Pokud podáváte SB3 preventivně,tak jen králíkům zničíte mikrofloru zažívání.Jaké granule dáváte?Nadýmání je ze špatného složení krmné dávky.Z přemíry granulí a málo vlákniny.I granulemi se má krmit restriktivně a ne neomezeně.Hlavně u mláďat.Mají dostat jen to,co sežerou tak do půl hodiny a pak,až do dalšího krmení, mají mít jen seno.Je dobré podávat třeba větvičky.Dávám smrk,borovici,ořechové listy,vrbu.Stáří králíků?
Příspěvky uživatele
acher
🙂
Dafi, odpověď jednoduchá.Vedoucí má dovolenou a tak,coby zástupce ,tam musím být.Dalších 14 dní si to vyměníme.Jenže to máme zase vnoučata,tak to bych potřebovala ještě dovolenou dalších 14 dní na odpočinek.
To by mě zabilo,ale popravdě mě tento výklad ani nenapadl😄,asi tím,že alkohol nesmím.
Slepicím dáváme celoročně směs pšenice a celé kukuřice.Nemají s tím problém a nejsou ani tlusté.Máme leghornky nedáváme žádnou směs.Občas dostanou tvaroh,zbylý jogurt,namočené pečivo,mají neomezený výběh po zahradě,poli,hnojišti.Momentálně máme dvouleté a od 5 slepic je denně 5 vajec,vyjímečně 4.
Po 6 dvanáctkách a s dalšími 6 před sebou,jsem si ráno v 6 hodin a příjemných 13°C vyšla odpočinout s Alanem do parku.Byl klid,nikde nikdo,jen černý datel,holuby a přeběvnuvší srnec.Užívala jsem si klid,pes si čmuchal až do doby než zahlédl paní,já ji znám,pes ne,která chodí fotit houby.Pes cizí paní s batohem přes rameno v mírném předkolnu hledající houky a pak dřepící na zemi ,postavený deštník a fotící,vyhodnotil jako pozdřelou.Pořád ji sledoval,nechtěl se pohnout a když se přiblížila blíž,začal vrčet.Až jsem ho musela vzít na vodítko a odejít na druhý konec parku.Tam už byl pohodový klid.
Třetí víčko.
https://www.vfu.cz/files/upload/1014/1650_06_vystup1_onemocneni-oci-u-pet-kraliku-iva-hundakova.pdf
Nemáte v okolí někoho kdo chová třeba krávy,ovce ,kozy,koně.Tam většinou jezdí takový ti praktičtí veterináři a ne z kliniky.Také si u takového veterináře kupuji vakcíny a očkuji si sama,ale on tedy ví,že to umím.
Každopádně takhle si samice srst nevytrhává.Takže za tím bude něco jiného,hormony,svrab,alergie.Uši má uvnitř čistý?Samice na hnízdo dokáže vytrhat chlupy,že má holé břicho,hruď,boky,ale ne hřbet.To jedině zkusit veterináře.
Dravčík to není určitě.Mohla by to být i lysivost ta může mít různé příčiny, jako jsou hormonální poruchy, genetické faktory, plísně, paraziti, záněty kůže apod.
Ano, hlavně na břiše,ale i bocích a hrudi,ale ten hřbet a nohy jsou úplně netypiské.
Možná fotka zkresluje a pletu se,ale její srst se mně nezdá moc kvalitní a to by mohlo souviset i s výživou.Samice do chovu by měla být v nejlepší kondici.Nemá být tlustá, vykrmená,ale také ne hubená.Je to kříženec NoS?
Se psy jsem vyrůstala.První pes na kterého si pamatuji byl nějaký kříženec asi ovčáka.Uměl spoutu věcí potřebných na hospodářství.Přihnat,zahnat,chytit cokoli bylo potřeba,ale i třeba vyhnat z pole vrány,špačky ze sadu.Další byli 2 střední vořeši,chytali myši,potkany a oba se rádi vozili na čemkoliv.V autě,traktoru,kombajnu,ty už jsem učila cviky poslušnosti a různé blbinky.A před 51 lety přišel 1.čuvač.Moc jsem chtěla Belu,ale pyrenejáci u nás v té době ještě nebyli.Tak jsem si vyškemrala,vykorespondovala a z části i našetřila na čuvače s PP.Byl to pes který mě toho hodně naučil.Byl osobnost,samostatný,nezávislý a i dost ostrý a nemínil hned poslouchat puberťačku.Tahala jsem ho všude sebou,dokonce i na první zábavy mně dělal bodyguarda.Učily jsme se navzájem a on mě byl ochotem bránit i proti vlastním rodičům.A čuvači mě učarovali a mám je do dnes.
Často dělají hnízdo samice v říji,ale po připuštění už ne.Byla samcem opravdu připuštěna?Jak je samice stará,v jaké kondici.Má vytrhané chlupy na zrovna netypickém místě.
Ca je na chov náročný jako každý jiný králík.Co vím od chovatelů,tak u nás se kožky vykupují stejně jako jiných králíků.Dříve vozili chovatelé, co to měli blízko,zimní kožky do Polska,kde dávali podstatně více než u nás,ale jestli to stále platí, nevím.Ale jestli chováte králíky hlavně na maso,tak přírůstky Ca jsou oproti Nb podstatně nižší.
🙂
Mimo své území si lidí nevšímá,nechá si i pohladit,miluje děti.Doma pokud přijde někdo s námi nebo ho my pustíme,tak ho očichá a pozoruje,to se od cizích hladit nechce,ale pokud je na dvoře sám nebo přide někdo nevítaný, umí být i dost ostrý a kousnout,v případě nutnosti, neváhá.Rovněž venku je spolehlivý ochránce.Ale to je typická povaha čuvače.Nemá útočit bez důvodu.
Přisoluji vodu samicím po porodu tak den,dva.Jinak přisoluji máčené řepné řízky.
Ano Slovenský čuvač a patří mezi pastevce.
Ranní procházka. Za krásný výstavní postoj mohou zajíci pobíhající po kopci.