normálně plastovou přepravku na kočky, takovou, která se dá otevřít z boku i shora. dovnitř se proti klouzání dává deka, ručník nebo savá plína.
Příspěvky uživatele
Bodlinka
si teda myslím, že domestikovaná je. nebo minimálně částečně. celá ta selekce na nerojivost a nebodavost, jarní rozvoj a tak, to je prostě něco, co by ta včela v přírodě úplně nepotřebovala.
pokud máte běžce (kachna domácí) jediného kačera a pak máte pekingské kachny (kachna domácí) je mnohem pravděpodobnější že jakékoliv potomstvo těch pekingských kachen je potomstvo toho běžce. je to normálně kachna domácí, akorát kříženec.
ten pižmák k sobě chudák nikoho nemá a sice může pojímat ty kachny jiného druhu, ale je jen malá šance, že z toho něco bude.
myslím si že zde se ukazuje nepochopení selekce hospodářských zvířat. v podstatě vždycky máte zvíře buď vysoce prošlechtěné vysoce užitkové nebo plemeno primitivní odolné proti všemu. nikdy to nejde dohromady a proč by měla být včela výjimka?
holštýnu taky nemůžete mít celoročně na pastvě, ale highland zase mrcha nenadojí padesát litrů za den. a takhle je to se vším, vřesovou ovci můžete mít venku na pastvině, ale dvě čtyřicetikilová jehňata po tom nebudou. brojlera když dáte ven, to opravdu nedopadne, ale lehké selské plemeno, které venku bude hřadovat na stromech a žrádlo si nahrabe samo ty dvě kila nebude mít pořádně ani v dospělosti. a tak dále, a tak podobně.
Včela, co vydrží venku všechno bude především včela rojivá, protože rojením se ta zvířata zbavují nemocí plodu.
a je pak úplně jedno jaký to mělo uši 😀
ale tak zase bych se nebála, že dopadneme jako v austálii. hadi taky potřebují jíst, pro psa taky hodně fajn a kdyby člověk dal na pekáč víc.. vždyť to je jak morče.
to je asi drobný detail. potomci prostě budou takoví ti neurčití malí kříženci, kterých je všude miliarda.
však elementární rtuť není až tak jedovatá. jako malá jsem teda ztrátu těch kuliček oplakala a bylo mi zakázáno schválně rozbít další teploměr.
nejbrutálnější kuchyňská apokalypsa byla když se mi rozbila sklenice co které jsem lila škvařené sádlo.
jsou i horší věci, se kterými se dá spát. jako dítě jsem jednou usnula s rajským jablkem (nedoporučuju) a taky s pečlivě sesbíranými kuličkami rtuti (všechny přes noc zmizely) a občas někdo usne s cigárem a to jsou pak teprve věci.
tak jsou to dva kozlíci, takže koza může být “šťastná” bez důsledků do budoucna, jsou to chodící klobásy
spíš prostě připomenutí pro všechny do budoucna, připustit kozu s půlkou vemene a nebýt připravený na to, že se bude flaškovat, je zásadní chyba.
v tomhle asi souhlasím. koza s polovinou vemene je mazlík, už neměla být připuštěna.
myslím si že je rozdíl, jestli kůzlata pijou všechny z jednoho cecku nebo jestli se cecky můžou střídat, ten jeden struk může být prostě bolestivý, trochu okousaný plus že odpadla ta půlka vemene ještě neznamená že ta druhá polovina vemene je naprosto ok, ta mléčná produkce může být tentokrát úplně jinde.
mno asi dobře ví, že s půlkou vemene dvě kůzlata nedá.
samozřejmě, že potkan zabije slepici. a dělá to dost rád.
čímž jste utekl úplně z podstaty toho sdělení. ale nevadí.
no, tak k tomu v přednášce bylo zmíněno že těmhle špínám nic jinýho než spálit všechno nepomůže a že je to v podstatě eutanazie pro ty chudinky včely co tam musí nějak v tom bordelu žít a že naopak ze ten hnus by nezasloužili žádný náhrady, protože ty jejich stoletý úly stejně nemají žádnou cenu a naopak takovej už by neměl včely nikdy chovat
ale že to neznamená že spálit všechno musí být vhodný recept pro úplně všechny
a jako přišlo mi to teda jako logická úvaha. že něco státňáci teď nějak mají nastavené ještě neznamená, že je to neměnné nebo objektivně správné. například u hpai už vám taky nebudou zabíjet holuby a papoušky, přestože před lety přes to nejel vlak.
tak on to tak říká. že prostě když to člověk chytne včas, tak to ozdraví přemetením. a že včelaři by se nemělo stát, že to včas nechytne
no a pak uvádí příklady lidí, co mají v červnu včelstvo na třech rámcích a přijde jim to normální a lidí, co prostě nějak jakože včelaří a ta včelstva smrdí morem už po příchodu na včelnici a oni vůbec netuší, která bije a na mor se u nich přišlo tak, že vedle je včelař začátečník, co mu vlivem obrovského infekčního tlaku odešla včelstva hned druhý rok a on to začal řešit se státňáky
mno vidíte a zrovna ta dlouhá přednáška kromě jiného přináší informaci, že ne vždy to tak musí být a nabízí možnost včelstva ozdravit přemetením na mezistěny. pokud jim to neteče česnem.
není důvod se posmívat. jde přeci o to, co člověk očekává. jo, je špatný, když očekává pp fci a dostane nějaký pp jiný, protože pokud to chce na výstavy nebo myslivost tak je jiný pp v čr k prdu, ale z hlediska nějakých záruk to automaticky vůbec nic neznamená. na to člověk prostě musí vědět co chce a zjistit si, jaké mají rodiče a jiní předkové zdravotní vyšetření a jestli vůbec.
jako dokud nemá york do chovu s PP FCI povinné patelly a kavalír kardio a mri, tak je to o ničem 😀