Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2023, 12:39:17 xxx.xxx.25.233
Inspektor-pisisvor:

Tohle asi není úplně podstatné - to, že mám kam toho koně pustit nemění nic na tom, kolik stojí krmivo a stelivo vs. náklady na jednoho psa v tréninku. Takže bez ohledu na to, jaká jsem socka (a svým způsobem socka jsem, protože všechno sypu do zvířat a mám jich hodně) ty náklady jsou takové.

   Ale samozřejmě nechci dávat tohle za vzorový příklad, protože běžný člověk musí fungovat v jiném režimu a není to tak jednoduché mít koně doma, protože nemůže být sám, potřebuje péči, prostor pro skladování sena, slámy, hnojiště, techniku a hromadu dalších věcí...


myslím si, že podstatné to je, protože většina lidí prostě ty pozemky nemá a nikdy mít nebude - se podívejte někdy, kolik by stálo je nakoupit a hned vám dojde, že nejste socka, ale velmi, nadprůměrně bohatý člověk.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2023, 10:20:18 xxx.xxx.25.233
Inspektor-pisisvor:

Nemusí to tak být - záleží na mnoha okolnostech. Já třeba za psa v tréninku vydám kolem 4 tis. měsíčně, ale kůň doma mě v nákladech stojí třeba 2000 Kč (samozřejmě pokud se něco nepodělá, ale to se i veterina za psa dokáže vyšplhat k 70 tis.)


pak je otázka, jestli je člověk, co má vlastní pozemky natolik velké, aby ustájil stádo koní, klasická středopříjmová třída :)

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2023, 10:09:56 xxx.xxx.25.233

tak v porovnání s ostatními zvířaty to teda drahé je hodně. jako kočka nebo i velký pes stojí jen zlomek.

kůň, to je tak desítka měsíčně na běžný provoz a stovka a víc na průšvihy.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2023, 09:38:32 xxx.xxx.25.233
kometa:

Viz výše.

Plaz nemůže mít někoho rád, nemá na to mozkovou kapacitu. 


ale tak různí plazi jsou různí a leguán se teda ochočí a agama taky. ale chameleon je výrazně samotářské zvíře, které na sociální vazby prostě buňky nemá a nemá rádo ani jiné chameleony, natož chovatele, který ho prudí = stresový faktor.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2023, 09:29:30 xxx.xxx.25.233

soudě podle prodejů kuřic do malochovů, ano, ale. není to tak, že v posledním roce, ale nějaký dlouhodobý trend, který navazuje na období, kdy naopak byly v módě bazény a slepic ubývalo.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 24.06.2023, 11:59:02 xxx.xxx.24.129
Trickyvoo:

A on veterinář musí chovat všechno, co po něm budeme chtít ošetřovat? A kdy pak bude mít čas na ošetřování? teeth


mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 24.06.2023, 11:51:36 xxx.xxx.24.129
Romana V.:

Chceme si poridit do panelaku perske kote ale znamy nas odrazuje, pry jsou casto nemocne, tusim na ledviny nebo jatra rikal. Je to pravda? Neni to spis otazka krmeni? Jak zvladne dopoledne o samote v panelaku? V obyvacim pokoji bude mit svuj kout s kocicim stromem, hrackami, pelechem. Zachod ma byt u nej nebo zase v jine casti mistnosti nebo bytu?


úplně normálně, ale potřebujete perské kotě s PP, po vyšetřených rodičích.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 24.06.2023, 07:54:38 xxx.xxx.25.133
Vejvodová:

Děkuji za odpovědi. Zvíře si přejí děti zy vysvědčení a po prázdninách by zůstalo u babičky, která se o něj bude starat a ke které jezdíme každý víkend. Ale ještě jim zkusím navrhnout jiné méně náročné zvíře třeba papouška nebo morčátko. 


papoušek nebo morče taky nejsou plyšáci. jsou nároční především na společnost. papouškovi dejme tomu může společníka nahradit babička (bude ale nadšená?) ale morčata musí být aspoň dvě.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 21:15:46 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Porážím ovce i na maximální době dožití tedy v době když začnou ztrácet zuby protože by jinak pošly hlady a nikdy jsem za 25let na nich nic zvláštního neviděl, tím ovšem nechci tvrdit že nic takového neexistuje , jen  já se s tím nesetkal.smileML.


kolik jste jich zabil dvacetiletých? nebo aspoň čtrnáctiletých?

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 21:13:53 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Hmm  neznám definici jedu žiju s představou že jed napadá především nervovou soustavu , ale otrávenej jsem kolikrát i bez jedu.upsideML.


ne, jed je z definice všechno, co vás zabije v nějaké nižší koncentraci. 

