třetí prso, to je prostě vrozená vývojová vada. vysvětlím. mléčná žláza se zakládá jako dlouhý pruh. to je původní stav. jako třeba fena nebo prasnice, máte řadu párových vemínek. no a embryo to takhle udělá i když se nestaví fena ani prasnice a pak se přebytečná vemínka zase rozeberou. nebo taky ne. takže je možné mít další nadpočetnou bradavku i s mléčnou žlázou někde v linii původního pruhu.
nemá to co dělat s kuřaty, je to prostě stejný jako třeba šestý prst.
Příspěvky uživatele
Bodlinka
veterináři už by to teda opravdu měli vědět. je dokonce možné ty léky sehnat normálně legálně (i když je v tom pořád mimořádný dovoz)
ale tak medicína drůbeže je hodně samo pro sebe, kdo to nedělá tak do toho vůbec nevidí
nicméně jsou úplně jasně daný nemoci, který se prostě léčí. kolibacilóza. enterokoky, hlavně u těch brojlerů. nekrotická enteritida. jako zaklínadlo je prevence, ale ne vždy to prostě vyjde.
někde je potřeba určit tu hranici. jako dvířka zvládají až 32 kusů, ale to už je fakt hodně.
ta two face májovka je skvělá, ale nechci šestou kočku.
ale tak hromadně se drůbež teda léčí a léčit se dá. jako no problemo. u brojlerů je problém snad v tom, že výkrm je tak krátký že jakákoliv ol je komparativně hrozně dlouhá, takže léčit se dá jen v počátku výkrmu
ale jinak normálka a běžná věc. ano, nedají se dát antibiotika preventivně, je potřeba mít indikaci, bakteriologické vyšetření, citlivosti. samotné podání není problém, dává se do napájecího řádu. je potřeba jednat rychle, protože v případě nemoci v hejnu ta nakrčená kuřata už se napít nepůjdou. drahé to není. respektive má-li být alternativou větší úhyn, tak se to opravdu vyplatí.
no samozřejmě že se dopouští. prostě v zákoně na ochranu proti týrání se píše: nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře a pak jsou jasně vyjmenované důvody k usmrcení, a odstranění koťat mezi nimi není.
jakmile je to pidi a má to vlnu, je to oessantka. mohou být bílé i černé.
v tom jsou ale nevinně kuřata, to je hormonální antikoncepce ve vodě a persistentní polutanty co fungují jako hormonální disruptory, v přírodě je toho mraky.
tak člověk, který si přeje nechtěné zvíře “odstranit” to samozřejmě žádat půjde. oni to nevnímají jako zdravé zvíře, ale jako odpad, něco, co prostě nechtěj.
o minulosti nic nevím, tenhle zákaz platil už za dob mých studií před dvaceti lety.
jako z pohledu chovatele, na kterého se obrátí nový majitel s tím, že štěně uhynulo, chce peníze zpátky nebo třeba nové štěně, ale kadaver není a není ani žádná pitevní nebo veterinární zpráva, nastává další možnost, a to je prostě podvod ze strany nového majitele, kdy třeba štěně obratem prodal.
tomu prodejci ale jaksi musíte dát nějaký materiál nebo nějaké údaje. je to asi tak stejný jako když půjdete reklamovat koupenou pračku s tím, že se rozbila a chcete vrátit peníze s tím, že pračka je ale už na sběrném dvoře. to asi neklapne, že?
podávání jakýchkoliv hormonů hospodářským zvířatům v celé eu je zakázané.
to ovšem těžko. chovatelka nemá vůbec žádnou možnost cokoliv prokázat a už vůbec ne důkaz, že něco nebylo, když kadaver už není.
nelze. jako kotě zabijete miliardou různých způsobů, ale legálně ne.
ne, švýcaři byli neutrální ještě před bankami. a pokoušet se vojensky obsadit hornatou zemi, kde máte ozbrojené místňáky, co to tam znají mnohem líp než vy, je těžké i ve 21. století.
já si nemyslím, že je povinností veterináře porušovat zákon a ohýbat vlastní svědomí jen proto, aby se blbec zbavil nechtěných koťat a svět byl jakože lepší tím, že mohla umřít hůř.
švýcarsko je neutrální protože si to může dovolit. jen šílenec by šel do hor bojovat s místními partyzány (švýcaři jsou ozbrojení).
prostě ta “regulace populace” není myšlená tak, že idiot nevykastruje vlastní kočku, pak čumí na koťata jako husa do flašky a hledá nějaký humánní, rozuměj pro něj bezbolestný způsob, jak se nechtěných koťat a zodpovědnosti za ně zbavit.