Čím krmíte?
Příspěvky uživatele
acher
Jsem ani netušila,kolik lidí má kukačky.😄😛
Kukačky.😀
Včera jsem se svými kamarádkami vyrazila na večírek. Manželovi jsem řekla, že se vrátím o půlnoci. "Slibuji ti, miláčku, že se nevrátím ani o Minutu později!" prohlásila jsem a vyrazila. Ale večírek byl fantastický. Drinky, tanečky, znovu drinky a znovu tanečky, ještě víc drinků... bylo to tak skvělé, že jsem zapomněla na čas! Když jsem se vrátila domů, byly tři hodiny v noci. Vcházím do bytu, jako myška otvírám dveře a vtom slyším tu zatracenou kukačku v hodinách, jak kuká třikrát! Když jsem si uvědomila, že manžel se při tom kukání může probudit, zakukala jsem sama ještě devětkrát... Byla jsem na sebe hrdá, že i když jsem ožralá jak dělo, dostala jsem takový dobrý nápad a podařilo se mi vyhnout nepříjemnosti s manželem...! Rychle jsem si lehla a usínala s myšlenkou na to, jak jsem inteligentní. Ráno, během snídaně se manžel zeptal, kdy jsem se vrátila z večírku. A tak říkám, že přesně o půlnoci, jak jsem slíbila. Nic neříkal a ani nevypadal, že by měl nějaké pochybnosti. "To je skvělé, jsem zachráněná.. !" pomyslela jsem si a otřela pot z čela. "Víš, musíme vyměnit ty naše kukačkové hodiny." Zbledla jsem strachy a ptám se pokorně: "Aaano ? A prroč, miláčku?" A on na to: "Víš, dneska v noci kukačka zakukala třikrát, potom nevím, jak to udělala - vykřikla Ó bože!, znovu zakukala čtyřikrát, vyzvracela se v předsíni, zakukala ještě třikrát a upadla se smíchem na podlahu. Kuknula ještě jednou, šlápla na kočku a převrátila stolek v obýváku. Potom mě poslala do prdele a svalila se vedle mě. Pak zakukala naposledy a začala chrápat.
Mor 2 se poprvé objevil v roce 2010 ve Francii.V roce 2016 se rozšířil v Německu. U nás byl laboratorně potvrzen v červenci 2017.
MXT se poprvé objevila v roce 1896 někde v Urugua,u nás se objevila v letech 1954 -55.Už tehdy byla italským barteriologem,který ji objevil, pojmenována infekční myxomatóza králíků.
Fikovnice:https://www.zoohit.cz/magazin/mala-zvirata/pece-o-zdravi-malych-zvirat/myxomatoza-kralici-mor
Jak to tedy je? Článek píše o “Myxomatóze (králičím moru)”?
Proto jsem to citovala. Údajně článek psala vetka, tak jsem usoudila, že jde o tutéž nemoc. Takže to je blbě?
Článek úplně blbý.Smícháno vše dohromady.
Kerys:Očkování proti moru byli, čím to netuším ale předpokládám že veterinář snad zvolil správný lék? 😲 kokcidióza to nemůže být?
Pokud byli očkovaní kombinovanou vakcínou,čímž veterináři očkují nejčastěji,tak z vlastní zkušenosti pokud je velký tlak infekce,tyhle vakcíny moc nedrží.A hlavně záleží v jakém stáří byli očkovaní pokud po 10. týdnu a ještě lépe ve 12.,ale pokud byli očkováni mladší,tak se musí přeočkovat.Bohužel moje zkušenost je,že celá řada chovatelů vůbec neví,jak staré králíky očkuje a pak se diví,že jim to pochcípe.
Rychlý průběh ukazuje na klasický mor.Mor 2 tak rychlý průběh nemívá.
Kerys:jsem moc zvedavy na vase postrehy. Strycovi vychcipali vsichni kralici a to bez priznaku nemoci. Par hodin pred uhynem jeste zrali a po par hodinach jakoby ochrnuli na zadni koncetiny. Pak se jeste vlekli po prednich ale chvili na to s nimi byl amen. Muselo to byt neco nakazliveho, pocty mrtvych zde radeji nebudu psat ale zbyl mu jenom jeden! Popadali behem jednoho dne. Kralici byli naockovani. Cim vydesinfikovat kralikarnu? Asi utrati i toho jednoho prezivsiho a necha chvili kralikarnu “vycichnout” a vydesinfikuje ji.
Králíci byli naočkováni.V jakém stáří a jakou vakcínou.Jinak jak píše Bodlinka mor.
Jelikož jsem se s morem párkrát setkala,stačilo aby noví králíci byli řádně naočkovaní.Králíkárnu jsme vybílili vápnem.
Akutní průběh: Oční víčka, uši a rty nemocných králíků výrazně napuchnou. Tyto útvary jsou způsobeny zadržováním vody (edémem) na hlavě. Objeví se hnisavý výtok z očí a nosu, králík má horečku a častěji kašle. Králíci hynou asi po dvou týdnech, protože kvůli silnému otoku nemohou přijímat dostatek potravy. Chronický průběh: Králíci trpí pouze mírnými příznaky. V oblasti hlavy a genitálií se tvoří uzlíky a mírný edém. Pokud uzlíky prasknou, vytéká z ran infekční tekutina. Králíci tento průběh zpravidla přežijí.