 

taková muchomůrka zelená podle vaší divné definice vlastně není jed, protože ničí játra. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 20:23:29 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Na druhou stranu spoustu lidí to takhle provozuje, na jaře si pořídí jehňata na vypásání zahrady a na podzim je normálně uklidí do mrazáku, úplně normální činnost a pokud se o ně budou během jejich života o ně děti dobře starat tak jenom dobře alespoň se něco naučí a uvidí že jídlo "nevzniká" v supermarketu, což dnes spoustě jedincům jaksi úplně uniká.winkingML.


to je něco úplně jiného než mít plán pořídit pětiletému dítěti co nejmenší ovci, která hlavně nesmrdí. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 20:16:32 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Nevím, nejsem doktor, jen jsem kdysi četl nějaký článek kde to uváděli, možná to byla nakonec jen nějaká  "ovčácká propaganda" ale je fakt že jsem rakovinu u ovce na rozdíl třeba od psů nikdy nikde neviděl.smileML.


protože jaká je průměrná doba dožití ovce ve vztahu k maximální době dožití? jaké jsou způsoby diagnostiky a léčby ovce, vyjma "byla špatná, tak jsme zavolali řezníka?"

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 20:14:36 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Můžou to mít z prachu z toho sena , párkrát se nám to stalo u jehňat řešili jsme to nakapáním oční vody (ophtal) stříkačkou (bez jehly) do očí cca 2-3x denně za 2-3 dny bylo po všem. ML.


u koťat je to spíš herpes a tam nejen že nemusí být po všem, ale těm zvířatům můžou klidně vytéct oči.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 20:13:12 xxx.xxx.25.133
lesakm:

A používá se vůbec k trávení potkanů jed ? kdysi jsem někde četl složení těch "granulí" a bylo tam něco v tom smyslu jako že obsahují látku která způsobuje vnitřní krvácení řídnutím tepen či co ?rolling-eyesML.


však látka, která způsobuje nekontrolovatelné krvácení, které vás zabije, splňuje definici jedu bezezbytku, ne? 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 17:34:27 xxx.xxx.25.133
chvd:

Ale ne. Tak preci recept je v tom, starat se dopredu, ne az se stane. A pokud naopak trvam na tom, ze kocka domaci ma behat volne po ulicich, po dedine.... tak pak bych se zas nemel divit nasledkum.

 


opět, bavím se očividně s člověkem, co nikdy nekastrovanou kočku nebo kocoura nechoval. ono se to totiž dost dobře nejde. ale o tom už jsme se bavili, že vaše řešení je v tom případě kočku nechovat vůbec.

takže tahle diskuze nemá smysl, nemáme vůbec žádné styčné body.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 11:28:08 xxx.xxx.25.133
assil:

No ono tu největší část tvoří samozřejmě vstupné a služby, takže ta motivace k podbízení je tam velká. Pak mají samo taky sponzory. Dotace slouží jen k tomu, aby to nemuseli zavřít. Pokud se chtějí v klidu věnovat výzkumu a záchraně druhů, tak by v každé zoo měl být pár druhů a žádní návštěvníci. Zoo v současné podobě je v dnešní době už jen přežitek, jiných zábavních parků bez zvířat je taky dost.


pár druhů a žádné návštěvníky a žádné dotace, to jsou soukromí chovatelé, které má tahle snaha za cíl zničit.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 11:23:38 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Taky nevím co z té ovčí krve dělali ale stáda skopců se opravdu pro krev chovala, ovce je prý údajně jedno ze zvířat které nemá rakovinu jako žraloci a krokodýli tak možná z ní dělali něco na raka to je ale čistě má spekulace , když měl jeden známý rakovinu doktor mu  doporučoval ovčí maso, párkrát si pro něj kvůli tomu u nás byl.rolling-eyesML.


ovce rakovinu normálně můžou mít jak každej a mají i retrovirovou nakažlivou verzi.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 23.06.2023, 11:21:12 xxx.xxx.25.133
bambule:

Nemusí. Spíš jde o to že jed se v něm ukládá a postupně psa otráví. U nás na podniku se dělala deratizačka opravdu poctivě a dojížděli na to okolní dravci, kočky i třeba kuny. 


zase na druhou stranu tihle to mají těžké, protože ti hlodavci tvoří veškerou nebo většinu jejich denní dávky žrádla. tam se to naakumulovat může snadno, hlavně když deratizační program jede fakt dobře a většina těch hlodavců sežere návnadu.

velký pes, který toho potkana chytne a sežere příležitostně, v takovém riziku není.