nesmí se očkovat, jelikož je to zakázané v celé eu. je to zakázané proto, že vakcína nechrání proti infekci, jen proti zdechnutí a taky proto, že je problém u většiny vakcín odlišit postinfekční a postvakcinační protilátky
k vakcíně se nedostanete. povolená je jen v naprosto speciálních případech na povolení od evropské komise.
Příspěvky uživatele
Bodlinka
jo, nějaká zvířata se zachránit podařilo.
jako tohle je kruťárna
RIP dominant?
https://www.svscr.cz/dve-nova-ohniska-ptaci-chripky-v-komercnich-chovech-slepic-na-trebicsku/
to je špatné, špatné krmení. ono chovat se k zasušené jakože nepotřebuješ nic, tak dieta, to je prostě velká chyba. je to chyba i u toho skotu, kde je to prostě taky kategorie, které se kdyžtak nedá nic, jakože “darmožroutky”. protože v tom období a) děláte tele b) zakládáte na další laktaci.
no a u malých přežvýkavců platí, že to zvíře, které má největší nároky na KD není dojící koza, ani koza v rozdoji, ale právě ZASUŠENÁ VYSOKOBŘEZÍ.
Buggyra:uf, pardubický. Doufám, že se to vyhne mému oblíbenému podniku na výrobu vajec Kosičky, chystám se tam v březnu zakoupit slípky…
pravděpodobně močový písek nebo jiný zdravotní problém. potřebuje veterináře
kdybyste se počůrával, taky by vám to nepřipadalo normální a šel byste za doktorem.
já teda odčervuju furt a furt. sdílím prostě domácnost s tvory, kteří považují hraboše za gurmánskou lahůdku a hrabošů je nekonečná zásoba.
takže když uběhnou dva tři měsíce tak si to na sebe upozorní nějakým veselým článkem.
mývalí škrkavku dospělce má jen mýval.
ale s mezihostiteli to umí dělat věci.
otodectes se popisuje jako možně vzácně zoonotická. jak dlouho to v sobě kdo chce pěstovat nevím.
hymenolepis je divná, boubel u mezihostitelů je ve střevní sliznici, takže to má pak do toho střeva relativně kousek a dokáže se teda vyvinout dál aniž by jí někdo přímo snědl. ale jinak bývá taky dvojhostitelská.
těch tasemnic, u kterých je člověk mezihostitel i definitivní hostitel je víc, taková taenia solium… víte třeba je v rozvojových zemích je to nejčastější příčina epileptických záchvatů?
jo012810:S tou ptačí chřipkou je to asi trochu jinak. Ptačí chřipka je stará, jako všechno ptactvo. Virus, který ji popisuje, je znám z tohoto pohledu vlastně včera. V přírodě je především u vrubozobých a díky jejich tahu se rozšiřuje. Po celém kontinentu. Bohužel, koncentrace drůbeže v produkčních velkochovech je problémem a to nejen pro napadení tímto virem. Do hal se může zanést na obuvi a nebo nuceným oběhem vzduchu i přes filtry. Pokud se pamatujete, před několika léty, SVS vlastně likvidovala v určitém okruhu vše, co mělo peří v drobnochovech, ale i exoty a holuby v uzavřených voliérách a to zcela bezpříznakové. Prostě tkzv. z prevence. Proč se likvidují i haly s osazensvem, když zde nic neuhynulo, o tom by uměla asi lépe poreferovat např. Bodlinka
je to celkem jednoduché, minulá zkušenost opakovaně ukázala že když je nákaza v jedné hale tak je jen otázka malého času než začne zdechat drůbež i v jiných halách. že se to prostě nedá udržet, respektive ta zvířata jinde jsou asi už v inkubační době.
otodectes cynotis vzácně na člověka jde. kolegyně měla a koukala se na něj svým videootoskopem. a prý slyšela, jak to škrabká nožičkama.
škrkavky na člověka taky jdou, larva migrans to je věc, ale nepanikařit. pokud to není baylisascaris, tak je to dobrý.
tasemnice mají mezihostitele vždy a všechny. na člověka jdou, když člověk zbaští vhodného mezihostitele. krávu, prase, rybu, blechu…. ano, prý vylézají libovolně ven aby mohly pouštět články. a žijí leta.
pro některé tasemnice je člověk i mezihostitel, což je hodně nepříjemné.
nejdřív mu kupte to, co měl v útulku, ať má těch změn co nejméně.
apol:Těch 10 let je blbost,je to jako by jste řekli že člověk 100.
Běžně tak 5-6 let.
tak běžně jako když to lidi neumí nakrmit a zahluší to na zastavení trávení nebo na onemocnění dentice možná. je to stejný jako někdo taky umře a není mu ani šedesát, ale normální to není
šušín se svojí chronickou rýmou už má deset a nevypadá, že by se chystal do hrobu
samec má varlata. to nemůžete přehlédnout.
stáří kozy, pořadí laktace, jak dlouho je okozlená, výživný stav, chuť k jídlu, ustájení, krmná dávka, jak jsou na tom ostatní kozy ve stádě?
no vidíte, muchovník mě úspěšně zdechl. přitom jinak tady roste i násada od koštěte.
taky jsou kočky, které látku na zemi vnímají jako hajzlík, nebo aspoň alternativu k němu.
já si myslím, že to prostě záleží. na podmínkách v líhni, jak jinak. mám rcom automat. když jsem líhla u rodičů v kotelně, tak to přísávalo vodu jak divou, aby to udrželo těch 45° v předlíhni.
no a když líhnu u sebe v koupelně, tak je to vlastně tak nasucho, že vím, že vodu vůbec nemusím dávat líhni k dispozici, že by si stejně nepřisávala.
ale uvnitř líhně je v obou případech stejná vlhkost😀
stačí to úplně obyčejné od vietnamců. ta pro kočky místo bodu ukazují třeba nějaký obrázek, ale to je úplně zbytečné mít.
jakože by rabiátní kohout dokázat odradit lišku? tomu nevěřím a sama za sebe preferuju slepice, se kterýma je radost, u kterých člověk může posedět a ne že tam člověk chodí s klackem a očima na stopkách.
mám kočkovadlo s peřím, myšky a míčky, nejlepší jsou takový, co se dají nosit, laserové ukazovátko
a těch koček mám taky víc, takže spoustu zábavy si užijí spolu.