tři kila dneska můžou být už jen dvě krabičky
vlastně nechápu, že si lidi můžou dovolit takový drahý koníček
Příspěvky uživatele
Bodlinka
značkový drahý vložky už dávno nejsou co bývaly. nějaká naturella nebo no name tlustá vložka co se nekrčí mezi nohama a neprotéká bokem udělá mnohem lepší službu
plus utrasilná menstruace taky není úplně fyziologická.
by mě zajímalo, jak si představujete toho globálního dovozce. spojený státy mají s chřipkou stejnej problém jako celá eu
vlasně jediní “oni” může být brazílie, ta si totiž drží status prosté země, ale za cenu vyhlašování různých zdravotních nouzí a hodně si ty velkochovy hlídají, protože bez toho statusu by měli problém. a hynou tam na hpai ploutvonožci, docela ve velkým.
jak se chcete dozvědět ta procenta?
v podstatě je to tak, že u divokého ptactva nemáte šanci. u malochovatelů nemáte šanci, nikdy nezjistíte, kdo uhynulé slípky zahrabal do hnojiště a nikomu to neříkal
u velkochovů je to to, co vidíte, protože státňáci dělají depistáž (prostě přijde příkaz odeber a vyšetři krve tam na tom chovu). takže tam si to můžete spočítat, ale k čemu vám to bude…
no když hledali v úhynech a našli, tak se asi chřipka sama rozhodla, že bude likvidovat.
nemyslím si, že úvaha “narvu je do co nejmenšího” je dobrý začátek chovatelství.
já bych to fakt neviděla. nemocí cns u drůbeže je bambilion včetně úrazu, mrtvic, nedostatků ve výživě atd atd. prostě i neinfekční, zvednutá noha vylučuje obrnu a dvouletý zvíře taky není kandidát. marek má dva vrcholy, cca 8. týden věku a pak nástup pohlavní dospělosti.
pokud měl nohu zvednutou, nemůže to být nervová forma markovy nemoci.
proč? protože nervová forma markovy nemoci je lymfom sedacího nervu. ten nerv nefunguje, je tam paréza a pak obrna. to vylučuje jakékoliv zvedání.
si myslím, že odhodlanou kočku kvočna nezažene. pižma možná.
na druhou stranu… doporučuju. mám nějaká trička od české švadleny, 100% bavlna, jasný, člověk toho nekoupí deset do roka, ale zase není potřeba, protože prostě to tričko vydrží. drží tvar, drží barvu, z toho levnýho se vám po dvou vypráních stane hadr.
takže ono se ve finále zaplatí, protože jedno takové je lepší než deset levných.
tak dneska je celebritou každej cucák, co si umí koupit kameru a má dostatek volnýho času na tiktok
to není jako kdysi, že byl malý svátek, když byl v časáku plakát a rozhovor - který se obvykle točil kolem toho, co dotyčný chce nahrát a kde bude koncertovat.
no na whiskasu je vegan. přídavek 4% kuřecího peří na tom mění jen málo.
když jsem psala závěrečku na téma vzteklina, taky by mi neprošla nějaká dojmologie.
filosofie je “věda” o ničem, ale pořád to má nějaké zákonitosti, principy a tak. aspoň snaha, ne? etika může být také deskriptivní. místo toho soudě podle otázek autorka jasně zaujímá nějaký svůj postoj, na jehož podkladě určuje nějakou morálku a touto optikou hodnotí odpovědi jiných, cizích lidí.
přitom odpověď na otázku, jestli je důležitější záměr nebo výsledek rozhodnutí, lidstvo nemá, objektivně nikdy mít nebude a to do toho tisíce let nepletlo práva zvířat.
Ariska:Myslím, že otázky směřují na jinou (mladou) generaci. Já taky nemám oblíbenou celebritu 😆
což je asi pravda, ale pokud je autorka dotazníku studentem filosofie, mělo by to mít nějakou úroveň a přesah
tady není žádná snaha ani náznak nějakého širšího pojetí a je to všechno psané z pohledu dítěte, které MÁ NÁZOR.
rychlou módu nekupuju protože nesnáším na holém těle polyester, nechci si zadělat pračku mikroplasty a mám ráda oblečení, co vydrží déle než tři měsíce.
nějaká etika s tím nemá co dělat.
Přestali byste sledovat svou oblíbenou celebritu kdybyste věděli, že jeho/její činnost napomáhá šíření bioetických problémů?
co když žádnou oblíbenou celebritu nemám? co pak?
Nakupujete levné oblečení, a jiné výrobky, u kterých víte nebo se domníváte, že byly vytvořeny za neetických podmínek?
chybí možnost je mi to buřt, nezkoumám esg
Měla by být služba genetické úpravy dostupná všem?
to nebude, protože to nebude zadarmo. ale takovou možnost vůbec nepřipouštíte. není to otázka regulace, ale prostě peněz.
Myslíte si, že by to způsobilo velký sociální rozdíl mezi geneticky upravenými a přirozenými jedinci?
opět divná myšlenka. z principu věci, něco takového by nebylo zadarmo nebo placené pojišťovnou, takže vymazlený děti by měli jen lidi, co si to můžou dovolit. to by samozřejmě způsobilo velký sociální rozdíl.
Znáte pojem "politika jednoho dítěte"?
na výběr mám ano super, ne nechci.
přitom tak jednoduché to vůbec ale vůbec není. v číně byla politika jednoho dítěte vymáhána tak, jak se sluší na totalitní režim. tzn. vynucené potraty klidně do 7 měsíce a neštítili se nepovolené dítě klidně utratit i po narození.