zdražit nemusíte kvůli slepicím, ale kvůli té technologii. do voliéry se na podlahovou plochu haly vejde méně zvířat než do klecí, jsou tam vyšší úhyny a ta rekonstrukce a nákup technologie dost stojí
bílé slepičky jsou sice o pár eurocentů dražší než hnědé, ale ten rozdíl se zaplatí na: vyšší celkové snášce, nižší spotřebě krmiva, lepší konverzi no a opravdu na tom, že hnědá slepice je ve voliéře výrazně blbější. má tendenci k různým nectnostem jako je snášení mimo hnízda a různé tlačení se a dušení se v hnízdech nebo i jinde v technologii. bílá je pohyblivější a v tomhle milionkrát chytřejší.
Příspěvky uživatele
Bodlinka
vzhledem k tomu, že nikdo neodpověděl, já vám to teda řeknu. současná cena jednodenní kuřice pro velkoodběratele je nějaký euro a kousek, záleží na vyjednávání a dodavateli.
prostě k tomu tři padesát za sex není nějaká bagatelní částka, co v něčem rozpustíte a nebude to bolet, je to 3x cena samotné kuřice.
další, co si myslí, že jde náklady na zlepšování zeměkoule libovolně přenášet na evropského spotřebitele?
těch metod je hromadu, ale žádná neumí určit pohlaví ještě před nasazením. takže vždycky zabijete kuře, akorát na něj není vidět. a zárodek starší deseti dní dokonce i cítí bolest.
ale nikdo mi neodpověděl na mojí otázku o cenách. víte, tušíte?
zasadíme to do reálného ekonomického rámce, ju?
kolik si myslíte, že je výkupní cena vejce m před tříděním?
kolik si myslíte, že je cena jednodenní kuřice?
bez křišťálové koule vám nikdo neřekne, jestli je diagnóza správná. pokud pochybujete, můžete vždycky kočku odnést k jinému veterináři a nechat sono udělat znovu.
jinak pokud je kočka nekastrovaná a třeba jste dávali i nějakou antikoncepci, tak se prostě zánět dělohy může stát a jinak než operací jej léčit nelze.
nehýbající se králík není náhlá smrt, oni jinak příznaky narušení celkového zdravotního stavu neumí.
prostě není to překvapení, že bylo pak po něm.
příčinu nemoci ale vzhledem k tomu, že takto se projevuje 80% králičích nemocí, stanoví pouze pitva.
nevím, co vše máte ve studovně ale nějaká zajímavá a aktuální data by se asi dala najít v časopisu Náš chov.
to budete muset jít asi do knihovny a tam přečíst nějakou knihu, většinou to má titulek třeba obecná zootechnika. mohli by mít i něco, co se jmenuje chov prasat.
no a pojednání o metodách plemenitby a selekce si z toho jako budoucí vysokoškolák vyrobíte už sám.
bere peří a takové ty chlupy. pokud máte na té oškubané kachně hodně pisků tak zabíjíte ve špatnou chvíli, když není peří zralé.
kalafuna, používá se jak pro odštětinování prasete
a sloupne se jen peří, asi tak stejně jako když si koupíte a správně použijete vosk na depilaci taky nečekáte, že to dopadne těžkým zraněním.
no já bych to prostě po narození zabila i to, co by se narodilo živé. jednak prostě nevíte, mohou tam být minimálně rozštěpy ale to vám nikdo neřekne, jak moc je to zvíře vevnitř rozbité a je to nefér vůči němu a vůči komukoliv, komu ho pak chcete dát. plus čistě ekonomické důvody, prostě buďme racionální. zachraňovat štěňata je krásné, ale nejde to hodit na hrb nějakému depozitu, na to člověk musí mít vlastní čas, vlastní prostory, vlastní peníze.
jo, když očkovat proti vzteklině tak rekombinantní a ne inaktivovanou vakcínou, kde vadí ty adjuvanty. ze stejného důvodu je špatný nápad očkovat nejmenovanou trojkombinací české provenience, která je taky jen inaktivovaná.
problém je v tom, že naprostá většina koček nepotřebuje vakcínu proti vzteklině vůbec.
může je klidně poškodit až do neživotaschopnosti. je to prostě taková zlá verze spalniček.
psinkový virus přechází přes placentu, takže ta štěňata možná už ani neexistují.
mno tak většinou když si majitel všimne že králík má dlouhý zuby tak se jedná o řezáky, protože na stoličky není vidět a to se zevně projevuje příznaky, které běžný franta zubům nepřisoudí, jako jsou výtoky z oka, vylezlý oči, boule na čelisti a celkový neprospívání.
no a řezáky, to je vada skusu a lege artis postup nejsou kleštičky na drápy, ale vytrhnutí.
ne. je to způsobený nevyváženou krmnou dávkou během růstu křídel a per na nich.
no, stát se to může, slepice umí snést jedno vejce nad ránem a druhé ten stejný den odpoledne. většinou je to pak konec série a další den vejce není.
taky se z toho snadno může stát, že se o sebe vejce otlačí a dojde k deformaci skořápky, nebo že to prostě bude dvoužloutek nebo vejce ve vejci.
snáška u slepic není limitovaná ovulací, ale prostě ta skořápka se ve vejcovodu tvoří určitou konstantní rychlostí, kterou nejde urychlit.
jsou to dvě odlišné věci:
příčina krutihlavu, těch je opravdu hodně včetně mnoha zcela neinfekčních a markova nemoc do toho seznamu sice patří, ale až hodně vzadu, je mnoho pravděpodobnějších příčin
a herpesvirus jako původce markovy nemoci, to je natolik všeobecně rozšířená záležitost že prostě drůbež ho má. i kdybyte nakrásně všechny slepice zlikvidovala tak prostě nemáte kde sehnat nějakou lepší náhradu.