Toto je myxomaóza.
Dnes jsme se dostali na procházku až později,takže v parku bylo plno malých psíků,kteří se ale Alana většinou bojí,pak jsme potkali paní s asistenčním psem.Bohužel paní je hluchá a mluví hodně špatně,tak ikdyž se psy očuchali a i si chtěli hrát,netroufla jsem si našeho pustit.jelikož jsem nevěděla jestli by to paní nevadilo.Ale pak jsme potkali děti s fenkou a to bylo rodeo.Jen všechny fotky z jejich honění jsou na mobilu rozmazané,tak alespoń jedna klidová.
Na to není jednoznačná odpoveď.Každý králík pije jinak,také záleží na druhu krmení a i teplotě.Pro jednotlivce mám napáječky 0,5l.Vodu večer měním a ráno doleji.Je potřeba počítat s tím,že ve vedrech je voda v napáječkách teplá a také,pokud do ní nedáváte třeba Acidomid,se víc kazí.
balu:Mohlo by se někomu hodit - https://www.casopis.ochranaprirody.cz/pece-o-prirodu-a-krajinu/prakticka-zkusenost-s-pasteveckymi-psy/
Tento odkaz už jsem ,dávala,ale je tam i řečeno,že výchova pasteveckého psa není jednoduchá.Stačí si projít jejich fb.
Nejsem proti vlkům,ale zase by se na druhé straně měla brát v potaz velikost volného prostoru a počet vlků.Vždyť tady je minimum volné krajiny natož rozlehlých lesů.Všude jsou domy,silnice,lidi, turisti.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/15338469427-vlci-za-humny
Tak pro mě zase jsou ty lednoví a únoroví mladíci nejlepší.
Proč by kontrola byla nemožná.Sundám vrchní víko a mladý normálně zkontroluji.
Mám kotce pro odchovy minimálně 100 x 80 cm a s výškou alespoň 70cm,takže se mně tam kotiště bez problémů vejde a samice na něm rády lehají.
Jedno pro ukázku,ale používám je už desítky let,takže už jsou od králíků upravený.
https://www.kralikar.cz/l/kotiste-ano-ci-ne
Jen pro inspiraci
Ano je to vpodstatě taková bedýnka s otvorem pro vlez samice.Používám kotiště bez dna a s vyndávací vrchní části.Zítra vám jedno vyfotím.Někdo dělá kotiště i jako takovou menší oddělenou část kotce,ale mně se osvědčily tyto vyndávací.
Odchovávám králíky po celou zimu.Pokud má samice dostatek podestýlky ,případně ještě kotiště,má kotec bez průvanu,možno i částečně zateplit,ale pozor kotec musí i větrat,jinak se tam sráží čpavek a vlhko.A v neposlední řadě musí být také dobře živená,pak samice s normálním mateřským pudem odchovává bez problémů.
Se psy jsem u kola jezdila léta na cvičák už od jejich půl roku.Při učení jsem nejdříve kolo vedla a psa naučila povel ke kolu aby byl na pravé straně.Ostatní už byly povely,které pes znal.Stůj.pomalu.Psi jsem měla na vodítku,které jsem jen držela abych v nenadálém případě mohla psa pustit.Pokud je pes ovladatelný,tak to nikdy nebyl problém.
Naše obyčejné Micky necestovaly moc rády,ale poslední “darovaný Emil”,jezdí v autě rád,leží na klíně a vůbec mu to nevadí.K veterináři jezdí zásadně bez jakékoliv přepravky.V autě na klíně u veta se chová v náručí,na stole zvorně sedí,neutíká.Moc by mě zajímalo kde byl,než ho vyhodili k nám za plot.
Anonymní:Rež, ne ryž. Jsem z Moravy.
Já se nehádám,jen co vím o Prostějovské starorežné.
Citace z popisu produktu.Jestli je to tam špatně,nevím.
Její receptura pochází z druhé poloviny 17. století, kdy se stal majitelem domu (Palírna U zeleného stromu) Michael Storch. Ten šikovně spojil svoje znalosti lékárníka a vinopala a na svět přišla kořalka ze žita, kterému se na Moravě říká ryž. Jazykovým přechýlením tohoto výrazu se dostaneme logicky k názvu režná, později starorežná. Tato lihovina, vycházející ze základů původní receptury, se dodnes vyrábí z jedenácti bylin, koření a semen, z nichž nejdůležitější je anýz. Je to vonné koření, aby voněl i náš dech, má povzbuzující účinky, podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, pomáhá při dýchacích potížích a dokonce prý pomáhá vylepšit pleť a povzbudit mužské vášně. Proto je anýzovka od počátků své prostějovské výroby považována právem za všelék.
Když oni se ti kvalitní jedinci na první pohled nepoznají.To člověk pozná až v chovu.Chovám přes 40 let jedno plemeno králíků.Pokud si nechávám samice od svých samic mohu alespoń z poloviny předpokládat vlastnosti podle matky,ale pokud si kupujete cizí zvíře nevíte nic.Vidíte exteriér,váhu ,zda je přiměřená věku,u samic je možné zkontrolovat počet bradavek,ale předpoklady k chovu nepoznáte.
Kocour je kastrovaný? Mám tedy naši kocouři -kastráti, našim koťatům nikdy nic neudělali a to k nim měli volný přístup od narození..