https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktor-Hnizdil-Covidizmus-ted-ukrajinizmus-Nekdo-to-vzal-pevne-do-ruky-734620
Příspěvky uživatele
acher
A má i jiné zvíře to,že se mu peristaltika obrátí jako u králíka?
No třeba rotvíků znám několik a přitom jsou poslušný,když se potkáme,tak se sice psi nijak nekontaktují,feny ano,ale zase se můžeme bavit a psi sedí a čekají.
U těch BŠO jsem netvrdila ani,že je to povaha ani neschopnost majitele,jen,že ani jeden s naším psem vklidu nemine.
Buggyra:Hodně se tu (na iF) radívá velký špic (skoro lapina), vlčí špic. Třeba by to bylo ono, ať se na nějaké podívají. Já o těch špicíčkách zase nic nevím, tak třeba dopíše někdo znalejší. To jen že jsem si vzpomněla, že to psávali.
Velkého špice má syn,často jsem s ním jezdila na výstavy a různá setkání a špiclíci byli vždy bezproblémoví.Alespoň ti velcí,co jsme se s nimi potkávali.Synovýmu je už 12,5,je čilý,poslušný i děti poslouchá,neutíká a když děti nezavřou bránku,tak se drží maximálně okolo plotu.Se psy je bez problémů,pokud si na něj nějaký nezačne vyskakovat,to si zase líbit nenechá.
U nás ve vsi jsou 2 choďáci feny.Milé,poslušné,ovladatelné.A 4BŠO.Fena,ta je bezproblémová a 3 psi.No to je katastrofa.Když je mám míjet s naším psem,tak se majitelky klidí hodně mimo cestu,psi vyvádějí a majitelky je mají co držet.Na druhou stranu jsme potkali psa BŠO v parku a ten byl v klidu.Se psem se pozdravili,očuchali,sice si nechtěli hrát,ale žádné vyvádění.Tak nevím,jestli je to povahou nebo spíš majitelkami.
Nic než očkování vám nepomůže.Pokud nějaký přežije,lze ho nechat v chovu.
Mě vždy zaráží jak lidi řeší očkování,ale nevadí jim zbytečně vynaložená práce a peníze,když králíci vychcípají.
Vždyť píšu moje teorie a jaká je vaše?
Vloni jsme u našeho místního veterináře dali za 2 kočky 1500.Letos dala známá na klinice 3500.Takže jak kde a jak kdo.
No ale když si je králík sám vyrobí ve slepém střevě,tak tam(moje teorie) je asi nevstřebá a musí projít opět do žaludku a tenkého střeva.Žádný podrobnější výklad proč a jak jsem nikde nečetla,takže jen moje teorie.
Bílkoviny ,jak uvádí Martinec, získává asi z 20%,takže to bude takový"vedlejší produkt".Hlavně jde asi o vitamíny B a K a aminokyseliny.
Když čtu různé články třeba právě v Chovateli,je tam často i psáno,že to či ono ještě nebylo dopodrobna probádáno a třeba nákres toho tlustého střeva s označením kde se co asi tráví jsem zatím nikde neviděla,ale co není, může být.Člověk se stále něco učí a nachází něco nového.
ančovička:Jj, genetika je stále záhadná věc 😀..
A v tom to asi bude.
Brahmanky se vystavují i na menších výstavách celkem často,ale toho obra jsem viděla jen 2x na velké výstavě.Třeba u nás v okolí je nikdo nechová.
Chovám čistokrevné králíky 3 plemen 45 let.Příbuzenskou plemenitbu používám celkem často.Nejrychleji se tak dá poznat jaké přednosti,ale i vady daný jedinec přenáší.Naposledy jsem zjistila připuštěním dcery otcem,že nový samec není čistá Al,ale nese bílou vlohu.
No a tento samec nejspíše předával nějakou vadu v životaschopnosti.Poptám se názor veterinářů na nějaké velké výstavě.
https://www.vets4pets.cz/tipy/25
O trávení byl pěkný článek v Chovateli,pokud ho najdu,dám odkaz,ale i zde je to pěkně popsáno,tak nemá smysl to přepisovat.Napsala jsem ve zkratce co pamatuji z článku MVDr Matrince o výživě a krmení.
Samice byly připuštěny stejným samce?Nejsou samice sestry čí příbuzné?Zkuste je připustit jiným samce.Stalo se mně u Tč,že se rodila mrtvá mláďata nebo krátce po porodu uhynula po jednom samci.Připustila jsem s ním 3 samice.2 sestry a jednu polosestru a včechny vrhy uhynuly.Pak jsem samice připustila už vyzkoušeným samcem a mladý vpořádku.Nakonec jsem tím samce připustila samici úplně cizí k těm předchozím a z 5 mláďat přežila 3.Pak jsem samce zabila.
Mladý kontroluji hned po porodu.Nikdy se mně nestalo,že by samicím vadil pes,kočky,hluk traktoru či jiný v okolí kotce.
Vznik cékotrofů je umožněm dvojí činností tračníku.Ten oddělí fermentovaný obsah slepého střeva s vysokým obsahem živin (bílkoviny,vitamíny skupiny B ,vitamín K,které vznikají ve slepém střevě na substrátu z krmiv s nízkým obsahem živin) od balastu s vyšším obsahem vlákniny a vytvoří měkké a tvrdé bobky.Měkké bobky králík požírá přímo od konečníku a zpracovává v žaludku a tenkém střevě,čímž pokrývá potřebu vitamínů B a K plně nebo z velké části a částečně i potřebu bílkovin asi 20%.
Největší plemeno co jsem viděla na výstavě byl Žerzejský obr.Chovatel říkal,že jsou to klidné přátelské slepice,ale jestli jsou běžně k sehnání nevím.
Máme leghornky,jsou nenáročné,pokud mají dost prostoru seženou si hodně samy a i dost nesou.Pro někoho je nevýhodou jejich plachost a také dobře létají.