několik”.
salmonelóza, teda paratyf, u dospělé drůbeže nemá příznaky vůbec ale vůbec žádné. V případě nějakého fatálního oslabení to bude úplně tuctová sepse, tzn. náhlý úhyn bez předchozích příznaků případně nakrčená slepice a pak je po ní. žádný kulhání nestihne, tak max bude před smrtí zcela nechodící umírající.
prostě holčičku něco píchlo. má tam asi červenej flek a bylo viděno něco, co by mohla být včela, což je bohužel při průměrné znalosti populace jakýkoliv hmyz podobné velikosti. navíc třeba viděný hmyz ani není pachatelem.
mázla bych to fenistilem a tím bych to dumání ukončila.